Mees Knijnenberg prolongeert Nederlandse titel Radboudschool wint alweer het schoolschaaktoemooi Sinterklaas bezoekt Dojo 't Loo Judoka's Groefsema doen goede zaken in Purmerend SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Fabrice de Boer voltooit trilogie KORTOM Leer bridgen met MAX en HBC Wedstrijdbridge bij Sans Atout sport 21 SpM HEILOO - Voor het derde opeenvolgende jaar ging het Nederlands kampioenschap bij de junioren naar Fabrice de Boer. De 20-jarige karateka van Funakoshi mocht voor de laat ste keer in deze categorie deelnemen en deed dat met verve. In de finale rekende hij overtuigend af met clubgenoot Giorgio Fung, die volgend jaar de fakkel over kan nemen. Bij de meisjes van 16 en 17 jaar bereikte Orsine de Boer eveneens de finale, maar zij moest daarin haar meerdere erkennen in de Haagse Manuela van Galen. Aangeleverde foto V.l.n.r.: Mare Groot, Mees Knijnenberg, Ronin van Endhoven, Sem Teeken en trainster Rinke Uljee. Aangeleverde foto SCHAKEN HEILOO - Donderdag 21 novem ber heeft het eerste team van de St. Radboudschool voor de vierde keer op rij het Schoolschaaktoemooi van Heiloo gewonnen. Aan dit toer nooi hebben acht basisscholen deelgenomen. Sommige scholen waren zo enthousiast dat ze wel twee teams hebben afgevaardigd. Na een spannende strijd tussen de twaalf teams hebben de sterren van de Radboudschool de wisselbeker bemachtigd. Zij mogen Heiloo gaan vertegenwoordigen in het provinci ale sehoolsehaakkampioensehap. Een speciale vermelding verdienen de teams van de Springsehans: zij veroverden zowel de tweede als de derde plaats. De twaalf teams speel den vijf wedstrijden in twee poules en daarna nog één spannende kruis finale, gevolgd door een fmale. De deelnemers waren van 8 tot 13 jaar oud en waren stuk voor stuk dolen thousiast. De eerste vijf teams: 1. St. Radboud 1; 2. De Springsehans 1; 3. De Springsehans 2; 4. Elekerlye en 5. De Meander. De organisatie was in handen van de SV Oppositie en de gastheer was St. Radboud. Ga voor de volledige uitslag naar www.sv-oppositie.nl. TURNEN LIMMEN - Zaterdag 23 november werd er in Zwijndrecht gestre den om de Nationale titel voor Clubteams bij de heren. Mees Knijnenberg uit Limmen deed ook mee. Hij maakt deel uit van het pupil- lenteam (niveau 8, tweede divisie) van de Alkmaarse turnvereniging Satuma. Vorig jaar wonnen zij in een iets andere teamsamenstel ling verrassend de Nationale titel. Een team bestaat uit maximaal vijf turners. Per toestel turnen vier turners him oefening. Hiervan tel len dan de beste drie cijfers voor het eindtotaal. Mees Knijnenberg haalde een monsterscore van 19.70 op het rek en ook op ringen haalde hij het groepstotaal omhoog met 19.05. Satuma won de wedstrijd met 303.70, mim acht pimten meer dan de ploeg van Amsterdam Turning Spirit. Ook het andere team van Satuma, instap tweede divisie (9 en 10 jaar), behaalde in Zwijndrecht een gouden medaille. Een mooie start van het seizoen voor deze jonge turners. In februari beginnen de individuele wedstrijden met de 1/8 fmale in Tilburg. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Op woensdag 20 november om 14.40 uur op Nederland 2 start bij omroep MAX een gratis bridgeeursus van twaalf wekelijkse lessen van elk 10-12 minuten. De Heilooër Bridgeclub wil u de mogelijk heid bieden om het geleerde in de praktijk te brengen. De HBC speelt op dinsdag- en donder dagavond eompetitiebridge in cultureel centrum de Strandwal in Heiloo. Bij voldoende animo van starters formeren zij op dins dagavond een extra starterslijn. Interesse? Nadere informatie vindt u op www.heiloerbridgeclub.nl. HEILOO - Sans Atout stelt ieder een, die ooit bridgelessen heeft gevolgd of het spel regelmatig thuis speelt in de gelegenheid om, tijdens een zesweekse periode, kermis te laten maken met club- bridge. Op deze manier kimt u laagdrempelig kennismaken met het competitie-bridgen. U speelt in een aparte groep (lijn) en er is begeleiding aanwezig is om u, daar waar nodig is, te helpen. Deze periode van zes weken start op maandag 2 december, om 19.45 uur in de grote zaal van het Trefpunt in Heiloo. Opgeven kan tot tot 25 november bij Ton M ooij, tel. 072-5331672 of e-mail: tonmooij @eoneepts.nl. JUDO HEILOO - Ondanks een over volle agenda had de Sint ook dit jaar toch weer even tijd gevonden voor zijn jaarlijkse bezoek aan sportvereniging Dojo 't Loo. De kinderen had den zich in judo- of karatepak verzameld in de dojo om de Sint op te wachten. In afwachting van de Sint werden heuse Pietenspelletjes gespeeld met klimmen, klauteren en pakjes bezor gen. Ook werden uiteraard diverse Sinterklaasliedjes gezongen. Een aantal Pieten was al vroeg gearri veerd, maar toch bleek het nodig om een paar maal luidkeels bij de deur te roepen en hard op de judomat te slaan om Sinterklaas naar de juiste locatie te leiden. Gelukkig wist de Sint daardoor toch nog op tijd de weg te vinden naar de dojo aan de Bergeonstraat. Zo'n bezoek is toch altijd weer spannend voor iedereen, zelfs voor stoere jeugdige judoka's en karateka's. De vier jarige Thijs Olyrhook Molenaar kroop echter dapper bij de Sint op schoot om een liedje te zingen. Na afloop van het bezoek van de Sint werden de spel letjes nog even afgemaakt waarmee de kinderen een echt Pietendiploma hadden verdiend. Daarna konden alle kinderen weer naar huis, uiter aard met nog wat lekkers uit de zak van Sint. Gelijkertijd behaalden enkele wedstrijdjudoka's van Dojo 't Loo het podium bij het Waterlands Judotoernooi in Purmerend. Brons was er voor Kars Zoon en Mats Kroon. Daan Pepping, Stan de Laleijne en Kars Kroon gingen alle drie met het goud naar huis. Na een spannende schaakstrijd hebben de sterren van de Radboudschool de wisselbeker bemachtigd. Aangeleverde foto Sinterklaas op bezoek bij de jonge judokaatjes in de Dojo aan de Bergeonstraat. Foto: Fred Stevenson 27 NOVEMBER 2013 BUI SfKHC SCHANS

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19