MTB'er Mandemakers draagt zege op aan leven en dood SportRaad Heiloo gaat weer voor een nieuw sportgala Geen Europa League voetbal voor HSV Van der Storm geluwd door Van Duin Titelkandidaten hebben het moeilijk bij Oppositie SPORT 20 Bad min ton te am Vennewater 6 op vijfde plaats in poule Ed Zeekant pakt ook Paul Pesser toernooi Puike actie vrijwilligers bij SV De Foresters 2 7 NOVEMBER 2013 UITKIJKPOST MOUNTAINBIKEN LIMMEN - Win Mandemakers uit Heiloo is donderdagavond voor de zoveelste keer winnaar geworden van de koers in de reeks om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountainbik ecup. Ook ditmaal stond er weer een groot veld renners aan de start in Limmen, dat eerst na een minuut stilte ter nagedachtenis aan him voormalige jury lid Ted Rood, direct weer flink van leer trok. Na een lange afwezigheid was het Limmenaar Kay Pronk, die het peloton op scheip zette. Pronk sloeg met zijn sublieme behen digheid een gat van wel honderd meter. Dat deze inspanning wat te veel van Pronk zou gaan kos ten, bleek even later toen Wim Mandemakers in het wiel kwam van de jonge Pronk en het initiatief overnam. Op hangen en wurgen wist Kay Pronk nog een ronde aan te klampen, maar toen was het ook dan echt gebeurd, na een flinke schuiver moest Kay Pronk zelfs het strijdtoneel verlaten met als resul taat het weer opspelen van zijn schouderblessure. Grootste brokkenpiloot was Chris van Boxtel, in het dagelijks leven intercontinentaal luchtvaart gezagvoerder, die na een aanraking met eveneens Alkmaarder Nico Schaper, hard met zijn gezicht op moederaarde terecht kwam en zich moest gaan melden bij de huisartsenpost. Nadat de kruit dampen waren opgetrokken, bleek dat Wim Mandemakers fier aan de leiding reed en door het achter volgende trio milosj van Renesse uit Alkmaar, Egmonder Ben Visser en de man uit Castricum Vincent Beentjes niet meer te achterhalen was. Toen Milosj van Renesse ook nog een paar keer van zijn fiets moest wegens mechanisch falen, ging de strijd om de resterende plekken op het podium tussen de Castricummer en de Egmonder. Het leek op een eindsprint te gaan uitlopen tussen dietwee, maar in de laatste omloop bleek er het beste erbij Beentjes van af te zijn. Ben Visser kon zo makkelijk bij Beentjes wegrijden en plek twee pakken. Na afloop meldde winnaar Mandemakers dat hij tijdens het inrijden werd bericht dat hij oom geworden was van neef Zep, zoon van broer Pieter. Wim wilde zijn zege dan ook opdragen aan zijn neelje en aan Ted Rood. HEILOO - Na een wat matige start dit seizoen, is het Team Vennewater 6 er alles aan gelegen om in de derde klasse te blij ven spelen. De winst op Duinwijck 18 vorige week was een grote stap in de goede richting. Verlies van Arcade 5 dit weekend maakt het weer een stuk spannender. Op de foto zijn Esther Spachtholz (1) en Michelle van Andel (r) in actie te zien. Foto: Coos Keijser SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 22 novem ber, de dag dat de schaakwe reld in de persoon van de Noor Magnus Carlsen werd verblijd met een nieuwe wereldkampi oen, speelde SV Vredeburg de tiende ronde van de interne competitie. Koploper Harold Ebels en achter volger Bert Hollander testten elkaar in een theoretisch Spaans gevecht. Hollander kwam beter uit de ope ning, maar Ebels pakte het initia tief in het middenspel. Toch werd het evenwicht niet doorbroken, met remise als resultaat. Bob Stolp won op routine van de voorzichtig spelende Remi Aaljes en stijgt nu naar de tweede plek op de ranglijst. Hidde Ebels speelde een winnende partij tegen Gertjan Hafkamp die zomaar een pion weggaf en daar mee Ebels in het zadel hielp. Ebels etaleerde overigens een prima tech niek in de matvoering. Ed van Duin zorgde voor een daverende verras sing door de sterker geachte Ronald van der Storm te verslaan. En het was geen mazzeltje: Van Duin won keurig een loper en maakte ver volgens geen fouten in het eind spel. Jaap Limmen speelde voor Sinterklaas door een ruim gewon nen stelling tegen Sandra Hollander toch nog te verprutsen. Hollander pakte het cadeautje met dank uit. Ook Robin Rommel haalde niet het onderste uit de kan. Tegen Hans de Goede berustte hij, op voorstel van De Goede, in remise. Uit de analyse achteraf bleek dat Rommel bij doorspelen makkelijk had kun nen winnen. Mare Voorwalt en Adri Beentjes speelden een onder houdende partij, waarin Beentjes zich net even slagvaardiger toonde en het volle punt veroverde. Nico Pepping bleef lang op de been tegen de sterke Ed Stolp, maar moest met lede ogen toezien hoe de routinier in het diepe middenspel toch winnend voordeel verkreeg. Jos Admiraal zette Dick Aaljes vanaf de eerste zetten onder druk. Uiteindelijk raak ten de verdedigende stukken van Aaljes overbelast en kon Admiraal het punt oprapen. VOETBAL HEILOO - De enige weg voor een amateurclub om Europees voetbal te halen is via de beker competitie. Door de KNVB beker te winnen speel je name lijk automatisch mee in de Europa League. Helaas is dit sprookje voor HSV voorbij. In een matige wed strijd werd verloren van AFC2 uit Amsterdam. In de eerste helft bleef HSV redelijk goed mee voetbal- HEILOO - In navolging van het succesvolle sportgala 2012 wil de SportRaad Heiloo ook voor het jaar 2013 weer een mooi sportgala voor onze sporters organiseren. HEILOO - Van de 48 deelnemers kwam Ed Zeekant in de kleine uurtjes als eind overwinnaar uit de strijd. Behalve de mooie prijs en de ranking pimten was het ook emotioneel een mooi moment om op de verjaardag van de naam gever van het toernooi de fmale te winnen. De 5-0 doet denken aan een eenvoudige klus maar Marco Schouten gaf wel degelijk goed tegenspel alleen was Ed met zijn hoge scores en vaak snelle checks hem een maatje te groot. Om de derde en vierde plaats streden Thijs Glas en Rob de Waard een Egmonds onderonsje uit met Thijs als winnaar en bij de runners-up pakte Ayolt Ekkes de winst op Rob Tiest. Natasje Kost laat voor de derde keer op rij haar naam op de plaquette bij graveren, kom dames in Alkmaar en omgeving, er ligt een uitdaging voor jullie.Renske Folbers mocht als tweede dame een trofee mee naar huis nemen en telt ook weer mooie pimten voor de dames ranking. Er werden maar liefst 13 180ers genoteerd en Rob Tiest schreef met 156 de hoogste finish op zijn naam. Volgende toernooi is het koppeltoemooi op 21 december. len wat resulteerde in twee kansen voor de Heilooër club. Na 15 minu ten schoot William de Haan op doel, maar zijn inzet werd gestopt door de keeper van AFC. Vlak daarna een schot op doel van Tim van Hekken, die na een blessure periode weer terugkeerde in de basis van HSV. Ook deze inzet was een prooi voor de keeper. In de 25ste minuut komt AFC na een snelle actie op links op een 1-0 voorsprong. Hierna heeft HSV nog een redelijk goede peri ode, maar weet het niet in de buurt Aan het enthousiasme zal het niet liggen, maar helaas wel aan het feit of voldoende financiële middelen kimnen worden verkregen. Daar wordt nu flink op ingezet, in de loop van december valt de beslissing of het evenement door kan gaan. Vooruitlopend hierop roept de Sportraad iedereen op om Heilooër sporters/teams, die een aanspre kende prestatie hebben geleverd, in ieder geval voor te dragen. Inmiddels zijn al alle verenigingen, ook die van buiten Heiloo maar met Heilooër sporters, daaivan op de hoogte gesteld. Hoewel de ver- SCHAKEN HEILOO - De tweede ronde bij schaakvereniging Oppositie werd gekenmerkt door het feit dat de kampioenskandidaten het moeilijk hadden. Clubkampioen Albert Bourna kwam in de problemen tegen Joop Kerst, die een prima seizoenstart heeft. Albert bood remise aan, wat door Joop gretig (misschien té gre tig?) werd geaccepteerd. Simon Smit, weer helemaal terug van weggeweest, hoopte hieivan te profiteren, maar Flits van der Werff verdedigde zich prima en toen er uiteindelijk een eindspel overbleef met ongelijke lopers moest ook Simon in remise berusten. Remise werd ook de uitslag van de wed strijd tussen Fred Smith en André van de AFC keeper te komen. Het slotakkoord in de eerste helft is voor AFC. Een vrije trap wordt goed ingeschoten, maar wordt knap tot comer verwerkt door HSV goa lie Thomas de Vries. De tweede helft komt HSV er niet aan te pas. Er wordt wel hard gewerkt, maar verder als goed verdedigen komt HSV niet meer. Als AFC in de 58ste minuut de 2-0 scoort is de wedstrijd gespeeld. Aanstaande zondag de belangrijke competitie wedstrijd in en tegen De Rijp, aanvang 14.00 uur. kiezing gericht zal zijn op de valide sport, zal tijdens de gala avond zal ook aandacht worden besteed aan sporters met een beperking. Mocht u dus een sporter kennen, die niet in verenigingsverband actief is maar wel individueel mooie resultaten heeft behaald, schroom dan niet om te reageren en hem of haar zo een kans te geven mee te dingen naar de titel Sportman, Sportvrouw of Sporttalent van Heiloo 2013. Meer informatie vindt u op www. sportraadheiloo.nl. Voordrachten zijn mogelijk tot uiterlijk 15 decem ber. van der Ark. En ook Richard Sauer en Tjerk Voskuijl deelden het pimt. De overige partijen werden allemaal gewonnen door wit. Kees Jongkind was misschien wel de grootste pechvogel van de avond: hij zag een klein pionvorkje over het hoofd en verloor een stuk. Hoewel de stelling daarna nog lastig genoeg was, wist Cor van Etten die meevaller om te zetten in een vol punt. Jan Jonkheer herstelde zich knap van zijn neder laag van vorige week tegen Bastiaan van Dam door de altijd lastige Matthijs Mtihren te verschalken. Aart van de Brink, die de hele zomer met grote stukken in zijn tuin geoe fend heeft, won snel van Harry de Jager en Piet Manni had de pech dat zijn tegenstander niet kwam opda gen, waardoor hij reglementair een vol pimt scoorde. HEILOO - Zondag 24 november had zowel het eerste als het tweede elftal van De Foresters geen wedstrijden op het pro gramma staan. Dit betekent echter niet dat er bij de vereniging niks is gebeurd. Er is hard gewerkt door een groep enthousiaste vrijwilligers die ervoor hebben gezorgd dat er mooie nieuwe fiet senstallingen staan. Zondag speelt het eerste van Foresters thuis tegen SDO 1, aanvang 14.00 uur. Om 11.00 uur speelt het tweede een thuiswedstrijd tegen Spirit '30. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 20