Tassen vol voor Voedselbank Muziek - en Dansschool Heiloo in het teken van Sint en Piet Grote belangstelling voor presentaties van Oud Heiloo 'Heiloo onder dak'; een feest van herkenning uziek Dan H E I L O O 3 k UITKIJKPOST 2 7 NOVEMBER 2013 Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Woensdag 4 december brengen Sint en Pieten ook dit jaar een bezoek aan de Muziek- en Dansschool Heiloo. Tijdens dit bezoek zullen kinderen him geleerde dansen, percussiestuk ken en een presentatie van de mini- musical, die zij tijdens de workshops hebben geleerd, laten zien en horen aan Sint. Naast deze presentaties zul len leerlingen van de school speciaal voor deze gelegenheid ingestudeerde dansen en muziekstukjes uitvoeren. De workshops voor Mini-Musical, Dans, en Percussie-instrumenten (slagwerkinstrumenten) voor kin deren van 4 tot 12 jaar beginnen om 14.45 uur en iedereen mag en kan meedoen! Sint en zijn Pieten worden omstreeks 16.00 uur veiwacht in de Muziek- en Dansschool Heiloo aan Het Veld 1. Voor meer informatie: www.muziekendansschoolheiloo.nl, info@muziekendansschoolheiloo.nl of tel. 072-5332460. Woensdag 4 december brengen Sint en zijn Pieten een bezoek aan de Muziek- en Dansschool Heiloo. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt 1 geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- -S' PnniBiB- N.inniLi. vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - Het was een drukte van belang de afgelopen zaterda gen in de Oudheidkamer Heiloo. De belangstelling voor de pre sentaties die op deze dagen wer den gehouden was veel groter dan werd veiwacht. Sommige geïnteres seerden konden de eerste presen tatieronde zelfs niet bijwonen. Het bestuur van Oud Heiloo heeft daar om besloten de presentaties in janu ari en februari van 2014 te herhalen. Het najaarsprogramma van Oud Heiloo kende een groeiende belang stelling. Teiwijl hard wordt gewerkt aan een nieuwe tijdelijke expositie in de voorzaal en aan de uitgebrei de permanente expositie over de geschiedenis van Heiloo in de ach terzaal passeerden in het filmzaaltje enkele voordrachten de revue. De presentaties over de 'De verdwenen tuinbouw in Heiloo' en 'De kring van Heiloo' trokken al veel belangstel lenden, maar dat werd nog overtrof fen door de lezingen over 'De groei en ontwikkeling van Heiloo' en 'De veranderingen rondom 't Loo, voor en na de bouw van het winkelcen trum'. Jaap de Graaf heeft zijn toe hoorders reeds toegezegd dat een tweede deel van zijn verhaal over de groei en ontwikkeling van Heiloo in januari 2014 zal volgen. Het presentatieprogramma voor de Oudheidkamer Heiloo voor het begin van 2014 zal tijdig worden bekendgemaakt op www.oudheiloo.nl. Meer informa tie via info.oudheiloo@gmail.com of tel. 072-5321404. Heiloo onder dak van Piet Stoffers en Jan de Gruijter (midden staande) werd gepresenteerd in het bijzijn van een aantal bij zondere (oud-)Heilooërs, die in het boek voorkomen, waaronder Puck (Tiny) Koomen-Lamar (dame rechts aan de linker tafel), Louw Jonker (midden), Barend Harreveld (helemaal rechts) en Ben Admiraal (helemaal links). Foto: Caroiien Breed HEILOO - Het eerste exem plaar van 'Heiloo onder dak', het tweede boek over Heiloo van de auteurs Piet Stoffers en Jan de Gruijter, werd vrijdag 7 novem ber op bijzondere wijze gepre senteerd in café De Wit; bij tal van oudere Heilooërs ook nog bekend als café Admiraal. Onderzoeksmateriaal, dat van het eerste boek 'Heiloo, toen het dorp nog dorp was', was blijven lig gen, was te bijzonder om niets mee te doen. En omdat de geschiedenis van Heiloo beiden blijft intrigeren en inspireren, hervatte het schrij versduo zijn speurtocht naar ons dorpsverleden. Met 'Heiloo onder dak' duiken ze in de geschiedenis, belichten opvallende Heilooërs die hier gewoond of gewerkt hebben en straten en panden, waarvan geschie denismateriaal was terug te vinden. Het boek is een ontdekkingsreis door Heiloo; vanaf de eerste bewo ning tot halverwege de jaren zeven tig en gaat in op de gedaantewisse lingen, die het dorp in de loop der tijden heeft doorgemaakt. Van -aan het begin van de 19de eeuw- slechts vijfhonderd inwoners is de bevol king gegroeid naar circa 22.000. Bijzondere panden zijn bewaard gebleven, weer andere gesloopt. Via research in oude archieven, internet en in de kronieken van Oud Heiloo hebben de auteurs veel van de geschiedenis kunnen achterhalen. Geïllustreerd met veel fotomateriaal worden onderkomens van boeren (boerderijen), burgers(huizen en scholen) en buitenlui (renteniers woningen) beschreven. Ook tal van bekende Nederlanders, afkomstig uit het dorp, komen aan bod. Zoals oud-wereldkampioenen wielrennen Jan Pronk (stayer) en Jan Derksen (sprinter). Of Maria Jungius; zij stond begin 1900 aan de basis van de Kinderbescherming en de conferen cier Klaas Koornen. En vele ande ren. Het resultaat van al dat noeste onderzoeks- en schrijfwerk werd op vrijdag 7 november gepresen teerd; in het bijzijn van een aantal bijzondere (oud-)Heilooërs, die in het boek voorkomen. Dit heugelijk feit vond plaats op de plek waar Jan Admiraal in 1927 een café begon: Heilooër Welvaren. In de volksmond werd dit café Admiraal, het huidige café De Wit. Onder de aanwezigen waren Puck (Tiny) Koomen-Lamar, weduwe van Klaas Koomen en zelf begenadigd zangeres, Louw Jonker, uit de Heilooër bakkersfamilie, en Barend Harreveld, net als zijn vader voetbal- en Forestersman in hart en nieren. Het vereiste de schrijvers enig speurwerk om de 10.000ste inwoners van Heiloo uit 1947 te vin den. Maar ook Ben Admiraal, tegen woordig woonachtig in Lutjewinkel, was voor deze speciale gelegenheid naar Heiloo afgereisd. Het boek 'Heiloo onder dak' is voor hen, maar ook voor vele andere Heilooërs, een feest van herkenning! Voor jongere generaties bevat het interessante informatie over het dorp waarin zij wonen. HEILOO - Maandagavond wer den op verschillende inzamel punten in Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden levensmiddelen ingezameld voor de Voedselbank. De Voedselbank kan steeds min der rekenen op gratis levensmid delen uit de handel en industrie, terwijl door de economische crisis een groeiend aantal huishoudens in financiële problemen is gekomen en een beroep moeten doen op deze vorm van noodhulp. Vandaar de inzamelactie van de Voedselbank, waarbij burgers werden opgeroe pen een tas met goed houdbare levensmiddelen, zoals rijst, blikken soep, groenten in pot of in blik, kof fie, thee, suiker en dergelijke in een speciaal daarvoor huis-aan-huis ver spreide plastic tas in te leveren op tal van inzamelpunten. Veel mensen hebben gehoor gegeven aan deze oproep; alleen al bij het inzamelpunt bij Bibliotheek Heiloo was het tus sen 18.00 en 20.00 uur een komen en gaan van gulle gevers die één of zelfs meerdere volle tassen kwamen brengen. Fred Bongenaar, vrijwil liger namens de Voedselbank, nam alle tassen en vele bemoedigende reacties als 'Wat een goed initiatief, dit zouden we veel vaker moeten doen!' of 'Dit is veel leuker dan geld geven!' dankbaar in ontvangst. Weer anderen gaven te kennen meer voor de Voedselbank te willen beteke nen. Een alsmaar groeiende hoe veelheid gevulde Voedselbank tas sen nam geleidelijk aan de volledige hoek bij de ingang van de biblio theek in beslag. Ook bij de inzamel punten in de Willibrorduskerk en de Radboudschool hadden de vrijwil ligers geen klagen over de respons. Want ook hier werd ruimhartig geschonken aan de Voedselbank. De huis-aan-huis verspreiding van de tassen vorige week verliep met enige hapering. Dat dit gro tendeels toch gelukt is, is geheel te danken aan de extra inzet van veel Uitkijkpostbezorgers. Zij kregen de tassen te laat aangeleverd, dus moesten ze voor de nabezorging ervan hun wijk een tweede keer rondgaan. Waarvoor deze helden een enorme pluim verdienen! Wilt u lid worden van 'Vrienden van de Voedselbank'? Voor minimaal 15,- per jaar bent u al donateur. Stort uw bijdrage op NL06RABO 0116 6090 79 ten name van Stichting Voedselbank Alkmaar e.o., Pettemerstraat 39b, 1823 CW Alkmaar, tel. 072-5401592 of 06-22134241. Vrijwilliger voor de Voedselbank Fred Bongenaar (midden) nam op het inzamelpunt in Bibliotheek Heiloo dankbaar alle rijkelijk gevulde tassen in ontvangst. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3