Brugmaker, zorgzaam voor nabestaanden Renovatie van De Hutkoffer vordert gestaag Heiloose start boekruilsysteem Little Free Library H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Boekenverkoop Soroptimistenclub Fietsrondj'e CDA Heiloo Pauline van Vliet bij' Videoclub Heiloo U I T K IJ KPOST 2 7 NOVEMBER 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Henk van der Bruggen en John Kaandoip, bezoekadres Kennemerstraatweg 382, www.brugmaker.nl, tel. 072-5322425, info@bmgmaker.nl. HEILOO - Bankzaken, pensioen, verzekeringen, inlogcodes, wacht woorden et cetera; als iemand er niet meer is, is het voor nabestaanden vaak enorm zoeken om alle gegevens, belangrijke aktes en documenten en dergelijke boven water te krijgen. Dit bemoeilijkt tevens een even wichtige afhandeling van de nalatenschap. Henk van der Bruggen heeft een financiële achtergrond in het bedrijfs leven en heeft brede ervaring, kennis en expertise in diverse aandachts velden; van administratieve en financiële zaken, fiscale regelgeving, tot alles wat voor een gezonde financiële situatie van bedrijven en particulieren relevant is. „Particulieren en ondernemers beseffen vaak onvoldoende de consequenties voor de nabestaanden of het bedrijf, als de persoon in kwestie komt te overlijden." Daarom ontwikkelde Henk onder meer een 'draaiboek overlijden', de voorloper van het hui dige Nalatenschapdossier van Brugmaker. Als executeur-testamentair werkte Henk al regelmatig samen met John Kaandoip. Ook John is thuis in allerlei financiële, arbeidsvoorwaardelijke en pensioen regelgeving; beroepsmatig onderzoekt en inspecteert hij onder andere administra ties en bedrijfsprocessen van ondernemingen. Vorig jaar hebben ze hun krachten gebundeld en Brugmaker opgericht; beiden zetten ze graag hun expertise in om mensen, die de specifieke kennis ontberen of hun plannen willen toetsen, te helpen. Brugmaker biedt een breed aanbod in diensten. Het ondersteunt u bij het ordenen en actualiseren van uw huidige administratieve en financiële zaken. Brugmaker analyseert des gewenst of uw wensen en doelstellingen nog adequaat geborgd zijn en of dit op een financieel verstandige wijze is geregeld. Henk en John stellen hun ervaring, kennis en hun betrouwbare netwerk van professio nals graag beschikbaar om in samenspraak met de opdrachtgever een degelijk 'Nalatenschapdossier' op te stellen. Hierin kunt u allerlei zaken betreffende uw nalatenschap naar uw persoonlijke wensen inrichten. Dit geeft niet alleen rust en voorkomt problemen of onenigheid bij uw nabestaanden, maar kan bovendien voor een beduidend financieel voor deel zorgen. Als er helemaal niets geregeld is, is het wettelijk erfrecht bepalend en bestaat de mogelijkheid dat uw nabestaanden onnodig en/ of dubbel belasting betalen over hun erfenis. Gezien de consequenties van het nieuwe erfrecht, de erfbelasting en sehenkbelasting is het ver standig om vooraf te bepalen hoe u hier zelf een eigen invulling aan kan geven. Dit is niet alleen interessant voor de grote beurs, maar zeker ook bij gewone inkomens en bezittingen. Brugmaker maakt de (financiële) mogelijkheden in de nieuwe situatie inzichtelijk en adviseert in de voor bereidingsfase van het vaststellen van uw testament, zodat de notaris het slechts hoeft op te tekenen en te bekrachtigen. Hiermee bespaart u al kosten.. Ook helpt Brugmaker bij het vastleggen van zaken, die van kracht worden indien u bij leven door ziekte niet meer in staat bent uw eigen wil te bepalen. Desgewenst ondersteunt Brugmaker bij de orga nisatie van het afscheid en regelt de afwikkeling van de nalatenschap. Maatwerk voor uw gemoedsrust en om uw nabestaanden te ontzorgen! HEILOO - Toen glaskunstena res Lucia Admiraal en haar man Erik Bruijne in 2012 de kans kregen de 17de eeuwse vissers woning en Rijksmonument De Hutkoffer van de gemeente te kopen, bedachten ze zich geen tweede keer. Op 15 juli van dit jaar kregen ze de sleutel. Vanaf augustus zijn Lucia en Erik bezig. Ze willen De Hutkoffer zoveel mogelijk in de oorspronke lijke staat terugbrengen. Omdat de sleuteloverdracht eerder was dan verwacht, heeft Lucia met Anita Breugel, beleidsmedewerker monu mentenzorg en archeologie, afspra ken gemaakt omtrent de nodige bouwvergunningen. „Het indienen van een volledig renovatieplan zou tijdrovend zijn, teiwijl we dolgraag zo snel mogelijk aan de slag wilden. Daarom zijn we blij met de afspraak met de gemeente, dat voor alle werkzaamheden waar een bouw vergunningen voor nodig is, deze stapsgewijs worden behandeld." Binnen is al behoorlijk wat werk verzet. Houtwerk in de voorkamer is opnieuw geschilderd, de oorspron kelijke schouw is een blikvanger in de 'nieuwe' expositieruimte. Ook de twee bedsteden worden in oor spronkelijke staat teruggebracht. In de achterkamer, binnenkort Lucia's werkruimte voor haar glas- in-lood kimst, is van twee één ruim te gemaakt. Verrotte houtdelen in de betimmering zijn door planken met een oude uitstraling vervangen. Achter houten schotten bleken oude ramen te zitten; extra daglicht waar Lucia heel blij mee is. De fundering bleek, na sloop van een later aange bouwd toilet, behoorlijk aangetast; dit heeft Erik vervangen. Ook de buitenkant vertoont ernstige tekens van verval. Lucia: „De tuin staan propvol met bomen. De Hutkoffer is een huisje met veel hout aan de buitengevel. Om te drogen na een fikse regenbui, heeft hout wind en zon nodig. De bomen houden dit echter tegen, waardoor ook bui ten veel hout verrot is. Tijdens de laatste storm hield ik mijn hart vast; ik vreesde dat er bomen zou den omwaaien. Bovendien houden gevallen bladeren en mosgroei op het dak vocht veel vast, zodat bij vorst dakpannen barsten." Allemaal redenen voor Lucia en Erik om de bomen in de tuin (dus niet de bomen op gemeentegrond voor en achter) van De Hutkoffer weg te laten halen. Op 9 december ('buiten het vogelbroedseizoen') zal deze klus geklaard worden door een pro fessioneel bedrijf. Op zondagmiddag 1 december opent Lucia haar expo sitieruimte voor publiek. Ondanks dat er nog veel in en rondom moet gebeuren, zal De Hutkoffer vanaf dan elke donderdag-, vrijdag-, en zaterdagmiddag open zijn. De voorkamer van De Hutkoffer is helemaal opnieuw geschil derd, de twee bedsteden worden zoveel mogelijk in oorspronke lijk staat teruggebracht. Aangeleverde foto HEILOO - Met flyers en stukken in de krant kreeg de 27-jarige Loen van Gulick ruim twintig man naar de opening van haar 'Little Free Library' afgelopen zaterdag in Termijen. „De helft van de mensen ging blij met een boek naar huis." Little Free Library ontstond in 2009 in de Verenigde Staten, waar Todd Bol de eerste maakte ter ere van zijn moeder. Hij bouwde een houten kastje, vulde het met boe ken en hing er een papiertje bij met de tekst 'Free book exchange'. Zijn hele buurt kwam massaal langs om boeken te ruilen. Inmiddels schie ten Little Free Libraries ook in Nederland als paddenstoelen uit de grond. Loen pakte dit initiatief op toen ze erover las in het Parool: „Ik dacht, wat een leuk en positief pro ject, waar mensen blij van worden. Dat wilde ik ook in mijn buurt eree- eren." Loen geeft les aan de Vrije Universiteit in Amsterdam en groei de zelf op met boeken: „Boeken hebben iets charmants. Zelf lees ik niet heel veel, maar boekenkasten en boekenwinkels hebben me altijd al aangetrokken. Bij mijn ouders thuis staan twaalf Billy's vol met boeken. Niet bepaald een Little Free Library dus." Iedereen heeft dezelfde boeken in zijn kast staan, teiwijl je ook samen kunt doen. Dat is veel beter voor het milieu. Aldus de Heiloose. Haar schoonmoeder bracht haar op het idee om een oude koelkast te gebruiken om de boeken in uit te stallen: „Toen ik die een maal had, moest ik wel aan de slag." De kleurige boekenkoelkast staat bij Termijen 73 op de stoep voor de flat, daar kunt u dus voortaan boe ken ruilen voor boeken waar u zelf klaar mee bent. Loen heeft zelf ook al een boek geruild: „Boeken die ik niet opnieuw ga lezen of waar ik niet doorheen kom, kan ik nu mooi in mijn bibliotheekje zetten." HEILOO - In het laatste week end van november houdt de Soroptimistenclub Alkmaar een tweedehands boekenverkoop in winkelcentrum 't Loo. Van vrijdag 09.00 tot 17.00 uur is de opbrengst van deze verkoop bestemd voor stichting 'Adopteer een vroedvrouw', opgericht door de Castrieumse verloskundige Roos Ament. Zij bekostigt de opleiding van verloskundigen in Ethiopië, waardoor verloskundige hulp ook in afgelegen gebieden mogelijk is en de kindersterfte daar afneemt. HEILOO - Op zaterdagochtend 30 november stappen de fractie- en bestuursleden van het CDA Heiloo op hun fiets voor een rondje Heiloo. Wilt u met ons een onderwerp bespreken of iets in uw omgeving laten zien neem dan contact op met Henk van der Werf, tel 072-5335150 of e-mail naar werf.hlo.34@planet.nl. HEILOO - Op vrijdag 29 novem ber zal Pauline van Vliet in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 1 een voordracht houden over haar werk als filmer. De bijeen komst begint om 09.30 uur en wordt om 12.00 uur afgesloten. Van Vliet heeft naam gekregen als vastlegger van levensverhalen en als vormgever van educatieve projecten waarin beeld belangrijk is. Recentelijk heeft zij met leerlin gen uit Castrieum oud-Indiëgan- gers geïnterviewd in een docu mentaire: 'Merdeka, standplaats Castrieum'. Haar laatste project betreft de slag bij Castrieum op 6 oktober 1799. Pauline zal beide films tonen en ingaan op interviewtechnieken. Informatie: Wilma Roelofs, tel. 072-5333510 of Jack Groot, tel. 072-5321033. Loen van Gulick opende zaterdag de eerste Little Free Library van Heiloo. Foto: Merel de Koning

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5