Sint Nicolaas op bezoek in Winkelhof 't Loo Sinterklaas opent speelgoedwinkel 'De Basseroet' Een fijne schooltijd voor kinderen met AD(H)D Wintergeluid uit de wereldwinkel Administratiekantoor Van der Lee Haren invlechten.nl viert vijf jarig bestaan H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Bibliotheek gesloten Boekenmarkt Trefpunt Voorleesfeestje met Spaanse verrassing UITKIJKPOST 2 7 NOVEMBER 2013 HEILOO - Zaterdag 30 november brengt de goedheiligman een bezoek aan Winkelhof 't Loo in Heiloo. Vanaf 15.00 uur ontvangt hij de kinderen van Heiloo en omgeving. Alle kinderen worden door de Sint en zijn pieten uit genodigd om hun schoen te komen zetten en liedjes te komen zingen. De schoenen kunnen weer worden opgehaald op zondag 1 december bij het fili aal van Albert Heijn van 13.00 tot 15.30 uur. Een verzoekje van Sint Nicolaas: geeft u geen nieuwe en/of dure schoenen mee, de organisatie kan geen ver antwoording nemen in geval van vermissing of anderszins. Voorafgaand aan het bezoek van Sint Nicolaas wordt door de toneelverenigingen Forento en Pancratius uit Castricum het stuk 'Grote Boek op harde schijf opgevoerd. Een spannend verhaal over het grote boek van Sinterklaas, een laptop, ver ontruste Pietjes en nog veel meer. Kaarten worden gratis aangeboden door de winkeliers van Winkelhof 't Loo bij Albert Heijn en de Hema. Uiteraard zolang de voorraad strekt. HEILOO - Ook Sinterklaas was zeer nieuwsgierig naar 'De Basseroet', de nieuwe speelgoedschatkamer van Heiloo. Ondanks het drukke schema had den hij en zijn pietengevolg zaterdagmorgen nog even tijd vrijgemaakt om de nieuwe speelgoedwinkel in het Stationscentrum te openen. Zijn brave schimmel Amerigo bleef geduldig buiten wachten. Eigenaresse Evelien Dijst was zeer vereerd met het bezoek van de goede kindervriend. Trots liet ze hem de gevarieerde collectie speelgoed zien. Basseroet betekent 'belhamel, deugniet'. Evelien heeft voor De Basseroet dan ook gekozen voor aparte speelgoedproducten van hoogwaardige kwaliteit a la de voormalige speel goedwinkel de Gelaarsde Kat. Voor baby's tot en met belhamels tot circal2 jaar. Houten speelgoed, allerlei spellen, grote, kleine, zachte en lieve knuffels en speelgoed muziekinstmmentjes; zelfs Sinterklaas stond als echte speel goedspecialist versteld van zoveel prachtige cadeau-ideeën voor kinderen. Hij heeft nog dezelfde ochtend een enorme bestellinglijst bij De Basseroet achtergelaten, zodat hij op zijn verjaardag op 5 december heel veel belha mels met dit mooie speelgoed blij kan maken! De Basseroet, Stationsplein 98, tel. 072-5321765, www.debasseroet.nl. HEILOO - Gaat uw kind met tegenzin naar school en zit het niet lekker in zijn vel? Is hij of zij best pienter maar komt het er niet uit in de klas? Overweegt u medicatie, misschien ook omdat uw kind vaak druk is, maar staat u daar eigenlijk niet achter? U bent niet de enige ouder die hiermee worstelt. Naar schatting hebben 4 tot 8 op de 100 schoolgaande kinderen last van AD(H)D. Toch is er iets aan te doen: ook voor uw kind is het mogelijk een fijne schooltijd te heb ben en te functioneren op het niveau dat bij hem of haar past. Het probleem bij aandacht- en concentratieproblemen zit vaak in de hersenactiviteit. De hersenen zijn niet actief genoeg op de momenten dat dit juist de bedoeling is. Hierdoor raakt een kind snel afgeleid en kan het zich onrustig voelen of gedragen. En wie er tijdens de les met zijn gedachten niet bij is, zal er weinig van onthouden. Tijdens een neurofeedback behandeltraject wordt de kernoorzaak van het probleem aangepakt. Kinderen leren op een leuke manier him eigen hersenactiviteit te beïnvloeden. Hierdoor worden de her senen meetbaar actiever, zonder dat er medicatie aan te pas komt. Sinds 2010 worden bij Biometrisch Centrum Heiloo neurofeedback behandelingen toegepast. Praktijkhoudster drs. Linda Imming-Apeldoorn: „Ik help graag kinderen die last hebben van onrust en niet goed uit de verf komen, op te bloeien en eruit te halen wat erin zit." Wanneer u aanvullend bent verzekerd, kunt u in aanmerking komen voor (gedeeltelijke) vergoeding. Interesse? Bel 06-49012934, mail: heiloo@biometrischcentmm.nl of bezoek www. biometrischcentmm.nl. HEILOO - Een shopper van biologische jute vol met zes Aziatische fair trade producten, is dat niet een leuke tip voor Sint-Nicolaas? In de Fair Trade Week kon u deze tas voor slechts 12,95 kopen. Deze aanbieding geldt nu nogmaals zo lang de voorraad strekt. Een hele etalage van de Wereldwinkel is gewijd aan sieraden. (H)eerlijke cho coladeletters van Tonychocolonely liggen voor Sint klaar. Er is een mime keus in kerstkaarten, prach tige gekleurde kaarsen en Novib- kalenders. De mogelijkheid om kerstpakketten te bestellen is er nog steeds. Wilt u een of meer dere kerstpakketten naar keuze samenstellen, vraag naar Marjon. De Wereldwinkel is in de gezellige decembermaand een keer extra lang open en wel op zaterdag 14 decem ber tot 20.00 uur. Van 17.00 tot 20.00 uur kimt u profiteren van 15% kor ting op het gehele assortiment van de Wereldwinkel, met uitzondering van boeketjes, food, boeken en cd's. Het adres van Wereldwinkel Heiloo is: Stationsweg 105 en u kunt nog even alles lezen op www.wereldwinkel-heiloo.nl. HEILOO - Toen Mariene Roodbol vijfjaar geleden haar vriendinnen ver telde over haar nieuwe website, waren ze een en al oor. Toen ze de naam; 'Hareninvlechten.nl' hoorden, baretten ze in lachen uit. Maar him scepsis in het begin maakte al snel plaats voor trots toen ze merkten dat de website en het daarna uitgebrachte boek; 'Haren invlechten, stap voor stap' een regel rechte hit werden. Een van de vriendinnen stond zelfs model voor het boek! Nu bestaat Hareninvlechten.nl alweer vijf jaar en vandaag verscheen op veler verzoek het tweede boek: 'Haren invlechten voor gevorderden'. Een illustratief en handzaam boek datje de meest waanzinnige vlechten aanleert. Trends zoals de 'waterval', de 'vier- en vijfvlecht,' en 'kaleidoscoop' komen aan bod. Het boek is weer een mooi geheel geworden door de samenwer king met eindredacteur Claudia Metz. Mariene Roodbol uit Heiloo, is de bedenkster en schrijfster van de reeks boeken. Daarnaast verzorgt zij work shops waarin iedereen het invlechten kan leren. De boeken zijn te koop bij de Schrijverij of te bestellen via www.hareninvlechten.nl. HEILOO - Op donderdag 5 decem ber is in verband met de viering van de verjaardag van Sinterklaas Bibliotheek Heiloo geopend tot 16.00 uur. HEILOO - Op zaterdag 30 novem ber van 10.00 tot 13.00 uur is er de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kimt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kimt ook bellen, tel. 072-5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Op woensdag 4 decem ber geeft Bibliotheek Heiloo weer een voorleesfeestje, van 14.30 tot ongeveer 15.15 uur. Alle kinde ren van 3 tot 7 jaar zijn welkom. Zo vlak voor de verjaardag van Sinterklaas wordt er voorgelezen door een Spaanse gast (in het Spaans!). Na het voorlezen wordt er natuurlijk nog even geknutseld of getekend. Iedere woensdag is het van 14.30 uur tot ongeveer 15.00 uur al voorleesmiddag in Bibliotheek Heiloo. Iedere eerste woensdag van de maand is dit met een extra voorleesfeestje. HEILOO - De kracht van Administratiekantoor Van der Lee, gerund door Roos en Rich van der Lee, is de persoonlijke, proactieve benadering, de ster ke betrokkenheid met de cliënt, vergaande service, betrouwbaar heid en ervaring en deskundig heid in administratieve dienst verlening. Een goed geordende en con troleerde boekhouding voorkomt ongewenste financiële en fiscale verrassingen, die vervolgens zouden kimnen leiden tot liquiditeitsproble men. Rich van der Lee: „Soms heeft de ondernemer een beeld dat het best aardig loopt in zijn bedrijf, omdat er goede omzetten gerealiseerd wor den. En toch heeft het bedrijf een liquiditeitsprobleem. Dat kan dan verschillende oorzaken hebben. Het is zaak om dit tijdig te signa leren; beter gezegd, wij zien dit als onze plicht de ondernemer hierin te coachen want wij zijn tenslotte de financieel specialisten. Een kordaat en deskundig advies kan dus proble men voorkomen." Administratiekantoor Van der Lee biedt een totaalpakket op het gebied van accountancy aan het midden- en kleinbedrijf, instellingen, een mansbedrijven en particulieren. De dienstverlening strekt van het ver werken van de boekhouding tot en met het opstellen van de kwartaal cijfers en de jaarrekening, fiscale en financiële advisering, salarisad ministratie et cetera. Roos van der Lee: „Voor veel ondernemers geniet het bijhouden van de boekhouding niet de eerste prioriteit. Wij begelei den de ondernemers hier actief in, zodat aan alle administratieve - en betalingsverplichtingen kan wor den voldaan. Zo worden onnodige, vaak hoge kosten als gevolg van overschrijding van indiening- en betalingstermijnen voorkomen. Administratiekantoor Van der Lee biedt dezelfde diensten en deskun digheid als een accountantskantoor, maar dan wel met de flexibiliteit en persoonlijke benadering van een kleinschalig kantoor; tegen veel gun stigere tarieven, omdat hoge over headkosten ontbreken. Rich en Roos van der Lee, Nijverheidsweg 31b, 1851 NW Heiloo, tel. 072-5336982, www.mkb-lee.nl, e-mail: info@mkb-lee.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7