RegioBank Limmen draagt bij aan lokale leefbaarheid Evean is terug in de wijk Grote verrassing voor de Hortus Bulborum Gezondheidscentrum houdt inzamelingsactie voor Filipijnen Sinterklaas welkom op Sint Maartenschool NIEUWS UIT DE REGIO INGEZONDEN MEDEDELING Rob Schijf lijsttrekker GDB Castrieum Ans Pelzer lijsttrekker PvdA Castrieum Sint van harte welkom op Sint Maartenschool LIMMEN - Steeds meer inwoners van kleine kernen krijgen te maken met voorzieningen die verdwijnen. In het rijtje van de supermarkt en het post kantoor hoort ook steeds vaker het bankkantoor dat wegvalt. Een toene mend aantal doipen en kleine steden moet het hierdoor stellen zonder eigen bankfaeiliteiten. Uit onderzoek van een groot onderzoeksbureau blijkt dat ruim 75% van de ondervraagden een bank in de buurt wil waar ze nog gewoon binnen kimnen lopen. 'De leefbaarheid van de regio en de lokale gemeenschap staat door het verdwijnen van bankkantoren onder druk.', aldus Ruben van Hamburg, adviseur van RegioBank Limmen. Tegen de stroom in kiest RegioBank er juist voor het aantal bankkantoren uit te brei den, naar inmiddels meer dan 530. Petra Bonnema, adviseur van RegioBank Limmen vindt dat het bankkantoor onderdeel is van de lokale gemeen schap. Die lokale wortels en het persoonlijke contact zorgen ervoor dat de adviseur van RegioBank zijn klanten goed kent. „Wij maken nog echt tijd voor de klant. Wij zijn met onze klanten en him buurt verbonden", zegt Petra Bonnema, adviseur van RegioBank Limmen. Petra vervolgt: „Luisteren naar de klant. Gewoon, een goed gesprek met een kop koffie. Op deze manier kunnen we echt advies op maat geven. Iedereen is van harte welkom op ons kantoor aan De Drie Linden 1 in Limmen." LIMMEN - In de Sinterklaastijd wordt menigeen aangenaam verrast met iets in z'n schoen of anderszins. Maar de surprise die de Hortus van de Stichting Oud Limmen kreeg, kon met geen mogelijkheid door de schoorsteen noch de voordeur. Het was namelijk een hardhouten voetgangersbrug voor bij de toegang ter vervanging van de oude brug. Er kwamen dit keer ook geen Sint of Piet aan te pas, om de eenvoudige reden dat die niet over zulk zwaar materieel als een hijskraan beschik ken. De firma Winder Limmen wel en die zorgde er onder het toeziend oog van directeur Joep Winder voor dat de brug op dinsdag 19 november keurig op z'n plaats kwam. Winder is ook degene die de brug in 1995 aan Oud Limmen cadeau deed op de dag van de dodenherdenking, om zo gemakkelijk het monument voor de gevallenen vanaf de Rijksweg te kunnen bereiken. 18 jaar lang heeft Winder niet alleen voor de plaatsing, maar ook voor de ver wijdering en opslag ervan gezorgd en dat steeds om niet. Inmiddels is de gemeente er na die 18 jaar in geslaagd om zelf een permanente voetgangersbrug aan te leggen. Oud Limmen had de brug dus niet meer nodig en bood die daarop de bur gemeester aan. Van die kant kwam echter geen reactie, maar wel van twee buren van de Hortus aan de Zuidkerkenlaan: Dirk Denekamp, koster van het hervormde kerkje, en Willem Castrieum. Zij maakten voorzitter Ron Duindam op de wen selijkheid van een betere brug attent voor de Hortus en de oplossing was gevonden. Toepasselijk was het sint geschenk nog in een ander opzicht. Sint Nicolaas was namelijk tot aan het einde van de middeleeuwen, naast al zijn andere functies, ook nog bmgheilige. Na die tijd werd zijn taak overgenomen door Johann von Nepomuk. Zijn beroemdste beeld staat op de Karelsbmg in Praag, waarvan hij in 1393 op bevel van de koning geboeid werd afgegooid en in de Moldau verdronk. De 'nieuwe' voetgangersbrug voor de Hortus, die met een kraan van de firma Winder op z'n plaats wordt gehesen; op de achter grond het hervormde Limmer kerkje. Foto: Peter van Renen LIMMEN - Op 8 november verwoestte tyfoon Haiyan de levens van vele mensen aan de andere kant van onze wereld. Op 20 december zal er een contai ner afvaren naar het getroffen eiland Leyte in de Filipijnen, met hulpgoe deren die in de eerste levensbehoef tes zullen voorzien. U kunt hieraan bijdragen en vóór 10 december hulpgoederen inleveren in de hal van het Gezondheidscentrum. Deze kunnen bestaan uit: gereedschap en spijkers/schroeven, levensmid delen (blikken groente/soep/vlees (geen glas), zakken rijst, macaroni, spaghetti), stevige plastic borden, schalen, bekers, pannen, kleding en schoeisel, lakens en dekens, mus kietennetten, schoolspullen, materi aal voor ziekenhuizen (verbandma teriaal, krukken, rolstoelen, bedden, babyluiers, maandverband, inconti- nentiemateriaal, blokken zeep, tan denborstels, tandpasta, materiaal om naaicentra op te zetten, en knuf fels/poppen! Lever uw goederen in afgesloten plastic zakken in bij het Gezondheidscentrum Limmen, Zonnedauw 2 in Limmen op maan dag tot en met vrijdag van 08.00 tot 18.00 uur. Gaat het om grote goede ren dan graag contact met: Tjeerd Blom, tel. 06-55777729 of Lucienne van der Aar, tel. 06-52774993. REGIO - Fractievoorzitter Rob Schijf wordt bij de komende gemeenteraadsverkiezingen lijststrekker van Gemeente en Dorpsbelang in Castrieum. Bij de algemene ledenvergadering is hij unaniem tot lijsttrekker gekozen. Kees van der Himst uit Castrieum staat op de tweede plaats van de lijst. Cees Hollenberg staat num mer drie. Als nieuwkomer staat Herman Sterken uit Castrieum op de vierde plaats. Op de vijfde plaats staat Mirjam Buur uit Limmen. De huidige raadsleden voor het GDB zijn weer beschik baar voor een nieuwe raadsperi ode. REGIO - Op 26 november heeft de ledenvergadering van PvdA Castrieum de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen definitief vastgesteld. Ans Pelzer, lijsttrekker van PvdA Castrieum, denkt al aan de uitdagingen waar de gemeente straks voor staat. „Er komen meer taken bij de gemeenten die daarvoor minder geld krijgen. We moeten dus slim gaan organiseren en daarbij vooral de expertise van bestaande organisaties en him werknemers, de ondernemers -en vooral ook de ideeën van de inwoners van Castrieum gebruiken. Dan moet het lukken om goede zorg en arbeidsplaatsen te realiseren voor bijvoorbeeld mensen met een beperking." LIMMEN - Dat Sinterklaas en zijn Pieten ook dit jaar weer wel kom zijn op basisschool Sint Maarten in Limmen is wel duide lijk! Door de enthousiaste en creatieve leden van de ouderraad is het podium van de aula omgetoverd tot de werkkamer van Sinterklaas, compleet met inpaktafel, luie leesstoel én ruimte voor de mantels van de Sint. Elke dag mag een andere groep in de aula verhalen voorlezen in de leesstoel van de Sint, er mogen cadeautjes ingepakt worden én uiteraard verlanglijstjes inge vuld en op het prikbord gehangen worden. Ook de rest van de school is weer prachtig versierd en de kleuters hebben al weer Pietengym gedaan, schoentjes gezet, er zijn pepernoten gebak ken en één groep heeft zelfs in de klas chocoladeletters gemaakt. Nu maar hopen, dat de Goed Heiligman de tijd kan vinden om de school te vereren met een bezoekje! Aangeleverde foto LIMMEN - Zaterdag 23 november vond onder grote belangstelling de fees telijke opening plaats van het nieuwe Evean wijkgebouw in Limmen aan de Kerkweg 44. Nadat het pand aan de Middenweg een aantal jaar geleden werd ingeruild voor een groot pand in Castrieum ligt de nieuwe locatie van Evean nu midden in Limmen. Naast vele cliënten, andere belangstellenden en het voltallige zorgteam Limmen waren ook Evean directeur Hans Admiraal en waarnemend wethouder Welzijn de heer Mosk, getuige van de plechtigheid. De in Limmen geboren en getogen 93-jarige mevrouw Valkering- Molenaar knipte onder het toeziend oog van al haar negen kinderen het lint door waar mee de terugkeer van Evean op locatie in Limmen een feit werd. Manager van het zorgteam Limmen, Ninette van Voskuilen, begroette vervolgens alle I aanwezigen. En prees het bij Evean geïntroduceerde wer ken met kleinschalige teams. Vertrouwde gezichten bij de mensen thuis, laagdrempelig- heid en het adequaat, profes- sioneel kunnen ingrijpen als het echt nodig is duidelijk de grote winst bij deze manier van werken. Nu het wijk team Limmen is gehuisd aan de Kerkweg 44 kunnen alle inwoners van Limmen hier terecht met vragen over het volledige pakket aan zorgver lening dat de Thuiszorg van Evean kan bieden. Schroom niet om langs te komen of maak een afspraak via tel. 088-3833360 of b.g.g. 0900- 9897. as. r,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15