Dames Temers met toppositie de winterstop in Theatervoorstelling 'Wel winnen, hè' goed bezocht Rachelle van de Griek tweede voor Nederland Tegeltjes verdiend bij Judoclub Groefsema sport 19 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO De acteurs brachten op ludieke wijze het thema 'naar een veiliger sportklimaat' over het voetlicht. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag werd in De Beun de theatervoorstelling 'Wel winnen, hè' gegeven ten behoeve van begeleiders, coa ches, trainers en scheidsrech ters in de sport. Het door het ministerie van VWS gesubsidieerde en door de SportRaad naar Heiloo gehaalde theaterstuk werd met rond de 200 mensen zeer goed bezocht. Ook de waardering van het publiek was na afloop positief. Hoewel uiteraard de meeste bezoekers uit Heiloo afkom stig waren, toonde ook een flink aantal mensen uit andere plaatsen belangstelling. De acteurs brachten op ludieke wijze het thema 'naar een veiliger sportklimaat' over het voetlicht. Bijzonder aardig was, dat de cast daarbij werd ondersteund door een aantal jonge sporters van de voetbalvereniging De Foresters, dat daar duidelijk veel plezier aan beleefde. De kem van de door de acteurs gebrachte boodschap is positiviteit en plezier in sport. Uit veel onderzoek is gebleken, dat het benoemen van de dingen die goed worden gedaan in plaats van slecht, veel beter motiveert. Zowel met betrekking tot de prestaties zelf als plezier in de sport. Het voor komt ook dat minder jonge sporters vroegtijdig afhaken. Hoewel dit een open deur lijkt te zijn, blijkt de prak tijk van alle dag aanzienlijk weerbar stiger en is inzicht in dit proces dus waardevol. En dat beperkt zich niet tot de sport. Want ook in de samenle ving kennen wij vormen van geweld, agressie, negativiteit en gebrek aan respect. De boodschap is dus ook in een breder perspectief waarde vol. Als mensen elkaar positief en met respect bejegenen zullen dingen beter en gemakkelijker gaan. Zaak is nu wel, dat de voorstelling geen eenmalige gebeurtenis blijft maar leidt tot daadwerkelijk doen, het aangereikte inzicht in praktijk bren gen. En dat is een proces, soms met grote maar vaker met kleine stapjes. Als steim in dit proces ontvingen de bezoekers na afloop een waaier met nuttige tips. De SportRaad ziet het als haar taak de verenigingen hierin te ondersteunen en zo te komen tot een positief en veilig sportklimaat in Heiloo, waarin sport vooral met ple zier wordt beoefend. Bridgeclub 't Oosthonk Bridgeclub 't Oosthonk van woens dag 27 November. A. lijn 1. Fam. Turk 62,92 2. Fam Eeltink 62,50 3. D. d. Klerk-J. Beerse 60,83 5. 4/5 J- Fluting/A. Kemper/G. Bes/H. Uijl 58,33 B. lijn 1. Fam Flaanstra 61,98 2. J. Staphorsius-T. Olgers 58,33 3/4 Fam. Huiberts/G. d. Vries/J. Bes 55,21 Heilooër Bridge Club Donderdagavondcompetitie. Uitslagen laatste zitting 2e ronde. A-iijn: 1. Joop Boukens-Johan Neefjes 58,33; 2. Aad Kemper - Eiiy Roozen 57,92; 3. Flenk Leering-AlexTurk57,50. B-iijn: 1. Mieke Flendrikse - Flenk Uiji 63,75; 2. Flora Martini - Ineke de Waard 60,63; 3- Elly van Kappel- Lieke Oei 57,20. C-lijn: 1. Cocky en Jan Piet 65,28; 2. Corrie en Theo de la Porte 56,25; 3. Joke en Frans Soeters 54,86. Dinsdagavondcompetitie: A-lijn: 1. Columbey Coebergh - Ger Kemmere 54,69; 2. Rob Klop Antoinette van der Laan 53,65; 3. Truus Klerk - Margareth de Bruyckere /Aad Kemper -Anneke Plas 53,13. B-lijn: 1. Renny Kramer-Greetje Meuleman 72,92; 2. Han en Lieke Oei 61,45; 3- J° en Ger Graas To Ontrop - Ge Noordenbos 52,60. Do. 5 december is er geen bridge. HOCKEY HEILOO - Dames 1 van de Terriërs gaat met een verdiende 2-0 zege op Groningen de winter stop in. Het team had geen makkelijke tegenstander die onlangs koploper Push versloeg, hoewel het daar in het begin niet naar uitzag. Al na tien minuten maalde Lieke Bas uit een strafeomer 1-0. Groningen verzette zich heftig tegen de aanvallen van de Terriërs. Maar het grootste probleem had de Heiloose ploeg eigenlijk met zichzelf. Tien strafeomers typeerden het overwicht, maar er werd slechts één keer gescoord. Groningen ging in de tweede helft aanvallender te werk, maar liep zich stuk op het solide middenveld van de Terriërs. Echt in gevaar kwam de thuisploeg niet. De magere 1-0 hield de wed strijd wel spannend. Na in korte tijd enkele ballen op de paal prikte Emma Driehuis de veilige 2-0 in het doel. Terriërs staat in de top van de Overgangsklasse en „Als we onze inhaalwedstrijd winnen zelfs boven aan," vertelt coach Jisse Waasdorp. „Onze doelstelling is eerste of twee de worden. Dat maakt niet uit, want je speelt dan altijd de Play Offs voor een plek in de Hoofdklasse en dat willen wij uiteraard. Eigenlijk komt het erop aan dat je aan het eind van het seizoen voldoende kracht over hebt voor die eindronde." De win terstop betekent geen rust voor een deel van het team dat aan de zaal competitie begint. „Dat is een zeer tactisch spel waarbij ook een grote balvaardigheid vereist is. Wij Icunnen dat goed. We spelen ook dit jaar weer in de Hoofdklasse om het landskam pioenschap," aldus Waasdorp. Op 29 december wordt er in 't Vennewater gespeeld. Tiert strafcorners typeerden het overwicht, maar er werd slechts een keer gescoord. Foto: Ben Haeck SCHAATSEN HEILOO - Schaatster Rachelle van de Griek uit Heiloo is op zon dag 1 december als tweede geëin digd in de interland Duitsland - Noorwegen - Nederland die in Berlijn gereden werd. Op zaterdag 30 november en zondag 1 december werd in Berlijn de Junior Country Match tussen Duitsland - Noorwegen en Nederland verreden. Namens Nederland stond Rachelle van de Griek aan de start. Rachelle had zich op 9 november in Den Haag voor deze wedstrijd geplaatst. De eerste dag begon mooi, met een eerste plaats op de 500 meter en een tweede plaats op de 1000 meter. In het tussenklas- sement een mooie tweede plaats met zicht op meer. De tweede dag bracht nog meer spanning want met een mooie 41.54 op de 500 meter wist zij opnieuw beslag te leggen op de eerste plaats en het verschil met nummer één te verkleinen. De afsluitende 1500 meter rondde Rachelle af in een nieuw persoonlijk record van 2:10.22. Helaas was dit net niet genoeg om ook in het eind klassement op het geoogste schavot te eindigen. Een hele mooie tweede plaatst was haar deel. In het lan- denklassement eindigde Nederland, voor Duitsland en Nooiwegen op de eerste plaats. Zaterdag behaalde Rachelle van de Griek een mooie tweede plaats. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17