Showhero voor mensen met beperking opnieuw groot succes De Zware Hufters verkopen treinkaartjes Speelplekken en plantsoenen maken plaats voor gazon Lezing over Weihnachtsoratorium H E I L O O Q 3 Klap 'ns in je handjes blij blij blij! Sydney 980ikm UITKIJKPOST 4 DECEMBER 2013 ■1 1 r HEILOO - Op woensdag 11 december wordt om 09.30 uur in de Muziek en Dansschool Heiloo een Sing-in gehouden voor kinde ren van vier maanden tot vier jaar. Samen met mama, opa, of een andere volwassene een heerlijk muzikaal uurtje beleven. Muziek op Schootdocent Daniëlle de Ruijter zingt en speelt bekende en nieuwe liedjes. Muziek stimuleert de taalontwikkeling, maar ook de sociale, emotionele en intellectuele ontwikkeling. Er wordt een kleine bijdrage gevraagd van 3,50 per kind. U kunt zich opgeven door te bellen met tel. 072-5332460. Aangeleverde foto HEILOO - Veel groen in het dorp wordt vanwege bezuini gingen vervangen door onder- houdsvriendelijke gazonnen. De bezuinigingen maken het nood zakelijk het groenbeheer op een andere manier in te vullen. „Uitgangspunt daarbij is dat wij willen voorkomen dat de kwaliteit van de openbare ruimte ernstig achteruit gaat", meldt de gemeente. Daarom verandert men arbeids intensieve stukken groen in stuk ken groen die met minder arbeid te onderhouden zijn: een aantal grote hagen en plantsoenen zullen door gazon of gras worden vervan gen. De werkzaamheden beginnen komende maand en duren tot mei volgend jaar. Graszaad kan pas in het voorjaar worden gezaaid, zodat er de komende maanden flink wat kale plekken in het doip te zien zijn. De gemeente is bezig met de uitwerking van een plan om plantvakken door inwoners te laten adopteren voor onderhoud. Begin december neemt het college hier een besluit over. Vijf van de 42 speelplekken in ons doip worden helemaal verwijderd. Deze speel plekken zijn vanwege de veiligheid aan groot onderhoud of vervanging HEILOO - Op 14 december ver kopen De Zware Hufters trein kaartjes op 't Looplein. Van 10 tot en met 14 februari gaan De Zware Hufters, een groep vrienden uit Heiloo voor de derde keer meedoen aan de Carbagerun Wintereditie. Een barre tocht van vijf dagen door de sneeuw, in een auto die niet duurder mag zijn dan 500 euro. Het eerste jaar ging men op pad met een oude Renault Espace en vorig jaar twee gerestaureerde Daljes. Dit jaar is het een grote Renaultbus die de mannen hebben omgesehilderd tot dubbeldekstrein met uitsluitend eerste klasse. De mannen doen dit natuurlijk voor hun eigen plezier, maar ze grijpen meteen de gelegenheid aan om voor Stichting Dolfinn geld in te zamelen. En dat lukt ze heel aardig: „In 2012 konden wij 750 euro overhandigen en afgelopen jaar was dit verdub beld naar 1500 euro. Kortom, best leuk!" Zaterdag 14 december gaan de mannen met de actie 'Vriendje voor één Tientje' treinkaartjes ver kopen op 't Looplein. „Dit kaartje is een sticker en kan dan meteen op de trein geplakt worden en je kan je naam er op zetten. Zo reis je als vriendje dus een beetje mee. En zo'n kaartje kost dus... een tientje!" Uiteraard hebben ze voor meer informatie een website: www. dezwarehufters.nl en een faebook- pagina waar ze op te volgen zijn. Bedrijven zijn ook welkom om een bijdrage te leveren, zij kunnen contact opnemen via de site of via sponsoring@dezwarehufters.nl. Van 10 tot en met 14 februari doen De Zware Hufters mee aan de Carbagerun Wintereditie voor het goede doel. Aangeleverde foto toe. Op de plaats van de speelplek ken komen heesters en op enkele plekken gazon. Alexandra McLean heeft zich ingezet voor het behoud van de speeltuin op de Torenlaan, 160 handtekeningen opgehaald en aangeboden bij de wethouder, maar het mocht niet baten. Inmiddels is er wel een gesprek geweest met de wethouder en is er afgesproken dat de buurt drie ideeën aan kan leve ren over wat er met het speeltuintje moet gebeuren. De buurtbewoners gaan zich nu verdiepen in de moge lijkheden, rekeninghoudend met de eisen van de gemeente, zoals het nastreven van zo laag moge lijke kosten. Alexandra vind het erg jammer dat er zo weinig budget beschikbaar is voor het speeltuin tje: „De bezuinigingen kimnen toch niet op een enkel speeltuintje wor den afgewenteld? Tevens staan de plannen van de gemeente haaks op de toekomstvisie 2030, waar wordt geschreven dat 'kinderen veilig op straat moeten kimnen spelen'. Daar is nu geen mogelijkheid meer voor in onze wijk omdat er geen stoe pen zijn! Wie wil meedenken en ideeën heeft voor het speeltuintje, of eventueel materialen beschik baar heeft, kunnen zich melden via amclean@outlook.com. HEILOO - Gert Floor geeft op dinsdag 10 december, 20.00 uur in Bibliotheek Heiloo een sprankelende lezing over het Weinachtsoratorium van Bach. Johann Sebastian Bach schreef heel veel Kerstcantates tijdens zijn leven. Toch zijn de zes cantates voor de (drie!) Kerstdagen, Oudjaar, Nieuwjaar en Driekoningen het meest bekend geworden als een heid: het Weihnachtsoratorium. Wat maakt deze compositie zo speciaal? Hoe kwam Bach hiertoe in 1734, uit religieuze en muzikale overwe gingen? Welke muzikaal beeldende middelen gebruikt hij om ons zoveel mogelijk bij het Kerstverhaal te betrekken? Hopelijk geniet u na deze avond nóg meer van deze prachtige muziek, die in de komende periode weer op veel plaatsen 'live' te horen zal zijn! Deze avond wordt (met veel klinkende voorbeelden) ver zorgd door Gert Floor, voorheen muziekbibliotheearis in Bibliotheek Heiloo. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 5,- 7,50 voor niet- bibliotheekleden) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan bij de klantenservice van de bibliotheek en is ook mogelijk via www.bibliotheekheiloo.nl of telefo nisch 072-5330670. HEILOO - Vrijdag 22 november stond Showhero voor het derde jaar op rij in een uitverkocht theater De Beun. Met het thema 'Een reis om de wereld' werd het publiek in drie uur tijd door de deelnemers meegevoerd de wereld over. Zo kwam in Las Vegas Elvis Presley opnieuw tot leven en in Nederland leek ook André Hazes in levenden lijve op het toneel te staan door de perfecte vertolking van de Heiloose Cas. Alle optredens werden door de jury, bestaande uit onder andere burgemeester Hans Romeyn, voorzien van professioneel commentaar. Spetterende en ontroe rende acts werden afgewisseld met het verbreken van wereldrecords, wat mede dankzij het enthousiaste en behulpzame publiek alle keren is gelukt! Deelnemer Juriaan zette oprichters en organisatoren Maurice van der Poll en Lucas Bugter als verrassing even flink in het zon netje door ze te bedanken met zijn zelfgemaakte lied 'Het is een feestje om hier te zijn', waarbij het hele publiek het refrein meezong. De show eindigde met een feestelijke Braziliaanse bongo-act waarbij de gekleurde wc-rollen en ballonnen door de zaal vlogen. De jury besloot om alle deelnemers in him eigen categorie als winnaar aan te wijzen en zo gingen zij allemaal met een mooie trofee naar huis. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos V,offset rotatiepers, de milieu- Sr Priming. Naturally vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op George en zijn broer zorgden voor diepe ontroering in de zaal. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3