Marga's Haarmode Huis Nijenburg decor van sfeervol kerstconcert MARGA'S Ballonkaartje Vondelschool leidt naar Delft H E I L O O BEDRIJF BELICHT HAARMODF 5 INGEZONDEN BRIEF Kan dat chagrijnige poppetje weg? Nieuwe tentoonstelling in de Trog te Heiloo UITKIJKPOST 4 DECEMBER 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Dusseldorperweg 105, 1906 AJ Limmen, tel. 072-5052456, www.margashaarmode.nl. LIMMEN - Een kapsalon waar -als je er binnentreedt- de gemoede lijke sfeer je omarmt. Marga's Haarmode bestaat alweer 36 jaar en is bij jong en oud een begrip in Limmen en omstreken. De eerste vijftien jaar werkte Marga in haar salon aan huis aan de Kerkweg; ze is alleen begonnen maar gaandeweg had ze versterking van een team nodig. Na vijftien jaar verhuisde Marga's Haarmode naar de zichtlocatie aan de Dusseldorperweg, waar de kapperszaak inmiddels ruim twintig jaar gevestigd is. De goede naam die Marga in al die jaren heeft opgebouwd en ook heeft weten vast te houden, wordt bevestigd door de grote, trouwe klan tenschare van Marga's Haarmode; sommige klanten komen al vanaf het begin bij Marga's Haarmode en voelen zich er vertrouwd door de gast vrije, persoonlijke en ontspannende sfeer die er hangt. Marga's Haarmode is na 36 jaar nog altijd een eigentijdse en 'up to date' kapperszaak, waar naast de eigenaresse een hecht team van tien gedreven en zeer vakkundige hairstylistes werkzaam is. Waaronder dochter Ila. Samen met haar collega Sandra heeft Ila, die afgelopen juli alweer tien jaar in de zaak stond, de dagelijkse leiding op zich genomen, zodat Marga met een gerust gevoel een stapje terug kan doen en haar aandacht meer op de zaken 'achter de schermen' kan richten. Maar hele maal loslaten is Marga nog niet aan toe; ze staat nog iedere dinsdagmor gen met veel plezier in de zaak. Het 'concept', waarmee Marga's Haarmode groot is geworden en zich onderscheidt, staat als een huis; kwaliteit en persoonlijke service tegen betaalbare tarieven. Het hele team heeft passie voor het kappersvak en doet net dat stapje extra om de klant te veiwennen! Ila: „Zoals een heerlijke ontspannende hoofdmassage tijdens het wassen of een warme handdoek na een kleuring. En op vrijdag serveren we bijvoorbeeld heer lijke smoothies." Maar ook een kleurenanalyse van de huid behoort tot de extra servicemogelijkheden; welke haarkleur past het beste bij een bepaald huidtype. De hairstylistes van Marga's Haarmode volgen met regelmaat trainin gen en cursussen bij topstylistes van l'Oréal Professionnel, om op de hoogte te blijven van de nieuwste trends en ontwikkelingen in haarmode en stylingstechnieken. Ila: „Deze trainingen houden ons scheip, geven ons nieuwe ideeën en inspiratie. L'Oréal Professionnel is een vooruit strevend merk en biedt hoogwaardige producten waar behoefte aan is. Maar het gaat niet alleen om techniekbeheersing of nieuwe haartrends; het gaat er vooral om wat je ermee doet bij de individuele klant. We nemen dan ook uitgebreid de tijd en bespreken vooraf alle wensen om uit te zoeken wat bij iemands persoonlijke uitstraling past en waar hij of zij zich prettig bij voelt!" Zoals inmiddels traditie geworden, ontvangt iedere klant in aanloop naar de feestdagen een leuke attentie. HEILOO - Het uit zee opgeviste kaartje van de ballonnenwed strijd wegens het 25-jarig jubile um van de Vondelschool in 1976, dat 37 jaar geleden aan de door Bas Zoon opgelaten ballon vast zat, heeft een bijzonder vervolg gekregen. Bastiaan Zoon, inmiddels een volwassene van 48 jaar, is via de tip van een oud-onderwijzeres van de Vondelschool gevonden: hij woont in Delft, zijn moeder en een zus wonen in Heiloo en dus hij komt nog regelmatig in het dorp. Bastiaan herinnert zich flarden van de jubileumfestiviteiten maar kan zich het oplaten van de ballon nen nog goed voor de geest halen. „Het was een mooie, koude dag, we hadden dikke jassen aan. Mijn vader blies de ballonnen op met gas en droeg een lange Russische legerjas. Ik weet zelfs het liedje nog, dat we moesten zingen. Dat ging over de fancy fair op de Vondelschool. Maar wat ik me vooral nog kan herinne ren, is dat ik heel graag wilde win- Regelmatig wordt een kastje opgehangen in de Kerkelaan waar op de verkeersdeelnemer kan zien hoe hard men rijdt. Voor fletsere is dit een leuke meting om te zien wat op dat moment de topsnelheid is, maar omdat het zo smal is op deze weg, brengt dat gevaar met zich mee, omdat de fletsere dan alleen op het kastje letten waarop die snel heid wordt weergegeven en waar op het gezicht een vrolijke mond laat zien; minder dan 30 kilometer. Maar omdat het kastje vlak voor onze ramen hangt en wij er automa tisch veel naar kijken, zien we dat de mondhoeken van het poppetje bijna altijd naar beneden hangen als er auto's, motoren, bromfietsen of vrachtauto's langsvliegen. Het is een deprimerend gezicht en het helpt geen zier, want controle is er niet. Er is evenmin controle op vrachtauto's, langer dan 12 meter, die ook niet de Kerkelaan in mogen rijden, behoudens die vrachtwa gens die ontheffing hebben. Ik ben op het politiebureau geweest maar het antwoord was: 'Geeft u de num merborden maar door en dan zullen wij wel zien!' Ben ik de agent? Er is drie jaren geleden een verkeersplan getoond, en er zou éénrichtingsver keer komen rond het gemeentehuis, rond 't Loo en in de Kerkelaan, maar we horen er niets meer van. Gaan we hier iets aan doen of is dit voor na de verkiezingen? Hans Ursem Heiloo HEILOO - Vanaf 5 december tot en met 1 februari wordt door Galerie de Buitenkans een exposi tie gehouden van Jo-Anna Meijer, Marianne Zander, Nel Kaandoip en Tiny van der Velden in de Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo. Jo-Anna exposeert met gobelins (legwerk), een soort schilderen met garens. Van Marianne Zander is keramiek te zien; vrouwenlichamen waarbij wouwen een 'eigen gezicht' en 'eigen kleur' krijgen. De zussen Tiny van der Velden-Bakkum en Nel Kaandorp-Bakkum laten de veelzij digheid van glas zien in elegante sie raden en opvallende kunstobjecten. Geopend op van donderdag tot en met zondagmiddag van 12.00 tot en met 17.00 uur. Zie ook www. de-buitenkans, org. nen. Het sprak waarschijnlijk tot mijn verbeelding en wilde dat mijn ballon ergens heel ver weg gevonden zou worden. Ik zie nog voor me hoe de ballon in de lucht verdween." En dat het die dag koud was, kan goed kloppen, want de Vondelschool werd op 2 januari 1951 geopend. Toen Bas gebeld werd door Francis Schruer, de directeur van de Springschans, kon hij zijn oren niet geloven. „Een ander kind had de ballonnenwedstrijd gewonnen, maar dat juist mijn kaartje na zoveel jaar op zee is temggevonden, dat is toch bijzonder!" Al even bijzonder is, dat Bas zijn fascinatie voor verre windstreken in zijn huidige werk kwijt kan. Want na de lagere en mid delbare school heeft hij uiteindelijk scheepsbouw gestudeerd aan de TU in Delft en werkt alweer jaren in de olie- en gaswinning en windener gie. Voor zijn werk reist hij de hele wereld over en zit hij vaak op zee, maar keert -net als het kaartje aan zijn ballon- regelmatig terug naar het doip waar hij opgroeide. Een foto uit 1976 van Charlotte Zoon: De ballonnen worden opgeblazen; de man erachter (met opstaande kraag) is de vader van Bas Zoon. Meisje met witte muts is Charlotte Zoon (de zus van Bas Zoon). Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 15 decem ber en zaterdag 21 december wordt kerstmis in het huis Nijenburg ingeluid met een intiem kerstconcert. Het koor 'Cascantar' presenteert onder de titel 'Straland' een program ma van internationale kerstlie deren. Onder auspiciën van Vereniging Hendrick de Keyser, met mede werking van de Historische Vereniging Oud Heiloo een kerst concert gegeven door het koor Cascantar uit Castricum. Het koor, dat al meer dan vijftien jaar met veel succes optreedt, is bekend door zijn repertoire van wereld muziek, onder andere muziek uit de Scandinavische landen, maar ook uit Oost-Europa, Afrika en Zuid-Amerika. Bij dit optreden, dat slechts door een klein publiek kan worden bijgewoond, wordt het koor begeleid door enkele musici met viool, accordeon en fluiten. Dirigent Hetty Kienhuis zal een toe lichting geven bij de verschillende muziekstukken. De titel van het programma, 'Straland', is ontleend aan 'Stralande Jul', Zweeds voor 'stralend/vrolijk kerstfeest'. Het kerstconcert gehouden van 14.30 tot 16.30 uur, inloop vanaf 14.15 uur. Tijdens de pauze en na afloop worden een drankje en een hapje geserveerd. Tijdige aanmelding is in verband met de beperkte ruimte beslist noodzakelijk. De kosten voor dit bijzondere concert bedra gen 20,- per persoon, voor leden van Hendrick de Keyser en Oud Heiloo 17,50 per persoon. De kos ten kunnen ter plekke worden vol daan. Men kan zich aanmelden via aanmelding.oudheiloo@gmail.com of, indien dit beslist niet mogelijk is, via de telefoonnummers 072- 5332571 en 06-51718363. Kerstmis in het huis Nijenburg ingeluid met een intiem kerstcon cert. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5