Gratis en persoonlijk advies bij ongewenst verlies van urine of ontlasting voor mannen en vrouwen: 0800-0200364 Wat bespreekt u tijdens het TENA Consult? "Over een speciaal onderwerp praat je graag met een specialist." Hoedeboel Wie jarig is trakteert 1 EURO KORTING Ontstaan Jeugdtheater Wat maakt het Jeugdtheater zo uniek? TM Bel gratis: Ongewenst urineverlies? TENA en uw apotheek zorgen graag voor het beste advies. Daarom is er TENA Consult. Een continentieverpleegkundige staat u graag telefonisch te woord en neemt de tijd om u geheel vrijblijvend, persoonlijk advies te geven en uw vragen te beantwoorden. Wenst u ook advies op maat? Bel dan 0800-02 00 364 (gratis) voor een telefonische afspraak. Of kijk op www.TENAConsult.nl voor meer informatie. Wat is ongewenst verlies van urine of ontlasting precies. Welke vorm heeft u. Wat kunt u doen om het te verbeteren. Tips om gewoon te blijven doen wat u wilt doen. Welke producten zijn er en wat zijn de verschillen. Welk product past het best bij u. 1 op de 4 vrouwen van 35 jaar of ouder krijgt te maken met ongewenst verlies van urine of ontlasting. Toch praat lang niet iedereen er makkelijk over. Joyce merkt dat dagelijks in de praktijk. Zij is continentieverpleeg kundige bij TENA en ziet wat het met mensen doet. "Sommige mensen houden bij alles wat ze doen rekening met toilet- bezoek. Of ze gaan zelfs uitstapjes vermijden. Gelukkig zoeken de meeste mensen naar een oplossing om gewoon te blijven doen wat ze willen doen. Alleen is dat niet altijd de juiste oplossing. En worden ze toch beperkt in hun doen en laten. Dit hoeft helemaal niet. Vaak kun je met simpele oefeningen je bekken- bodemspieren versterken. Wat in elk geval altijd kan: het product kiezen dat écht bij je past. Dan kun je alles doen en laten wat je wilt." Joyce is dan ook blij met TENA Consult. 'Als iemand na een TENA Consult weer onbezorgd durft te lachen, ben ik zielsgelukkig." TENA Consult houdt ook regelmatig spreekuren in de apotheek. Kijk op www.TENAConsult.nl voor een TENA Consult Apotheek bij u in de buurt. laten maken met prachtige muziek en klassiek ballet. Het heeft al met al tot een bijzonder eindresultaat geleid. Het huidige artistieke team, bestaande uit oud-jeugdtheater- leden Martina Kaandorp, Sanne Himmelreich en Pepijn van der Sande, is enthousiast over de groep jongeren waarmee zij werkt. "Wij zien de jongelui ieder jaar groeien en dat is een mooi pro ces". Ook dit jaar proberen zij er weer in te slagen om, samen met de spelers, een prachtige voorstel ling neer te zetten. Hoedeboel is een muzikale vertelling over heksen, him hoeden en alles wat er mis kan gaan. Spannend en leuk voor de hele familie. Omdat het Jeugdtheater jarig is wordt er een actie gehouden. Iedereen die nu een kaartje koopt voor de voorstelling Hoedeboel, die op 1 en 2 februari a.s. plaatsvindt in Theater de Beun, ontvangt op de toegangsprijs. De kaartjes kosten dan 7 euro i.p.v. 8 euro. Een leuk cadeautje voor de feestdagen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Beim, Bruna en de Schrijverij. De actie geldt Pm •31 december a.s. Voor meer infor matie: www.sjth.nl Dit jaar, om precies te zijn op 16 december 1988, is het 25 jaar geleden dat Jeugdtheater Heiloo als Stichting werd ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in Alkmaar. De oprichters, Cas Himmelreich en Martin Affourtit, hadden al een aantal jaren een samenwer kingsverband op het gebied van musicals voor en door kinde ren. Martin Affourtit, als hoofd van de basisschool De Quint in Alkmaar, schreef toen al scripts voor zijn school en voor de musicals die speciaal voor de Boekenweek werden geschreven en opgevoerd in de Vest. Cas Himmelreich, muziekdocent aan de Muziekschool, schreef daarbij de muziek en later ook de liedtek sten. Samen vormden zij zo een imiek creatief duo. Beiden afkomstig uit Heiloo bedachten zij dat er in hun woon plaats een plek zou moeten komen waar jongeren tussen de 13 en 18 jaar zich konden ontwikkelen op het gebied van acteren, zang en dans. Er werden audities gehou den in de Muziekschool en het aantal aanmeldingen stroomde binnen. En zo werd het ontstaan van Stichting Jeugdtheater Heiloo een feit. Als ik Cas vraag waar hij het meest trots op is, is dat niet in één zin te vatten: "De stichting is professioneel van opzet. Het artistieke team bestaat altijd uit professioneel geschoolde men sen, later ook voortkomend uit ons Jeugdtheater. Verder is er altijd een kring van ouders en oud-jeugdtheaterleden die als vrijwilliger actief is. Hele families waren en zijn nog steeds verbon den aan het Jeugdtheater. De voorstellingen worden op maat geschreven op de kinderen en niet andersom. De inbreng van de kinderen gedurende het proces wordt meegenomen. Zo leren kinderen verhalen vertellen. En we leggen de lat hoog, we maken het de jongeren niet gemakke lijk. Op de vraag of hij trots is dat we op de Nederlandse podia oud-jeugdtheaterleden terug zien antwoordt Cas relativerend: "Als theaterschool trek je kinderen aan die hierin geïnteresseerd zijn. Het is niet zo vreemd dat er dan een aantal doorgaat en auditie doet voor een vervolgopleiding. Natuurlijk volg je ze en is het leuk dat ze succesvol zijn. Maar dat was niet ons doel. Ons doel was en is nog steeds een omgeving te creëren waar kinderen in de gelegenheid worden gesteld zich te ontplooien, te ontwikkelen. Dit brengt hen iets waar ze him hele verdere leven iets aan hebben. En welke voorstelling is bij hem het meest favoriet? "Erik, of het klein insectenboek", antwoordt Cas enthousiast. Marja Schoonheijm, vanaf het prille begin betrokken als regieas sistente, volgde Martin Affourtit op en was jaren lang de regis seur en scriptschrijver bij het Jeugdtheater. Wat is volgens haar de kracht van het Jeugdtheater? Wat maakt het uniek? "De dyna miek, de energie in de groep is imiek. Ook al gaan er mensen weg, de nieuwe leden voegen weer naadloos in. De jeugdthea terleden worden op een positieve manier gestimuleerd en voelen zich vrij en gerespecteerd. De cul tuur binnen het Jeugdtheater is de kracht van haar bestaan. Het bestuur, het A-team (artistieke team, bestaande uit een theater docente, choreografe en muziek docent), de vrijwilligere, iedereen is gelijkwaardig en er is onderling veel respect voor elkaar. Dit is een belangrijk voorbeeld voor de jeugdtheaterleden. Heeft Marja ook een favoriete vooretelling? "Ja, er zijn natuurlijk vele mooie, grappige en leuke vooretellingen geweest, maar de meest ontroerende was toch wel Het Zwanenmeer. Ik ben ieder jaar altijd weer op zoek gegaan naar nieuwe uitdagingen voor de Jeugdtheaterleden. Het Zwanenmeer heeft hen kennis TENA CONSULT continentieverpleegkundige

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 8