Bens Oliebollenkraam in Stationscentrum Van Wees Opleidingen anticipeert op nieuwe wetgeving Zondagmiddagconcert in Witte Kerk Kerstconcert in De Strandwal met Maartje de Lint Nieuw Winterprogramma van Plusactiviteiten H E I L O O 11 INGEZONDEN MEDEDELING Het kinderkwartet The Sunny Strings brengt Russische Volksliedjes UITKIJKPOST li DECEMBER 2013 HEILOO - Bens Oliebollen komt naar Heiloo! Na jarenlang zoeken naar een goede oliebollenkraam is het er dan eindelijk van gekomen: met ingang van 13 december komt de kraam van Ben Leek op het Stationsplein te staan. Ben staat echter in Lelystad te bakken dus zijn 17-jarige zoon Mare (op de foto geheel links) gaat samen met zijn moeder Anne Margriet naar Heiloo. Al een paar jaar bakt Mare zelfstandig oliebollen, wat erg handig is als er zomers gelijktijdig twee kermissen zijn. Het is voor Mare en zijn team een enorme uitdaging want hij komt met een nieuwe kraam. Het assortiment is er niet minder om, behalve krenten- en oliebollen zijn er ook ananas-, stoof peer-, rumrozijnen-, gember-, bananen-, appel- en berliner bollen en niet te vergeten appelflappen en appelbeignets! Helaas is het niet mogelijk te bestellen, want daar is er de ruimte niet voor. Mare en zijn team hebben er veel zin in en zien u graag op het Stationsplein in Heiloo. UITGEEST - Van Wees Opleidingen verzorgt al bijna twee decennia in heel Nederland verschillende (veilig heidsopleidingen, waaronder EHBO, Bedrijfshulpverlening, Basisveiligheid VCA en diverse branchespecifieke veiligheids opleidingen. Hoogwaardige kwaliteit, inzet en enthousiasme staan daarbij boven aan. Erwin van Wees: „Preventie van identiteitsfraude door doeu- menteontrole wordt steeds belang rijker voor slijterijen, supermark ten, discotheken en coffeeshops. De wet op verkoop van alcoholhou dende drank wordt aangescherpt per 1 januari 2014 en verbiedt de verkoop van alcoholische dranken aan personen jonger dan 18 jaar. Bij geconstateerde overtredingen krijgt de organisatie te maken met hoge boetes en zelfs sluiting van het bedrijf. Het is daarom zeer belang rijk om nu preventieve maatregelen te treffen." In de cursus 'Document controle Identiteitsfraude' leren cursisten of het getoonde docu ment daadwerkelijk rechtsgeldig is en wat de echtheidskenmer- ken van identiteitsdocumenten zijn. „Fraudeurs zijn creatief met het gebruik van eigen geprinte of gephotoshopte documenten. Daarnaast krijgt men training in herkennen van Look-a-likes om te kunnen bevestigen dat de houder van het getoonde document daad- werkelijk de reehtsmatige eigenaar is. Look-a-like fraude en het onder ling uitwisselen van identiteitsdo cumenten komen helaas veel voor bij tieners. Deze zijn creatief in het aanschaffen van alcoholische dran ken. Na het volgen van de cursus, zijn medewerkers beter bewapend tegen look-a-likes en is de kans op fraude kleiner." Is uw bedrijf of organisatie goed voorbereid op de nieuwe wet die ingaat op 1 januari? Van Wees Opleidingen Molenwerf 21 L, tel: 0251-311565, www. vanweesopleidingen.nl, e-mail: info@vanweesopleidingen.nl. Van Wees Opleidingen verzorgt al bijna twee decennia in heel Nederland verschillende (veiligheids)opleidingen. Foto: Caroiien Breed REGIO - Het Winterprogramma Plusactiviteiten 2013-2014 wordt huis-aan-huis bezorgd in de regio en het is bij de biblio theken, enkele boekhandels en het kantoor Plusactiviteiten Bonhoeffercollege op te halen. Het cursusaanbod is ook te lezen op www.plusactiviteiten.nl. Informatie, tel. 0251-671837. Het wintelprogramma bevat een brede keuze aan activiteiten. U kunt cursussen volgen om iets te leren en uw kennis te vergroten. Daarnaast is het fijn om iets te doen ter ontspanning of creatief bezig te zijn. En een positief nevenef fect is het ontmoeten van mensen en gezelligheid voor jong en oud. De cursussen beslaan een breed gebied te weten computerlessen, talen, creativiteit, educatie, gezond heid, hobby, koken, muziek, sport, lezingen en workshops. In onze tijd is het vastleggen van beelden/ gebeurtenissen met de camera erg in. Naast de cursussen Fotografie, Digitale Fotografie en Digitale foto's beheren leert u in de workshop Digitale camera de mogelijkheden van uw geavanceerde camera beter gebruiken en toepassen. De cursus sen Belastingaangifte (en update 2013 voor oud-cursisten) zijn leer zaam en nuttig, net als Eigen Zaak voor de zzp'er. Computerlessen en Internet zijn handig en up-to-date voor thuis en in de werksituatie. Bij de lessen Spreken in het openbaar leert u vrijer en zelfbewuster optre den voor kleine en grotere groepen. Als u op vakantie gaat is het handig om met een korte cursus de taal van het vakantieland te leren, bijvoor beeld Duitsland, Frankrijk, Israël, Italië, Portugal, Rusland, Spanje en Zweden. Als voorproefje op of her innering aan een vakantie: het brede aanbod kookcursussen omvat de smakelijke Italiaanse, Franse, en Mediterrane keuken, Pastas en Tapas, Sushi's en heerlijk Surinaams of Thais koken. In Metamorfose her kent u welke kleur en stijl de posi tieve kanten van uw voorkomen naar voren halen, bij Make-up past u basistechnieken toe om u goed op te maken en bij Haarknippen gaat u modieuze kapsels knippen: dames, heren en kinderen. De lange haren van uw dochtertje kimt u op een woensdagmiddag vakkimdig en mooi leren invlechten. Wonen en interieur geeft handige en creatieve tips voor veranderingen in uw huis. Als u een mooie stoel wilt opknap pen is Meubelstofferen een gewel dige cursus voor u. Nieuw is de cur sus Tuin Ontwerpen, erg handig om dat in de winter te doen en in het voorjaar toe te passen. HEILOO - Auf Flügeln des Gesanges... Deze eerste regel van het romantische gedicht van Heinrich Heine is het motto van het tweede zondagmiddagcon cert in de Winterserie van de Witte Kerk Heiloo op zondag 15 december. Patricia Gon^alves sopraan, Florian Just bariton en Matthias Havinga piano, brengen liederen en duetten over liefde en dood van Dvorak, Brahms, Mendelssohn, Schubert, Beethoven, Fauré en De Vaseoneellos. Een voor proefje van deze prachtige muziek kunt u beluisteren via www.wittekerkheiloo.nl. Eigenlijk zijn de optredende musici multita- lent. Patricia Gon^alves studeerde af in biotechnologie in Lissabon en voltooide in 2002 haar zangstudie. Daarna studeerde zij aan het conser vatorium in Amsterdam en behaalde daar in 2008 haar diploma. Florian Just is niet alleen een veel gevraagd operazanger, maar geeft ook veel liederenreeitals. In recensies wordt hij geroemd om zijn dramatische en theatrale zeggingskracht én om zijn muzi kaliteit. Matthias Havinga studeer de aan het Conservatorium van Amsterdam, waar hij summa cum laude afstudeerde als Master of Music. Tevens studeerde hij af als pianist aan hetzelfde conservatorium en als kerkmusicus aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Gezien de lovende recensies kimt u van deze geweldige musici een boei end optreden veiwachten! Het eerst volgend concerten in onze winterse rie vindt plaats op 12 januari onder de titel 'Rusland onder sneeuw'. Het Van Dingstee Kwartet speelt dan Sjostakovitsj en Tsjaikovski. Tevens brengt het kinderkwar tet The Sunny Strings Russische Volksliedjes. Aanvang: 15.00 uur. De kerk is om 14.30 uur open. Prijzen (inclusief consumptie): 13,- per concert, jongeren tot 25 jaar 11,- abonnement 50,-. Kaarten kunt u bestellen via www.wittekerkheiloo. nl, of door te mailen naar info® wittekerkheiloo.nl, of door te bellen met tel. 06-45184525. De uit Heiloo afkomstige operazangeres Maartje de Lint verzorgt op 21 december een avondvullend programma. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdagavond 21 december geeft Eensgezindheid in Cultureel Centrum De Strandwal te Heiloo een aan trekkelijk en sfeervol kerstcon cert. Onder leiding van dirigent Ikina van de Aar geeft zowel het groot- als leerlingenorkest tezamen met de (oorspronkelijk) uit Heiloo afkom stige operazangeres Maartje de Lint een avondvullend programma voor de hele familie. Naast de geestelijke en traditionele kerstsongs zullen er deze avond ook swingende en popu laire Christmas Songs gespeeld en gezongen worden. Het publiek zal ook kennismaken met minder bekende koralen die geschreven zijn in de huidige tijd. Tijdens dit kerst concert zal zij de liederencyclus December Songs van Maury Yeston ten gehore brengen. In December Songs slaat de Amerikaanse compo nist Maury Yeston (bekend van de musicals Titanic en Nine) een brug tussen Broadway en de concertzaal, in een verfrissende combinatie van musicalsongs en klassieke liede ren. Kaarten zijn verkrijgbaar voor slechts 7,50 per persoon. Kinderen jonger dan 12 jaar krijgen gratis toe gang. Kaarten zijn op 21 december vanaf 19.00 uur te verkrijgen aan de ingang van de zaal. Het concert in Cultureel Centrum De Strandwal (GGZ Willibrordus terrein aan de Kennemerstraatweg te Heiloo) gelegen aan het Kerkepad te Heiloo begint om 20.00 uur. Als u zeker wilt zijn van een zitplaats wordt aanbevolen tijdig te reserveren. Reserveringen viatel. 072-5334851 of reserveringen@mv-eensgezindheid. nl. Meer informatie is te vinden op www.mv-eensgezindheid.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11