Parochiële Caritas Instelling doet het anders Kerstboom geschonken door inwoners m t Nieuwe tentoonstelling in de Trog te Heiloo Midwinterviering in de Comedie van Nijenburg H E I L O O 15 Byzantijns Adventsconcert in Ter Co ulster kerk OUD PAPIER Mandala tekenen bij het Nivon UITKIJKPOST li DECEMBER 2013 HEILOO - Gedurende een aan tal jaren heeft de Parochiële Caritas Instelling (PCI) in samenwerking met het Ontmoetingspastoraat ervoor gezorgd, dat een aantal men sen in de donkere dagen voor Kerstmis werden verblijd met een sfeervol kerststukje. Het was de bedoeling om mensen voor wie Kerstmis niet direct het gezellige en sfeervolle feest zou zijn, omdat ze alleen zijn, weinig vrienden of familie hebben of dat ze het afgelopen jaar een partner hebben verloren, of langdurig ziek zijn, om die mensen toch een licht puntje te geven in de vorm van een kerststukje. In het weekend van 14 en 15 december zullen er in de Kerkstraat van de Willibrorduskerk na de vieringen (op zaterdag rond 20.00 uur en op zondag rond 11.00 uur) enkele tafels staan met een aantal kerststukjes. Kent u nu iemand bij u in de buurt of in de verdere omgeving, waaivan u denkt dat u deze persoon echt blij kimt maken met wat aandacht in de vorm van een kerststukje, neem dan gerust één of meer kerststuk jes mee en verras daar iemand mee. Uit ervaring weet men dat mensen het heel erg kunnen waarderen als er in de kersttijd aan ze gedacht wordt. De PCI zorgt voor de kerst stukjes, voorzien van een kaartje. HEILOO - Wie Heiloo binnen rijdt vanuit het noorden, ziet hem al van verre staan. De kerst boom bij het gemeentehuis van Heiloo. Dit jaar is het een bij zondere boom, met een bijzon der verhaal. In september werd de gemeente Heiloo benaderd door een echtpaar in Heiloo. Zij hadden een grote spar in de voortuin staan, en vroegen zich af of dit een mooie kerstboom voor Heiloo zou zijn. De opzichter die toen ging kijken, vertelt: „Toen ik de boom zag, was ik direct enthou siast. Het is een boom van minstens •30 jaar oud met een lengte van elf meter. Dus een beste boom." De familie Vandevoorde-Kansen aan de Bayershoffweg heeft dit jaar de kerstboom aan de gemeente geschonken. Aangeleverde foto T De boom werd op 10 december door de gemeente opgehaald bij de familie Vandevoorde-Kansen aan de Bayershoffweg en op het grasveld bij het gemeentehuis gezet. De lichtjes worden morgen, 11 december, opge hangen. En dan is Heiloo weer klaar voor de kerstperiode. De boom blijft minstens staan tot Driekoningen op 6 januari 2014. Burgemeester Hans Romeyn: „Ik vind dit weer een mooi voorbeeld van de kracht van Heiloo. Het is geweldig dat inwoners zich zo betrokken voelen bij het doip dat ze ons een kerstboom schenken. Zo kan iedereen ervan genieten. Ik wens iedereen in Heiloo een hele fijne kerstperiode toe, met ieder die hen dierbaar is." HEILOO - Op vrijdag 13 december om 20.00 uur geeft een tweetal Byzantijnse mannenkoren - het Hoorns Byzantijns Mannenkoor en het Utrechts Byzantijns Koor - een gezamenlijk adventconcert in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. Beide koren, gezamenlijk en afzonderlijk, vertolken op monas tieke stijl en a capella gezongen, liederen uit de Slavisch Kerkelijke traditie en speciale kerstliede ren uit Rusland en Oekraïne. Kaarten zijn verkrijgbaar bij De Schrijverij te Heiloo. Reserveren, tel. 072-5717580 of 0229-245298. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, HEILOO - Het Nivon Heiloo start vanaf donderdagmiddag 9 januari een nieuwe basiscursus Mandala- Tekenen. Deze cursus bestaat uit acht les sen onder leiding van docente Marjorie van der Grijn. Eenmaal per veertien dagen. Het woord mandala komt uit het Sanskriet en betekent cirkel. De cirkel is een oeroud symbool. Bij het tekenen in de cirkel, vanuit het midden naar de rand of vrijuit binnen de cirkel, komt er een creatief proces op gang. Het is een vrije manier van tekenen en kleuren. Ook als de symbolische betekenis van de mandala je niet aanspreekt, is mandala tekenen een inspirerende bezig heid. Tekentalent of -ervaring is niet nodig. Voor degenen die thuis al eens deze manier van tekenen en kleuren hebben uit geprobeerd, is deze cursus ook geschikt. De cursus vindt plaats in ons Nivonlokaal in de Hofdijk, Mariënstein 178A in Heiloo. Buiten het cursusgeld zorgt de docente voor een uitgebreide les/ werkmap. Voor informatie/opgave, tel. 072- 5333127/5333217 en info@nivon- heiloo.nl, www.nivonheiloo.nl. Aangeleverde foto HEILOO - Tot en met 1 febru ari wordt door Galerie de Buitenkans een expositie gehouden van Jo-Anna Meijer, Marianne Zander, Nel Kaandorp en Tiny van der Velden in de Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo. Geopend op van donderdag tot en met zondagmiddag van 12.00 tot en met 17.00 uur. Zie ook www.de-buitenkans.org Jo-Anna (1944) doet de kunst opleiding Textiele werkvormen in Haarlem. Later legt zij zich toe op het weven van gobelins (legwerk), een soort schilderen met garens. Hiervoor neemt ze vier jaar les bij Iet Meurer in Haarlem. Het laatste jaar specialiseert zij zich in weven van gezichten. Haar arbeidsinten sieve creaties ontlenen hun beto verende werking aan het fantas tische spel tussen kleur, vorm en zelf gesponnen materiaal. Natuur getinte thema's worden afgewis seld met meer symbolisch mys tiek werk. Van Jo-Anna's gobelin 'Toegangspoort' is een film gemaakt door Marianne Bouquet van film groep KICultmedia. Deze film laat zien hoe een gobelin, van wol tot weefsel, gemaakt wordt. Marianne Zander (1948) heeft een opleiding genoten aan de Kunstacademie 'd' Witte Lely' in Amsterdam. Daar volgt ze de lessen bij onder andere Hernia Gerrits voor textiele werk vormen en Adri Baarsspul voor keramiek. Na het behalen van haar diploma's heeft ze zelf zich ver der ontwikkeld door cursussen bij 'Crea' in Amsterdam en Artiance in Alkmaar. Marianne richt vooral op vrouwenlichamen waarbij vrouwen een 'eigen gezicht' en 'eigen kleur'- krijgen. Maar Marianne is ook goed in vrije expressie. Ieder beeld kent zijn eigen verhaal. Na zich eerder te hebben bekwaamd in keramisch handwerk, ontdekken de zussen Tiny van der Velden-Bakkum 1949, en Nel Kaandorp-Bakkum 1952, de veelzij digheid van glas en leggen zij zich toe op het bewerken van dit mate riaal. 'De Gezusters' volgen diverse cursussen bij gerenommeerde glas kunstenaars door het hele land. Nel en Tiny experimenteren uitgebreid met de mogelijkheden, die het glas hen biedt. Dit resulteert in elegante sieraden, opvallende kunstobjecten waar het licht prachtig doorheen schijnt en kleurrijke gebruiksvoor werpen. HEILOO - 21 december is de kortste dag van het jaar. Na de langste nacht worden de dagen weer langer, en daar om vierden men vroeger het Midwinterfeest. Nina Hollenberg zal onder meer een midwinterverhaal vertellen over een bijzondere eikenboom, waarin ons eigen Heilooër Bos centraal staat. Aan de bezoekers wordt gevraagd om allemaal een klein geschenkje mee te nemen, dat niet meer mag kosten dan 1,-. Het mag ook zelf gemaakt zijn. Het belooft een bijzondere bijeenkomst te worden, met een yulevuur. Het programma zal onge veer een uur duren. Jong en oud wordt van harte uitgenodigd om dit feest mee te komen vieren! Aanvang: 14.30. Toegang gratis. Aanmelden niet nodig. Het open luchttheater bevindt zich, vanaf de Kennemerstraatweg gezien, aan de rechterkant van het Huis Nijenburg. Vanaf het hek aan de rechterkant staat de route met bordjes aangegeven. Meer over het vertelthea ter van Nina kunt u vinden op: www.lasignorarnusica.com. Glaswerk van De Gezusters, te zien in De Trog. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15