Opvallende nr Sinterklaas en zijn Pieten hebben nog maar koud hun hielen gelicht of ieder een maakt zich alweer op voor het meest sfeervolle feest van het jaar: Kerstmis. Dit jaar is de trend geen kleine boom in het raamkozijn, maar een immens grote boom in de woonkamer. Hij mag versierd worden in vier hoofdtrends: 'prachtige pastels', 'bizarre bazaar', 'Russische rijkheid' en 'glamoureuze jungle'. Het belooft dit jaar geen sobere, eenvoudige kerst te worden, maar een uitbundig feest zowel in kleur als in materiaalsoorten. Prachtige Pastels ■v ■i? Bizarre Bazaar Russische Rijkheid Glamoureuze Jungle \Sndanks de crisis kunnen we genieten van een grote boom in huis. De meeste mensen zullen kiezen voor een boom met weinig uitvallende naalden, zoals de Nord- mann of Blauwspar. Ook zullen de kunstkerstbomen meer en meer in populariteit stijgen. Qua versiering is deze kerst in te delen in vier verschillende sferen. In de kledingwinkels zie je volop pasteltinten. Dit zal ook terugkomen in de decoratie tijdens Kerstmis. Lieflijk roze, lichtblauw en mintgroen zijn de trendkleu- ren. Je kan ze combineren of je boom in één vaste kleur houden. Al die pasteltinten zorgen voor een onverge telijke romantische kerst. Bij deze trend hoort ook het zelf maken van decoratie. Wat dacht je van koekjes in pasteltinten die je ophangt aan de takken van je boom? v kersttrends Deze kerst mag het zo 'over de top' mogelijk zijn. Discoballen, felgekleurde decoratie en glitters zijn niet weg te denken uit de kerstboom van dit jaar. Het wordt kleurrijk en extravagant. Ook Aziatische invloe den zul je zien in deze trend. Zo zul je Hello Kitty op ballen zien en wordt er gewerkt met maffe poppetjes met spleetogen. De Russische sfeer brengt wit, goud en bont met zich mee. Veel luxe, bronzen en gouden ballen. Bij deze trend hoort een witte kerstboom vol gouden en bron zen en glitterende decoraties. Ook sneeuwwitte (nep) bontdekens over je bankstel is een gouden tip. De kerst wordt natuurlijk met de 'glamoureuze jungle trend'. Naast echte bloemen, takken en veren zullen plantmotieven en bosachtige decoraties het goed doen. De kleuren die hierbij horen zijn blauw en groen, gecombineerd met gouden en bronzen accenten. Het chique gedeelte van deze trend vind je terug in de materiaalkeuze. Er wordt veel gewerkt met stoffen, zoals fluweel, zijde en brokaat.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17