Kerst en de kerstman Kersttrends volgens de Aalsmeerse Plantenhal Maak je eigen kerstboom Shopping night in Stationscentrum w 'ï\xi 2öi3 Een vliegende arreslee met rendieren, duizenden elfje en een paleis op de Noordpool. Het verhaal van de kerstman is in de loop van de jaren steeds mooier geworden. Hij hoort er ook in Nederland helemaal bij. En toch hebben we de kerstman lange tijd buiten de deur gehouden. Hier hebben we Sinterklaas en daar hadden we voldoende aan. In veel landen is kerst echter al decennia lang (in de ogen van de kinderen) het belangrijkste feest van het jaar, en ook hier ontkomen we dus niet langer aan zijn pro minente aanwezigheid tijdens de decembermaand. Steeds vaker wordt er voor gekozen Sinterklaas helemaal voorbij te laten gaan en de focus op het vieren van kerst, met als personificatie de kerstman, te richten. Een aantal dagen vol gezelligheid, cadeautjes onder de boom, met familie en vrienden samenzijn en heerlijk lang tafelen! HEILOO - De 'traditionele' hoogglans kerstballen en slingers heb ben dit jaar plaatsgemaakt voor karaktervolle winterfiguurtjes. De bomen hangen vol poppetjes, uiltjes, ijsbeertjes en vogelhuisjes, vervaardigd van natuurlijke materialen. Tijdens de kerstshows kan iedereen genieten van leuke wintertaferelen en lieflijk verlichte huisjes. De kleuren zijn veelal ingetogen en mat 'frosted': blauw, an traciet, wit en zachtrood. Voor de creatieve kerstliefhebber is er een keur aan handige decoratieve hangkransen van boomtwijgen, die bij voorbeeld ook voor Pasen met andere voor die periode toepasselijke accessoires te versieren zijn. Ook heeft de Aalsmeerse Plantenhal een diversiteit aan decoratiematerialen, zoals stoere rieten manden en potterie, en een verscheidenheid in groen om zelf kerststukken op te maken en lichtgevende decoratie-artikelen. Hiermee haalt u zonder twijfel op de lange winteravonden de gezelligheid in huis! Aalsmeerse Plantenhal, De Hoefsmid 25, Heiloo, tel. 072-3030061, e-mail: info@aalsmeerseplantenhal.nl. Oh dennenboom, oh dennenboom. Wat zijn je houten takken wonderschoon! Dit jaar zijn de houten kerstbomen hot and happening en ze zijn eenvoudig zelf te maken! Ideaal voor als u weinig ruimte hebt of geen last wilt hebben van uitvallende naalden. En ook super geschikt als u een jonge hond of een klein katje hebt. Benodigdheden: 1 vuren houten FSC balk/plank, geschaafd (44x69 mm 210 cm) (gebruiken als voet/stam), 1 ronde grenen stok (9mm): (voor de accessoires), 6 vuren FSC houten plan ken, ruw (22x75 mm 210 cm): (voor de takken en tussenblokjes, 1 hark/bezemsteel (2,3 diameter 120 cm): (het hart van de boom), 2 schroeven (kruiskop, plat), (decoupeer)zaag boormachine met bijbehorende boortjes, workmate, potlood, meetlat. Stap 1 en 2: Meten en zagen en opstapelen. Planken in de volgende afmetingen zagen: 1 plank van 80 centimeter, 4 planken van 70 centimeter, 3 planken van 60 centimeter, 4 planken van 45 centimeter, 3 planken van 35 centimeter, 2 planken van 20 centime ter. Uiteraard kunt u zelf een beetje spelen met de afmetingen, het hoeft allemaal niet zo precies. Stap 3:27 Tussenblokken meten en zagen van ongeveer 14 centimeter per stuk zagen. Zaag deze vervolgens in stuk ken met de decoupeerzaag. Stap 4: Gaten boren in de bezemsteel. Als de diameter 2,3 is, dan boor 22 of 23 ge bruiken. Stap 5: Voet/stam maken. Deze stap is een precisiewerk. Het mooiste is als beide stuk ken a 50 cm per stuk in elkaar vallen. Zag in het midden een stuk uit beide planken uit, zodat ze daarna in elkaar vallen. Draai de le lijke kant naar u toe en plaats daarin twee schroeven. Boor vervolgens een gat voor de bezemsteel. Ook hierweereen boorvan 2,2 of 2,3 diameter gebruiken. Stap 6: Gaten boren voor waxinelichtjes en accessoires. Een waxinelichtje heeft een gemiddelde diameter van 4 centimeter. Gebruik daarom een boor van 3,8 of 4,0. Zorg dat u niet te diep boort, anders heeft u straks een heel gat en valt het lichtje er doorheen. Dat er een puntje te zien is, is niet zo erg, daar valt het waxinelichtje in en dan is er niks meer van te zien. In de andere planken boort u een gat door de hele plank zodat u daar het touwtje van de accessoires doorheen kan steken. Maak vervolgens een aantal stukjes hout, zodat de accessoires aan de bovenkant van de plank kunnen worden bevestigd. Stap 7; Zet de voet/stam op de grond, steek daar de bezemsteel in, stapel vervolgens een aantal tussenblokken op en daarna een 'tak' of twee a drie. Stap 8: U kunt helemaal los gaan met de accessoires; gebruik kerstballen, hangertjes of zet kleine cadeauboxjes neer op de 'takken'. Zet vervolgens de waxinelichtjes op hun plaatsen. Hiervoor kun je ook led waxinelichtjes voor gebruiken waardoor er minder kans op brandge vaar is. Benodigde tijd voor dit eindresultaat: tussen de drie en vier uur. HEILOO - Op zaterdag 14 december staat het Stationscentrum er extra feestelijk bij. Alle winkels zijn tot 22.00 uur geopend en hebben veel extra aanbiedingen. Deze bijzondere Shopping Night is voor de gelegenheid gekoppeld aan Stichting Veldwerk. Ten bate van deze stichting wordt op de kunstmarkt Art de Noelle kunst verkocht. De kunst wordt geëxposeerd in alle winkels van het Stationscentrum en is al vanaf 7 december te bezichtigen. Vanaf 15.00 uur wordt de muzikale omlijsting verzorgd door sfeervol kerstgezang en een supervette Dj in een oude Volkswagenbus. Verder is het volop genieten van warme choco lademelk, smaakvolle glühwein en een kleine winterse hap. Ook aan de kinderen is gedacht, zij kunnen de hele dag rondjes draaien op de kleine kunststof schaatsbaan. Wilt u meer informatie over het goede doel? Kijk op www.stichtingveldwerk.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19