tktt 2Ö Spijsbrood en tulband bij bakkerij Putter Pak uw kerstcadeaus fraai in! Haal de sfeer van vroeger in huis bij de Ontdekking EGMOND BINNEN - Tot en met 5 januari is de winkel van de abdij van Egmond traditie getrouw in kerstsferen gehuld. Abdijkaarsen herbergt een keur aan mooie kerststal len, prachtige kaarsen en andere bijzondere kerstsnuisterijen. In het Benedictushof, bij de ingangspoort direct links, is bovendien een tentoonstelling van uitzonderlijke kerstgroepen uit alle werelddelen. Deze expositie is mede mogelijk gemaakt door vereniging 'Vrienden van de Kerstgroep' en 'Stichting tot Behoud van erfgoed rond Kerst'. De kerstgroepen komen uit nalatenschappen van verzamelaars, liefhebbers die door de jaren heen prachtige collecties hebben opgebouwd. De kerst stallen uit de verschillende landen vertonen vaak typische stijl-kenmerken. In materi aalgebruik, maar ook in verschijningsvorm. Prachtige voorbeelden hiervan zijn zogehe ten szopka's uit Krakau, Polen. Families wedijveren in die streek met elkaar met tot in de details nagemaakte, prachtige zilverpapieren kopieën van de imposante voorgevel van de Mariakerk in Krakau. Ook zijn kerststallen uit bijvoorbeeld Tsjechië, Duitsland, landen rondom de Middellandse zee, het Zuid-Amerikaanse continent en zelfs de Noordpool te bewonderen. En van dichter bij huis, zoals een levendig Noord-Hollands kersttafereel in het decor van de Zaanse schans. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 10.00 tot 17.00 uur, met uitzondering van Eerste Kerstdag en Nieuwjaars dag. De toegang is gratis. Zoekt u een relatiegeschenk dat heel origineel is en tevens wereldberoemd? Dan is hier het pasklare antwoord: een Oudhollandse tulband of spijsbrood van Bakkerij Putter Het meerdere malen bekroonde spijsbrood is het enige ter wereld waarop octrooi is verleend, omdat het gebakken wordt met verdeeld spijs. Direct daarna wordt het vacuum verpakt, zodat de lange houdbaarheid gewaarborgd blijft. De fraaie verpakking is luxe uitgevoerd met sierlijke tekst. De eveneens feestelijk verpakte Oudhollandse Putter tulband wordt gebakken volgens een zeer oud familierecept. Bakkerij Putter, met winkels in Limmen, Uitgeest en Krommenie, kent een lange bakkershistorie en bestaat al sinds het jaar 1855. In 2008 heeft het Hare Majesteit de Koningin behaagd, deze actieve bakkerij te benoemen tot Hofleverancier. Een originele en fraaie manier om cadeaus in te pakken, is met bruin gerecycled papier en doorzichtig folie. De truc is dat u tussen de twee lagen (de laag bruin papier en de laag doorzichtige folie) allerlei leuke decoraties kunt stoppen. Wat heeft u nodig? Bruin gerecycled papier (onder andere te koop bij de kantoorboekhandel), doorzichtige inpakfolie, plakband, schaar en leuke kleine decoraties voor ertussen. Hoe pakt u het cadeautje in? Heel simpel. Pak eerst het pakje in met het bruine papier. Knip een stuk folie uit waarmee u het pakje precies kunt inpakken. Strooi of leg de deco ratie in het midden van de folie op tafel en leg het ingepakte cadeautje er met de dichtgeplakte kant naar boven bovenop. Pak het pakje vervolgens zo strak mogelijk in met de doorzichtige folie. Et voila, u bent klaar! Even tueel kunt u het cadeautje nu nog afmaken met een leuk cadeaulabel. Het kerstdiner moet niet alleen lekker smaken, het plaatje moet er ook feestelijk uitzien. Met een beetje creativiteit drukt u een stempel op je eigen kersttafel en haalt u de gezellige sfeer van vroeger in huis. De wij ze waarop u de tafel dekt, bepaalt voor een groot deel het gezicht van uw diner. Kies voor warme kleuren. Die geven u een goed gevoel. Denk bij het versieren van de tafel niet alleen aan het tafelkleed of de servetten. Maar ook het servies kan er op afgestemd worden. Het is belangrijk om u niet alleen te focussen op de eettafel. Het hele decor is van belang: een kaarsje op de kast, een mooi versierde kerstboom, een elegante kerst groep in een kerststal of een grote tak met lichtjes tegen de muur dragen bij aan die bijzondere beleving van kerst. Subtiele nostalgische kerstmu- ziek op de achtergrond doet de rest. De Ontdekking, Stationsweg 74, Heiloo. Tel. 072-5333308. E-mail: info(at)de-ontdekking(punt)eu

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 21