Boyszone start deze week bij Conquista Ode aan Nelson Kerstconcert van Bamestra's Collectief 'Wie Kent' Limmen Kwis voor 3FM Serious Request Mandela in kurk Quinten vist geld bij elkaar voor Serious Request regio 29 Het bekende en geliefde ensemble Bamestra's Collectief treedt weer op in Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - Enkele jaren geleden trad het bekende en geliefde ensemble Bamestra's Collectief met veel succes op in Limmen. Het bestuur van Limmen Cultuur is daarom bijzonder blij dat men de groep opnieuw heeft kunnen con tracteren. Op zondag 15 december zal in de sfeervolle Protestantse Kerk aan de Zuidkerkenlaan een Kerstconcert worden verzorgd door het ensemble dat in de regio zo'n uit stekende naam heeft opgebouwd. Bamestra's Collectief is een vocaal ensemble uit de Beemster en bestaat uit twaalf zangers en zangeressen. Zij worden begeleid op de piano door Jean Luc Vriend. De artistieke leiding is in de ver trouwde handen van Maria Rondèl. Jaarlijks geeft dit kamerkoor een aantal concerten. Kenmerkend voor het ensemble is dat alles uit het hoofd gezongen wordt én zonder dirigent; dit is mogelijk doordat alle leden een uitgebreide zangopleiding hebben gevolgd. Het programma van dit jaar is getiteld: 'A Holly, Jolly Christmas'. Het collectief zal twee bijzondere versies van dit nummer ten gehore brengen. In het kader van de herdenking van het feit dat Benjamin Britten 100 jaar geleden werd geboren zullen enkele stuk ken uit A Ceremony of Christmas Carols' van deze Engelse compo nist worden uitgevoerd. Daarnaast staan composities van J. Haydn en A.Vivaldi op het programma, teiwijl van G. Fauré het beroemde Cantique de Jean Racine wordt gezongen. Van J.S. Bach worden twee delen uit het Weihnachtsoratorium ten gehore gebracht. Uiteraard ontbre ken de traditionele kerstliederen niet op dit concert. U hoort een gevarieerde verzameling kerstliede ren zoals onder andere bewerkingen van Nederlandse kerstliederen door Felix de Nobel en White Christmas in een bewerking van Anita Kerr. Het concert vindt plaats op zondag 15 december in de Protestantse kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen, aanvang 15.00 uur, entree 10,- inclusief koffie/thee. Reserveren van kaarten: telefonisch: 072-5052235; via limmencultuur@hotmail. com of www.limmencultuur.nl; vanaf 14.30 uur verkrijgbaar aan de kerk. Voor meer informatie over Bamestra's Collectief zie www.bamestrascollectief.nl. LIMMEN - Woensdag 11 decem ber Club, is Conquista voor iedereen tussen 9 en 12 jaar geopend. Van 14.00 tot 17.00 kim je gezel lig binnen stappen, samen met je vrienden kun je internetten, knut selen, tafelvoetballen en gezellig een potje poolen. Vrijdagavond 13 december is er Club - Xtra XL met open inloop van 19.00 tot 23.00 uur. Vanavond even geen huis werk, maar lekker genieten van het weekend. Zaterdagochtend 14 december is er van 10.30 tot 12.00 uur filmochtend. Om helemaal in de stemming te komen kim je vandaag genieten van een gezellige kerstfilm. Zaterdagmiddag 14 december start de Boyszone voor elke jongen vanaf 8 tot en met 14 jaar: vanaf 12.30 tot 15.30 uur kim je komen tinmieren, zagen, schuren, schilderen. Maak een mooie kerstboon met verlich ting, die je thuis overal kan neerzet ten. Entree is 2,50 incluief materi aal, verlichting, plezier en drinken. Zaterdagavond 14 december is er bij Club - Xtra een 2 in 1 game avond. Deze avond toveren ze Conquista om tot een ware gamehal. Ook de playstation 3 staat gereed voor actie. Race je tegenstander de baan af! Herinnert u zich deze nog? Geef u op voor de 'Wie-kent' Limmen Kwis! Aangeleverde foto LIMMEN - In navolging op het succes van vorig jaar wordt ook dit jaar weer de 'Wie-kent' Limmen Kwis gehouden. Op zaterdag 21 december strijden vele teams tegen elkaar. Indien je ook wilt deel nemen meld je dan aan via: rcommandeur@quicknet.nl. Een team bestaat uit maximaal zes per sonen. Iedereen jong en oud, vereni ging, straat, familie, bedrijf, vrien dengroep, import of export Limmer, Limmenaar en Limmenees kan deel nemen de vragen zijn namelijk heel divers. Er worden verschillende ronden met uitlopende onderwer pen gespeeld, de entree voor deze avond is 5,-. Er zijn leuke prijzen te winnen op deze avond: onder andere LOV bonnen en lokaal bier, uiteindelijk gaat het natuurlijk om de eer een gezellige avond en het goede doel. Aanvang 20.30 uur in de Burgerij. De Burgerij en mede werkers werken geheel belangeloos aan deze actie mee, alle opbrengsten inclusief die van de consumpties wor den geschonken aan de stille ramp! 3FM Serious Request 2013 vraagt aandacht voor kinderen die jaarlijks onnodig steiven aan (de gevolgen van) diarree. Dit is een stille ramp die het gevolg is van gebrek aan schoon drinkwater, zeep en toiletten. LIMMEN - „Puur toeval", zegt voorzitter Kees de Jong van stichting Limmen Ludiek. „Dit hebben we natuurlijk nooit voorzien. De keuze voor Nelson Mandela voor ons test mozaïek was er een op basis van diep respect voor de man die heel veel voor Zuid Afrika en wereld heeft betekend." Een keuze enquête op de face- bookpagina van 'Je bent Limmer alsliet zien dat ruim 90 van de mensen Nelson Mandela in kurk wilde zien en niet Michael Jackson of James Bond. Zo gezegd, zo gedaan de foto werd uitgezocht, het ontweip werd gemaakt, de foto werd op een hou ten onder plaat geprint en Limmen Ludiek kon van start. Op zondag 1 december werd na twee weken hard werken het portret van Nelson Mandela afgerond door John Scheepmaker en Andre Koopman. Vier dagen later, op 5 december werd de wereld opgeschrikt door het overlijden van Nelson 'Madiba' Mandela. Hierdoor werd het Nelson Mandela kurkenmozaïek van Limmen Ludiek opeens ongewild wel heel actueel. „Onze Limmen Ludiek facebookpagina ontplofte bijna met positieve berichtjes en likes. Het kurkenportret van Nelson Mandela werd in een mum van tijd gezien door ruim 2000 facebook bezoekers", zegt vicevoorzitter Andre Koopman. Ook de Telegraaf en het Parool pikten het kurkenpor tret van de mannen en vrouwen van stichting Limmen Ludiek op. Het kurkenportret van Nelson Mandela heeft de ijskoude bedrijfshal aan de Jan Valkeringlaan in Limmen verlaten en een eervolle warme plek gekregen in de Comeliuskerk te Limmen. „Natuurlijk zei ik gelijk ja toen de vraag kwam of Nelson Mandela in de kerk mocht staan", zegt Pastor Johan Oiling van de Comeliusparochie. „Deze afbeel ding van Nelson Mandela staat de komende weken prominent in de Comeliuskerk. Een eerbetoon aan een mens die ons geleerd heeft wat het betekent vergevingsgezind te zijn." Deze afbeelding van Nelson Mandela staat de komende weken prominent in de Comeliuskerk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 27