Prima overwinning voor Paul Vonk HSV verslikt zich in feller Berdos Meisjes Flashing Heiloo U20 winterkampioen sport33 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Mini Pupillen De Foresters Winterkampioen Zwarte band Jiu Jitsu voor Mare de By 3.11 UKJMIJS Kerstdrive W Limmen Een voorzet van Tom Hafkamp wordt door een Berdos verdedi ger geblokkeerd. Foto: Marian Ursem HEILOO - Zonder enige Budo ervaring, maar enthousiast geworden door zijn judoënde kinde ren begon Mare de By ruim acht jaar geleden aan zijn eerste les Jiu Jitsu bij Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat in Heiloo. Met deze achtergrond is het behalen van je eerste dan op 56 jarige leef tijd met recht een knappe prestatie. In mei slaagde Mare al samen met zijn uke Menno Lesterhuis voor de kata's en het techniekgedeelte voor de eerste dan. Afgelopen zaterdag demonstreerde hij in Sporthal de Walvis in Beverwijk zijn kunnen in het vrije gevecht. Op aangeven van de drie hoofdige examencommissie werd Mare gelijktijdig belaagd met diverse gevarieerde aanvallen door de twee uke's, David Cappel en Maarten Huisman. De commissie twijfelde geen moment en kende Mare na afloop de felbegeerde eerste dan toe. Op de foto v.l.n.r: Uke Menno Lesterhuis, docent Erwin Jongh Visscher, Mare de By, uke David Cappel en uke en docent Maarten Huisman. Aangeleverde foto HEILOO - In speelronde 11 van de interne competitie bij Oppositie boekte Paul Vonk zijn eerste overwinning van het sei zoen. Voor tegenstander Joop Kerst was het de eerste keer dat hij in het zand beet. Een duidelijke overeen komst tussen Oppositie en de eredi visie van het Nederlandse voetbal is dat zekerheidjes tevoren niet meer bestaan. Fred Smith handhaafde zijn hoge positie op de ranglijst door een degelijke remise tegen Cor van Etten. Koploper en regerend clubkampioen Albert Bouma sloeg de aanval op zijn troon van Simon Smit af. Simon moet toch nog wat scherpte bijtrainen om de gede gen spelende Albert pijn te doen. Herman Limmen lijkt zich te men gen in de strijd om het predicaat remisekoning, ook ditmaal tegen Wim Blom kon hij de weg naar de winst niet vinden. Jeugdleider Bastiaan van Dam demonstreerde dat het opleiden van kinderen vol gens het Stappenplan ook de eigen speelsterkte ten goede komt, tegen stander Richard Sauer was daar de dupe van. Luca Gandossi die op dinsdagavond helaas vaak andere besognes heeft zette Indriaas Booij resoluut van het bord. De clubgeno ten vermoeden dat indien hij meer tijd zou vinden voor het schaken hij een rechtstreekse bedreiging voor de top zou vormen. De resul taten in de regionale competitie waren wisselend. Maandagavond heeft Oppositie 2 onveiwacht en onnodig verloren van het op papier veel zwakkere Excelsior 3. Dinsdagavond speelde Oppositie 3 een uitwedstrijd tegen een junio renteam van HWP Haarlem, met als resultaat 3-1 voor Heiloo. LIMMEN - Vrijdag 13 december vindt in de kantine van voet balvereniging W Limmen de jaarlijkse kerstdrive van de sup portersvereniging plaats. Ook dit jaar stelt de Supportersvereniging weer mooie prijzen ter beschik king voor de winnaars van de klaverjasdrive. Dus heeft u zin in een gezellige avond kom dan naar de kerstdrive. De aanvang is 20.00 uur. Boven (v.l.n.r) Bregje Schuiten, Selma Ten Broek, Sara Kostense, Liesanne de Wijs, Caitlin Valkering, Merel Reiche en coach Andrea de Vries. Onder Michelle Biegelaar, Marloes Noort, Marit Blokker, Eva Otto en supermascotte Floor Kerssens. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Vanaf de aftrap was de tegenstander uit Bergen de fanatiekere ploeg, vooral in de persoonlijke duels. In de eerste helft ging het spel redelijk gelijk op; HSV kreeg wel iets betere mogelijkheden. In de 17de minuut kopte Rick Houtenbos de bal uit een comer langs de Berdos-goalie, 1-0. Tien minuten later lag de gelijkmaker al achter Thomas de Vries, nadat eerst een schot tegen de lat belandde, waarna de terugspringende bal hard tegen het net werd geknald, 1-1. In de 45ste minuut kwam een inworp bij de van zijn tegenstander wegsprin- tende spits van Berdos terecht, die niet twijfelde en de bal snoeihard tegen de touwen kegelde, 1-2. Na de rust bracht trainer Edwin Veenstra twee wissels in, William de Haan en Tim Ibink. Er was nu wel een licht veldoverwicht, maar de overtuiging ontbrak en misschien ook wel een beetje geluk. Zo beland de een bal van Tom Hafkamp op de paal en een schot van Jesper de Vré tegen de lat. Ook een vrije trap van Steef Kaandorp ging net over. Men zegt dan wel eens dat men tot Sint Juttemis kan door voetballen, maar de bal kregen de rood/gelen er niet meer in. De koppositie is nog wel in bezit en zondag is de laatste wedstrijd voor de winterstop uit tegen en in Kwadijk. Het zou mooi zijn als deze wedstrijd drie pimten oplevert en daar gaat men ook van uit bij HSV. BASKETBALL HEILOO - Het meisjesteam onder 20 is met een heel jong team winterkampioen gewor den. Zaterdag is ook de laatste wedstrijd glansrijk gewonnen. Ze speelden tegen Alkmaar Guardians en wonnen met maar liefst 28 tegen 95. In deze hele com petitie werd slechts 1 maal verlo ren van hoofddoip, dit team speelt echter met meisjes die ouder dan 20 zijn en strijd dus mee buiten com petitie. Ook deze laatste wedstrijd lieten de meiden weer mooie dingen zien; goed teamspel en prachtige individuele acties en zelfs driepun ters werden er gescoord. Ook ver dedigend zat het goed in elkaar en iedereen liet zien dat hard werken zich uitbetaalt in weinig tegensco- res en goede breakkansen. Coach Andrea de Vries wisselde goed door maar welke formatie ook in het veld stond, de tegenstander kon er wei nig tegen in brengen. Ondanks het goede wedstrijdverloop hadden de spelers en de meegereisde toeschou wers toch continue een beklem mend gevoel. Het was namelijk ook de afscheidswedstrijd van Marit Blokker, die na bijna tien jaar lid te zijn geweest wegens een enkelbles sure noodgedwongen moet stoppen met basketballen. Heel Flashing hoopt dat er in de komende tijd toch nog wonderdokter is die de enkel weer geschikt maakt voor basketball en ook anders hopen wij Marit nog vaak bij Flashing te zien. De meisjes van de U20 gaan Marit in ieder geval missen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 31