Goud op NK voor Heilooër judoka's Succesvolle debutanten voor Vredeburg 3 Slechte dag voor De Foresters Succes voor Sanne Briefjes SPORT 33 In de finale werd er gewonnen door Ilse Buur en Gaby de By MPi Winter Kampioen! UITKIJKPOST li DECEMBER 2013 JUDO HEILOO - Dit jaar was de laat ste kans om met het team een medaille te scoren op het NK voor teams tot 18 jaar. Van de vijf gewichten miste het lichtge wicht. Dat betekent starten met 1-0 achter. In het team van Ben Rietdijksport stonden de Heilooëer dames Gaby de By (-63 kilogram) en in het Heilooer Bridge Club Competitie dinsdagavond. A-lijn: Klerk - de Bruyckere 65,28; 2. Buijs - Plas 61,11; 3. Coebergh - Kemmere 58,33. B-lijn: 1. Ontrop - Noordenbos 61,46; 2. Van der Mark- Ribberink 58,33; 3. Molenaar - Reuzenaar 57,81. Sans Atout iijn 1. Fam. Turk 62,92% 2. H. Uiji-G. Bes 61.67% 3- 0. d. Kierk-J. Beerse 58.75%, B. iijn 1. A. Bakker-T. Oostermeijer 63.00% 2. A. Dijkman-M. Orij 56,67%, 3. N. Jacobs-B.v. Dortmund 55.00% 4. Fam. Keesen 52,08%. Damesbridgeclub Sans Atout A-lijn;i.Flommes-vd Linden 64,o6;2.Kuijt-v.Lochem 60,42, B-lijn:i.v.Toornburg-de Vries 59,38;2. Kuit-Berkhout 56,77, C-lijn:i.Erkamp- Claus 59,72;2.Velu-Elte 54,17. SCHAKEN LIMMEN - Op dinsdag avond speelde het viertal van Vredeburg 3 in een ondernemen de opstelling de bondswedstrijd bij Waagtoren 9 in Alkmaar. Op vrijdag 6 december speelde SV Vredeburg de twaalfde ronde van de interne competitie. In de bovenzaal van het Gulden Vlies in Alkmaar trad Vredeburg 3 aan met Harry Levering, Ed van Duin, Marcel Wester en Jan Brantjes. Hoewel zij te boek staan als 'ervaren schakers' maakten Levering, Van Duin en Wester hun debuut in de bondseompetitie. Na een vlotte overwinning van Ed van Duin, een degelijke remise van Marcel Wester en een ongelukkige nederlaag van Jan Brantjes was het aan Harry Levering om, op het eerste bord, de pimten te pakken voor Vredeburg. Met gedecideerde zetten creëerde Levering druk bij zijn tegenstander, zowel op het bord als op de klok. Toen deze ten slotte bezweek, stond een glorieuze 2,5-1,5 overwinning in de boeken. Vredeburg 3 blijft meedoen om de bovenste plaatsen in de vierde klasse E. In de interne competitie speelde Abraham Mare Voorwalt een puike partij tegen Gijs Pouw. Op veld a6 belandde de koning van Pouw tenslotte in het matnet dat de 50-jarige had gesponnen. Gertjan Hafkamp heipakte zijn vorm door middel van een sterke overwinning op Hans de Goede. Koploper Harold Ebels compenseerde een matige Slavische opening met een ijzerster- ke paardzet in het middenspel. Remi Aafjes verloor hierdoor een kwali teit en kwam die achterstand niet meer te boven. Regerend kampioen Bob Stolp rekende af met Hidde Ebels die verzuimde een paard van de vijfde rij weg te jagen en daar onoverkomelijke problemen mee kreeg. Sandra Hollander slaagde er met uitgekiend spel in om de sterke Jos Admiraal op remise te houden. Robert Termes won een pionnetje van Adri Beentjes en bouwde dat voordeel langzaam maar zeker uit tot een vol pimt. Niels Hageman blinkt uit in lange schuifpartijen: tegen Dick Aafjes kon hij zijn hart ophalen en won na enkele subtiele manoeuvres in het eindspel. De Foresters MP1 heeft het Winter Kampioenschap binnenge haald door een overwinning op koploper Uitgeest MP1! De laat ste wedstrijd tegen Uitgeest, de nog ongeslagen nummer 1 van de poule, was het neusje van de zalm. Na 4 spannende wedstrijden werd het eindtotaal uiteindelijk 8-11 voor De Foresters. Het is een fantastisch resultaat en uiteraard welverdiend, want Uitgeest gaf zich niet zomaar gewonnen. Tussen alle competitie wedstrij den door waren de MP's ook nog actief op het Zuiderduin toer nooi. Ook hier pakten ze de winst en gingen naar huis met een mooie beker. OP de foto (v.l.n.r): achter: Zeb de Lange (inval lende Kabouter), Milan Groenveld, Bram Koppes, Noah Zwaan, Tim Lammers. Voor: Esmee du Pont, Tabe van Kalkeren, Joeri Vos, Bram Ooijevaar, Guus Wolterbeek. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - De uitwedstrijd van De Foresters 1 bij de nummer 3 van de ranglijst De Meern werd een deceptie voor de Egels: 3-1. Doordat de altijd robuust spelen de voorstopper Emile Gronsfelt zijn pink had gebroken, moest de ach terhoede worden aangepast. Maar dit werd niet de oorzaak van het 3-1 verlies; wél het feit dat vrijwel alle spelers him slechtste wedstrijd van het seizoen speelden. Anders dan gebruikelijk konden de mannen elkaar vaak niet goed vinden en dit resulteerde in een eerste helft die geen spannend voetbal liet zien. Het duurde tot de 40ste minuut eer er een doelpunt kon worden genoteerd, in dit geval voor de thuisclub: 1-0. Na de rust werd Simon Duindam veivangen voor Jesper Hut en Joey Breed voor Verdi Sambo, waarna de laatste er in slaagde om uit een pass van Bert Inecia 1-1 te scoren. In plaats van tevreden te zijn met de gelijke stand, bleven de Egels proberen om de winnende treffer te scoren, maar die viel aan de kant van de thuisploeg, die hierna ook nog voor 3-1 kon zorgen. Op 15 december speelt De Foresters weer een thuiswedstrijd, nu tegen De Kennemers uit Beveiwijk. Met deze tegenstander heeft De Foresters nog een appeltje te schillen, na in het seizoen 2012-2013 drie keer van hen te hebben verloren. De aftrap is uiteraard om 14.00 uur. Het winnende team met van links naar rechts Jasmijn Lesterhuis, Gaby de By en Maaike Stevenson. Op de voorgrond coach Sander Groefsema. Foto: Menno Lesterhuis plusgewicht Maaike Stevenson en Jasmijn Lesterhuis. In de tweede ronde werd titelverdediger Topjudo Nijmegen aan de kant gezet. In de halve finale werd onder leiding van coach Sander Groefsema Topjudo Noord Oost overmeesterd. In de fmale tegen opponent Kenamju werd er gewonnen door Ilse Buur en Gaby de By. Met een stand van 2-2 moest Jasmijn Lesterhuis het opnemen tegen Mandy Weel. Ondanks de tientallen kilo's gewiehtsversehil wist Jasmijn de wedstrijd voor het team te win nen en daarmee het Nederlands kampioenschap veilig te stellen. Bij de landelijke Mixteam competitie voor senioren nemen teams van vijf heren- en twee damesgewichten het tegen elkaar op. Judoka Timo Lesterhuis, leraar bij Dojo 't Loo, bezet sinds drie jaar de zwaarge wichtspositie in het team van Ben Rietdijksport. In de hoofdklasse is het team voor de derde maal op rij Nederlands kampioen geworden. Na een ongeslagen status in de twee eerste ronden was afgelopen zater dag de ontknoping in Almelo. In de halve fmale werd met 6-1 afge rekend met De Mattenkloppers/ Veendam. Timo scoorde een fraaie ippon tegen routinier Joost van Dorsten. De fmale tegen Budokan uit Rotterdam werd een walkover met 7-0. Timo vloerde binnen der tig seconden de ervaren Remco van der Brink met een voetveeg. Met deze derde gouden NK medaille op rij was de trilogie binnen. TAFELTENNIS LIMMEN - De nationale jeugd- meerkampen tafeltennis in Almere werd een succes voor speelster Sanne Briefjes, lid van tafeltennisvereniging Limmen. In totaal waren er 48 pupil len meisjes, allen 11 of 12 jaar, en afkomstig vanuit het hele land die streden voor een plek in de halve fmale. Sanne zat in een poule van zes speelsters, waarvan de beste drie zich zouden plaatsen voor de halve fmale van Nederland. De speelster uit Limmen had een fantastische start door de speel sters Maike den Blanken (tafelten nisvereniging Hilversum), Chanela Vochtelo (tafeltennisvereniging Appelscha) en Chanel Verschoor (tafeltennisvereniging FVT) allen in drie sets te verslaan zonder een set te verliezen. Met deze drie over winningen was zij reeds geplaatst en kon zij de overige twee partijen vrij uit spelen zonder enige druk. In haar vierde partij kwam ze tegen de huidige nummer één van Nederland die onlangs succes had geboekt op internationaal niveau. De 11-jari- ge Sharon Janssen afkomstig uit Panningen behaalde brons op het Swedisch Junior Cadet open in het Zweedse Örebro. Hoewel Sanne in het begin van de drie gespeelde sets qua punten goed mee kon komen, door haar formidabele ser vice werd zij uiteindelijk in de sla genwisselingen verslagen. De laatste wedstrijd versloeg Sanne de tegenstandster Ellen Mogezomp (ttv de toekomst) in drie games en werd zij vervolgens twee de in haar poule. In februari 2014 te Zwolle zullen de beste 24 pupillen meisjes, waar onder de speelster uit Limmen strij den voor een plek in de fmale van Nederland. De nationale jeugdmeerkampen werd een succes voor speelster Sanne Briefjes van tafeltennisvereniging Limmen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 33