Music Meeting Heiloo 2014 trekt groot aantal deelnemers Langs de randen van het Heilooërbos Jeugdvoorganger gevraagd Willibrorduskerk Muziekuitvoeringen en Kerstworkshop Sing-a-Long bij Muziek- en Dansschool Heiloo H E I L O O 3 Organisatie van 'Carmen' al stevig in de muzikale steigers INGEZONDEN BRIEVEN Gazon?! WIJZIGING IN AANLEVERTIJD OPENINGSTIJDEN UITKIJKPOST li DECEMBER 2013 HEILOO- Een half jaar voordat muzikaal Heiloo op zaterdag 14 en zondag 15 juni 2014 van zich laat horen, staat de organisatie van Music Meeting Heiloo al ste vig in de steigers. De eigenzinnige uitvoering van George Bizet's opera Carmen belooft een bijzonder evenement worden. Toen op 1 december de aanmelding voor koren, orkesten en kleine muziekgroepen sloot, bleek het aantal aanmeldingen nog groter dan bij de eerste editie, vorig jaar. De organiserende werkgroep zal de deelnemende muzikanten vragen waar mogelijk samen te gaan werken, c.q. samen te gaan spelen. Voorzitter Wim Heijne van MMH: "Doel van ons evenement is immers de ontmoeting van musici en muziekstijlen. Dat kan bijzon der inspirerend zijn. Maar er is ook een praktische reden voor het samen spelen: door het enthousi asme van de musici dreigt de uit voering te lang te gaan duren. En dat kan niet de bedoeling zijn." Een eerste bijzondere combinatie is al gevormd: de Harmonie Caecilia en het Oratoriumkoor Heiloo willen samen de 'Habanera' uit Carmen gaan uitvoeren. De ambitie om de Heilooër versie van Carmen te omlijsten met twee instrumentale suites lijkt te gaan slagen. Zowel het Alkmaars Symfonieorkest, waarin veel Heilooër muzikanten spelen, als harmonieorkest Eensgezindheid hebben him medewerking toege zegd. De ouverture van 'Carmen' zal ten gehore worden gebracht in de grote zaal van Cultureel Centrum De Strandwal. Als het publiek vervol gens onder leiding van een vertel ler zijn Carmen-wandeling langs de locaties op het terrein van Landgoed Willibrord (het voormalige GGZ- terrein) onderneemt, ontmoet het tal van groepen die Spaanse muziek maken. In de Kapel worden de koorwerken uit Carmen gezongen. Terug in het cultureel centrum klin ken de instrumentale slotdelen.Het publiek zal in groepen van veertig tot vijftig mensen langs de Carmen- optredens worden geleid. Er zal geen entree worden geheven, maar de Werkgroep MMH hoopt en ver wacht dat mensen een financiële bijdrage zullen geven om de kosten van het muzikale evenement te bestrijden. Ook wordt nog gezocht naar sponsors. Carmen wordt zater dagmiddag 14 jimi uitgevoerd, de zondag is gereserveerd voor eigen repertoire van de muziekgroepen. Daarvoor worden twee zalen op het Landgoed ingericht. Artistiek leider Teunis van der Zwart dirigeert voor de musici en het publiek aan het einde van het zondagprogramma een Finale, ongetwijfeld uit Carmen. En natuurlijk klinkt tenslotte het Heilooër Volkslied. Voor verdere informatie zie www.musicmeetingheiloo.nl. De maandelijkse wandeling van het IVN Heiloo voert deze keer door het Heilooërbos. Foto: Paul ten Have GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN ROND DE FEESTDAGEN: Dinsdag 24 december geopend van 09.00 tot 12.00 uur 's middags gesloten Donderdag 2 januari zijn wij weer open vanaf 09.00 uur HEILOO - Half december kan het al aardig winteren. Dus wordt er bij de maandelijkse IVN- wandeling in het Heilooërvbos op zondag 15 december flink doorgestapt waarbij de gids u meevoert op een flinke ronde - met de klok mee - door het land goed Nijenburg. U komt een kerkhof tegen, een keuken en een preekstoel, allemaal net even anders dan u zich dit al lezend voorstelt. Het bladerdak is er bijna af, en dat brengt heel wat meer licht in het bos. U ziet nu beter het reliëf in het landschap: greppels, wallen, afgegraven gron den. En u komt bomen in allerlei soorten tegen, juist nu goed te her kennen. De tocht gaat wel twee uur duren. De beheerder van het bos - Natuurmonumenten - houdt het bos goed begaanbaar, maar stevige wandelschoenen zijn in dit natte seizoen heel nuttig. De wan deling begint, zoals gewoonlijk, om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Opgave vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072-5325110; kijk ook eens op www.ivnnkl.net. HEILOO - Op 29 december staat de kerkdienst bij GGZ in Heiloo in het teken van het feest van de Onnozele Kinderen of Onschuldige Kinderen. Voor deze dienst is men op zoek naar een jeugdvoorganger. Herodes was bang dat de komst van Jezus, als nieuwe Joodse koning, het einde van zijn macht zou betekenen. Daarom wilde hij dat alle jongetjes tot 2 jaar in de omgeving van Bethlehem vermoord zouden worden. Door de eeuwen heen is 28 december uitgegroeid tot de dag dat kinderen de baas zijn, bijvoorbeeld door te bepalen wat er die dag gege ten wordt. Ook bestaat de traditie dat kinderen die dag verkleed gaan als volwassenen, om zo Herodes om de tuin te leiden. Daarom vindt men dit een mooie gelegenheid om voor de dienst van 29 december op zoek te gaan naar een jeugd-voor- ganger en assistent. Ben jij tussen de 10 en 15 jaar en vind je het leuk om jouw zelfgeschreven preek op 29 december tijdens de dienst te verwoorden? Mail dan je idee naar s.aarts@ggz-nhn.nl. Voor meer informatie kim je bellen naar tel. 06-10113890. Ook een jeugd-assistent is tijdens deze dienst welkom. Wil jij de voorgan ger helpen met het uitdelen van de Communie of een stukje voorlezen? Meld je dan aan via bovenstaand e-mailadres of telefoonnummer. Vorig jaar werden tot mijn ver bazing de (Spirea?) struikjes in het plantsoentje hoek Zevenhuizerlaan/ Heerenweg gerooid. Op mijn vraag waarom dat was werd gezegd dat het veel mooier zou worden. Mijn veiwachtingen waren hoog gespan nen, want er was helemaal niets mis met dat stukje groen. En wat gebeurde erEr werd gras inge zaaid! Mooier? Ik begreep er niets van. Uit het stuk in de Uitkijkpost van vorige week begreep ik dat dat nu een 'onderhoudsvriende- lijk gazon' is geworden. Maar het venijn zat in de staart van dat stuk. Noodzakelijke bezuinigingen. Alle (of bijna alle) stukjes groen die ons doip zo mooi en doips maken, moeten verdwijnen. Waar blijft de Gemeente nu met him toekomstvi sie? Als er bezuinigd moet worden waarom werken de diverse afde lingen bij de gemeente dan niet samen? Voor de kosten van alle onnodige verkeershobbels hadden wij nog jaren een groen doip kun nen hebben, in plaats van een doip met racebanen: Ringweg, Ewisweg etc. Nog één voorbeeld? In de Rookamer, een wijk waar alleen de aanwonenden gebruik maken van die straat (naar schatting 300 meter) liggen halverwege twee verkeers hobbels en aan het eind nog een. Heiloo is mooi, graag houden zo! J.J. Kempers Heiloo Maandag 23 december geopend van 09.00 tot 12.00 uur 's middags gesloten GESLOTEN VAN 25 DECEMBER 2013 t/m 1 JANUARI 2014 Woensdag8 januari verschijnt de ie Uitkijkpost in het nieuwe jaar HEILOO - Zoals vele koren, orkesten en instellingen kent ook de muziek- en dansschool Heiloo haar kerstuitvoeringen in de school maar ook daarbui ten zullen leerlingen en docen ten muziek en dans laten zien en horen in de sfeer van Kerst. Naast deze uitvoeringen houdt de muziekschool op dinsdag 17 decem ber een Sing-a-Long kerstworkshop. Maandag 16 december vanaf 19.00 uur wordt de jaarlijkse kerstuitvoe ring gehouden van de muziek- en dansschool Heiloo. Dit jaar zullen naast de vaste ensembles en koren, vooral de jongere leerlingen van de school optreden. Naast deze optre dens zijn er enkele ensembles die speciaal voor deze gelegenheid zijn samengesteld muziek in kerstsfeer laten horen. Deze uitvoering begint om 19.00 uur. De gratis toegangsbe wijzen zijn vanaf vrijdag 13 decem ber af te halen bij de administra tie van de muziek- en dansschool Heiloo. Dinsdag 17 december vindt een Sing- a- Long Kerstworkshop plaats. Onder leiding van zangdocen te Paula Leek gezellig samen beken de kerstliedjes zingen in de sfeeivol aangeklede muziekschool. Inloop vanaf 09.45 uur. Deze workshop duurt tot 11.30 uur. De kosten zijn 3,50 (inclusief consumptie en mate riaal). Naast deze speciale activitei ten rond Kerst zullen leerlingen op woensdag 18 december vanaf 15.00 uur kleine optredens verzorgen in de bibliotheek. Daarnaast vindt op woensdag 18 december vanaf 20.00 uur in de muziekschool een optre den plaats van Ostro-houtblazers onder leiding van Madeion Kooij en het koor van de school Cantare, onder leiding van Simon Boerke. Het repertoire is lichtklassiek en mooi bewerkte kerstmuziek. Voor meer informatie: www.muziekendansschool- heiloo.nl, tel. 072-5332460 of info@muziekendansschoolheiloo.nl, Het Veld 1. Enkele ensembles, speciaal voor deze gelegenheid samengesteld, zullen muziek in kerstsfeer laten horen. Foto: Jacques van der Sterren De krant van woensdag 25 december VERSCHIJNT MAANDAG 23 DECEMBER. Aanleveren advertentie en redactie uiterlijk donderdag 19 december.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3