Sandra Bolten Optimistisch het jaar uit met Vrienden van de Beun Nominaties Ondememingsverkiezing 2013 bekend H E I L O O 5 UITKIJKPOST li DECEMBER 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Sandra Bolten, Stationsweg 158, 2182 BE Hillegom, tel. 06 - 13242414, www.sandrabolten.nl, e-mail: info@sandrabolten.nl. HEILOO - Sandra Bolten werkt van jongs af aan graag met mensen. Velen kennen haar wellicht nog van de voormalig salon Kroon in het Stationseentrum. Ze woont vijfjaar in Hillegom en houdt zich nog altijd met veel plezier bezig met het uiterlijk van mensen; behalve haar- en make-upverzorging geeft ze persoonlijke kleur-, kledingstijladviezen. Met een aangeboren nieuwsgierigheid luistert ze graag naar mensen en staat open voor hun verhalen. Sinds 2012 heeft Sandra haar pakket uitgebreid met transformatieve mediation en coaching; hiermee richt ze zich nu ook op de innerlijke mens. Sandra is bij ITCO Instituut Transformatieve Conflict Oplossing) aangesloten en heeft de opleiding als transformatief mediator gevolgd bij WEL-COM. Dit is een methode om iemand inzicht te geven bij onop geloste conflicten, ontwikkeld door Chiquita Welmerink. Als juriste maakten conflicten voor Welmerink deel uit van haar dagelijks werk. Ze heeft een effectieve en eenvoudig toe te passen methode ontwikkeld om onbewust gedrag als gevolg van innerlijke blokkades -dat ten grond slag ligt aan menig conflict - met behulp van transformatieve mediation om te buigen en zo de kern van onderliggende angsten te ontrafelen. De methode sprak Sandra enorm aan; net als velen heeft ook zij situaties gekend, waarbij ze het gevoel had dat de bodem onder haar vandaan gezogen werd. „Op een gegeven moment stelde ik mezelf de keuze: ga ik zo verder met mijn leven of ga ik het andere doen. In welke relatie dan ook, familie, vriendenkring, werk; we hebben allemaal behoefte om begrepen, gehoord en erkend te worden en liefdevol in relatie te kunnen zijn. Angst, frustratie en verdriet door ervaringen uit het verleden spelen onbewust een rol; de gevolgen van ons verleden zijn van invloed op ons gedrag van vandaag. Het verleden kunnen we nooit veranderen; hoe we hiermee omgaan wel!" Het doel van transformatieve mediation is om samen uit te vinden waar bij iemand de kem -de angel- van de angst zit. „Als begeleider luister ik naar de persoon in kwestie en erken wat diegene mij vertelt; gaandeweg ontstaat er een wisselwerking." Sandra vervolgt: „Onze gedachten bepalen ons gevoel. Elk mens ziet alles vanuit zijn/haar eigen perspectief en 'vergeet' dat iemand andere dit op zijn eigen manier beleeft. Door middel van gesprekken zoeken we samen uit wat het eigen -onbewuste- aandeel in een conflict is of waarom bepaalde situaties of uitspraken van mensen zoveel weerstand, verdriet en negatieve gevoe lens oproepen. Transformatieve mediation is een stappenplan waarin je leert de diepere oorzaak van die gevoelens te ontrafelen. Je leert angsten herkennen, aanvaarden en snappen om herhaling van je oude gedrag te voorkomen." Voor de volle 100 naar ieders tevredenheid. Sandra heeft een praktijk in Hillegom en werkt ook op locatie. HEILOO - De Vrienden van de Beun sluiten dit kalenderjaar af op zondagmiddag 15 decem ber met een voorstelling van Speelman Speelman. je altijd vrolijk de zaal uit! Zondag 15 december, 14.00 uur, theater De Beun, Heiloo. Deze vooretelling is al bijna uitverkocht. Maar er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar via de website van de Vrienden van de Beun, www.vriendenvandebeim.nl, bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en in het the ater. De broers Daan en Joost Speelman zijn optimist in hart en nieren. Zo erg zelfs dat het nu de titel van him nieuwe programma is geworden: Optimisten. Daarin zijn ze optimist tegen wil en dank. Want als je in een diepe put zit en je kimt zwemmen, dan wacht je toch gewoon op de regen? Een humoris tisch en muzikaal programma, dat ontroert en je lachspieren aan het werk zet! De gebroeders maken van jongsaf aan al muziek, studeerden gezamenlijk op de theateracademie en staan al vanaf hun zeventien de samen op het podium. Samen veroveren ze nu niet alleen het Nederlandse theaterpubliek, maar ook 3FM, met wekelijkse, op de actualiteit gebaseerde liedjes voor Giel Beelen. Ook waren ze te zien in DWDD, op Bevrijdingspop 2013 in Haarlem en afgelopen zomer nog in de Alkmaarder Hout. Gesteimd door de muzikanten Jos Otters op de bas en Jeroen van der Blom op toet sen nemen de broers je mee in him wereld waarin maar één ding zeker is: met deze twee optimisten kom De broers Daan en Joost Speelman zijn optimist in hart en nie- ren. Foto: Esmee van Loon HEILOO - Het blijft nog twee dagen spannend; op vrijdag 13 december wordt tijdens de feestavond van onderne mersvereniging Ondernemend Heiloo bekend gemaakt wie de Ondernemingsprijs en de In de Kijkerprijs 2013 (een jong/ veelbelovend bedrijf) hebben gewonnen. Het thema van de verkiezing is Vooruit! De juryleden Annemarie Spaans (heiloo-online.nl), Henk Smit (oprichter Smit Partners), Thijs Pennink (Kamer van Koophandel), Erik Minnema (Rabobank) en wet houder Fred Dellemijn hebben zich kritisch gebogen over de top tien -in Heiloo gevestigde- kandidaten uit de eerder gehouden stemmingsron de. In willekeurige volgorde zijn dit APK Seivice Heiloo, Iets met Film, CiRoPaek BV, Heileetroo Events, NR 78, Bijwaard Kappers, Wijndijck BV, Aalsmeeree Plantenhal, Fletcher Hotel Heiloo, Brasserie in 't Groen, TG Lining BV en Di Fiorentina. Op www.ondemernendheiloo.nl vindt men een greep uit de vele binnenge stroomde motivaties, waarom men sen op een bepaalde ondernemer gestemd hebben. Aan de hand van gestelde criteria, een bedrijfsbezoek en een eindtoets komen uiteinde lijk de winnaars uit de bus. Gelet is op innovatie, duurzaamheid en de maatschappelijke waarde die het bedrijf voor de Heilooër gemeen schap heeft. Ook continuïteit op de middellange termijn wordt meege wogen. De Fiorentina, één van de genomineerden in de Ondernemingsverkiezing 2013 HEILOO - Op 4 december reik te wethouder Fred Dellemijn de prijzen uit van de campagne Lever in en win! Van 7 september tot en met 26 oktober kreeg iedereen die een elektrisch apparaat inleverde bij de afvalbrengplaats, kringloopwinkel of elektronicawinkel, een coupon. Die coupon kon men vervolgens registreren, en daarmee mooie prij zen winnen. De actie maakt deel uit van de campagne 'Gooi niet weg, Lever in!', een gezamenlijk initiatief van afval- en energiebedrijf HVC en 37 gemeenten. Het is namelijk zonde als elektrische apparaten bij het 'gewone' afval terechtkomen, omdat bijna 90% van het materiaal weer kan worden gebruikt om nieu we producten te maken. En dat is natuurlijk heel goed voor het milieu. Ook nu de actie is afgelopen blijft u natuurlijk uw oude apparaten inleve ren. Dit kan bij de afvalbrengplaats van de gemeente, de kringloop- of elektronicawinkel. Op 4 december reikte wethouder Fred Dellemijn de prijzen uit van de campagne Lever in en win! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5