Uitverkoop bij Babs Kleertjes Avond Cursus Energie: In en rond de woning Schilderijenexpositie bij Rozing Wonen Dromen Verkeerssituatie Stationsgebied Werk uit ateliers Artiance in bibliotheek H E I L O O VERSLAG INGEZONDEN MEDEDELING Forse verhoging OZB Sportcentrum Het Vennewater Regiobeeld 2025 UITKIJKPOST li DECEMBER 2013 HEILOO - Op zondag 15 december van 12.00 tot 17.00 uur houdt Babs Kleertjes weer uitverkoop van zowel haar nieuwe- als outlet wintercol lecties. U bent welkom op De Hoefsmid 20 in Heiloo (op het bedrijventer rein in de straat van de Aalsmeerse Plantenhal, achter de Kaiwei). U krijgt 40% korting op de nieuwe wintercollecties van SPommes en Losan en tot wel 75% korting op de outlet wintercollecties voor jongens en meisjes van drie maanden tot en met 16 jaar. U vindt bij Babs Kleertjes de merken: Vingino, Retour, Mirn-Pi, No Tomatoes, Care, Carbone, Cakewalk, Fiomcci, Beebielove, Vinrose en nog veel meer. Kijkt u op www.babskleertjes.nl om een idee te krijgen van de collectie. Heeft u vragen, dan kunt u altijd mai len naar info@babskleertjes.nl. Babs Kleertjes heet u welkom op zondag 15 december van 12.00 tot 17.00 uur. De koffie en thee staat voor u klaar. HEILOO - De cursus omvat drie avonden en wordt verzorgd door Heiloo Energie. Cursus leider is de heer Ton Tuinman werkzaam bij Milieudienst Regio Alkmaar. Ton is een specialist op het gebied van Energie en heeft jarenlang ervaring in les en cursus geven. Avond 1: Verwarming en koeling van de woning. Hierbij wordt eerst ingegaan op de basis begrippen vermo gen, energie, temperatuur, warmte en warmte transport. Vervolgens wordt verwarming en koeling in de woning behandeld. Kachel, cv, warmtepomp, zonnecollector, warmteopslag. Isolatie. Waar moet je op letten. Overige onderwerpen als elektriciteit, verbruik, zonnepanelen, vervoer, auto elektri sche of benzine, fiets, trein, enzovoorts komen in de volgende twee avon den aan bod. Data: avond 1 dinsdag 14 januari 20.00 tot 22.00 uur. Avond twee op dinsdag 18 februari 20.00 tot 22.00 uur: avond drie op dinsdag 18 maart 20.00 tot 22.00 uur. De cursusavonden worden gehouden in de voor malige bestuurskamer in het hoofdgebouw van de GGZ. Let op: Maximum aantal deelnemers 12. Kosten voor leden 30,- en voor niet leden 55,- per persoon. Meld u aan voor de cursus op www.heilooenergie.nl of mail naar Carl Mtiller: chmueller@planet.nl. HEILOO - De komende maanden exposeert Hetty Branderhoret uit Alkmaar haar bijzondere olieverfschilderijen bij woonwinkel Rozing Wonen Dromen in Heiloo. „Olieverf- en vooral- haar pasteuze mogelijkheden zijn essentieel voor mijn werk. Door het spelen met structuren ontstaan prach tige en krachtige accenten. Accenten die door het subtiele verloop in en vervagen van kleuren, het beleven van mijn werk sterk individueel bepa len. Daarom past mijn werk even gemakkelijk in de strakke ambiance van een grote witte ruimte als in de frivole sfeer van een volle woonkamer", aldus Hetty. Laat je inspireren en kom langs bij Rozing Wonen Dromen, Westeiweg 261 in Heiloo, www.rozing.nl. Al jaren heerst er onvrede over de onveilige en ondui delijke verkeerssituatie van het Stationscentrum. Een besluit uit 2011 om het gebied autoluw te maken sneuvelde bij de rechter. Omwonenden, winkeliers en politiek hebben daarna overlegd wat wel een haalbare verbete ring zou kimnen zijn, hetgeen uitmondde in een initiatiefvoor stel. De rijrichting wordt omge keerd, op het Stationsplein en een gedeelte van de Heerenweg komt een 'erfregime': voetgan gers en fletsere zijn hoofdzaak en de auto is 'te gast'. Inspreker namens omwonen den en winkeliers, de heer René Groot, verklaarde met de maat regelen in te kunnen stemmen, maar had nog wel enkele aan vullingen: parkeergaragegebmik verbeteren door betere verwij zing, voldoende parkeerplaatsen op maaiveldniveau,uitbreiding van de fietsenstalling, ook bij de NS en samen met NS, gemeente en winkeliers goede voorlich ting laten geven aan winkelend publiek en treinreizigers. De indieners van het initi atiefvoorstel D66-Groenlinks lichtten, bij monde van mevrouw Meriwani, toe dat de voorgestelde veranderingen het maximaal haalbare waren voor winkeliers, winkelend publiek, treinreizigers en wegbrengers van treinreizigers. Het opti male compromis. Wethouder Ouderkerken bepleitte een wij ziging: het gedeelte Heerenweg geen erffunctie geven maar een 30-kilometer-regime met zebrapaden. Heiloo2000 en NCPN verklaarden zich tegen het voorstel en hielden vast aan autoluw en autovrij maken, wat D66 de interruptie ontlokte dat dat nu juist door de rechter was geblokkeerd. Een poging van Heiloo2000 het besluit uit te stel len en Veilig Verkeer Nederland te raadplegen strandde. De ove rige fracties vonden het voorstel wel een behoorlijke verbetering. De WD pleitte voor de belan gen van de winkeliers die het in deze tijd toch al moeilijk genoeg hebben. Het CDA vroeg het col lege vooraf criteria vast te stel len om de nieuwe situatie over enige tijd te kimnen evalueren. Ook riep deze fractie de winke liers van het Stationscentrum op om het centrum wat leuker aan te kleden en te verfraaien. Mevrouw Gré Ris vroeg vooral de maatregelen streng te con- Het gemeen Juup Wuijs troleren en waar nodig te beboeten: het zijn tenslotte de bewoners zelf die te hard rijden of zomaar him fiets neer kwakken. De raad hield er aan vast om ook een deel van de Heerenweg 'erf te maken. Na een jaar wordt bekeken of de nieuwe situatie een verbetering betekent. Hoewel de inhoudelijke discussie al eerder in de raad was geweest, moesten for meel de OZB tarieven en de Legesverordening 2014 wor den vastgesteld. De OZB is een van de belangrijkste inkom stenbronnen van de gemeente. Alleen eigen-woningbezittere en eigenaren en gebruikers van bedrijfspanden betalen deze belasting. Woninghuurdere betalen geen OZB. In Heiloo is bij de vaststelling van de tarie ven rekening gehouden met een waardevermindering van de woningen van 6,5 procent en een inflatie van 1,75 pro cent. De OZB tarieven zouden dus kunnen dalen ware het niet dat ook Heiloo geconfron teerd wordt met bezuinigingen. Daarom is besloten de OZB met 150.000 euro extra te verhogen en bovendien wordt 50.000 euro bezuiniging op de afvalstof fenheffing doorberekend in de OZB. De verhoging voor eigen- woningbezittere bedraagt in 2014 gemiddeld 8 procent en voor bedrijfspanden 11 procent. De afvalstoffenheffing wordt in 2014 met 3 euro verlaagd, de rioolheffing blijft 143 euro. In juli 2013 heeft de raad besloten tot verzelfstandi ging van zwembad Het Baafje. Omdat het zwembad een orga nisatorische eenheid vormt met het sportcentrum stelde het college voor ook de sporthal te verzelfstandigen. Het personeel, dat in dienst is van de gemeente, wordt nu ingezet op beide loka- ties. Het college verzocht de raad voor vooruitlopend op een onderzoek naar de mogelijkhe den tot verzelfstandiging van de sporthal alvast het principebe sluit hiertoe te nemen, zodat de trajecten zwembad en sporthal gelijk kunnen lopen. Dat ging de raad veel te ver. Hoewel er geen principiële bezwaren zijn wil de raad eerst de resultaten van een gedegen onderzoek zien. Een amendement van PvdA, Heiloo2000 en CDA werd hiertoe ingediend. Alle fracties stemden hiermee in. Ook werd gepleit voor inspraak van de Sportraad. In zijn beantwoor ding is wethouder Ouderkerken het er bij nader inzien mee eens twee aparte trajecten te volgen. Uit een eerste consultatie van de markt blijkt het voordeel van de combinatie er niet te zijn, omdat de locaties van zwembad en sporthal te ver uiteen liggen. De raad wenste via de commis sie betrokken te worden bij de verdere plannen. Dat levert vol gens de wethouder zoveel ver traging op dat verzelfstandiging van Het Baafje niet meer voor het seizoen 2014 gerealiseerd kan worden. De raad nam dat voor lief en hechtte er meer aan om een gedegen traject te vol gen en daar nauw bij betrokken te worden. Tot slot werd er nog gedis cussieerd over de samenwer king met andere regiogemeen ten in de toekomst. De Heilooër politiek wil voor samenwer king niet alleen in noorde lijke richting naar Alkmaar en Heerhugowaard en Langedijk kijken, maar nadrukkelijk ook naar het zuidwesten, richting Bergen, Uitgeest en Castricum om samen tot een BUCH te komen. Wellicht dat er vrees bestaat dat een intensieve samenwerking met Alkmaar in de toekomst tot nog nauwere banden zoul kunnen leiden... Deze angst werd door WD frac tievoorzitter Van Splunteren treffend verwoord: „Heiloo is voor Alkmaar een geliefde ver loofde! Vermeld moet nog wor den dat wethouder Veger helaas nog afwezig was. De raad was gelukkig weer voltallig pre sent." HEILOO - In de vitrines en aan de expositiewanden van Bibliotheek Heiloo zijn tot 3 februari originele sieraden en mooie tekeningen te zien. De sieraden zijn gemaakt in de cursussen Edelsmeden Artiance, waar gewerkt wordt met onder andere zilver en koper, maar ook met andere materialen, zoals leer en gevonden objecten. Iedereen werkt in de cursus op eigen wijze en naar eigen inzicht, geadviseerd door professioneel edelsmid en docent Wiard Heijenga. Er worden de prachtigste siera den ontwoipen, gegoten, gedraaid, geëmailleerd, alle mogelijke tech nieken zijn in de vitrines te zien. De tekeningen zijn gemaakt door jongeren uit de schilder- teken lessen voor 13- tot 17-jarigen, die naast de tekenlessen op school graag méér willen leren. Daarvoor zijn ze bij docente en beeldend kunstenaar Jessica Keppel aan het juiste adres: bij alles wat de jeug digen interesseert, weet Jessica de juiste techniek aan te reiken. Hierdoor ontstaan portretten, strip, manga's en dierenschetsen met veel expressie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7