Veelbelovende opkomst demonstratie Fithockey voor senioren Schaker Albert Bouma blijft ongenaakbaar bij Oppositie jj**' Goud voor judoka Maaike Stevenson in Bremen Sterke Sturk bestrijdt Brantjes 1 Volop girlpower bij De Foresters sport 21 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Fithockey is een nieuwe en laagdrempelige vorm van bewegen 18 DECEMBER 2013 V Maaike zet een beenworp in. Foto: Fred JUDO REGIO - Zaterdag heeft Maaike Stevenson het goud veroverd op het Bremen Open judotoernooi. Deze keer uitkomend in de klasse tot 78 kilo bij de dames tot 18 jaar trof ze vier Duitse tegenstandsters in haar poule. De eerste wedstrijd werd voortijdig met een fraaie o-uchi-gari (beenwoip) beslist. De tweede partij trof ze een bijzon der stugge tegenstandster waar bij ze niet tot een score wist te komen. Ook na de verlenging was het nog onbeslist. De scheidsrech ters wezen Maaike als de duidelijk betere en meest aanvallende judoka unaniem als winnares aan. In derde partij scoorde Maaike binnen vijf tien seconden ippon met een hara- goshi (heupworp). De vierde partij werd eveneens met ippon gewon nen waarbij de tegenstandster op de grond met een sankaku (driehoeks- verwurging) tot afkloppen werd gedwongen. Daarmee was het goud binnen voor Maaike. Daarna heeft ze vrijwillig nog een bonuspartij in de +78 gedraaid. Ook dit zwaar gewicht werd met een fraaie heup worp vol op de rug gewoipen. SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 13 decem ber speelde SV Vredeburg de dertiende ronde van de interne competitie. Het leverde een aantal spectaculaire partijen op. Bert Hollander plaatste een zeer gewaagd paardoffer in zijn partij tegen Jos Admiraal. Het offer op veld g7 was op de keper beschouwd misschien niet helemaal correct, maar wel effectief: Admiraal ver slikte zich enkele zetten later in de complicaties en verloor de dame. Marlies Sturk speelde sterk tegen Jan Brantjes: met veel stukken cre- eerde ze onhoudbare druk op de zwarte koning en vond het juiste pad naar winst. Ronald van der Storm heipakte zich na enkele mati ge uitslagen met een degelijke over winning op Gijs Pouw. Pouw kwam nog wel goed uit de opening, maar verloor materiaal in het middenspel. Harold Ebels consolideerde zijn leidende positie in het klassement met een zwaarbevochten overwin ning op Sandra Hollander. Pas in het diepe eindspel, met nog lut tele minuten bedenktijd op de klok, zwichtte de scholiere voor de ver opgerukte verbonden vrijpionnen van de koploper. Niels Hageman reikte tegen het jonge talent Remi Aafjes niet verder dan remise: het cordon rondom de koning van Aafjes was met geen mogelijkheid te slechten en een tegenaanval dreig de. Hageman koos eieren voor zijn geld. Harry Levering veroverde een pionnetje van Nico Pepping, milde vervolgens vrijwel alle stukken af en schoof het eindspel vakkundig naar een vol punt. Bert van Diermen leverde een mooie prestatie door, met een toren minder, remise door herhaling van zetten af te dwingen tegen Robert Termes. Nieuwkomer Adri Beentjes maakte kennis met Jaap Limmen in bloedvorm en werd langzaam maar zeker van het bord gedrukt. Komende vrijdag vindt het traditionele kersttoernooi plaats, waarbij varianten als 'paard in de zak' op het bord worden getoverd. HEILOO - Het aantal seni oren dat dinsdag 10 decem ber nieuwsgierig was naar de demonstratie Fithockey was veelbelovend. Circa 25 fitte 60-plussers waren naar het complex van HV de Terriërs gefietst om kennis te maken met de sport en of fithockey wellicht iets voor hen is. Sommigen hadden hun sportschoenen aan en kon den alvast een voorproefje nemen. Afgelopen zomer bracht de gemeen te de startnotitie Sport en Bewegen uit en lanceerde in oktober de cam pagne Appeltje Eitje; tips waarmee de gemeente instellingen en organi saties wil stimuleren een gezondere leefstijl na te streven. Fithockey is één van de initiatieven van NOC NSF om ouderen te stimuleren meer te gaan bewegen. Tom ten Hoope en Eli Ros hebben namens de Katholieke Ouderenbond (KBO) dit initiatief, dat nauw aansluit bij de doelstellingen van de gemeente, opgepakt. Zij organiseren in samen werking met Stichting Welzijn Heiloo en HV de Terriërs vanaf mei volgend jaar (gelijklopend met het hockeyseizoen) op de dinsdagmid dag Fithockey voor 60-plussers. Dit is een nieuwe en laagdrempe lige vorm van bewegen in de buiten lucht gericht op ouderen, die ook elders in het land goed is aangesla gen. En dat er ook in Heiloo animo voor is, bewees het aantal mensen dat de demonstratie op de zonnige winterse decemberdag bijwoonde. Eli Ros reageerde blij verheugd op de grote opkomst. Er waren zelfs sehuimplastie 'hockeysticks' te kort voor alle geïnteresseer den. Fithockey wordt op een half speelveld gespeeld en zal deskun dig worden begeleid door Anneke Maathuis en Yvonne Kleemans van de Terriërs. Zij zien erop toe dat het spel op een verantwoorde wijze gespeeld wordt om blessu res te voorkomen. Voor de kennis makingsdemonstratie hadden ze een paar eenvoudige oefeningen bedacht, maar het enthousiasme waarmee de deelnemers (de oud ste deelnemer was 80+) aan de slag gingen, overtrof ook him stoutste verwachting! Voor meer informatie of opgeven kimt u contact opne men met Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072-5331297, of KBO, tel. 072- 5334479. Voor de kennismakingsdemonstratie hadden trainsters Anneke Maathuis en Yvonne Kleemans een paar eenvoudige oefeningen bedacht, maar het enthousiasme waarmee de deelnemers (de oudste deelnemer was 80+) aan de slag gingen, overtrof ook hun stoutste verwachting! Foto: Caroiien Breed SCHAKEN HEILOO - Ook de afgelo pen week was schaker Albert Bouma niet te vermurwen: Hij blijft maar winnen. Deze keer was Kees Jongkind zijn slacht offer. Fred Smith en Piet Manni probe ren wekelijks bij te blijven en him hoge plaats op de ranglijst te hand haven. Maar door een onderlinge remise verspeelden se allebei een half punt. Cor van Etten had tegen Frits van de Werff lange tijd een vrijwel gewonnen stelling, maar miste een paar keer de winst van wege tijdnood. Met nog anderhalve minuut op de klok nam hij een remiseaanbod aan, terwijl hij op de volgende zet geforceerd mat kon geven. Hij dacht dat Frits eeuwig schaak had, maar dat was niet zo. Toch zuur! Harry de Jager behaal de een verrassende overwinning op de veel hoger geplaatste Peter Folkertsma, pas terug van een oog operatie. Verwisseling van zetten was de oorzaak, niet die operatie, aldus de sportieve uitleg van Peter na afloop. Eindelijk won Richard weer eens, na een periode waarin het steeds misging. Luea Gandossi en Bastiaan van Dam hebben bei den dit jaar al veel moeten afzeggen, maar als ze spelen, dan scoren ze goed. Nu haalden allebei het volle pond binnen tegen respectievelijk Eric Huffnagel en Indriaas Booij. Joop Kerst is duidelijk koploper voor de remisebokaal: acht keer werd de vrede getekend. Dinsdag 17 december zal er gestreden worden om het snel schaakkampioenschap. De rege rend snelschaakkampioen Bouke Woudstra is inmiddels verhuisd naar Alkmaar. In 2012 won hij, na een zinderende barrage met Albert Bouma en Kees Jongkind, op weer- standspimten de beker.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19