Heilooër in loodzware Desert Ultra Marathon Unieke Zaken speelt Kerstmis Bij De Ivanovs H E I L O O 3 'JV J9n ■J. Rabobank schenkt buurttuin de BY bankjes Stationscentrum I Stationscentrum II INGEZONDEN BRIEF De Buurtbus GGZ kapel Onjuistheden in gemeenteraadsverslag UITKIJKPOST 18 DECEMBER 2013 HEILOO - Het is de zwaarste en langste marathon ter wereld: de Desert Ultra Marathon. Heiloo mag trots zijn op de eerste Nederlandse deelnemer aan dit loodzware spektakel in het bloedhete Afrika. Voor de onderscheiden Afghanistan-veteraan Edwin Snippe stond een jaar lang alles in het teken van de Desert Ultra Marathon. De 250 kilometerlange zesdaagse mara thon door de oudste woestijn ter wereld staat bekend als een mentale en fysieke uitputtingsslag. Vele trai ningsuren, een speciaal dieet en een ijzersterke discipline maakte deel uit van de voorbereiding. Elke dag ging Snippe in de training tot het uiterste om zichzelf klaar te stomen voor de woestijnmarathon door het leefgebied van olifanten, giraf fen, zebra's en antilopen. Zondag 17 november was het eindelijk zo ver en klonk het startschot van de Desert Ultra Marathon in Namibië, waar Snippe kon beginnen aan een enorme uitdaging. De vele trainings uren hebben zijn vruchten afgewor pen, want met een aantal dagzeges op zak finishte hij vrijdag 22 novem ber in de top van het klassement tussen werelds beste professionals. r-v «j 5v -'t.U/r* W V Voor de onderscheiden Afghanistan-veteraan Edwin Snippe stond alles in het teken van de Desert Ultra Marathon. Aangeleverde foto HEILOO - Op 12 december heeft Buurttuin de BY een mooie gift van de Rabobank Noord-Kennemerland gekregen. De doelstelling van buurttuin De BY is ontmoeting, natuur en educatie. En daar voor wordt iedereen uitgenodigd, jong en oud, om in de buurt tuin bezig te zijn, activiteiten mee te maken, te helpen organi seren of gewoon om in de buurttuin te genieten. De tuin heeft al een paar mooie boomstammen waar kinderen heerlijk op kunnen spelen en zitten, maar bankjes ontbreken nog in de tuin. Met de bijdrage van de Rabobank kan dit nu worden gerealiseerd en ook wordt er een gereedschapsschuurtje neergezet. Aangeleverde foto met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072- 5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.ni. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiioo, tei. 072-5330175. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiioo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen REGIO - Tijdens de kerstva kantie speelt Unieke Zaken Kerstmis Bij De Ivanovs, geba seerd op de gelijknamige tekst van de Russische schrijver Aleksandr Vvedenski. In regie van Mirjam Morseh wordt het absurdistische verhaal moeite loos vertaald naar een eigentijdse productie, waarin professionele spe lers samenwerken met jong talent uit de omgeving. Samen maken zij van Kerstmis Bij De Ivanovs, een aanstekelijke kerstvoorstelling voor iedereen vanaf 10 jaar. Samen met Peter Bolten (Heiioo) herschreef Mirjam Morseh (Alkmaar) de tekst van Aleksandr Vvedenski uit 1938. Het is opvallend dat zij het absurdis me van Vvedenski perfect weten te rijmen met de speelstijl van Unieke Zaken: het resultaat is een beelden de voorstelling vol humor. Kerstmis Bij De Ivanovs begint op kerstavond met de moord op het meisje Sonja Ivanov. Wat volgt is een knettergek ke rondedans langs houthakkers, een gekkengesticht, de pratende hond genaamd Vera, de rechtbank en het politiebureau. Speelperiode is dagelijks van maandag 23 decern- Er is een initiatiefvoorstel door D66/Groen links ingediend om de verkeerssituatie in het centrum te wijzigen. In dit voorstel is onder andere het verzoek opgenomen de rijrichting door de Stationsstraat en rond het plein om te draaien. Aan de kant van de rotonde zal dit de veiligheid positief veranderen, maar waar geen rekening mee wordt gehouden is aan de kant van de parkeergarage. Bij het verlaten van de garage moetje naast het gebrui kelijke links en rechts kijken, dan ook ogen in je achterhoofd hebben omdat daar de auto's ook vandaan kunnen komen. Een oplossing zou kunnen zijn om een uitgang van het centrum te maken aan de Zeeweg, en de rijrichting van het plein bij de ingang van de garage te behouden, en bijvoorbeeld na 11.00 uur af te sluiten. Wat betreft de oproep van het CDA aan de winkeliers om het plein te verfraaien zou ik deze partij willen vragen wie de plantenbakken heeft verwijderd. Op een suggestie van ondergetekende om het beeldje van De Reizigers terug te plaatsen kreeg hij te horen dat de winkeliers dit zelf moeten betalen. Ook het ophangen van een spandoek kon rekenen op een waarschuwing dat dit de volgende keer bekeurd gaat worden. Een drietal voorbeelden waarbij de medewerking van de gemeente, gezien de opmerking, zeker op zijn plaats zou zijn. René Letschert Heiioo De raadsleden CDA, PVDA, WD zijn akkoord gegaan met het voor stel van D66/GroenLinks om de rijrichting van auto's om te draaien en een erf te realiseren in het Stationscentrum. In feite verandert er niets in het centrum, de auto's mogen blijven rijden, kriskras tussen het winke lend publiek. Heiloo2000 en NCPN stemde voor autoluw, dus geen auto's meer in Stationscentrum. Medestander is Veilig Verkeer Nederland die door de burgerij veel benaderd wordt over de onveilig heid in het Stationeentrum. Recent nog is een vrouw aangereden door een auto voor de ingang van de Vomar, twee ambulances kwamen hulp bieden waarna de vrouw is afgevoerd naar het ziekenhuis met ber tot en met zondag 5 januari, première dinsdag 24 december. Kerstmis Bij De Ivanovs is exclu sief te zien in Fabrique Unique, Pettemerstraat 35-37, Alkmaar. Op een aantal dagen kan het publiek voor of na de voorstelling aanschui ven bij het Russisch Kerstbuffet, om van de voorstelling een middag- of avondvullend programma te maken. Informatie en kaartverkoop www. uniekezaken.nl, post@uniekezaken. nl of tel.072-5111442, tickets 10,- voorstelling, 12,50 buffet. Tijdens de kerstvakantie speelt Unieke Zaken de aanstekelijke kerstvoorstelling Kerstmis Bij De Ivanovs. Aangeleverde foto een gebroken been. Er zijn veel meer ongelukken gebeurd, maar vaak wordt het niet aangegeven aan politie en gemeente. Ingezonden brieven zien wij geregeld in de Uitkijkpost van winkelend publiek over de onveiligheid in het centrum, deze mensen wijken uit naar 't Loo. Maar het stationseentrum heeft een geweldige gratis parkeergarage, die altijd halfleeg staat! Waarom parkeren mensen niet in de garage? Of komen zij alleen treinreizigers ophalen? Veilig Verkeer Nederland, Heiloo2000 en NCPN vinden dat het Stationeentrum een domein moet zijn van winkelend publiek, zoals zo vele andere pleinen in dorpen en steden. J.P.M. Grootenboer Veilig Verkeer Nederland Ik, Maartje van Bleijenberg, heb altijd gedacht dat de Buurtbus hoofdzakelijk door senioren gebruikt wordt. Maar ik heb het waarschijnlijk mis, want alles wat met senioren te maken heeft, wordt geboycot! Men stopt niet meer bij Het Trefpunt, niet meer bij Hoog en Laag en deze week kreeg de Westerzij een brief dat dat men daar ook niet meer opgehalad kan worden! In de Westerzij (De Woonheuvel) zijn 124 appartemen ten en daar wonen beslist geen jonge gezinnen in. Ik hoop dat dat klaverblad verleden tijd wordt, want geen enkele chauffeur kan daar in- en uit laten stappen want hij liep meteen achter op schema. Ik hoorde ook dat een van de chauf feurs 83 jaar oud is. Dat kan ik haast niet geloven. Maartje van Veen- Bleijenberg Heiioo Een mooie zilveren ster prijkt er op de toren van de Willibrorduskapel op het terrein van GGZ Heiioo. Er wordt gewerkt aan de renovatie en er worden plannen gemaakt voor de toekomst. Vol verwachting ging ik daarom enkele weken geleden naar de georganiseerde inspiratiavond. Op cultureel gebied kwamen er mooie woorden naar voren. Maar als het woord 'kerk' ter sprake kwam, was het 'ja maar...'. Ik werd steeds meer bezorgd; zondags wij ken als er een evenement is, wat een onrust zal dat zijn. Hoe moet het met de kerkmomenten die door deweeks plaats vinden zoals een rouwdienst? Nu zijn wij, als kerk, aangewezen op een plek op het terrein waar cliënten op een ander moment ook verblijven. Terug naar die woensdagavond, die moest inspireren: Misschien voor velen, maar rappende, dansende en zin gende kinderen op een plek die eer bied en geloof moet uitstralen, nee dat kon echt niet, met alle respect voor de kinderen die het uitvoer den. Dat ik in de bank, die verdwij nen gaat, te mijmeren zat stemde mij dit alles niet gelukkig. Zullen we terugkomen als kerk, misschien in kleinere omvang? Maar niet als bijzaak? En kunnen we straks weer zeggen 'We zijn weer thuis onder het groene kruis van de Kapel?' Anneke Stenneberg Heiioo In de verslaglegging van de gemeen teraadsvergadering van 9 december door ex-WD wethouder signaleer ik enkele onjuistheden. Zo lees ik onder meer: 'Een poging van Heiloo2000 het besluit uit te stel len en Veilig Verkeer Nederland te raadplegen strandde.' Ook onder getekende heeft namens de NCPN getracht tot een uitstel te komen inzake de verkeerssituatie in het Stationsgebied. Dus niet alleen Heiloo2000! De NCPN is voor een autovrij Stationseentrum. Op het plein dient winkelend publiek niet gestoord te worden door autoverkeer. Dat is te onveilig! Verder wordt onder de kop 'Forse verhoging OZB' de indruk gewekt dat alle partijen in de Raad hier voorstander van zijn. Nee hoor, als enige partij heeft de NCPN tegen de verhoging van de OZB tarieven en de Legesverordening voor 2014 gestemd. De eigen-woningbezittere gaan zo'n 8 meer betalen. Voor rijke inwoners is dit geen pimt, maar Heiioo kent ook duizenden eigen-woningbezitters die niet tot die financiële klasse behoren en voor wie deze gemeentelijke verho ging - naast alle andere bezuinigin gen waar ze het slachtoffer van zijn - extra belastend is. Voor de goede orde; ik heb een huurwoning als onderkomen. Willem Gomes Heiioo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3