Center Design m1# f7 Kerstdiensten in de Christ Church Heiloo 'Look-a-life-lights' in Van Rijckenborghschool H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Grote expositie Tintoretto KORTOM Cees Rootj' es lij'sttrekker PvdA Kledinginzameling dak- en thuislozen Keer op Keer Opsteker Darten bij' Het Oosthonk Samen zingen in de Witte Kerk UITKIJKPOST 18 DECEMBER 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Wim Sinnige, Slimpad 36, 1851 LB Heiloo, tel. 072-5334906, www.centerdesign.nl. HEILOO - Aanstaande zondag 22 december is Center Design aan het Slimpad van 13.00 tot 16.00 uur open; als voorproeve op de komende kerstdagen ktmnen bezoekers onder het genot van een drankje en een hapje inspiratie opdoen met heel veel leuke woonaccessoires! Bij aan kopen vanaf 20,- krijgt men die dag een leuke glazen Indiase kaarsen houder cadeau. Hier vind je eigentijdse brocante; unieke gerestylde en/ of gerestaureerde oude en antieke meubelstukken, elk met hun eigen geschiedenis. En exclusiviteit, want Center Design heeft veel authen tieke woonaccessoires en siervoorwerpen uit Thailand en India in huis. Zoals originele 'tweedehands' Boeddhabeelden en vakkundig gemaakte, populaire 'sloophout' kasten en bijzettafeltjes. Maar ook fraaie hang- en schemerlampen en tal van bijzondere snuisterijen om je huis mee in te richten. Of voor de liefhebber van handgemaakte vazen en keramiek; geen massaproductie maar kwaliteit uit ambachtelijke fabrieken. Alweer ruim een jaar geleden gooide eigenaar Wim Sinnige -na 22 jaar in de muziek- het over een andere boeg. Van cd-verkoop, een markt die door de opkomst van internet enorm daalde, stapte hij over naar woon accessoires en het opknappen, restylen en verkopen van meubels. Hij maakte van zijn passie, die hij al die jaren naast de muziekwinkel heeft uitgeoefend, zijn werk, volgde cursussen en leerde bij van echte vaklui. Wim heeft -mede met hulp van hen- een neus voor aparte spullen ont wikkeld. Een topstuk in zijn collectie is bijvoorbeeld een antieke, met parelmoer ingelegde kist. Weer andere meubelstukken, die bij binnen komst voor de leek nog weinig schoonheid beloven, bewerkt hij in zijn werkplaats tot unieke prachtexemplaren; eyecatchers in elk modern interieur! Geen tweede van te vinden! Wim koopt ook veel 'nieuwe' spul len in, maar let er op dat de Center Design collectie net ietsje exclusie ver dan wel eigenzinniger is en toch vriendelijk geprijsd. „Tijdens onze vakanties naar Thailand, het geboorteland van mijn vriendin, kom ik bij voorbeeld via vrienden of familie op adresjes waar mij soms authentieke Thaise Boeddhabeelden te koop worden aangeboden; sommige beelden zijn meer dan 25 jaar oud en hebben altijd bij de mensen thuis gestaan." Geen namaak van kimststof 'made in China', maar puur Thais massief houtsnijwerk, veelal vervaardigd uit één stuk. Voor het restylen of restaureren van meubelstukken kan Wim putten uit zijn verzameling oud hout. Hij koopt partijen oud hout op en soms zitten daar gebruikte delen tussen die meer dan honderd jaar oud zijn; hout met historie! Wie denkt dat aan 'apart en exclusief een duur prijskaartje hangt, kan zich bij Center Design van het tegendeel laten overtuigen. Want Wim zou Wim niet zijn als al dat moois niet voor een zacht prijsje de deur uit zou gaan. HEILOO - In de Engelstalige kerk 'Christ Church Heiloo' worden de komende dagen twee diensten gehouden. Op zondag 22 december is er een dienst 'The Colours of Christmas'. Dit is een Carol Service waarin voornamelijk Carols gezongen wor den afgewisseld door bijbellezingen. Na de dienst zijn er speciale Engelse lekkernijen. Op Kerstavond om 18.00 uur is er een Heilige Communie voor jong en oud waarin we natuurlijk de geboorte van Jezus herdenken en vieren. Reverend Francis Blight is de voorganger van Christ Church Heiloo en hij woont sinds vorig jaar met zijn gezin in Ypestein. Over de Carols zegt hij: „De traditionele Carols zijn een prachtige muzikale kunstvorm en wij kijken er naar uit om de klassieker zoals 'Hark the Herald Angels Sing', 'Joy to the World' and 'Silent Night' gezamen lijk te zingen. Christ Church Heiloo komt al sinds 1990 bijeen op de zondagmiddag om 17.00 uur en de gemeente bestaat vooral uit expats en Nederlanders. Alhoewel de kerk deel uitmaakt van de Anglicaanse Kerk in Nederland komen de gemeenteleden uit een grote ver scheidenheid aan (kerkelijke) ach tergronden. Voor meer informatie zie www.christchurch-heiloo.nl. HEILOO - Jong en oud(ers) zijn deze wintermaanden welkom om een kijkje te nemen in de Jan van Rijckenborghschool, waar een warme kring 'look-a-life- lights' het binnenplein van de school verlicht. De speciale 'levenslichten' zijn gemaakt tijdens de wekelijkse les sen Beeldende Vorming. Tijdens deze lessen staat de verbinding tussen hart, hoofd en handen cen traal. De look-a-life-lights zijn oor spronkelijk gemaakt als kijkdoos, welke binnenste buiten zijn gekeerd en voorzien van een lichtje. Uit de kleurrijke creaties blijkt wel dat er genoeg spannends gebeurt in de levens van de leerlingen. Zo laat een 7-jarig meisje in haar lamp trots zien dat zij in Artis inktvissen heeft gezien. Een 9-jarige jongen heeft zijn geliefde drumstokjes er in ver werkt. Wie zelf zijn licht wil komen opsteken kan de 'look-a-life-lights' dagelijks komen bewonderen tus sen 10.00 en 14.00 uur. Uit de kleurrijke creaties blijkt wel dat er genoeg spannends gebeurt in de levens van de leerlingen. Aangeleverde foto St .«*35 HEILOO - Meer dan zeventig werken zijn te bezichtigen op de grote expositie van teken- en schildervereniging Tintoretto. Kunst in verschillende teken- en schildertechnieken, maar ook grafische technieken. U bent welkom op Eerste en Tweede Kerstdag, zondag 29 december en op Nieuwjaarsdag. Het atelier is open tussen 13.00 en 17.00 uur, de toegang is gratis. Atelier De Hofdijk, Marienstein 178A, Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - De ledenvergadering van de afdeling Heiloo van de PvdA heeft Cees Rootjes aange wezen als lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen op 19 maart. Op de tweede plaats van de lijst staat Ko Hemminga, gevolgd door Erik Smits. Op de vierde plek staat een oude beken de, namelijk Gree Ris, die na een onderbreking van acht jaar weer terug is bij de PvdA. Het verkie zingsprogramma 'Heiloo levendig en groen' is binnenkort beschik baar op www.heiloo.pvda.nl. HEILOO - Al een aantal jaren wordt in de Willibrorduskerk en in de Ter Coulsterkerk in Heiloo met de kerst een kle dinginzameling gehouden voor de dak- en thuisloze bezoekers van inloopcentrum De Kloof in Amsterdam. Dit jaar doet ook de Comeliusparochie uit Limmen mee. Waar grote behoefte aan bestaat is warme mannenkle ding, met name spijkerbroeken en schoenen. Het mag uiteraard allemaal gedragen zijn. U kunt deze inleveren bij de pastorie van genoemde kerkgebouwen, maar ze ook afgeven bij Ton Steenaert, Boekenstein 9, Heiloo. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opsteker van 200,- aan een persoon die zich belangeloos inzet voor een medemens, ver eniging, stichting et cetera. De opsteker van de maand december gaat naar Help Kenia, de heer C.S. Kaandorp in Heiloo. U kunt Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Dartvereniging Oosthonk houdt op zaterdag 21 december een koppel toernooi. Deelname is 5,- per persoon, er zijn mooie prijzen en natuur lijk ranking punten te winnen. Aanvang 20.00 uur, de deur gaat een uurtje eerder open om warm te kimnen gooien. Het Oosthonk vind je aan de Oostkanter num mer 14 a te Heiloo. Informatie via tel. 06-46331274, 06-33747770 of kijk op www.oosthonk.nl. HEILOO - Zondag 22 december om 19.30 uur wordt weer de jaarlijkse kerstsamenzangdienst gehouden in de Witte Kerk. Op deze vierde advent zullen er bekende advent- en kerstliederen gezongen worden in een sfeer volle ambiance. Er wordt op deze avond muzikale medewerking ver leend door het Goede Herderkoor uit IJmuiden onder leiding van Jan Schotvanger. Het orgel wordt bespeeld door Henk Crezee. Hij zal zowel de samenzang als het koor begeleiden. In de dienst zal ook aandacht zijn voor het kerstevangelie dat steeds eindigt met een 'nadenkertje'. Na afloop is er de inmiddels traditionele warme chocolademelk met wat lekkers. Voor meer informatie: Fia Brouwer de Koning, tel. 072- 5336163

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5