Vissen voor 3FM Serious Request Kerstconcert Egmondse Abdij door muziekvereniging Eensgezindheid Kerstpakkettenactie PCI te Limmen Talenten uit Egmond en Limmen winnaars uitvindwedstrijd Gerbrand de Vries zit al veertig jaar op de Kat Bakkerij Putter op tv 3FM dj Roosmarijn en zangeres Giovanca kwamen zondag in Limmen langs om extra aandacht te geven aan Quintens goede actie voor het Rode Kruis. Aangeleverde foto LIMMEN - Limmer jeugdviskam- pioen Quinten Oudendijk (13) hield op zondag 15 december, in samenwerking met jeugd- visclub Samen Beet, een kop pelwedstrijd voor 3FM Serious Request en daarmee het Rode Kruis. Het thema dit jaar is om kinder sterfte als gevolg van diarree sterk te verminderen. Samen met een groep vrijwilligers werd een kop pelwedstrijd uitgeschreven, waar 42 vissers op af kwamen. Er werd door de vooral jeugdige deelnemers veel vis gevangen, en daarmee geld ingezameld. Het streefbedrag van Quinten was 250,-, maar het werd veel meer, de teller staat al op ruim 1550 euro en loopt nog steeds door. Quinten heeft voor deze actie een speciale actiepagina aangemaakt op de 3FM website. Zo'n drie weken geleden werd hij door 3FM bena derd of hij het leuk zou vinden als de radiozender bij hem langs zou komen in het kader van de elfpro- vinciëntocht van 3FM, in aanloop naar het actie in het glazen huis. Daarop kwamen 3FM dj Roosmarijn en zangeres Giovanca zondag in Limmen langs. Quinten gaf een interview op 3FM en Roosmarijn en Giovanca visten ook nog even mee. De dames zijn ongeveer een uur bij het evenement geweest en hebben ook een hengel meegenomen ter veiling voor Serious Request. U kunt Quintens actie nog steeds ondersteunen via de volgende link: www.kominactie.nl/vissenl906. EGMOND - Op zaterdag 21 december zal het fanfare orkest van muziekvereniging Eensgezindheid een kerstcon cert verzorgen in de karakte ristieke en sfeervolle klooster kerk van de Sint Adelbert-Abdij te Egmond-Binnen. Tijdens het concert, dat om 19.30 uur begint, zal een aantal samen- zang-kerstliederen in het program- LIMMEN - Armoede in 2013, bijna niet voor te stellen, maar het komt ook in Limmen voor. De Parochiële Caritas Instelling probeert de armoede gemeen schap onder ogen te brengen. Ook dit jaar willen zij proberen om deze armoede te verlichten door middel van een kerstpakkettenactie. Krijgt u dit jaar een kerstpakket en denkt ma voorkomen waarbij het publiek een actieve rol krijgt toebedeeld. Voor aanvang speelt het orkest sfeermuziek. In het programma is ook ruimte gemaakt voor twee kerstverhalen en optredens van een aantal kwartetten uit het orkest. Behalve het internationale kerstre pertoire zijn er ook composities te beluisteren die in de sfeer van kerst en de Abdij thuishoren. Het concert zal ongeveer 75 minuten in beslag u: ik heb al meer dan genoeg, lever het dan in bij de pastorie. Zij zor gen ervoor dat de pakketten op de juiste plekken terecht komen.Ook uw financiële bijdrage is mogelijk en zeer welkom. Het bankrekening nummer is 3364.00.292 ten name van PCI Limmen. U kimt de PCI bereiken via Peter Bakker (voorzit ter), tel. 072-5053965 of Johan Oiling (pastor), tel. 072-5051275. nemen en de toegang is gratis. Vanwege de beperkte plaatsruimte wordt bezoekers aangeraden om op tijd aanwezig te zijn. De kerk is open om 19.00 uur en vol=vol! Het fanfare-orkest van Eensgezindheid staat onder leiding van dirigent Jeroen Drenth. REGIO - Zaterdag 21 december bij SBS6 om 14.30 uur, kunt u in het lifestyle programma 'Lekker Leuk Leven' de herhaling zien van de opnames die gemaakt zijn bij Bakkerij Putter. In deze verras sende uitzending vertelt Willem Putter onder andere enthousiast over zijn wereldberoemde spijs- brood waarop octrooi is verleend, en geeft u tevens een uniek kijkje in zijn bakkerij, waar het ambach telijke vak al sinds 1855 dagelijks met veel ijver en zorg wordt beoefend. LIMMEN - Bij Conquista is weer genoeg te doen deze week. Woensdagmiddag 18 december is er Club, met open inloop van 14.00 uur tot 17.00 uur. Vrijdagavond 20 december is er Club - Xtra XL, met open inloop van 19.00 tot 23.00 uur. Zaterdagochtend 21 december is er bij de Kids van 10.30 tot 12.00 kerststukje maken. Zaterdagavond 21 december is er Frisco Disco, van 20.00 tot 23.30 uur, voor iedereen van 11 tot 16 jaar. De vette beat worden verzorgd door Dj Ivan, een gave lichtshow en de rookmachine zullen niet ont breken. Het thema van de avond is Dress to Impress, voor de jongen en het meisje die er het mooiste uitzien staat er een verassing te wachten. Kaartjes zijn te koop bij Conquista voor twee euro inclusief een con sumptie. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de Kerkweg 50 te Limmen, kijk voor meer informatie op www.conquista.nl. De 11-jarige Joost van Vliet uit Limmen behaalde met zijn uitvin ding, een jas-ophang-magneet, de tweede prijs in Eureka! Joost zit in groep 8 van de Pax Christi school. Foto: Jeroen van niet zaterdag 14 december te zien voor 'het grote publiek'. De Pleinzaal van het theater en het aangrenzende Canadaplein stonden de hele dag in het teken van Wetenschap en Techniek. Kinderen konden klussen en knutselen in het mobiele FabLab van De Kaasfabriek, een oude auto slopen en uitdeuken, meerijden in een veegwagen en experimenteren in het Technobiel. Initiator van de wedstrijd Jan Roobeek laat weten dat ook volgend jaar kinderen en basisscholen in de regio Noord-Kennemerland aan de slag kunnen met slimme ideeën en vernuftige oplossingen. „Techniek is overal en wordt ook in het onder wijs steeds belangrijker. Om de koudwatervrees voor techniek weg te nemen bij leerkrachten op de lagere scholen kimnen de jonge knutselaars in de volgende editie van de wedstrijd opnieuw kiezen voor deelname met een vrije uitvin ding of een concrete opdracht. Ook van het gratis toegankelijke tech niekfestijn willen we een jaarlijks terugkerend evenement maken. We hebben veel positieve reacties ont vangen. Kinderen hebben zich hier urenlang vermaakt. Techniek leeft en de belangstelling is er, dat is dui delijk. We verheugen ons dan ook nu al op de volgende editie." REGIO - Technisch inzicht en slimme oplossingen bedenken, de Egmondse Wouter Wildschut en Jeroen van Vliet uit Limmen hebben het in de vingers. Beide tieners wonnen een prijs in de regionale uitvind- en ontwerp wedstrijd Eureka die vorige week vrijdag werd afgesloten met een feestelijke finale in Theater De Vest. De jonge talenten wachtten in spanning op het oordeel van de jury, samen met dertien andere uitvinders en familie, vrienden en docenten die zich in de namiddag van 13 december in De Pleinzaal hadden verzameld. Rond 17.00 uur sprak de juryvoorzitter het eindoor deel uit. In de categorie 6-12 jaar eindigde Wouter op de eerste plaats met zijn automatisch bestuurbare tekenmachine. Een prachtig staal tje technisch vernuft waarvoor hij onderdelen uit allerlei oude appa raten had gebruikt. Wouter en zijn familie kimnen een dagje Nemo tegemoet zien en een geldbedrag van 150,-. In dezelfde leeftijdsca tegorie was de slimme ophangmag- neet van Jeroen goed voor de twee de prijs. Net als Wouter gaat hij met familie naar Nemo en hij ontvangt 100,-. De inzendingen waren op

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9