Heiloocontact Regionale campagne 'Dat is heel normaal in onze gemeente' Tube f 6 GRATXö U3 BORDEN Meer informatie? Bel! Wilt u op de hoogte blijven van Appeltje Eitje? "Zijn man hield niet van poespas. Zo moest de uitvaart ook zijn." Associatie Uitvaartverzorging bestelling 12 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo 4 DAT IS HEEL NORMAAL IN HEILOO. Afval en milieu Evenementen Bouwen en wonen TE HUUR AANGEBODEN: www.associatieuitvaart.nl tel. 072 - 52 04 700 BIJ PE VAN GEBOORTE KAARTJES EEN GEP00RTE- APVERTENTlE VlTI^IJ^ST /■J VAN DER 29 JANUARI 2014 UITKIJKPOST Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur De gemeente Heiloo en zeven andere gemeenten in de regio Alkmaar zijn gezamenlijk de campagne 'Dat is heel normaal in onze gemeente' gestart. Met deze campagne willen zij inwoners bewust maken van de veranderingen die hen op het gebied van wonen, werken, welzijn en zorg te wachten staan. Gemeenten krijgen de komende jaren steeds meer verant woordelijkheden. Taken die eerst bij het Rijk lagen komen nu naar de gemeenten toe. Tegelijkertijd komt er minder geld beschikbaar dan er nu is. Daarom doen de gemeenten een beroep op de eigen kracht van inwoners en hun sociale omgeving. Kanteling in denken doen Om te zorgen dat eigen kracht van inwoners en regie over het eigen leven als eerste worden ingezet voor het oplos sen van vraagstukken is een kanteling in denken en doen van gemeenten, maatschappelijke organisaties en inwoners nodig. De campagne 'Dat is heel normaal in onze gemeente' maakt verschillende doelgroepen in de regio en in onze gemeente bewust van de noodzaak van deze kanteling in denken en doen. ledereen moet kunnen 'meedoen' in de samenleving. De zelfredzame, de samenredzame, de plichtsgetrouwe en de gemaksgetrouwe 'ijkfiguren' vertellen in de campagne hoe zij de kanteling zien met voorbeelden in woord en beeld. Zoals de oudere buurman naar de dokter brengen, vrijwil ligerswerk doen, de ramen lappen voor oma of een vriendin twee maanden naar haar werk brengen, omdat zij haar been heeft gebroken. Dus gewoon iets doen voor een ander omdat dat heel normaal is. Voorbeelden van de veranderingen en de vaak eenvoudige mogelijkheden die er zijn om deze op eigen kracht of met elkaar op te lossen. De gemeenten ondersteunen op een manier die mensen helpt zelf de touwtjes over hun leven in handen te houden. De gemeenten stimuleren en ondersteunen inwoners. Vanaf vorige week informeert de gemeente de inwoners via posters, flyers, publicaties in lokale en regionale media, via intermedi airs en social media. Meer informatie Voor meer informatie kunt u kijken op de campagnewebsite www.datisheelnormaal.nl Huis-aan-huis textielinzameling De gemeente Heiloo zamelt textiel huis-aan-huis in. De eerstvolgende huis-aan-huis textielinzamelingen in Heiloo is op vrijdag 31 januari. Enkele dagen voor de inzameling ontvangt u een textielzak in de brieven bus. Heeft u geen textielzak ontvan gen, dan kunt u ook een eigen plastic zak gebruiken. Schrijf er duidelijk "textiel" op en zet deze zak voor 09.00 uur bij de andere textielzakken op de verzamelplaats voor rolemmers. Wat mag er in de zak? Alles van textiel, bijvoorbeeld kleding, lakens, handdoeken en knuffels. Ook www.heiloo.nl kleding of huishoudelijk textiel met een scheur of vlek mag in de zak. Dit wordt gerecycled en is goed voor het milieu. Draagbare kleding, schoenen en jassen krijgen onder andere via het Nederlandse Rode Kruis een tweede leven in Europa of Afrika. Doneert u schoenen? Bindt u ze dan alstublieft per paar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66 of kijk op www.heiloo.nl/ inwoner onder afvalwijzer. Geraniummarkt op Looplein Burgemeester en wethouders verle nen vergunning voor het houden van een geraniummarkt op vrijdag 16 en zaterdag 17 mei op het Looplein. Dit op grond van het instellingsbesluit van 14 april 2009. Het Looplein wordt op vrijdag 16 mei om 9.00 uur afgesloten voor verkeer. Deze afsluiting duurt tot uiterlijk zaterdag 17 mei 24.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T. van der Meijs van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 08. Omgevingsvergunningen Ontvangen aanvragen - Van Aostastraat 24, zaaknr. 14 00632, vergroten woning, ontvan gen: 20 januari 2014 Aanvraag niet in behandeling geno men - De Hoghe Weijdt 11zaaknr. 13 10610, wijzigen garagedeuren, ver zonden: 10 januari 2014 Tegen dit besluit kan geen bezwaar worden gemaakt. Verleende omgevingsvergunningen - De Dresch 4, zaaknr. 13 01112, vergroten woning (uitbouw keuken), verzonden: 23 januari 2014 - Het Zandstuk 52, zaaknr. 14 00215, vervangen garagedeur door raam kozijn en metselwerk t.b.v. een extra kamer, verzonden: 21 januari 2014 U kunt tegen deze besluiten bezwaar maken. Zie hieronder de tekst 'Bezwaar maken'. Registreer u dan voor 1 februari op www.appeltje-eitje-heiloo.nl en maak kans op een goedgevulde fruitmand. I l a Frank Bloklander, Uitvaartleider Vertrouwd dichtbij: HEILOO WESTERWEG 263 Met vier vestigingen en 80 jaar ervaring is Van der Borden makelaardij hét betrouwbare adres in uw regio. Alkmaar Heiloo Schoorl Castricum www.vanderborden.nl Drukkerij Uitkijkpost De Hoefsmid 5, Heiloo tel. 072 5330175 diverse co//ect/es kaarten liggen ter inzage klaar. sinds 1933 GLOEDNIEUWE 2- EN 3-KAMERAPPARTEMENTEN met berging en parkeerplaats in kelder. Prijzen vanaf 895,- p/mnd Gelegen in het gezellige stationscentrum Heiloo Voor complete info zie Funda. Maak een afspraak voor bezichtiging Van der Borden 072 5351000

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 12