Hoogste punt PCC Heiloo Edward Neering loopt Halve marathon Parijs voor Artsen zonder Grenzen Bouw Zorgvilla Craenenbroeck officieel van start De waan van 'gesneden beelden' H E I L O O 13 Redactionele aandacht voor uw bedr^H Wat kost dat? 'Aan tafel' expositie in restaurant Athene UITKIJKPOST 29 JANUARI 2014 HEILOO - Voorstellingen door mensenhanden gemaakt, waar voor mensen eerbiedig knielen, zijn van alle tijden. Daarvan kre gen omstreeks 1200 jaar vóór onze jaartelling de Israëlieten als eersten te horen dat hun God van de Exodus dat verbood. Zij werden van die machten en krachten bevrijd. Meestal denken wij bij gesneden beelden letter lijk aan beelden van bijvoorbeeld Zeus (Griekse oppergod) of Jupiter (Romeinse oppergod), van Wodan of Donar. In de oudheid bestonden echter ook tal van andere 'gesneden beelden'. Dit betrof te eerbiedigen geschetste voorstellingen, ook wel modellen genoemd, bijvoorbeeld van de opbouw van het heelal met de aarde als middelpunt. Het waren enerzijds denkmodellen en ander zijds voorstellingen om te eerbiedi gen en te vereren, bijvoorbeeld voor de verering van sterrenbeelden. Hoe zijn we in Europa van derge lijke te vereren beelden en te dienen geschetste voorstellingen bevrijd? In twee avonden wordt in de Ter Coulsterkerk 'De waan van 'gesne den beelden' besproken, onder lei ding van ds R. Blaauw en professor H. Bikker. De eerste avond wordt ingegaan op de ooit wijd verbreide godenverering in Europa. Hoe zijn we daarvan bevrijd? Hoe werden voor 250 woorden of 150 woorden met foto Ua voor 250 woorden met foto. Mail uw tekst en foto naar redactie@uitkijkpost.nl HEILOO - Ondanks de winterse kou hieven leerlingen, medewerkers en genodigden op vrijdag 23 januari hun fraaie glas met gezonde fruiteoek- tail op de voorspoedige realisatie van het nieuwe schoolgebouw van PCC Heiloo. Aansluitend werd de PCC-vlag gehesen door Jacob Ouderkerken, wethouder Onderwijs van Heiloo, tezamen met Ton Heijnen, voorzitter van college van bestuur van het PCC. Het hoogste punt van het nieuwe schoolgebouw is bereikt en dat was de aanleiding voor het feestje. De bouw verloopt zo voorspoedig dat het nieuwe schooljaar mogelijk al direct in het nieuwe schoolgebouw kan worden gestart. „Er wordt heel secuur gewerkt en daar zijn we erg blij mee", aldus vestigingsdirecteur Dick Ramler. Wethouder Ouderkerken spreekt met name de verzonken sportzaal bijzon der aan: „Ik vind het geweldig dat we een dergelijk schoolgebouw - het meest milieuvriendelijke gebouw van de hele gemeente Heiloo - kimnen realiseren!"Het 'gasloze'sehoolgebouw, dat onder andere verwarmd zal wor den door middel van 250 zonnepanelen, vormt met ingang van schooljaar 2014-2015 de thuisbasis van brugklasleerlingen op vwo-, havo-, mavo- en vmbo (TG)-niveau. Zorgondernemers Tom en Judith Veldt zijn getuige van de offi ciële start van hun zorgvilla Craenenbroeck. Aangeleverde foto HEILOO - Na een lange periode van intensieve voorbereiding is dinsdag de bouw van zorgvilla Craenenbroeck officieel van start gegaan. De particuliere zorginstelling Van Hollant bouwt de komende maanden een luxe complex met 29 zorgappartementen in Heiloo. Zorgondernemers Tom en Judith Veldt zullen in december 2014 de deuren openen, waarna de eer ste bewoners de zorgvilla kunnen betrekken. „Dinsdagochtend om 09.00 uur is onder toeziend oog van de gemeenteambtenaar de eerste heipaal gedraaid", aldus Tom Veldt. De afgelopen maanden lieten zich kenmerken door opeenvolgende archeologische onderzoeken, waar toe de gemeente verplichtte als gevolg van unieke archeologische vondsten. Tom vertelt dat het 'tot het laatste moment spannend was of de bouwkavel daadwerkelijk vrij gegeven zou worden en we einde lijk konden starten met de bouw." Judith: „Helaas maakte dat het ook onmogelijk om er een waardig en officieel moment van te maken. Het liefst hadden we er een aantal geno digden bij gehad." Dinsdagmorgen kwam, op het laatste moment, dan eindelijk het verlossende bericht. Het officiële moment waarop als nog stil wordt gestaan bij het star ten van de bouw, zal over enkele weken plaats vinden, wanneer de vloer van de begane grond gestort is. De uitnodigingen zullen de deur uitgaan voor het leggen van de eer ste steen. Tom: „Dat heeft als bij komend voordeel dat we dan niet meer in de prut staan, maar op de betonnen vloer. Na de archeologi sche opgravingen en de regen is het namelijk een onbegaanbare mod derpoel geworden." Vanaf eind 2014 biedt Van Hollant persoonlijke 24-uurs zorg in de luxe zorgvilla Craenenbroeck. Een groot aantal appartementen staat reeds in optie en zal, nu de bouwplanning concreet is, in een definitief con tract worden omgezet. De werving van medewerkers zal medio april starten. HEILOO - Op zondag 2 maart loopt Heilooër Edward Neering -samen met zijn broer Paul en een aantal vrienden- de Halve Marathon van Parijs voor Artsen zonder Grenzen met de slogan: 'Als het simpel is en het is goed, dan is het dubbel zo goed.' Edward, ook wel 'de witte Keniaan' genoemd, loopt inmiddels zo'n zeven jaar hard; ermee begon nen om zijn conditie op te krikken en af te vallen. Naast drie keer per week bij Trias traint hij vaak samen met zijn hardloopmaatje en vroege re coach Bo Bogaard. Edward heeft al een aantal keren meegedaan aan de Halve Marathon van Egmond, een keer in Madrid en vorig jaar in Berlijn. Parijs wordt zijn zevende halve marathon en hij heeft zichzelf tot doel gesteld om binnen twee uur te finishen. „Want dat is me nog nooit gelukt." Tijdens de halve marathon van Berlijn werd hij ziek en moest hij halverwege uitstappen. Edward doet er alles aan dat hem dat in Parijs niet zal overkomen. Echter, met de feestdagen net ach ter de mg zijn er een paar kilo's bij gekomen. Het streefgewieht voor 2 maart is 82 kilo, dus combineert hij de wekelijkse looptrainingen met de sportschool. „Ik train me suf!' lacht hij, maar hij doet het met plezier. Broer Paul zal op 2 maart als 'haas' fungeren om het tempo er goed in te houden. Edward heeft al wel besloten dat Parijs zijn laatste 21 kilometer wordt. „Bij een volgende marathonloop kies ik voortaan voor een kortere afstand." Reden te meer voor hem om aan zijn laatste halve marathon een goed doel te koppe len. Het is Artsen zonder Grenzen geworden. „Omdat dit een degelijke organisatie is die niet ter discus sie staat en al jaren over de hele wereld goed werk verricht." Om in een officieel Artsen zonder Grenzen sportshirt te mogen lopen, moest Edward minimaal 400 euro aan sponsorgelden binnenhalen. En dat is gelukt; hij heeft het in te zame len streefbedrag al een paar keer omhoog bijgesteld; Edward gaat nu voor 1200 euro. Voor het goede doel is hij met dorpsgenoot Bo Bogaard de studio ingedoken en samen heb ben ze een ed-single opgenomen. Het zelfgeschreven nummer 'Voor een joet zit je goed!' is a 12 euro verkrijgbaar; 10 euro daarvan gaat naar Artsen zonder Grenzen, van de overige 2 euro worden de produc tiekosten betaald. Wilt u via Edward Artsen zonder Grenzen steunen? Dan kimt u (alleen met creditcard) rechtstreeks doneren via www. alvarum.com/edwardneering. Daarnaast kunt u een bijdrage over maken of de cd bestellen via NL69 INGB 0004 8684 69 ten name van E.J.M. Neering onder vermelding van 'donatie-AZG' of 'ed-single' (en uw adres). U ontvangt de ed (of mp3) zo spoedig mogelijk. Heilooër Edward Neering (links) en zijn broer Paul trainen voor de halve marathon van Parijs, die zij voor Artsen zonder Grenzen gaan lopen. Foto: Carolien Breed bepaalde denkbeelden in Egypte, Griekenland en Rome en in het latere Europa tot omstreeks 1600 in modelvorm gepresenteerd en geëerbiedigd? Veelal worden beide, beelden en schetsen van denkbeel den, heden ten dage als kunstvor men beschouwd. In hoeverre zijn we daadwerkelijk van het dienen van denkbeelden bevrijd? De twee de avond gaat met voorbeelden en anekdotes in op de bevrijdende wer king van de groei van wetenschap en techniek. Echter, hoe kritisch te blijven wat betreft de reikwijdte van aspeetgeriehte denkmodellen? Welke beperkingen herkennen we bij het overigens positief modelge- bmik in onder andere de toegepaste wetenschappen; enkele daarvan worden belicht. Tot slot de vraag: welk beroep doen op ons de verha len van en over betrouwbare getui gen als de apostelen, Franeiseus van Assisi en velen na hen tot op vandaag? Donderdag 6 en 13 febru ari, van 20.00 tot 22.00 uur in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, kosten: 3,- per persoon per bijeenkomst. Zie ook: www.ronddewateiput.nl. HEILOO - Tot en met zondag 23 februari exposeren de cursis ten van Atelier Marina Rupert in Heiloo. 'Aan tafel' is het thema waarmee zeventien schilders hebben gewerkt. Op heel veel ver schillende manieren en met diverse materialen is dit smakelijke onderwerp verbeeld en wordt nu tentoongesteld in het Griekse restaurant Athene aan de Raadhuisweg 8. Aangeleverde foto ■kUIPER! FUNDERINGSTl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 13