Gemeenteraadsverkiezingen 2014 CDA H^PvdA NCPN D66 Heiloo H E I L O O Eens Autoverkeer op het Stationsplein moet worden verboden Eens Eens Oneens Eens II Oneens 14 De stelling van deze week is: reiloo 29 JANUARI 2014 UITKIJKPOST Tot aan de verkiezingen publiceertde Uitkijkpostwekelijks deze pagina waarop de lokale partijen reageren op een stelling die betrekking heeft op Heiloo en haar bewoners. In welk welk antwoord kunt u zich het best vinden? Op Heiloo-Online.nl vindt u de Stemwijzer Heiloo. Geef uw mening over de stellingen en ontdek met de de Stemwijzer welke partij het beste bij u past! Lijsttrekker Hessel Hiemstra: CDA-Heiloo was in 2010 - overeenkomstig onze verkiezingsbelofte - mede-initiatiefnemer van een autovrij Stationseentmm. Ondanks aanvankelijke instem ming van de winkeliersvereniging, hebben enkele winkeliers toch bezwaar aangetekend bij de rechter. De rechter heeft him bezwaar gehonoreerd en een volledig autovrij Stationscentrum is dus - helaas - NIET haalbaar. Hierdoor is er tot op de dag van vandaag niets veranderd aan de huidige onveilige situatie. Dat vinden wij ongewenst! Op dit moment is er eindelijk draagvlak voor een autoluw Stationseentmm. Om te voorkomen dat de huidige impasse voortduurt, geeft CDA-Heiloo dat voorstel een kans onder voorwaarde dat over een jaar een serieuze evaluatie plaatsvindt waarbij alle doel groepen worden betrokken. Onze oproep aan winkeliers, bewoners en winkelpubliek is: maak mét elkaar het Stationseentmm veilig en aantrekkelijk. Daarbij mag overigens ook de inrichting van het plein een stuk aange namer worden; laten we ook dat met elkaar oppakken. Een bruisend Stationseentmm is goed voor de locale economie en heeft een belangrijke meerwaarde voor ons doip. CDA-Heiloo heeft als slogan: 'Samen delen, samen doen'. Dat geldt - letterlijk - ook voor het Stationsplein! Ljsttrekker Fred Dellemijn: HEILOO-2000 is een voorstander van autovrije pleinen in Heiloo. Dus ook het Stationsplein. Dit stond in ons vorige verkiezingsprogramma en, helaas, het staat er nu wederom in! Met de coalitiepartijen hebben we op 6 december 2010 het college verzocht om veiligheidsmaatregelen te nemen op het Stationsplein. Geen autoverkeer en fietsverkeer voor de Vomar. Een jaar na het treffen van die maatregelen zou er een evalu atie van bevindingen plaatsvinden. Daarna is er veel gepraat, beschouwd maar er is niets con creets gebeurd. Ja, wel veel discus sies, die zelfs hebben geleid tot een gang naar de rechter. Wij begrijpen dat enkele ondernemers tegen deze plannen waren en respecte ren hun handelwijze. Bovendien werd er vanuit de gemeentelijke organisatie ook niet erg enthou siast op de plannen gereageerd. Toch bleven wij aandringen op maatregelen, want het winke lend publiek heeft recht op een veilig plein. Deze mening wordt bevestigd door de uitkomst van de breed gedragen Toekomstvisie 2030 en ook door het recent uitge brachte advies van Veilig Verkeer Nederland. HEILOO-2000 betreurt dat op 9 december van het vorige jaar er een raadsmeerderheid was voor een tweeslachtig voorstel. Woonerfgebied, omkeren van rijrichting, extra belijning en/of zebra's. Het zijn maatregelen, die vrezen wij, nog heel wat voeten in de aarde zullen hebben alvorens er echt iets op het Stationsplein gebeurd. Spijtig, niet slagvaardig en dus 'een kool en geit sparende' oplossing. HEILOO-2000 zal zich volledig blijven inzetten om op ter mijn toch een gezellig, autovrij en vooral veilig plein te krijgen. Lijsttrekker Cees Rootjes: Eens met de stelling. In ons ver kiezingsprogramma is het streven naar een autovrij stationseentmm opgenomen. Vier jaar geleden was dit onderwerp ook al verkiezingsi tem. In de afgelopen vier jaar zijn we als gemeenteraad niet geslaagd in het vinden van een voldoende oplossing. Recentelijk is het besluit genomen om de rijrichting binnen het centmm aan te passen. Dat is op zich wel een verbetering maar voor ons nog niet voldoende. Bij de realisering van het stations eentmm zijn verkeerde keuzes gemaakt. Als je kiest voor een ondergrondse parkeergarage, kies je dus niet voor parkeren op maai veldniveau binnen het winkelcen trum. Dit kan hooguit alleen voor een aantal invalidenparkeerplaat sen. Wij vinden de situatie in het stati onseentmm door het toestaan van auto's verkeersonveilig. Wij worden hierin bevestigd door een advies van Veilig Verkeer Nederland. Zij oordelen ook dat er sprake is van een onveilige situatie en doen een aantal suggesties. Wij vinden dit goede suggesties, die navolging verdienen. De PvdA zal in de komende raads periode, met het advies van Veilig Verkeer Nederland in de hand, de zaak opnieuw aankaarten en in overleg met bedrijven, bewoners en bezoekers zoeken naar een meer verkeersveilige oplossing. Daarbij hoort ook het inrichten van het plein zelf. Dat is nu in onze ogen een aanfluiting en bovendien door de nauwelijks zichtbare niveauver schillen gevaarlijk voor bezoekers. Afdeling Heiloo Raadlsid Theo van Beek: De WD Heiloo vindt dat de huidige situatie verbeterd moet worden. Over de gesignaleerde problemen en mogelijke oplossingen is in 2013 overlegd in een werkgroep van bewoners, winkeliers, politieke partijen en een verkeersdeskundige. Hieruit kwam naar voren dat het afsluiten van de weg voor de Vomar zeker voordelen maar ook duidelijk nadelen kent. Bijvoorbeeld dat de vuilcontainers bij het station, de gereserveerde parkeerplaatsen achter de Vomar en de algemene parkeerplaatsen voor bevoorrading van winkels bereikbaar moeten blijven. Dit houdt in dat auto's en vrachtwagens door de Stationsweg op en neer moeten kimnen rijden. Door de bewoners is aangegeven dat dit gevaarlijkere situaties geeft dan in de huidige verkeers situatie. Het verplaatsen van de vuilcontainers en het opheffen van de parkeerplaatsen is een lastige en kostbare zaak. Verder blijkt uit onderzoek dat de winkels minder klanten trekken bij een totale afslui ting van het Stationsplein. Sommige automobilisten vinden parkeren in de parkeergarage met de huidige inrit/uitrit lastig, anderen willen hun auto zo dicht mogelijk bij de winkel parkeren. De WD Heiloo steimt daarom het plan van bewoners en winkeliers om de verkeersrichting om te draaien, het gebied woon erf te maken waardoor slechts stapvoets gereden mag worden, het zicht op de ingang/uitgang van de parkeergarage te verbeteren door de parkeerplaatsen daar te verleggen en de parkeerplaatsen voor de Vomar te vervangen door fietsenrekken. Hierdoor wordt de situatie behoorlijk verbeterd. De WD Heiloo wil het effect hiervan afwachten alvorens tot andere, ver dergaande maatregelen te besluiten. Lijsttrekker Willem Gomes De NCPN is voorstander van een AUTOVRIJ Stationsplein. Het publiek moet daar ongestoord kun nen winkelen, wandelen en fietsen zonder steeds aan de kant te moeten voor auto's. Het plein is nu onveilig, en wordt zo nooit een gezellig win kelgebied met bijvoorbeeld regel matig publiektrekkende attracties waardoor de, bij de bouw gemaak te, grote fouten qua inrichting en kleuren hopelijk minder opzichtig worden. Automobilisten hebben de beschikking over een grote gra tis parkeerkelder. Bevoorrading van de winkels kan bijvoorbeeld vóór 09.00 uur en na 18.00 uur plaatsvinden. Tijdens de gemeente raadsvergadering van 2 maart 2009 stelde het College de Raad voor om vanwege de vernieuwing van het Stationscentrum een veries te accepteren van 6,2 miljoen euro. De NCPN stemde tegen! Ook bij deze nieuwbouw is dus veel belasting geld weggesmeten. Raadslid Elly Meriwani: Op dit moment maakt een uitspraak van de rechter het namelijk onmo gelijk om het autoverkeer helemaal van het Stationsplein te weren. Het economisch belang van de win keliers is hier een reden voor en deze zijn in meerderheid vóór het beperkt toelaten van de auto. Het plan is nu om van het Stationsplein een woonerf te maken waar de auto maar 15 kilometer mag rijden en waar enkele parkeerplaatsen beschikbaar zijn. Dit plan is met medewerking van de winkeliersver eniging stationscentrum tot stand gekomen. Bezoekers die met de auto bij de Vomar willen komen, zijn sowieso beter af als ze van de parkeergarage gebruik maken. Het halen en brengen van trein reizigers is wel een belasting van het gebied. Vooral als afhalers zo dicht mogelijk bij het spoor wil len parkeren en wachten. D66 wil graag onderzoeken of er niet een Kiss&Ride plek mogelijk is langs de Zeeweg of op De Kreek langs het spoor. Verder is een oplossing wenselijk voor het dagelijks achterlaten van fietsen door forenzen. Veilig Verkeer Nederland stelt voor om een aantal fietshouders in de kleu ren van de NS te schilderen. Een mooi idee, waar zeker over nage dacht kan worden. Meer ruimte voor het stallen van de fiets is in ieder geval noodzakelijk. D66 ziet het Stationsplein zelf op termijn wel graag geheel autovrij. Veranderende inzichten rond het gebruik van de auto of door de komst van meer publiek door de bouw van nieuwbouwwijken zullen hierbij een rol spelen. A

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 14