Cursus genealogie in bibliotheek Linunen 4 13-jarige Lex Burgering voor de derde maal Alpe d'HuZes GDB/ Gemeente- en dorpsbelang kijkt vooruit Weerzien met Tommy Wieringa in Limmen Toneelvereniging Willibrordus repeteert regio 17 NIEUWS UIT DE REGIO Gezellige Keezmiddag bij de Uylenspieghels Weekagenda Conquista INGEZONDEN MEDEDELING 29 JANUARI 2014 Lex finisht na derde beklimming samen met zijn vader en Mariëlle. Aangeleverde foto LIMMEN - In de bibliotheek van Limmen start maandag 10 februari een korte cursus gene alogie voor beginners. Deze tweedelige cursus is speci aal bestemd voor mensen die meer willen weten over de geschiedenis van hun familie. Familieonderzoek is spannend en kan zelfs verslavend zijn. U ont dekt allerlei bijzonderheden over uw vooroudere. Waar woonden ze, welke beroepen hadden ze en hoe was him sociale positie? In deze workshop leert u hoe genealogisch onderzoek in zijn werk gaat en welke bronnen u kimt raadplegen. Onder begeleiding van de docent gaat u zelf op zoek naar genealogische en historische informatie op het inter net. De cursus start op maandag 10 februari van 10.00 tot 12.00 uur in de bibliotheek te Limmen. Het tweede deel van de cursus is op maandag 17 februari van 14.00 tot 16.30 uur bij het Regionaal Archief Alkmaar, Bergerweg 1. De cursus genealogie wordt verzorgd door het Regionaal Archief Alkmaar, in samenwerking met Bibliotheek Kennemerwaard. Harry de Raad, archivaris bij het Regionaal Archief, is de cursuslei der. Geïnteresseerd? Geef u snel op voor deze korte cursus. Het eerste deel van de cur sus vindt plaats in de bibliotheek van Limmen, Lage Weide 2a. Het tweede deel van de cursus is bij het Regionaal Archief Alkmaar, Bergerweg 1. De toegang voor twee lessen, inclusief cursusmateriaal, bedraagt 10,-. Aanmelden kan bij de Klantenservice in de bibliotheek tijdens openingstijden. Reserveren is mogelijk op telefoonnummer 072- 5052135 of per mail via limmen® bibliotheekkennemeiwaard.nl. LIMMEN - Op 9 februari houden De Uylenspieghels een Keezmiddag in café-bar De Lantaarn in Limmen. Om 13.30 uur gaan de deuren open. U wordt ontvangen met een kop koffie of thee en tijdens de middag voorzien van lekkere hapjes. Om 14.00 uur wordt gestart met Keezen. U kunt inschrijven als koppel, maar ook alleen. Dan koppelen de organi satie u aan één van de Raadsleden. De prijsuitreiking zal rond 17.30 uur zijn. Tijdens de middag kunt u nog een kans wagen met 'vlotbrug gen'. Ook hier is een prijs mee te verdienen. De kosten zijn 5,- per persoon. Omdat voorinschrijven noodzakelijk is, wordt u verzocht, om u in te schrijven via keezmiddaguylenspieghels@gmail. com onder vermelding van naam deelnemer(s) en telefoonnummer. LIMMEN - Woensdag 29 januari van 14.00 tot 17.00 uur is er open inloop bij Club. Er staan negen computers voor je klaar waarop je kimt gamen en internetten. Je kimt zelf muziek komen draaien in de DJ- hoek! Maar je kimt natuurlijk ook poolbiljarten, knutselen, op de Wii en de Playstation 3 met een mega groot scherm spelen. Vrijdagavond 31 januari is er van 19.00 tot 23.00 uur open inloop bij Club X-tra XL. Zaterdagochtend 1 februari is er van 10.30 tot 12.00 uur Kids met flipperkast maken. Bedenk en maak zelf een coole flipperkast. Zaterdagmiddag 1 februari van 13.00 tot 15.30 uur Boy's zone Speakers maken. Ben jij tussen de 8 en 14 jaar en ben je benieuwd hoe je zelf een speaker kan maken? Deelname kost 2,50. Zaterdagavond 1 februari van 19.00 tot 22.00 uur is het 2 in 1 game avond! In de ene ruimte staan alle computers klaar en is er muziek met lichtshow! In de ruimte ernaast kimnen jullie spelen op de PS3 en de Wii. Singstar/Buzz/Sports Resort. LIMMEN - Woensdag 4 juni fietst de 13-jarige Lex Burgering uit Limmen voor de derde maal mee met Alpe d'HuZes. In 2012 (twee keer omhoog) en 2013 (drie keer omhoog) maakte Lex uit van team CAL d'HuZes. Komend jaar is dit team er niet en doet hij als individueel mee. Lex was in 2011 als supporter mee voor zijn vader. Hij vond het zo'n mooi en goed evenement dat hij in de twee jaren hierna zich samen met zijn vader en andere leden van team CAL heeft ingezet voor Alpe d'HuZes. Dit jaar fietst Lex één keer omhoog; op de woensdag. Donderdag 5 juni is de grote Alpe d'HuZes dag maar dan wil Lex zich als vrijwilliger inzetten. Ook vooraf aan Ad6 helpt hij al. Zo gaat hij binnenkort met zijn moeder naar Culemborg om de kle ding allemaal uit te zoeken voor de teams. In Papendal is hij er met de landelijke kick off en bij de uitgifte van de kleding daar is hij een goede kracht. Meer over Lex en zijn Ad6 actie is te lezen op zijn site; http:// deelnemers.alpe-dhuzes.nl/acties/ lexburgering/lex-burgering. REGIO - Voor de komende periode blijft GDB maximaal streven om de 'Burger centraal te stellen in sterke kernen'. In Castricum is ruimte en rust voor mensen die daar behoefte aan hebben. In Akersloot, Bakkurn, Castricum, Limmen en De Woude is het prettig wonen en werken, daar zijn de voorzieningen op een acceptabel niveau, daar is plaats voor iedereen en daar worden meningen gerespecteerd. Volgens GDB moet Castricum een gezonde en betaalbare gemeente zijn. Dit betekent dat niet alles kan. Er zullen keuzes gemaakt moeten worden en duidelijk aangegeven waar aan de belastinggelden van de inwoners worden besteed. GDB vindt dat bij belangrijke zaken inwoners of inwonersgroepen vroeg geraadpleegd moeten worden (interactief besturen).De burger moet meer ruimte krijgen voor eigen initiatieven. De gemeente moet daarbij stimulerend optreden. Burgerparticipatie is een kans om sterk uit de economische crisis te komen. De deskundigheid en expertise die inwoners en bedrijven te bieden hebben, moet benut worden Daar staat GDB voor. Namens u. ADVERTENTIE LIMMEN - Onder het motto 'Weerzien met Tommy Wieringa' zal de bekende schrijver op vrij dag 7 februari zijn opwachting maken in cultureel centrum Vredeburg in Limmen. Het is een weerzien omdat Wieringa vier jaar geleden ook al in Limmen optrad en toen onder meer voorlas uit zijn suc cesvolle roman Joe Speedboat. Sindsdien heeft hij furore gemaakt; thans hoort hij tot de vooraan staande en veel gelezen auteurs van Nederland. Tommy Wieringa schreef onder andere de romans Alles over Tristan (Halewijnprijs 2002) en Joe Speedboot, het boek waarmee hij doorbrak bij een groot lezerspubliek. Zijn reisverhalen werden gebundeld in 'Ik was nooit in Isfahaan' (2006). In 2007 kwam 'De dynamica van begeerte' uit. In mei 2009 verscheen Caesarion, een monumentaal werk dat, mede doordat de boeken van Wieringa wereldwijd worden vertaald, ook uitgebreid in de buitenlandse pers werd beschreven en geprezen. In 2012 verscheen zijn nieuwste roman 'Dit zijn de namen'. April vorig jaar werd bekend gemaakt dat Tommy Wieringa het Boekenweekgeschenk 2014 zal schrijven. De schrijver ver zorgt sinds een aantal maanden ook een column in het Noordhollands Dagblad en is daardoor ook extra bekend in onze regio. Cultureel centrum Vredeburg is aan de Dusseldorperweg 64 in Limmen. De aanvang van het optreden van Wieringa is 20.00 uur. Entree 10,-. Reserveren: tel. 072-5052235 of via www.limmencultuur.nl, of e-mail limmencultuur@hotmail.com. Tommy Wieringa komt op 7 februari in Limmen. Aangeleverde foto JHIJSSE ^COLLEGE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15