)V Historisch Egmond opent haar deuren! Binnenkort uitvoering van toneelvereniging Willibrordus Winterwandeling door de Wimmenummerduinen Open trainingen tafeltennisvereniging Limmen-Heiloo Unieke avond met Emergo en Musicalgroep The Cast REGIO Eu 4 17 Af, xr f kV KORTOM Jubilarissen bij de Zonnebloem Limmen Jantje beton collecte UITKIJKPOST 29 JANUARI 2014 EGMOND - Na maanden van voorbereidingen, opruimen, schilderen en verplaatsen is het eindelijk zover. Komende week gaan de deu ren van het vernieuwde Historisch Informatie Centrum (HIC) open voor iedereen die geïnteresseerd is in de rijke historie van de Egmonden. Iedere eerste zondag van de maand, te beginnen zondag 2 februari, kimt u een kijkje nemen tijdens de open dagen in het HIC gebouw tegenover de Slotfundamenten in Egmond aan den Hoef. Tussen 14.00 en 17. 00 uur zitten vrijwilligere van Historisch Egmond klaar om u te vertellen over de geschiedenis en de belang rijke rol die Egmond bijvoorbeeld speelde tijdens de Middeleeuwen. U kunt boeken kopen, uw collectie Geestgronden compleet maken of een Egmondse vlag aanschaffen. Ook kimt u in oude uitgaven van Geestgronden bladeren of eens in onze collectie oude kranten rond snuffelen. Jos Hof heeft bovendien een deel van zijn collectie over het Slot op den Hoef beschikbaar gesteld en is momenteel druk bezig een expositie in te richten. Heeft u altijd al eens willen zoeken naar uw familiegeschiedenis, kom dan eens gezellig langs om het Historisch Kadaster van de Egmonden door te bladeren. Iedere eerste zondag van de maand bent u van harte wel kom bij Historisch Egmond, dus noteert u vooral de volgende data in uw agenda: zondag 2 februari, 2 maart, 6 april, 4 mei, 1 jimi, 6 juli, 3 augustus, 7 september, 5 oktober, 2 november en 7 december. Komende week gaan de deuren van het vernieuwde Historisch Informatie Centrum (HIC) open voor iedereen die geïnteres seerd is in de rijke historie van de Egmonden. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Elke maandag en dinsdagavond in januari werken de spelers van toneel vereniging Wilibrordus aan het stuk 'Bewaar me' van Mary Schoon. Een vrolijke klucht over ont snapte gevangen die op zoek gaan naar hun begraven buit. Ze worden dwars gezeten door hun vrouwe lijke medegevangenen die ook wel een paar centen kunnen gebruiken. Maar wie gaat er uiteindelijk met de poet vandoor? In repetitielokaal het Boshuis zijn ook de decoretukken vervaardigd en wordt de kleding op maat gemaakt. Alles om klaar te zijn voor de uitvoering op 7 en 8 februari om 20.00 uur in de Sporthal de Lelie in Akersloot. j j! aC M V Op zondag 2 februari begint om 11.00 uur een wandeling met de natuurgids van het IVN. Aangeleverde foto EGMOND - De winter is een tijd van afzien voor dier en plant. Tijdens de maande lijkse natuurwandeling in de Wimmenummerduinen ziet u hoe zij die tijd doorkomen. Bomen en struiken hebben hun bladeren al maanden geleden laten vallen, maar him knoppen zijn al klaar voor een nieuwe start en som mige, zoals de hazelaar, bloeien al. Veel kruidachtige overblijvende planten zijn laag bij de grond al weer groen. En voor mossen is de winter juist de beste tijd. Er is dus altijd wat te zien in de natuur. Op zondag 2 februari begint om 11.00 uur een wandeling met de natuurgids van het IVN, de vereniging voor natuur- en milieueducatie. De start is bij het PWN-informatiebord op het par keerterrein aan het Nachtegalenpad, aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. De wandeling duurt onge veer twee uur. Deels wordt door het open duin gelopen en deels langs de binnen- duinrand. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Warme en wind- en water dichte kleding aanbevolen! Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlich tingen kunt u mailen: hanneke® jpdg.nl of bellen: 072 5337601. LIMMEN - In de pauze van de jaar- en medewerkervergadering van de Zonnebloem, afdeling Limmen, werden mevrouw N. Seignette en mevrouw J. de Ruiter voor respectievelijk 25 en 10 jaar inzet als vrijwilliger in het zonnetje gezet.Voorzitter C. Smit sprak zijn grote waardering uit voor de jarenlange activiteiten en reikte aan mevrouw Seignette de gouden insigne vergezeld van een oorkonde en zonnebloemplaquet te uit en aan mevrouw De Ruiter de zilveren insigne en oorkonde. Beiden wegens bijzondere ver diensten voor en bijdrage aan de Zonnebloem in Limmen. Tevens werden zij verblijd met een prach tig boeket bloemen. LIMMEN - Dit jaar mogen de leiding en leden van scouting Limmen weer de collecte van Jantje Beton doen. Daarom komen zij deze week langs met de collectebussen om scouting Limmen weer wat financieel te steunen. 50% is voor de scouting en 50% voor het landelijke fonds Jantje Beton. Jantje Beton komt op voor de speelkansen van alle kinderen in Nederland. Als kinderen spelen hebben ze niet alleen plezier, ze doen ook allerlei ervaringen op die goed zijn voor him ontwikkeling. Met name voor kinderen die door omstandighe den in de verdrukking dreigen te komen, is dat extra belangrijk. Jantje Beton helpt ze een handje door ze spelenderwijs voor te bereiden op deelname aan de samenleving. Daarom bedenkt, financiert en organiseert Jantje Beton projecten om kinderen samen te laten spelen. Want samen spelen is leren samenle ven. REGIO - Op vrijdag 31 januari (van 18.30 tot 20.00 uur) houdt de jeugdafdeling van tafelten nisvereniging Limmen-Heiloo een vrijblijvende open training. Voor de senioren is er op maandag 1 februari vanaf 20.00 uur een open tafeltennisavond. Er wordt geta feltennist in de sportzaal aan de Hogeweg 61 te Limmen. De vereni ging bestaat uit een actieve jeugd afdeling en een volwassen-afdeling. Dit sportseizoen viert de vereniging haar 40-jarige jubileum. De jeugd- trainingen worden zowel op de dinsdag (van 18.00 tot 19.00 uur) als de vrijdag (18.30 tot 20.00 uur) gegeven. Je speelt met je eigen leef tijdsgenoten en je leert nieuwe sla gen met veel effect. Bij de jeugd is er training van 8- tot 17-jaar. Je kunt eveneens meedoen aan toernooien, uitwisselingen en de competitie wed strijden. De trainingen worden gege ven door gediplomeerde trainers. Voor geïnteresseerde volwassenen is er ook altijd de mogelijkheid om gezellig een balletje te komen slaan. Binnen de vereniging zijn er leden met uiteenlopende speelstijlen, maar waarbij iedereen met elkaar tafeltennist. Voor verdere informatie zie www. tafeltennislimmen.nl. Voor aan vullende vragen kimt u contact opnemen met Harry Claessens, e-mail: H.F.Claassens@uvt.nl of tel. 06-54344017. De spelers van toneelvereniging Wilibrordus repeteren momen teel aan het stuk 'Bewaar me' van Mary Schoon. Aangeleverde foto REGIO - Donderdagavond 30 januari verzorgen Musicalgroep The Cast en muziekvereniging Emergo een unieke avond in de verwarmde feesttent op de Brink in Castricum, aanvang 20.00 uur. Voor slechts vijf euro (inclusief koffie/thee) kunt u genieten van het benefietconcert dat gegeven wordt door deze twee ambitieuze vereni gingen uit Castricum. De opbrengst is bestemd voor het feest voor men sen met een verstandelijke beper king. Op uitnodiging van Stichting Sociaal Castricum hebben beide ver enigingen een gevarieerd avondvul lend programma samengesteld. Zij zullen u ook verrassen met enkele speciaal voor deze gelegenheid geza menlijk ingestudeerde nummers. Musicalgroep The Cast is hard aan het repeteren voor Zorro, de Musical die op 15 mei in première gaat in het Kennemer Theater. Compleet met flamenco, schermduels en heel veel prachtige zang en dans belooft deze unieke musical een waar spek takel te worden. Behalve een voor proefje hierop kunt u genieten van de mooie songs uit Beauty and the Beast, waarvoor The Cast in 2013 veel lovende kritieken kreeg. Het geheel staat onder leiding van Ruud Luttikhuizen, die als bevlogen repe titor deel uitmaakt van het artis tiek team. Het fanfareorkest van Emergo heeft onder leiding van de jonge topdirigent Erik van de Kolk tijdens het Wereldmuziekconcoure in juli een topprestatie neergezet door zich als vijfde van de wereld in de eerste divisie te kwalificeren. Dit seizoen staat er een reeks optredens op het programma met steeds wis selend repertoire. Zaterdagavond werd het donateursconcert zeer gewaardeerd door het publiek. De Big Band van Emergo, Ray's Initiative Big Band onder leiding van de muzikale René Breetveld zal de avond swingend afsluiten, waarbij de voeten zeker van de vloer mogen. Muziekvereniging Emergo en Musicalgroep The Cast kenmerken zich door een enorme saamhorigheid. Wekelijks beleven de leden veel plezier aan het samen musiceren en zingen. Zij hopen dat velen van u de weg naar de feest tent zullen vinden op donderdag avond, waardoor het mede mogelijk wordt mensen met een beperking een onvergetelijk feest met elkaar te bezorgen. Vanaf 20.00 uur bent u welkom. Voor meer informatie: zie www.sociaalcastricum.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 17