Admiraal en Waasdorp winnen EK Trias behaalt vier medailles Medailles voor Niamh Slattery en Pascal Wiebering Allemaal geslaagd voor bandexamen bij Dojo 't Loo SPORTNIEUWS UIT DE REGIO UITSLAGEN Omnisport 'k Omnisport Omnisport Omnispoi Nienke Madderom op weg naar haar eerste medaille tijdens de Nationale D spelen. Aangeleverde foto ATLETIEK HEILOO - De Trias junioren zijn afgelopen weekend in het Omnisport te Apeldoorn uiter mate succesvol geweest tijdens de Nationale kampioenschap pen. Nienke Madderom, Stan Nijhuis en Dave Wesselink van de bloeiende vereniging uit Heiloo beklommen uiteindelijk het podium. Junior Dl Nienke Madderom deed dit zelfs twee maal. Madderom won zilver op de 60 meter horde in een record tijd van 10.54 seconden. Een paar minuten later won de snelle Nienke op de 60 meter sprint brons (8.85 seconden). Op beide afstan den zat Nienke maar vierhonderste van de winnende tijd. Hoogspringer Stan Nijhuis JD2 was eveneens wederom succesvol. De Egmonder sprong naar het zilver. Nijhuis sprong 1.55 meter dezelfde hoogte als de uiteindelijke winnaar die één poging nodig had voor die hoogte. Stan deed dit in de tweede poging. Alleskunner Dave Wesselink JC2 concentreerde zich volledig op de zestig meter sprint. Wesselink won zijn serie en halve fmale met groot gemak. In de fmale liep Wesselink naar een recordtijd van 7.40 secon den. Deze tijd is tevens goed voor de allertijden ranglijst van Nederland. Michel van de Hoven liep op de 800 meter naar een geweldige 5e plaats. Zijn tijd van 2.24 ,51 secon den was maar een fractie van de bonzen medaille. Jay Beelen JC1 en Britt Ooijevaar MC2 waren ook op dreef in het Omnisport. Nog nooit waren beide zo snel op de horde en de sprint. Britt liep naar horde 9.55 seconden,sprint 8.31 seconden. Jay liep naar 9.66 op de horde en 8.16 op de sprint. In de halve finales scheel de het elke keer maar een honder- ste of zelfs een duizendste voor het behalen van een fmale plek. Sarah Dekker MCI behaalde eveneens de halve fmale sprint en halve fmale horde. Dit deed ze door haar beide persoonlijke records te vepulveren in de series. Sijvert Commandeur haalde bij de JD1 eveneens de halve fmale horde. Jens Oosterink kwam daarvoor op de sprint 1 honderste tekort. Jip de Waard MD1 sprong een persoonlijk record bij het ver springen 3.88 meter. Esmee de Jong Casper Peterse en Jelmer vd Kamp verbraken ook hun persoon lijk records op de horde. Yanniek Brouwer sprong bij het verspringen MD2 heel dicht bij haar record 3.78 meter. HOCKEY HEILOO - Met grote inbreng van De Terriers is het Nederlands dameszaalhockeyteam gisteren Europees kampioen geworden. Sterspeelster van De Terriers Dames 1 Denise Admiraal en succes- coach Jisse Waasdorp hebben afge lopen weekend met het Nederlands damesteam het zaalhockey EK in Praag mogen beleven. Waasdorp was daarbij assistent-bondscoach. Na een gedegen voorbereiding begon vrijdag het avontuur met een ruime zege op Engeland (7-0). Daarna werd op dezelfde dag ook regerend kampioen met 9-5 versla gen, waarbij één van de doelpunten door Admiraal werd gescoord. De laatste poule wedstrijd op zaterdag tegen Tsjechië werd onnodig met 4-2 verloren. Maar omdat 'onze' Denise dat tweede punt scoorde, werd Nederland alsnog poulewin naar. De halve fmale werd die avond tegen Polen gespeeld. Dat werd een moeizame wedstrijd met 2-2, maar shootouts brachten de Nederlanders naar de fmale. In de fmale werd opnieuw gespeeld tegen Duitsland. Net als acht jaar geleden. Dit keer was Nederland Heilooër Bridge Club Dinsdagavondcompetitie. A-lijn: Brokx - Hendrikse 59,38; 2. Couzijn - Plas 58,33; 3. Coebergh - Kemmere 54,60. B-lijn: 1. Klop - Van der Laan 67,36; 2. Fam. Oei 59,03; 3. Molenaar- Reuzenaar 52,08. Donderdagavondcompetitie. A-lijn: 1. Coebergh - Kemmere 59,58; 2. Fam. De Nijs 57,08; 3. Schreiber-Van de Vlies 57,08. B-lijn: 1. Fam.Van der Steen 61,08. 2.dsBoukens - R.Neefjes 59,06; 3. Fam. Piet 53,54. C-lijn: 1. Fam. Leek 62,50; 2. Fam. Ybma 56,77; 3. Fam. Steur 55,21. Bridge Club 't Oosthonk Uitslag van woensdag 22 januari: A. lijn 1. D. d. Klerk-J. Beerse 74,58% 2. Fam. Flaanstra 55,08% 3. G. Bes-FI. Uijl 55% 4. Fam. Turk 53,33%. B. lijn 1. E. Motta-G.v. Lochem 66,15% 2. J. Huting-C. v.d. Steen 59,38 3- J- Staphorsius-T. Olgers 54,65%, 4. A. Bakker-T. Oostermeijer 53,65%. overtuigend beter: het werd 3-0. Voor het eerst in de historie werd Nederland de beste van Europa. Dat betekende voor Waasdorp en Admiraal een dikverdiende gouden plak, die hopelijk binnenkort op sportpark Het Vennewater te bekij ken is. Fragment uit de wedstrijd tegen Tsjechië (die overigens met 4-2 werd verloren). Aangeleverde foto Alle geslaagde judoka's samen met hun leraren Corina Henselmans, Maarten Visker, Timo Lesterhuis, Kars Zoon en Karen Stevenson. Foto: Fred Stevenson T RAMPOLINESPRINGEN HEILOO - Tijdens de jaar lijkse Triffisdag, die zondag 19 januari gehouden werd in de Triffishal in Alkmaar, heeft Niam Slattery (junior meisjes) in de synchroonronde het goud weten te behalen. Zij sprong samen met clubge note Lara Schut. Individueel moest Niamh het opnemen tegen clubge noot Roel Teilers. Roel, sinds een jaar uitkomend voor Triffis, sprong een zeer sterke oefening en wist beslag te leggen op goud. Niamh eindigde op een ver dienstelijke tweede plaats. Pascal Wiebering kon vanwege een bles sure van clubgenote Bo Bet haar synchroonpartij niet springen. Haar individuele oefening was goed voor goud. Tijdens de Triffisdag wordt via een knock out fmale bepaald wie met de wisselbeker naar huis gaat. Alle ogen waren gericht op Pascal Wiebering, al twee jaar achter elkaar winnares van de Triffiscup. In deze ronde, waar acht sprin gers het tegen elkaar opnemen en waarbij steeds een springer afvalt wist zij het tot de fmale te bren gen. Hier stond zij tegenover Roel Teilers. Een spannende strijd, beide springers lieten een goede oefening zien. Nadat de punten bekend wer den werd duidelijk dat de wissel beker dit jaar gewonnen was door Roel en dat Pascal genoegen moest nemen met een tweede plaats. Niam Slattery. Aangeleverde foto JUDO HEILOO - Zaterdag mocht een flinke groep jeugdige judoka's van Dojo 't Loo bandexamen doen. Ze hadden in de voorbe reiding natuurlijk allemaal flink geoefend, maar toch was vooraf de spanning op de gezichten duidelijk af te lezen. Het oefenen was niet voor niets geweest. De aanwezige toeschou wers werden dan ook getrakteerd op vele mooie heup-, been en schou derworpen. Ook werden uiteraard met diverse kanteltechnieken en houdgrepen de vaardigheden in het grondjudo getoond. Na afloop kon den Tom Groen, Sven Witjes, Bjom Krom, Renske Bitter, Sija Coolegem, Sam Limpens, David Snelder, Julian Beers en Robin Strang terecht him nieuwe gele band omknopen. Jay Schopping, Jonne Coolegem, Daan Pepping, Benjamin Kuus, Vito Jak en Jens Jeukens zijn sinds hun exa men de trotse bezitters van de oran je band. Kars Kroon tenslotte mag voort aan de tatami betreden met zijn groene band. Door een spontane actie van de ouders kon iedereen na afloop nog genieten van een heerlijk stuk taart. Zie de foto's op www. dojotloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 19