De Foresters roemloos ten onder bij Stormvogels Termes ruimt Rommel op Turnsters GTH stromen door naar finale Zuidwester wint basketbaltoernooi Fabrice de Boer wint in België HSV houdt Alcmaria Victrix op afstand UITKIJKPOST 29 JANUARI 2014 VOETBAL HEILOO - De wedstrijd in IJmuiden was helaas de zwakste vertoning die De Foresters gedurende dit seizoen hebben laten zien. Stormvogels kreeg in de eerste minuten al twee opgelegde kansen, die echter niet werden benut. In de twaalfde minuut gaf de scheidsrechter ineens rood aan de spits van de IJmuidenaren, waar door het wedstrijdbeeld leek te kan telen, maar het omgekeerde bleek waar. Zoals zo vaak gebeurt, ging het ook nu: de Stormvogels schakel den een tandje bij en de Egels dach ten wellicht dat alles wel goed zou aflopen. In de 19de minuut leed Jesper Hut balverlies op het middenveld en uit de daarop volgende counter wist Stormvogels 1-0 te maken. In de rust werd Lennart Nobbe gewisseld voor Bert Inecia. Tim van Gelder slaagde er vervolgens in om de gelijkmaker te scoren, maar al snel werd het 2-1 voor de gastheren. Het spel werd al slechter en nadat Stormvogels 3-1 maakte, kreeg Robbin Hoom rood voor het neerhalen van een doorge broken speler. Tijs Laagland stopte de strafschop, maar was kansloos bij de rebound. Zonder enige bele ving werd er verder gespeeld, waar door Stormvogels kon uitlopen tot 5-1. Uithuilen en opnieuw beginnen dus voor de Egels, die ook de eerste seizoenhelft begonnen met nederla gen tegen AFC '34 en Stormvogels. In wedstrijd drie kwam de omme keer, Uitgeest werd met 0-2 versla gen. Zondag komen de Uitgeesters op bezoek in Heiloo, de wedstrijd begint om 14.00 uur. Met dame en loper bezette Termes een cruciale diagonaal. Rommel hoopte op een remisevariant, maar Termes maakte het koeltjes af. Aangeleverde foto SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 24 janu ari speelde SV Vredeburg de zestiende ronde van de interne competitie. Het computerpro gramma Keizer had weer voor een mooie indeling gezorgd. Theo Al was zeer snel klaar met Jeroen Tebbens, die al op de tiende zet, na een ongelukkige manoeuvre, de dame kon inleveren. Ronald van der Storm is weer ondeiweg naar de bovenste regionen van de ranglijst. Adri Beentjes bleek geen onover komelijke sta-in-de-weg: met een kleine combinatie op de damevleu gel forceerde Van der Storm beslis send voordeel. Robin Rommel, die in het Tata-toemooi voor lokale politici nog uitstekend gepresteerd had, werd hardhandig van het bord gezet door Robert Termes. Met dame en loper bezette Termes een cruciale diagonaal. Rommel spartel de nog even in de hoop op een remi sevariant, maar Termes maakte het koeltjes af. Jos Admiraal verkeerde in goede vorm in zijn partij tegen Barry Blekemolen. Met een floris sante aanval op de centraal gepos teerde zwarte koning veroverde hij het punt. Bob Stolp boekte een vorstelijke overwinning op Niels Hageman. Met name zijn superi eure loperpaar deed Hageman in het stof happen. Harold Ebels pro fiteerde in een Siciliaanse partij van een onzorgvuldige verdediging van Gertjan Hafkamp: Ebels veroverde een loper en Hafkamp besloot de strijd te staken. Sandra Hollander liet de winst tegen Remi Aafjes uit handen glippen. Na een mooie aanval hoefde ze met een paardzet alleen nog maar de trekker over te halen, maar de scholiere liet haar opponent onder de druk vandaan komen en de partij verzandde in remise. Hoewel Dick Aafjes nog lang stand hield in een eindspel met twee pionnen minder was uiteinde lijk geen kruid gewassen tegen de ijzersterke Ed Stolp. Hans de Goede veroverde een pionnetje van Dylan de Vries en bouwde dat voordeeltje langzaam uit tot een gedegen over winning. HEILOO - Karateka Fabrice de Boer heeft in België het toernooi om de Beker van Beerse gewonnen. Na drie overtuigende over winningen in de voorrondes moest de Boer het in de finale opne men tegen clubgenoot Giorgio Fung. Na een spectaculaire strijd ging de winst met 3-2 naar de Boer. Ook bij de teamwedstrijden was er succes want het Funakoshi trio de Boer en de gebroeders Giorgio en Ivan Fung stond op eenzame hoogte en won alle wed strijden met een maximale 5-0 score. Bij de meisjes junioren ging de eindzege naar Orsine de Boer. Aangeleverde foto TURNEN HEILOO - Zondag kwamen twaalf GTH turnsters in actie op de tweede competitiewed strijd van de vierde divisie. In de eerste wedstrijd turnden de Dl instapmeisjes de wedstrijd. Op balk begon Elise Ten Bruggeneate sterk, zij turnde een stabiele en mooie oefening;12.70! Het tweede toestel was de vloer, Noa Faas zette hier een keurige oefening neer(12.60). De wedstrijd werd vervolgd op sprong; voor twee goede sprongen wist Esmee Mul een 13.85 binnen te slepen. Brug was het laatste onderdeel, Sophie Denneman turnde een zeer nette oefening(13.70!). Aan de ande re kant turnden pupillen2 Silke Dekker een super oefening aan de brug: 13.40!, Annabel Jonkhart deed dit op vloer(ll.OO). Jeugdtumster Breehtje van Haneghem turnde gelijktijdig een prima wedstrijd, op vloer straalde zij en kreeg voor een keurige oefening een 10.60! In de middagwedstrijd turnden de pupil len 1 en de senioren de wedstrijd, ook hier was het een spannende strijd. Voor de pupillen was vloer het eerste toestel, Sterre van Boxtel scoorde hier meteen goed door een HEILOO - Onder redelijke weere en veldomstandigheden heeft HSV terecht de wedstrijd tegen Alcmaria Victrix in winst omgezet. Met diver se goed uitgevoerde aanvallen werd de druk op het Alemaria-doel hoog gehouden. Dit resulteerde in scho ten op de lat en net naast van Jesper de Vré en een schot van William de Haan net naast. Met een 0-0 stand was men niet tevreden, maar hiermee werd wel de rust bereikt. Na de rust bleef HSV sterker en in de 63ste minuut scoorde William de Haan de 1 - 0 met een mooie lob. Hij raakte hierbij wel geblesseerd en werd toen vervangen door Tom Hafkamp. Hiervoor had Alcmaria wel een vrije trap via de muur naast geschoten. Een mooie voorzet van Jesper werd in de 66ste minuut omgezet in de 2 - 0 stand. Ruben Bugter vergat een goed uitge speelde aanval te verzilveren, maar de ingevallen Mare Baars wist wel het net te vinden. Helaas stond hij buitenspel, waardoor die goal niet telde. Toch moest Thomas de Vries attent blijven en dat deed hij door in de 83ste minuut een goede redding te verrichten. Meteen hierna werd een voorzet van Ruben door Jesper naast gekopt. In de 88ste minuut werd Jesper op de rand van het strafschopgebied gevloerd. De vrije trap ging helaas net over. HSV bleef toch op zoek gaan naar de derde goal en deze werd uiteindelijk in de 90ste minuut door Mare Baars geseoord. 12.00 te behalen. Het tweede toestel was sprong, Laura de Jong behaalde voor de twee sprongen gemiddeld het mooie cijfer: 13.35. Aan de brug turnde Nicole de Jong een strakke oefening, die werd dan ook beloond met een 13.80! Seniorturnster Raquel Schouten scoorde voor haar prachtige vloeroefening een 10.70, een prima seore(10.95) voor de sprongen van Demi de Visser op sprong. In het eindklassement hebben Esmee, Noa, Sterre, Laura, Nicole en Breehtje zich geplaatst voor de fmale. De turnsters van GTH, met V.l.n.r. achter: Raquel, Esmee, Annabel, Silke, Breehtje, Sterre en Demi. V.l.n.r. voor: Laura, Noa, Sophie, Nicole en Elise. Aangeleverde foto BASKETBAL HEILOO - Op woensdag 15 en 22 januari hebben de leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Zuidwester meegedaan aanhet schoolbasketbaltoernooi, mede georganiseerd door basketbal vereniging Flashing Heiloo. Naast De Zuidwester deden ook andere scholen uit Heiloo mee: Meander, Elekerlye en de Springsehans. Groep 7 van De Zuidwester viel met alle vier teams in de prijzen: zowel bij de jongens als de meiden een welverdiende tweede èn derde plaats! Bij de groe pen 8 werden ze eerste, tweede, derde en vierde. Dit jaar organi seerde Flashing Heiloo ook weer een STAR-eompetitie tussen de wedstrijden door. Hierbij ging het met name om het samenwerken en respect hebben voor je teamgeno ten en je tegenstander. Eén meiden team (7) en een jongensteam(S) van de Zuidwester wonnen de eerste prijs bij deze STAR-eompetitie. Alle groepen van de Zuidwester vielen in de prijzen op het school basketbaltoernooi. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 21