Anne Schneider wint internationale illustratoren wedstrijd H E I L O O •C 3 Alles Willibrordus weer van veraf te zien OUD PAP IE R KORTOM Collecte van Amnesty International Mantelzorgers komen samen Darttoernooi Oosthonk Operette en Beat FM Sybren Arnoldus bij Videoclub Heiloo Promotie UITKIJKPOST 29 JANUARI 2014 HEILOO - De renovatie van de kapel van de St. Willibrordusstichting, die al enige maanden in de steigers staat, vordert gestaag. Het in de wijde omtrek bekende herkenningspunt op de kapel was onlangs aan de beurt en wordt voortaan duurzaam verlicht met leds. De groene kleur was de laatste jaren wat minder indringend dan we gewend waren, maar met de nieuwe verlichting komt de felgroe ne kleur weer terug. De leds kunnen zelfs alle kleuren van de regenboog aannemen, dus misschien zien we nog eens een rood, wit, blauw of oranje kruis bij speciale gelegenheden? Foto: Peter Bijkerk Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereni- ging De Terriers. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Vanaf 3 februari is ons nieuwe adres in het Willibrordus Business Centrum Kennemerstraatweg 464, tel 072 5330175, Heiloo Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Het prentenboek 'Alles wat overblijft' van oud dorpsgenoot Anne Schneider (illustraties) en Janna de Lathouder (tekst) heeft de eerste prijs gewonnen op Key Colours 2012, een tweejaarlijk se internationale wedstrijd voor illustratoren in Hasselt, België. Hieraan namen 168 illustratoren uit de hele wereld deel. Het prentenboek is onlangs door de Belgische uitgeverij Clavis uit gebracht in Nederland en België. En op termijn verschijnt het ook in Zuid-Korea en de Verenigde Staten. Een geweldige opsteker voor Anne, van wie in 2008 ook al twee prentenboeken zijn versche nen. 'Zonnebloem' en 'Als ik groot ben word ik een hond' heeft ze zelf geschreven en geïllustreerd. Om van het illustreren van kinder en prentenboeken te kunnen leven is de Nederlandse en Belgische markt te klein. „Er is maar beperk te ruimte voor nieuwkomers." Meedoen aan Key Colours helpt om meer naamsbekendheid te krijgen bij uitgevers die ook internationaal opereren. Bij eerdere edities van Key Colours viel haar werk wel op, maar viel ze net buiten de longlist van genomineerden. Anne waagde een laatste poging en schreef zich in 2012 opnieuw in. Deze keer zette ze alles op alles, volledig gefocust op de illustraties, waarbij ze zichzelf de volle ruimte gimde om het op haar eigen manier te doen. Voor het ver haal benaderde ze Janna Lathouder, theaterschrijfster en regisseuse, een samenwerking die uitstekend beviel. In 'Alles wat overblijft heeft Uil helemaal geen vrienden, er komt nooit iemand bij hem langs. Zelfs, niet om thee te drinken. Dat zou ook niet kunnen want Uil heeft zoveel spullen bewaard dat hij niet meer in zijn huisje past. Gelukkig heeft Eekhoorn een oplossing. Het boek gaat over herinneringen delen en vrienden maken. Anne werkt graag met acrylverf; al schilderend, zoekend naar de juiste uitdrukking, heeft ze zich in Alles wat overblijft de emoties van de dieren goed getroffen „Ze moesten tot leven komen, alsof ze echt zijn!" Haar werk scoorde lof van de jury: 'Alles wat overblijft is een degelijk en logisch opgebouwd verhaal. De illustraties erbij zijn traditioneel in de positieve zin van het woord. Met oog voor detail hanteert de illustrator een rijk kleu renpalet en bij de dieren herken je duidelijk alle emoties.' Met dit suc ces in de achterzak, houdt Anne de vaart erin. Ze is met Janna alweer begonnen aan een veivolg op Alles wat overblijft. Daarnaast werkt ze aan een solo-prentenboek. Alles wat overblijft is verkrijgbaar bij Bruna in Heiloo. HEILOO - Mensenrechten organisatie Amnesty International houdt voor de twaalfde keer een landelijke collecte. In de gemeen te Heiloo zullen veertig collectan ten van 2 tot en met 8 februari de straat op gaan. Vorig jaar werd tijdens de collecte in de gemeente Heiloo 3.351,87 euro opgehaald. Met giften zoals tijdens de collec te, wordt het werk van Amnesty blijvend mogelijk gemaakt. HEILOO - Mantelzorgers in de gemeente Heiloo kimnen op dins dag 25 februari ervaringen en tips delen in de ontmoetingsgroep. Deze ochtend duurt van 10.30 tot 12.30 uur en wordt georganiseerd door het Mantelzorgeentrum. Locatie is de Freudzaal in het Willibrordusgebouw van de GGZ- NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Deelname is gratis. Bel voor meer informatie of aanmel ding met het Mantelzorgeentrum, tel. 072-5627618 of mail naar: info@mantelzorgcentrum.nl. Kijk voor meer nieuws en activiteiten op www.mantelzorgeentmm.nl. HEILOO - Buurtvereniging Oosthonk te Heiloo houdt zater dag 1 februari een 301 dubbel in dubbel uit dart toernooi. Aanvang 20.00 uur, deelname 5 euro. Naast de altijd lekkere prijzen wordt natuurlijk ook weer gedart voor punten voor de seizoensranking. De deur gaat om 19.00 uur open. Het Oosthonk vindt u aan de Oostkanter nummer 14 a. Voor informatie, bel 06-46331274, 06-33747770 of www.oosthonk.nl. HEILOO - Vanaf 8 februari brengt de Heilooër Operette Vereniging vier voorstellingen 'Les Cloches de Comeville' in theater De Beun. De komende week is Beat FM in gesprek met dirigent Wim Noteboom en voorzitter Peter Boven van H.O.V. Luister naar Radio BeatFM 106.3, te volgen in de ochtend en de avond tus sen 07.00 en 08.00 uur en online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Sybren Amoldus van 'Iets Met Film' maakt video producties waaronder video's voor sociale media, websites en nieuwsbrieven. In zijn voordracht op vrijdag 31 januari zal hij zijn bronnen van inspiratie en de visu ele technieken bespreken die hij gebruikt in zijn concepten voor video voor het internet. De bijeen komsten van Videoclub Heiloo zijn in het Trefpunt, Abraham Dubois-hof 1, van 09.30 uur tot 12.00 uur. Aanmelden bij Wilma Roelofs, tel. 072-5333510. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Liesbeth M. Kager is op 24 januari in Amsterdam gepromoveerd tot Doctor in de Geneeskunde op het proefschrift 'Coagulation and fibrinolysis in tuberculosis, melioidosis and beyond.' Zij was leerlinge van de Radboudschool en het PCC te Alkmaar. vat overblijft 'Alles wat overblijft' met illustraties van oud-dorpsgenoot Anne Schneider heeft een belangrijke prijs gewonnen. Foto: Caroiien Breed I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3