Noordwest 8 Security Music Meeting Heiloo blijft; ook in komende jaren Presentaties 35 Ensembles in Muziek- en Dansschool H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Financiële steun helpt werkgroep aan bestaansbasis Witte Kerk in HDR fotografie UITKIJKPOST 29 JANUARI 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Vorig jaar begon het, dit jaar krijgt het een vervolg en nu al lijkt alles er op te wij zen dat het ook in de komende jaren kan blijven bestaan: Music Meeting Heiloo. Het evenement voor en door amateurmusici uit Heiloo en omgeving heeft nu ook financieel een bestaansba sis gekregen. Dat er in Heiloo enthousiasme is voor een tweedaagse muziekont- moeting bleek al afgelopen mei. Toen deden meer dan tien koren en orkesten mee en werd met veel succes het Heilooër Volkslied inge studeerd en uitgevoerd. Ook het publiek liet zich niet onbetuigd; hon derden mensen kwamen naar het cultureel centrum De Strandwal om te luisteren en uit volle borst mee te zingen. Voor de Music Meeting van dit jaar, op zaterdag 14 en zondag 15 juni, heeft artistiek leider Teunis van der Zwart een nieuwe uitdaging aan de musici voorgelegd: een eigenzin nige uitvoering van de opera Carmen van George Bizet. Een ambitieus plan dat ook financieel grote inspan ning vergt van de werkgroep die de muziekontmoeting organiseert. De werkgroep heeft zich daar naast ingespannen om het evene ment ook voor de komende jaren veilig te stellen. Dat is gelukt door steim van Taqa; het energiebe drijf dat Heiloo heeft uitgekozen als belangrijke stimulator voor de muziek in de regio en daar voor de eerstvolgende jaren een zeer wel kom bedrag van €12.500 voor heeft uitgetrokken. „We zien het geld als een opdracht om zo lang mogelijk te bestaan, als een buffer dus", aldus Teimis van der Zwart. Carmen-in-Heilooër-opzet vol trekt zich op tien locaties op het landgoed Willibrordus, het voorma lige GGZ-terrein. Het publiek wordt in groepen van maximaal vijftig mensen langs de optredens van de muziekgroepen geleid door beken de Heilooërs die als verteller van het verhaal optreden. Op zondag 15 jimi spelen de musici in De Strandwal eigen repertoire. Op vrijdag 7 maart is er in het Willibrordus Business Center aan de Kennemerstraatweg voor de deelne mende musici weer een informatie avond. Informatie is ook te vinden op www.musicmeetingheiloo.nl. Tekst en foto: Carolien Breed Noordwest 8 Security, tel. 072 - 7432222 en MG Visser Elektrotechniek, tel. 072-8505309, Emmastraat 3a, 1931 Egmond aan Zee, www.noordwest8security.nl. EGMOND AAN ZEE - Wie de kranten openslaat leest regelmatig berichten over inbraakgolven in de regio. Waarbij de vraag rijst of uw woning of bedrijfspand wel voldoende beveiligd is tegen inbraak. Mark de Vassij met z'n bedrijf Noordwest 8 Security helpt u de beste oplossing te vinden en deze te installeren. Een inbraaksysteem en of een camera systeem bieden hier uitkomst. Twee specialisten -wiens werkzaamheden nauw met elkaar veiweven zijn en die elkaar aanvullen- onder één dak; Noordwest 8 Security en MG Visser Elektrotechniek vormen tezamen een allround elektrotechnisch installatiebedrijf. Mark de Vassij en Martijn Visser zijn beiden gediplo meerd en erkend elektricien, waarbij Mark zich gespecialiseerd heeft in beveiligingsinstallaties. Het voordeel voor de klant die graag beide dien sten in een keer geregeld ziet: korte lijnen tussen twee bedrijven waar door de werkzaamheden efficiënt op elkaar worden afgestemd. Martijn heeft met MG Visser Elektrotechniek al zes jaar een zelfstan dig bedrijf en werkt zowel in de particuliere als de zakelijke markt. Het bedrijf is gespecialiseerd in alles op het gebied van elektriciteit in de breedste zin van het woord; alles wat te maken heeft met zwakstroo minstallaties, lichtsystemen en datanetwerken. „Tegenwoordig is op dit gebied van alles te koop in bouwmarkten, maar bij velen ontbreekt de vakkennis om iets volgens de gestelde normen te installeren. Wat men soms onvoldoende beseft, is dat de gebruiker zelf verantwoordelijk is voor alles wat zich boven de KWh in de meterkast bevindt. Als bijvoor beeld elektriciteitsgroepen niet volgens de normen zijn geïnstalleerd, kan dat gevolgen voor de veiligheid hebben. In sommige meterkasten ontbreekt zelfs de aardlekschakelaar! Controle op een cv ketel en die na ongeveer 15 jaar vervangen vindt iedereen normaal, maar een groepen- kast van veertig a vijftig jaar oud een keer laten controleren doet bijna niemand, teiwijl de apparatuur in huis alleen maar toeneemt. Daarom is het verstandig om de installatie van (extra) groepen alleen over te laten aan de erkende installateur." In de dagelijkse praktijk merkt hij dat bij voorbeeld veel bedrijven niet op de hoogte zijn van de door de overheid geboden mogelijkheid van investeringsaftrek (EIA) indien een bedrijf overstapt naar energiezuinige verlichting (bijvoorbeeld LED of TL-5) MG Visser Elektrotechniek is lid van Stichting Erkende Installateurs (SEI) en aangesloten bij branchevereniging Uneto-VNI. Dit garandeert hoogwaardige kwaliteit en seivice. MG Visser Elektrotechniek heeft medio vorig jaar het aanbod in dien sten uitgebreid met beveiligingswerkzaamheden en advies hierom trend. Dit is dus Noordwest 8 security, uw partner voor beveiligings oplos singen. Mark is bezig om Noordwest 8 security aan te sluiten bij de brancheorganisatie Vereniging Europese Beveiligingsbedrijven. (VEB) Noordwest 8 Security installeert inbraakalarm- en camerabewakingssy stemen van hoogwaardige kwaliteit, verzorgt het hele traject en bemid delt tussen eventuele meldkamers en eindgebruikers. Bovendien geeft Mark advies hoe u uw pand nog beter kunt beveiligen tegen inbraak. HEILOO - In de week van maan dag 3 februari tot en met vrijdag 7 februari vinden presentaties plaats van honderden leerlingen van de muziek- en dansschool Heiloo in 35 ensembles aan Het Veld 1 te Heiloo. Voor de vierde keer houdt Muziek- en Dansschool Heiloo de Samenspelweken voor haar leer lingen, omdat samenspelen een belangrijk onderdeel is van de muzieklessen. In enkele weken tijd worden door diverse ensembles (klein, groot, klassiek, folk, modem, pop, HaFa et cetera) velschillen de muziekstukken ingestudeerd. Als thema werd dit jaar gekozen voor TOP 2000. Vanaf maandag 3 februari zullen deze ensembles een presentatie geven om him ingestu deerde muziek te laten horen. Een bijzondere presentatie vindt plaats op woensdag 5 februari vanaf 18.30 uur, waar naast een piano-/toetse- nensemble als speciale gasten de band Opportunities en een slag werkgroep spelen. Voor alle details raadpleegt kunt u kijken op www.muziekendans- schoolheiloo.nl onder het hoofdstuk 'agenda - activiteiten'. De leerlingen van de muziek- en dansschool Heiloo presenteren zich. Foto: Jacques van der sten-e HEILOO - Fotograaf Iwan Bronkhorst is gestart met het project 'Heiloo in Beeld', waarbij hij Heiloo in foto en video vastlegt. Vooralsnog voornamelijk via Facebook, maar uiteindelijk moet er een web site, video en wellicht een fotoboek komen. Hij maakt gebruik van diverse bijzondere fototechnie ken, waaronder lange sluitertijd fotografie, light painting en HDR fotografie. Bij HDR fotografie wordt een foto 'ontwikkeld' met een toonbereik dat vele malen groter is dan mogelijk is met één opname, zodat zowel zeer donkere delen als zeer heldere delen tot in details worden weergegeven. Met deze techniek fotografeert Iwan momenteel bijzondere plekken en bouwwerken, waaronder de Witte Kerk. Nijenburg en het oude Gemeentehuis staan op de planning. U kunt meer 'normale' foto's van Heiloo in Beeld vinden op www.facebook.com/heilooinbeeld. Foto: iwan Bronkhorst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5