Open dag Paulusschool Metamorfose Blue World Mode; nu ook voor kids 9 Maaike Meijer over dichter Vasalis in Bibliotheek Heiloo Foursome in de Witte Kerk Nationale Voorleesontbijt in peuterspeelzalen H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Meer voorlezen, beter in taal Stempeltechnieken bij het Nivon Mental coaching Vogelvereniging Kleurenpracht Heilooër Operette Vereniging Presenteert! UITKIJKPOST 29 JANUARI 2014 HEILOO - Kinderen die al heel jong worden voorgelezen, kunnen daar hun hele verdere schoolcar- rière profijt van hebben. Drie professionals laten zien hoe dat kan, dinsdagavond 4 februari in Bibliotheek Heiloo, van 20.00 tot 22.00 uur. Logopediste Jolanda de Wit vertelt hoe de taalontwik keling van jonge kinderen ver loopt, Ellen Joma van Stichting Peuterspeelzalen Heiloo laat zien hoe daar op de peuterspeelzaal aan gewerkt wordt, en Marieke Ooijevaar van Bibliotheek Heiloo geeft tips om thuis mee aan de slag te gaan. Toegang voor deze avond is gratis. Bij voorkeur opgave vooraf via www. bibliotheekheiloo.nl of tel. 072- 5330670. HEILOO - Het Nivon Heiloo verzorgt een drie veertiendaagse cursus Stempeltechnieken op de dinsdagmiddag. Deze cursus, onder leiding van docente Joke Mooij, start op dinsdagmiddag 4 februari van 13.30 tot 15.30 uur en vindt plaats in het Nivonlokaal in De Hofdijk, Marienstein 178a in Heiloo. Al het materiaal wordt door de docente verzorgd, zodat u meteen aan de slag kunt gaan. Voor informatie/opgave: tel. 072- 5333217 of info@nivonheiloo.nl. HEILOO - Mental coaching is wer ken in het nu. Wie zich bewust wordt van de eigen patronen en denkbeelden zal ontdek ken dat uw keuzes en handelen voortkomen uit het vasthouden aan 'oude' zekerheden. Mental coaching heeft niets met therapie te maken, wel met mentaliteits ontwikkeling of vorming, tel. 072- 8505974. HEILOO - Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo en omstre ken houdt haar jaarvergadering op de contactavond van 11 febru ari. De avond zal in het teken staan van een terugblik op het afgelopen jaar en een vooruitblik voor het komende verenigings jaar. Het bestuur roept daarom al haar leden op, om op deze avond aanwezig te zijn. Men verneemt graag wat er leeft bij de leden en kan daar eventueel het beleid op aanpassen. De avond begint om 19.30 uur. Het verenigingsgebouw vindt u aan Het Zevenhuizen 50. HEILOO - Bent u op zoek naar een basisschool voor uw kind? Kom dan op dinsdagochtend 4 februari naar de open ochtend op de Paulusschool in de wijk Ypestein in Heiloo. De Paulusschool is een school voor ontwikke lingsgericht onderwijs; betekenisvol en uitdagend ondeiwijs waar de totale ontwikkeling van uw kind centraal staat. De school werkt in thema's vanuit de belevingswereld van het kind. Hierbinnen worden alle vakgebieden aan geboden, maar leren de kinderen ook samenwerken, onderzoeken, initiatie ven nemen en zelfstandig werken.Bent u nieuwsgierig geworden? Dan bent op deze ochtend welkom tussen 09.00 en 12.00 uur! Voor meer informatie zie www.depaulusschool.nl. HEILOO - Blue World heeft een metamorfose ondergaan; de winkel is ruim telijk en lichter waardoor de collectie meer tot zijn recht komt. Behalve de dames- en herencollectie met toonaangevende merken biedt Blue World nu ook trendy fashion voor kids. Nu slaagt jong èn oud bij Blue World voor een vlotte outfit. Een andere presentatie van de veelzijdige collectie; met volop aandacht voor de nieuwste modellen. Het uitgebreide merkenpalet van de jeanseolleetie is gebleven; G-Star, PME, Replay en andere topmerken waar onder nu ook Jack Jones Premium. Achterin is er een complete afdeling met trendy kinderkleding bijgekomen. Met vlotte, stoere, vrolijke en betaal bare items van kwaliteitsmerken voor jongens en meisjes, zoals Vingino, Geisha, Scotch r'belle en nog veel meer. Ook nieuw is de supereoole kinder lounge hoek, waar je je even heerlijk kimt terugtrekken als je moeder of je vader kleding voor zichzelf uitzoekt. Andersom ook geen probleem. Voor pa en ma is er de gezellige koffietafel. Want de gemoedelijke sfeer is onver anderd gebleven! Blue World, Heerenweg 144 in Heiloo, tel. 072-5496005, www.blueworld.nl. HEILOO - Het werk van de dich teres M. Vasalis is bekend en geliefd, maar tegelijk wordt het soms wat oppervlakkig gelezen. Daarom schreef Maaike Meijer de biografie van M. Vasalis: zij wilde deze dichter recht doen en de samenhang tussen leven en werk laten zien, maar ook het gat tonen waar het werk als het ware ontsnapt en ver boven het leven uitstijgt. Er zit in Vasalis' werk iets wilds, iets ongetemds, dat tijdloos is en nog altijd als nieuw tot ons spreekt. Die ongetemde kant van Vasalis toont zich bij aandachtig lezen en dat is wat Maaike Meijer met haar publiek gaat doen op de avond van gedichtendag: donderdag 30 januari om 20.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Door grote hoogten en diepe diepten, want de onverschrokken Vasalis schuwt de uitersten van de ziel niet. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 5,- 7,50 voor niet- bibliotheekleden) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan bij de klantenseivice van de biblio theek, tel. 072-5330670 maar ook via www.bibliotheekheiloo.nl. Zaterdag 8 februari om 20.30 uur is de Noord-Hollandse folk van Foursome te zien in de Witte Kerk. Aangeleverde foto HEILOO - Vanaf februari trekt de groep Foursome met het nieuwe programma 'Hier is Thuis' langs een viertal kerkjes in de regio. De groep kondigt de concerten aan als 'Noord- Hollandse' folk. Marian van Dam van Foursome legt uit: „'Hier is Thuis' is een afwisselend programma met een mooie mix van Ierse, Schotse en Keltische ballades en eigen werk met Nederlandstalige teksten. Bij dat laatste laten we ons graag inspi reren door het fraaie landschap van Noord-Holland. Vandaar Noord- Hollandse folk! Ook vonden we inspiratie op onze reis door Ierland. Zweivend langs Galway Bay en over de moors van Connemara ontdek ten we mooie muzikale vergezich ten. Weer thuis verwerkten we die indrukken van het prachtige land in teksten en muziek. Het resultaat laten we graag horen tijdens onze tour!" Zaterdag 8 februari om 20.30 uur in de Witte Kerk, Heiloo. De entreeprijs is 10,- per persoon, inclusief koffie, thee en een ver snapering. Kijk voor informatie op: www.foursomemusie.nl. HEILOO - Elly Beens, lijsttrek ker van CDA Heiloo en oud bestuurslid van de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo, heeft voorgelezen bij peuterspeel zaal de Teddybeer tijdens het Nationale Voorleesontbijt. De peutere hebben genoten van het verhaal en het ontbijt. Dit jaar staat het boek: Krrr...Okodil van Catherine Rayner centraal. Ook bij de peuterspeelzalen Brammetje en Olleke hebben de voorleesgasten de kinderen laten genieten van het prentenboek onder het genot van een heerlijk ontbijtje. Speciaal voor kinderen van 3 tot 7 jaar en hun ouders organiseert Bibliotheek Heiloo in samenwerking met de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo op zondag 2 februari een wel heel leuke voorstelling: Ha, dat kan leuk worden! Wederom gedaan door Potitco. Uiteraard naar het thema van het bekroonde prenten boek Krrr...okodil! Deze voorstel ling duurt circa dertig minuten. Speciaal voor de kinderen van de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo zijn toegangskaarten verkrijgbaar op de velschillende locaties. Elly Beens heeft voorgelezen bij peuterspeelzaal de Teddybeer tij dens het Nationale Voorleesontbijt. Aangeleverde foto Paulusschool De Schrijverij - Stationscentrum en Het Hoekstuk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9