H^PvdA Gemeenteraadsverkiezingen 2014 MCPN D66 Heiloo HEILOO H E I L O O Zwembad 't Baafje: De gemeente moet garant staan voor het voortbestaan van zwembad 't Baafje Eens De WD Heiloo wil Het Baafje absoluut niet kwijt! Het is een voorziening die we nooit meer terug zullen krijgen als deze eenmaal afgestoten is. De WD Heiloo is van mening, na gesprekken met de vrienden van Het Baalje en informatie van de gemeente, dat Het Baalje met een gemeentelijke bijdrage van 150.000 per jaar moet kimnen blijven voortbestaan. Daarom heeft de WD Heiloo in jimi 2013 een amendement ingediend waarin is besloten dat Het Baalje verzelfstandigd moet gaan worden gaan worden, maar dat er een bedrag in de begroting opgenomen moet worden om als dit onverhoopt niet mocht lukken Het Baalje te behouden. Om een beeld te geven van wat er al bespaard is: de kosten waren in 2012 240.000,- maar zijn, na slimme en praktische maatregelen, al teruggebracht tot 180.000,- Sinds 2008 draait Het Baalje op zonnecollectoren en besparen we per jaar 65.000 euro aan energiekosten! Helaas kunnen er geen watertemperatuurgaranties gegeven worden, maar uit onderzoeken is gebleken dat de watertemperatuur niets te maken heeft met het bezoekersaantal. Er is maar één reden voor een laag aantal bezoekers en dat is een slechte zomer. Het Baafje is en blijft een mooi weer zwembad en bij mooi weer is het water ook snel op temperatuur. Een open lucht zwembad zal nooit winst maken als je de prijzen van de kaartjes voor iedereen betaalbaar wil houden. Door slim en creatief beleid kimnen we de gemeentelijke bijdrage aanzienlijk beperken en op die manier blijven genieten van ons heerlijke zwembad! Eens Oneens r"'>P> Eens Eens Oneens De stelling van deze week is: i6 X Heiloo 19 FEBRUARI 2014 UITKIJKPOST Tot aan de verkiezingen publiceert de Uitkijkpostwekelijks deze pagina waarop de lokale partijen reageren op een stelling die betrekking heeft op Heiloo en haar bewoners. In welk welk antwoord kunt u zich het best vinden? Op Heiloo-Online.nl vindt u de Stemwijzer Heiloo. Geef uw mening over de stellingen en ontdek met de de Stemwijzer welke partij het beste bij u past! •—/'Ui: Jan de Boer: De NCPN is voor behoud van het Baalje in Heiloo. Het is een gewel dige voorziening in het dorp. Het is belangrijk dat iedereen, van jong tot oud, 's zomers de gelegenheid heeft om in het eigen dorp naar het zwem bad te gaan. Er wordt dan ook volop gebruik van gemaakt. Kinderen spelen en sporten, ouderen trek ken baantjes. Sporten is goed voor de gezondheid en zwemmen valt daar zeker onder. Het is goed dat de gemeente het Baalje verzelfstandigt, want daarmee komt de exploitatie in handen van een partij voor wie dat dagelijks werk is. Er kimnen nog meer sportieve activiteiten georgani seerd worden en o.a. de horeca kan beter. Het zwembad wordt dan nog meer benut en er zullen ook meer bezoekers komen. Het Baalje moet voor iedereen, met grote en kleine portemonnee, betaalbaar blijven! We kunnen in Heiloo niet zonder het Baalje! Robert Bosman: D66 vindt het belangrijk, dat de inwoners van Heiloo kimnen sporten en dat veel sporten beoe fend worden. Zodoende is D66 voorstander van invoering van een Jeugdsportpas, waardoor het voor jongeren voordeliger is te gaan sporten. Voor het in stand hou den van onze sportvoorzieningen heeft de gemeente de afgelopen jaren forse bijdragen geleverd. Het zwembad Baalje is daarbij de kop loper. Voor de exploitatie draagt de gemeente jaarlijks meer dan 2 ton bij. Naast de toegangskaart wordt bij ieder bezoek aan vt Baalje door de gemeente (gemiddeld genomen) ongeveer 5,50 euro bijgelegd. Inmiddels draagt de gemeente de verantwoording voor het beheer en onderhoud van de accommodaties steeds meer over aan de sportver enigingen. De verenigingen lukt het - door zelfwerkzaamheid van hun leden- de toename van deze kos ten te beperken. Ook bij 't Baafje zijn daarvoor vrijwilligers actief. Overigens juicht D66 het initiatief van de Sportraad voor de samen werking tussen de verenigingen van harte toe. De komende jaren zal getracht worden de exploi tatie van 't Baafje te verbeteren. Daarvoor wordt het beheer van het zwembad verzelfstandigd. Tevens wordt getracht het exploitatiever lies te beperken tot 1,75 ton per jaar. Belangrijk is daarbij, dat het bezoekersaantal van het openlucht zwembad zal toenemen; dit is ech ter mede afhankelijk van de weers omstandigheden. Het zou onredelijk zijn, zeker ten opzichte van andere (sport)verenigingen, om tegen elke prijs 't Baafje in stand te houden. Een garantie daartoe gaat voor D66 te ver. Verbetering van de exploita tie en het beheer hebben dan ook voor ons de hoogste prioriteit. Elly Beens: Eens, maar... niet tegen elke prijs en ook niet door blind te staren op alleen het Baafje en daardoor ande re kansen te missen. Het CDA vindt het zeker belangrijk dat zwembad het Baafje in stand blijft. De afgelo pen jaren is duidelijk gebleken dat veel inwoners gehecht zijn aan het openluchtzwembad. De Vrienden van het Baafje zetten zich met hart en ziel in om het bad te behouden. Momenteel wordt onderzocht of er een partij is die geïnteresseerd is om de exploitatie van de gemeente over te nemen. Het CDA vindt de instandhouding een prioriteit, maar daarnaast is het belangrijk dat er op korte termijn een financieel verant woorde exploitatie komt. Op langere termijn blijven wij alert voor andere kansen, bijvoorbeeld in de vorm van een overdekt zwembad, al dan niet in combinatie met een recreatiecen trum of bijvoorbeeld een zorghotel. Wij hebben namelijk ook oog en oor voor zwemvereniging De Spetters, die heel graag het hele jaar wil zwemmen. Regionale samenwer king in de BUCH-gemeenten biedt op langere termijn kansen. Het feit dat verder onderzoek naar een regi onaal zwembad door andere partij en is afgeschoten, zit ons nog steeds niet lekker. CDA-Heiloo denkt en doet liever in kansen! Fred Dellemijn: In 1970 is het zwembad gerea liseerd op initiatief van een groep inwoners van Heiloo. Men kreeg de politiek snel mee en dus ontstond er een prachtig, gemeentelijk ver warmd 50 meter openlucht zwem bad met kinderbad, zonneweides, kantine, parkeerterrein, etc. De exploitatiekosten waren aanzien lijk en om die veilig te stellen werd op enig moment een deel van het zwembad, een groot stuk van de zon neweide, afgescheiden om daar een nieuwe woonwijk te ontwikkelen: de Rietvink. Weer later werd er geïnves teerd in een duurzaam zwemwater- verwarmingssysteem. Door al deze stappen zou je mogen stellen dat de gemeente op zijn minst een morele verplichting heeft om het zwembad in stand te houden. Gelukkig is de Stichting Vrienden van Het Baafje opgestaan en proberen zij met man en macht de zwemtoekomst voor Heiloo veilig te stellen. Een en ander gaat niet van een leien dakje. Recent werd nog ingesproken met de bood schap 'gemeente vertraag niet en wees behulpzaam bij de verzelfstan diging van Het Baafje'. Omdat dit proces niet vlotjes verloopt heeft de raad gesteld dat de komende vijf jaar de gemeente Het Baafje (mede) openhoudt. HEILOO-2000 is blij met dit raadsbesluit en verwacht dat de zwemsport, net zoals andere spor ten, zich in Heiloo kan blijven mani festeren. Voor de korte termijn staat de gemeente garant en voor de lange termijn bevordert en ondersteunt de gemeente de zwemsport (onder anderer door schoolzwemmen, gezondheidsprogramma's, et cetera). Door zich in te spannen om middels verzelfstandiging een geschikte par tij te vinden vindt HEILOO-2000 dat de gemeente garant staat voor het voortbestaan en zwemplezier van en in Het Baafje. Cees Rootjes: De gemeente kan, gezien de finan ciële situatie, een dergelijke garantie niet geven. De gemeenteraad heeft in meerderheid besloten om het voortbestaan tot 2019 te garanderen en het college opdracht gegeven om het beheer en exploitatie van het zwembad te verzelfstandigen. Er is nog geen duidelijkheid of dit gaat lukken. De PvdA was voorstander van een regionaal zwembad maar door het afhaken van de gemeenten Bergen en Heiloo is dat een gelopen koers. Samen met het CDA heeft de PvdA in 2012 een initiatiefvoorstel ingediend voor een recreatiepark annex overdekt/open lucht zwem bad aan de rand van de Zandzoom. Behoudens deze twee partijen was er geen enkele andere partij die het wilde bespreken om te kijken of dit een reële optie zou kimnen zijn. Wij zijn op zich geen tegen stander van het verzelfstandigen van het zwembad, maar hebben onze twijfels of dit gaat lukken. Verzelfstandigen met behoud van kosten voor de gemeente vinden wij geen optie. Wij zien meer in het creatief omgaan met de situatie. Onderzocht zou kimnen worden of het zwem bad niet samengevoegd kan worden met zwembad Loos. Het nieuwe zwembad zou dan een flexibele overkapping moeten hebben waar door het gehele jaar binnen of bui ten gezwommen kan worden. Op de vrijkomende gronden zou een kos- tendrager moeten worden gevonden om het budgettair neutraal te hou den. Voor beheer en exploitatie zou een private partij moeten worden gevonden. Een dergelijke creativi teit hebben wij binnen de gemeente niet waargenomen. Wellicht een idee voor een initiatiefvoorstel. Afdeling Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 16