□k. v-AyNK"-':U'i -V De Limmer Wensenboom ToP 00sst met 100.000 kurken New Voice (5 jaar) voortaan in Woord - en Communiediensten? - Conquista the place to be Top oogst kurken voor Limmen Ludiek r i 1: I f v NIEUWS UIT DE REGIO KORTOM Barnbees in grandcafé Mezza Luna live Spirituele beurs Werken met fietsbinnenbanden DIERENBESCHERMING INGEZONDEN MEDEDELING r \V V jli EGMOND - Het kerkkoor New Voice in Egmond Binnen viert alweer haar eerste lustrum! U leest daar binnenkort meer over. Toch is New Voice in over leg getreden met de pastor van Egmond om te bezien of zij nog wel Eucharistievieringen moet opluisteren. Immers, het koor zingt vanaf haar oorsprong geen echt liturgische lie deren. Er is indertijd met de toenma lige kerkleiding besproken dat het koor niet de reguliere kerkliederen zou gaan zingen, maar liederen die passend zijn in de kerk. New Voice heeft altijd de intentie uitgesproken om wel vanuit de kerk te zingen om daarmee een positieve bijdrage te leveren aan de kerkgemeenschap in Egmond Binnen. Daarom heeft het koor de pastor nu in overwe ging gegeven om New Voice alleen nog maar te laten zingen in de Woord- en Communiediensten én natuurlijk in de avondwake. De St. Adelbertuskerk, heeft vanaf 1964 (nu alweer vijftig jaar dus!) een prominente plaats in het dorp: een thuishaven waar New Voice enorm trots op is. Op de website van de kerk (www.rkegmond.nl) is te lezen, dat er een bijeenkomst was om de toekomst van de drie Egmondse parochies te bespreken. Het belang van deze bijeenkomst behoeft daar om geen betoog. Zaterdag 22 febru ari is het koor weer actief. De website www.new-voice. nl geeft overigens altijd het meest actuele nieuws! Het koor nodigt u uit daar eens op 'bezoek' te gaan, maar zij ziet u natuurlijk nóg liever op bezoek in de vieringen waaraan zij haar medewerking verleent. LIMMEN - Voor Limmen Ludiek was verleden week wel een heel bijzondere week. Via twee afzonderlijke internationale contacten, die lucht hadden gekregen van de recordpoging in 2015, werden maar liefst 100.000 kurken aangeboden. 70.000 uit Portugal via kurkpro- ducent Amomirm in Porto en 30.000 uit Duitsland via sektproducent Schloss Waehenheim in Trier. De kurken teller staat nu ver boven de 400.000 voor Limmen Ludiek. „Het doel was om iedere maand 12.500 kurken te scoren om zo 500.000 kurken in 2015 te hebben gespaard voor ons kurken mozaïek. Met deze top oogst lopen we meteen acht maanden voor op ons schema", zegt voorzitter Kees de Jong zichtbaar in zijn nopjes. Vieevoorzitter Andre Koopman vult aan: „100.000 kurken aange boden krijgen wil nog niet zeggen dat je ze ook al in Limmen hebt. Maar ook deze twee transporten waren binnen een week geregeld door onder andere top lobby werk van Henk Nuijens." „Ik las de LIMMEN - Woensdagmiddag 19 februari is er van 14.00 tot 17.00 uur Club, open inloop in Conquista. In de ene ruimte staan alle computers klaar en is er muziek met lichtshow. In de ruimte ernaast kan iedereen spelen op de PS3 en de Wii Singstar/ Buzz/ Sports Resort. Vrijdagavond 21 februari van 19.00 tot 23.00 uur is er open inloop bij Club X-tra XL, en op zaterdag 22 februari van 10.30 tot 12.00 uur wordt bij Kids de film Sjakie en de chocoladefabriek gedraaid. Wat voor wonderbaarlijks staat je allemaal te wachten in de oproep van Limmen Ludiek op hun Facebook en ben toen meteenk in de telefoon geklommen. Want ik weet gewoon dat er veel vachtwa gens vol met bloemen op Portugal rijden maar ik weet ook dat ze niet altijd vol terug komen met iets andere", zegt Nuijens. Binnen 24 uur had Nuijens contact met BTA International BV uit Hengelo en was het geregeld. „De 70.000 kur ken worden in Uitgeest gelost bij Berko Bloemenexport en ik zorg er persoonlijk voor dat ze in De Kurkenhof van Limmen Ludiek komen." Via wijnimporteur Groupe LFE uit Maartensdijk komen de andere 30.000 kurken uit Trier naar Limmen. Kurken uitsorteren mag wat Limmen Ludiek betreft ook Olympisch worden. Techniek, inzet, passie, gezelligheid, deel uit maken van een groot evenement zijn natuurlijk termen die juist ook precies bij Limmen Ludiek passen. Limmen Ludiek was daarom blij dat ze op vrijdagavond 14 februari weer veel ludieke vrijwilligere mochten begroeten in De Kurkenhof op de Jan Valkeringlaan. fabriek van Willy Wonka? Je zult er heel wat ontdekken wat grappig is, en een klein beetje wat geheimzin nig is... en een avontuur zo zoet en heerlijk als een reep van Wonka's allerlekkerste chocolade. Zaterdagavond 22 februari van 19.00 tot 21.00 uur is het Girlzzz Night Out! Een kloddertje verf hier.en een kloddertje verf daar, niets is te gek om de ware Picasso in jezelf te ontdekken. Vanavond halen ze alle creativiteit uit de kast en maken er een echt kunstwerk van. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de Kerkweg 50 te Limmen. 19 FEBRUARI 2014 REGIO - De vrijdagavond-live bij Mezza Lima is in een korte tijd een groot succes gewor den. 21 februari is het de beurt aan Bambees! Deze band, uit Heemskerk en omgeving is bin nen 1,5 jaar uitgegroeid tot een landelijke bestseller. Of ze nu op een festival spelen of in de intieme sfeer van een café, binnen de kortste keren waant iedereen zich in de early days of rock and roll. Ze brengen nieuwe en oude nummers in een eigen herkenbare Roek-a-Billy stijl waardoor jong en oud meegesleurd wordt in de denderende muziektrein. Stil blijven zitten is een onmogelijke opgave. Vooraf kimt u eventueel genieten van een heerlijk diner om daarna de pondjes er weer af te swingen. De aanvang is 21.00 uur en de toegang is gratis. Zie ook www.grandcafemezzalima. nl tel. 0251-652251 of 06-51144262. REGIO - Zondag 23 februari wordt er een spirituele beurs gepresenteerd in Heemskerk, in het sportcomplex op de Kerkweg 221. Van 11.00 tot 17.00 uur kunt u kennismaken met: paragnosten, helderzienden, mediums, kaart legsters, aura fotografen, reiki, edelstenen, sieraden, wellness producten, boeddha's, psycho metrie enzovoort. Alles wat te maken heeft met lichaam en geest is aanwezig, zo is er onder ande ren gratis vetmeting en deskimdig voedingsadvies. HEILOO - U neemt een fietsbin- nenband en u maakt hiervan een leuk tasje en een mooie halsketting. Dit leert u als u deel neemt aan de Nivon workshop op twee woensdagavonden 26 februari en 5 maart van 20.00 tot 22.00 uur. Het tasje wordt op les één gemaakt en de tweede les maakt u een mooie ketting. U wordt begeleid door docente Ria Geerlings. Voor fietsbin nenbanden wordt gezorgd. Deze workshop wordt gehouden in het Nivonlokaal in de Hofdijk, Mariënstein 178A, Heiloo. Opgave viatel. 072-5333127 en tel. 072- 5333217 of info@nivonheiloo.nl. Zie ook www.nivonheiloo.nl. Vermist Egaal rode kater, klein van stuk, gee„ 13 jr„ Bassie, Harrelaere, Heiloo Roodeyperee kater, witte neus, wangen en bef, voor witte sokjes, achter witte kniekousen, gee„ 6 jr., Dirk. De Oostkanter, Heiloo. Gevonden Witte poes met zwarte en grijscyperse vlekken, witte kop met zwarte vlek op linker en rechter wang onder het oor. Stationsplein, Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castrieum: Ria Dol, 0251-658504. V, «t Door de extra kurkenoogst kon er weer nar hartelust worden gesorteerd op vrijdag 14 februari. Aangeleverde foto LIMMEN - De PvdA stond op 1 februari bij Albert Heijn met de 'Wensenboom'. De wensen van inwoners van Limmen werden aan een para sol opgehangen ouder de noemer 'Wat zijn de wensen van de Limmer men sen'. Men heeft een heleboel reacties ontvangen. Ook zijn er met veel inwoners gesprekken gevoerd. Met al deze reacties zijn we heel blij. Ze geven een goed beeld van de zorgen en wensen die er bestaanBelangrijk is het op peil houden van voorzieningen. Door het sluiten van de Pax Christiesehool en bezuinigingen van de gemeente staan de bibli otheek, het zwembad en sporthal de Enterij onder druk. Inwoners maken zich zorgen over het voortbestaan van verenigingen. Jongeren trekken weg omdat er te weinig jongerenhuisvesting is. Veel inwoners maken zich ook zorgen om de zorg. Men is bang dat de zorg wordt afgebroken en men niet meer de zorg krijgt die men gewend is. De PvdA staat voor: vraaggericht woningen bouwen voor ouderen en jongeren; op peil houden voorzieningen niveau; initiatieven van inwoners ondersteunen waar mogelijk; zorg moet bereikbaar, veilig en toegankelijk zijn voor iedereen; Hoe kan de PvdA nu zorgen dat deze wensen van de Limmer mensen goed in de gemeenteraad doorklinkt? Elk raads- of carrousellid van de PvdA zal actief de contacten met één van de kernen van de gemeente Castrieum onderhouden, ook als hij of zij niet in die kern woont. Limmen heeft dus een vast aanspreekpunt in de PvdA-fraktie. De PvdA staat op 22 februari (van 11.00 tot 12.30 uur) opnieuw bij AH in Limmen. Dit keer kunt u zelf aangeven waar de gemeen teraad haar geld aan moet besteden. Tot slot een uitnodiging. Op 27 febru ari om 20.00 uur in Geesterhage (Castrieum) organiseert de PvdA een avond over Werkgelegenheid en de rol van de gemeente. Hoofdspreker: Agens Jongerius. Iedereen is welkom! De PvdA staat op 22 februari bij AH in Limmen met de 'wensen boom', speciaal voor de inwoners van Limmen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 17