Limmen pakt tweede periodetitel Wind speelt DVW parten 'Wit begint, zwart wint' bij schaakclub Oppositie HSVpakt periodetitel tegen Zeevogels sport 21 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Vredeburg 2 buigt voor Assendelft Wilde Westen bij GTH SpM De nummers 1, 2 en 3 van de zeeviswedstrijd. Aangeleverde foto VOETBAL LIMMEN - Zondag streed het elftal van Limmen 1 op de eigen grasmat tegen opponent Zaanlandia. Menig man wist nog dat Limmen in de laatste minuut van de eerder gespeelde uitwedstrijd verdiend een gelijkspel wist binnen te sle pen. Dit keer kwam het elftal van trainer Luijckx door een kopbal van Paul Zeeman al vroeg op voor sprong via een strakke voorzet van Jim. Na de 1-0 kwam Zaanlandia een paar keer gevaarlijk voor het doel van Randy Scheerman. Dit resulteerde tot een simpel uitge speelde gelijkmaker. Na rust was het Zaanlandia dat sterker uit de kleedkamer op het veld kwam. Hoewel het buffelende Limmen, dat door middel van een aantal perfecte reddingen, in de tweede helft van zowel de keeper als de verdedigers het tegendoelpunt wist te voorkomen, was het wederom Zaanlandia, dat dit keer via een buitenspel aanval toch de bal in de kluts eenvoudig wist binnen te tikken. In het laatste kwartier van de wedstrijd was het Limmen dat het intitiatief over nam. Rens Min wist via de linkerkant op snelheid langs de achterlijn een op een voor de keeper te komen. Hij twijfelde geen moment en legde de bal terug op Paul Zeeman, dat terhoogte van de penaltystip de 2-2 geplaatst kon binnenschieten. De bal werd net achter de doellijn gekeerd en de scheids twijfelde geen moment. De gelijkmaker en eindstand was een feit. Limmen, dat tot in de slotmi nuten nog enkele kansen had op de overwinning, was echter al ver zekerd van de tweede periodetitel aangezien de eerder die dag spe lende concurrent WSV '30 punten verspeelde tegen IW. Limmen is nu verzekerd van de nacompetitie om te promoveren naar de tweede klasse. Het eerste elftal is de laatste negen wedstrij den, gezien de tweede periode, al ongeslagen. Zes keer is de overwin ning gevierd en drie keer werden de wedstrijdpunten gedeeld. Met een riant doelsaldo, zowel scorend als verdedigend staat Limmen nu derde in de derdde klasse B met vier punten achterstand op de kop loper De Meteoor. ZEEVISSEN HEILOO - Zaterdag heeft de zeevisafdeling van De Vroegte Wint weer een wedstrijd gevist. Vanwege de storm kon de geplan de wedstrijd niet op de Zuidpier van IJmuiden gevist worden omdat deze met windkracht 4 gesloten wordt. Er is toen besloten om deze wedstrijd te vissen in het Noordzeekanaal met twintig deelnemers. Hier was het goed uit te houden in de luwte van het oude Velsen-Zuid. Alhoewel dit een zoet water is kimnen de eer ste kilometers van dit kanaal wel degelijke diverse soorten zeevis opleveren, vandaag in totaal liefst 54 stuks. Door het schutten van de sluizen wordt er zoveel zout water en vis binnengelaten dat je je soms op open zee waan, zo nu ook weer. Er werd gul, wijting, tong, bot en meun gevangen. Echter de wind maakte het de vissers wel moei lijk, aanbeten waren moeilijk waar te nemen. De onderstroom in het kanaal door het spuien van de over vloedige regenval van de afgelopen weken zorgde dat de zoute water- laag boven de bodem zich mengde met de zoete bovenlaag. Hierdoor reageerden de vissen niet zo gretig als was gehoopt. Het was dus zoe ken naar de vis en de kimst was om ze te verleiden tot een aanbeet. Drie vissers konden een nul noteren, de overige 17 vissers had den er twee of meer. Winnaar was, net als de vorige wedstrijd, Paul Steenhoek met 1260 punten. De vraag is hoelang hij deze vorm vast kan houden. Achter Paul staan er een stuk of vijf vissers om de lei ding over te nemen bij de eerste de beste misstap. Belangstellenden kunnen zich opgeven via zeevissen@devroegtewint.nl. LIMMEN - Op vrijdag 14 februari ontving het tweede zestal van SV Vredeburg koploper Assendelft voor een duel in de bondscom- petitie. Op dezelfde avond werd de negentiende ronde van de interne competitie gespeeld. Vredeburg 2 had het moeilijk met het hoger geplaatste eer ste team van Assendelft. Hidde Ebels, Remi Aaljes en Barry Blekemolen incasseerden een nederlaag. Teamcaptain Robert Termes en invaller Allard de Vries deden het prima met een remise en Sandra Hollander scoorde in een mooie aanvalspartij zelfs een vol punt. Maar al met al stond een 2-4 einduitslag op het scorebord. Assendelft heeft het kampioen schap in de derde klasse D bijna binnen. Vredeburg 2 zakt naar het 'rechterrijtje'. In de interne compe titie trok de marathonpartij tussen Paul de Ruijter en Kees Aafjes de aandacht. Ed en Bob Stolp, vader en zoon, kennen elkaar door en door, ook achter het schaakbord. Het resultaat van de onderlinge partij - remise - wekte dan ook geen verbazing. Bert Hollander en koploper Harold Ebels kwamen in een Siciliaanse partij, waarin het draaide om een gevecht om de open e-lijn, ook niet verder dan remise. Na zijn verloren partij tegen Gijs Pouw gaf Marcel Wester aan dat hij gewonnen had met fouten maken. Adri Beentjes liep tegen een oplettende Harry Levering aan, die goed oog had voor de kwets bare verdediging rondom de witte koning. Jan Brantjes en Theo Al vermaakten de omstanders met een spannende partij met een explosief eindspel, dat uiteindelijk voor beide spelers net niet te winnen viel. Jos Admiraal was uitstekend op dreef tegen Hans de Goede, die niet lek ker uit de opening kwam en in het middenspel een kleine combinatie te verstouwen kreeg. Zondag streed het elftal van Limmen 1 succesvol tegen opponent Zaanlandia. Aangeleverde foto SCHAKEN HEILOO - Een bekend gezegde in kringen van schakers luidt: 'Wit begint en wint.' Terwijl beoefenaren van het damspel zeggen: 'Wit begint, zwart wint.' De uitslagen van dinsdag bewe zen hoe betrekkelijk beide opvattingen zijn. Van de elf gespeelde partijen wer den er negen door zwart gewonnen en dat hadden er ook heel gemakke lijk elf kimnen zijn. De twee partijen waarin zwart niet aan het langste einde trok, waren die tussen Luca Gandossi en Herman Limmen en die tussen Richard Sauer en Harry de Jager. Herman had met zwart Luca na een Siciliaanse opening zwaar in het defensief gedrukt en dacht op de 25e zet de partij te beslissen met een mooie combina tie. Maar waar Luca al een paar zet ten op loerde werd realiteit: ineens kon hij Herman uit het niets verras sen en pardoes mat zetten. Richard Sauer en Harry speelden een heel avontuurlijke partij waarin Richard in tijdnood kwam. Hij gaf in die situ atie ineens een paard weg en daarna ook nog een loper. Toen vervolgens Harry in de hectiek een toren liet slaan door een loper besloten beide spelers maar tot een puntendeling. In de externe competitie leed het tweede team een grote nederlaag tegen het op papier zwakkere ZSC Saende. Alleen Frits van der Werff en Piet Manni wisten een half pimt te scoren. Het kampioenschap is nu toch wel uit het zicht geraakt. HEILOO - Het thema van de kleuterdemonstraties van Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo (GTH) die onlangs gehouden werden, was dit jaar 'cowboys en indianen'. Bijna alle kleuters kwamen ver kleed naar deze demonstratie waar zij aan vaders, moeders, opa's en oma's lieten zien wat zij alle maal hadden geleerd tijdens de kleutergymlessen. Spelenderwijs worden vaardigheden aangeleerd middels diverse parcours die de motoriek van het kind verbeteren zoals klimmen, springen, landen, evenwicht, souplesse, kracht en samenwerken. Plezier in het bewegen staat voorop. Zie voor infor matie over kleutergy en foto's van de demonstraties www.gth-heiloo.nl. Aangeleverde foto DE VELDEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 19