E 'Even vlug voor de verkiezingen' De IJsprinses door Falkland Toneel Vergeten verleden? Expositie in Oudheidkamer Heiloo H E I L O O KORTOM Spelender-Wijs Weer zangdienst in de Witte kerk Boekenmarkt Trefpunt 3.473,64 euro collecte Amnesty Keer op Keer opsteker Jo en Ab Krul-Harreveld zestig jaar getrouwd OKTERS DIENSTEN Praktijk E. GIANOTTEN is GESLOTEN van 24 tot en met 28 februari Dokter Ruurda neemt waar. tel. 072-5333080 UITKIJKPOST 19 FEBRUARI 2014 Hele coole voorstelling met kleurrijke figuren en muziek, voor alle leeftijden. Foto: A. de Graaf, E. Postma HEILOO - Ervaar hoe je door Spelplezier met elkaar je leven Spelend Wijzer kimt beleven. Voor iedereen die lichter door het leven wil gaan. Spelopdraehten prikkelen de zintuigen en active ren alle hersencellen waardoor je mentaal en fysiek op speelse manier in beweging komt. In ieder mens schuilt een diepge wortelde affiniteit met spel. Naast vreugde en plezier brengt het je in contact met jezelf en volledig in het Hier en Nu. Vijf dinsdag avonden van 19.30 tot 21.30 uur worden in Muzieksehool-Heiloo verzorgd door communica tietrainer/theaterdocent Tiny Beemsterboer. Kosten zijn 125,- voor vijf avonden. Data: 18 en 25 maart en 1, 8 en 15 april. Voor informatie en aanmelding: t.beemsterboer@planet.nl, tel. 0224-552719. HEILOO - Vorig jaar zijn in de Witte Kerk in Heiloo twee zang diensten gehouden in de sfeer van Songs of Praise. Dit werd bijzon der op prijs gesteld en daarom zijn er dit jaar vier diensten. De eerste is zondag 23 februari, van HEILOO - Met de Overeenkomst Nieuwe Strandwal (O.N.S) komt de aansluiting op de A9 dichter bij. In plaats van de in Nofal geraamde 14,6 miljoen voor de aansluiting en 12,2 miljoen voor groenprojecten heeft Heiloo lagere kostenbijdragen bedongen van 8,5 en respectie velijk 5,25 miljoen. Het besluit is een collegebevoegd heid; de gemeenteraad heeft geen invloed op de besluitvorming. Dat bleek tijdens de commissievergade ring vorige week; niet instappen zou betekenen dat wordt teruggevallen op oude afspraken. De Heilooër actiegroepen die de afgelopen maanden zijn opgestaan zien echter ook in O.N.S. veel haken en ogen. Heiloo Finaneiel Stabiel vraagt zich nog steeds het nut van een afslag voor Heiloo af. Voorzitter Robert Baltus is blij dat de risico's in Nofa 1 nu eindelijk aan de burgers bekend zijn gemaakt, maar hij vindt dat de in O.N.S. voorgespiegelde Svinst' voor Heiloo (bijna gehalveerde kos ten) veel te positief wordt gebracht. „De afslag wordt betaald uit pro jecten waarop reeds miljoenen- verliezen zijn afgeschreven. Hoe groot die zijn, blijft echter voor een buitenstaander onbekend. Veel raadsleden hebben volgens mij niet door, wat er eigenlijk gebeurt. Al met Nofal heeft Heiloo zijn kop in een strop gestoken en kan eigenlijk niet meer terug zonder de boel te laten springen." Baltus geeft aan dat Alkmaar het meeste baat heeft bij de afslag: „Een prestigeproject van de Alkmaarse wethouder Nagengast om Taqa tevreden te stellen, dat hij er nog even vlug voor de verkiezin gen wil doordrukken." HFS kan zo een aantal vragen opsommen waar de burgere van Heiloo nog steeds geen antwoord op hebben gehad. HEILOO - Het dorp Heiloo verandert. Als gevolg van die veranderingen raken mensen, gebouwen en karakteristieke elementen van het dorpsbeeld van vroeger in de vergetelheid. Oud Heiloo wijdt er een exposi tie aan. Wie kent ze nog de markante bestuurders van het Heiloo van vroeger en waar vind je hun namen terug? Hoe recreëerde men in Heiloo en waar vond dat plaats? Op diverse plekken waren beeldbe palende kunstwerken opgesteld; ze zijn spoorloos verdwenen. Waar is toch die fraaie fontein gebleven? Bovendien vreest hij nog altijd dat een afslag extra sluipverkeer uit de Egmonden zal aantrekken. Wat hem aan een ander duur maar noodzake lijk project, waar de gemeente geld voor moet uittrekken, doet denken; een spoortunnel. Stop Verkwisting vindt de afspra ken in O.N.S 'Onvolledig, onduide lijk en klungelig tot stand gekomen.' Het actiecomité is bezorgd over het democratische gehalte van de besluitvorming. „Het agenderen van O.N.S. voor de raadsvergadering op 3 maart is een farce. In hoofdstuk 1 van O.N.S. staat te lezen dat 'Nofal en oude afspraken integraal eindi gen per datum van ondertekening van O.N.S.' Wij zijn van mening dat hiermee partijen voor het blok wor den gezet." De actiegroep vraagt zich bovendien af wie de noodza kelijke vervolgprojecten (spoor tunnel, herinrichting Stationsweg, Vennewatersweg en Kanaalweg), nodig als gevolg van een groter verkeersaanbod uit de Egmonden, betaalt en wat deze gaan kosten. Stop Verkwisting wil ook weten wat het gaat kosten om uit Nofal en O.N.S. te stappen. Het roept de raad op actuele en correcte verkeers- en financiële cijfers en tot oplevering opschorting van de besluitvorming te eisen. Het actiecomité steimt het voorstel van D66: een referendum over de afslag, met de juiste infor matie. Het onlangs opgerichte actieco mité Goed Beleid van Wim Albers vindt de besluitvorming rond O.N.S. 'overrompelende en intimiderende eollegepolitiek'. De gemeenteraad wordt, in de ogen van Goed Beleid, op 3 maart een mandaat afgedwon gen, dat het nieuwe college na de verkiezingen opzadelt met de onom keerbare gevolgen ('enorme finan ciële risico's en daaruit volgende lasten'). 'Dit zou het bankroet van Heiloo kunnen betekenen.' Boerderijen bepaalden vroeger veel meer dan nu het dorpsbeeld. Door -grote- branden en andere oorzaken zijn er talloze verdwenen. Heilooërs zochten elkaar op op vaste plaatsen in het doip. Waar was dat ook weer? Dit verdwenen, maar ook vergeten verleden wordt in de expositie in beeld gebracht door middel van voorwerpen, films en vele foto's uit diverse bronnen. De expositie in de Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstaat 30, is vanaf zaterdag 22 februari geopend op zaterdagmiddag 14.00 tot 17.00 uur en dinsdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Informatie www.oudheiloo.nl, info.oudheiloo@gmail.com of tele foon 072-5321404. HEILOO - Falkland speelde 17 jaar geleden dit fijne stuk al met groot succes. Deze keer is het door regisseuse Carien van Opstal in een eigentijdse jas gestoken. Het zal je maar gebeuren. Daan valt in slaap en wordt wakker in een paleis. Dat is nog wel leuk, maar dit is een ijspaleis! Het is er ijs- en ijs koud. Alle bloemen en vogels zijn bevroren. De koning staat als een standbeeld van ijs in de tuin van het betoverde paleis en het hart van prinses Anastasia is veranderd in een klomp ijs. Daan wil zo gauw mogelijk weer terug naar huis. Maar de nare tovenares Muriël heeft ande re plannen. Gelukkig krijgt Daan hulp van de andere bewoners van het paleis. Ook Prins Valiant wordt gehaald: misschien kan hij de beto vering van zijn geliefde verbreken. Maar zijn ze wel opgewassen tegen Muriël en de grote ijsvogel die, zon der het te willen, gevaarlijk pikt met zijn snavel? De IJsprinses van Carla Berendse - Schel is een grap pig en muzikaal sprookje waarin veel kleurrijke figuren je meenemen naar een fantasievolle wereld. Alle kinderen die naar deze voorstelling komen mogen - om in de sfeer te komen of te blijven - in het week end van de voorstelling met hun toegangsbewijs bij Di Fiorentina in Heiloo een ijsje halen voor de helft van de prijs. De uitvoeringen zijn: zaterdag 8 maart en zondag 9 maart, om 13.30 en 16.00 uur. Kaartverkoop bij De Schrijverij (Stationseentrum en Het Hoekstuk), Brana ('t Loo) en Theater De Beim (woensdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur) in Heiloo. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voor stelling te verkrijgen aan de kassa van De Beim. Gereserveerde kaar ten dienen een kwartier voor aan vang van de voorstelling te zijn afge haald. Reserveringen en informatie: www.falklandtoneel.nl of bij Edith Otto, tel. 072-5334355 06-42158033. 16.00 tot 17.00 uur. Dit keer met medewerking van het koor One More Voice en de pianiste Saskia Terpstra. Douwe van der Noord spreekt een korte meditatie uit en verder komen veel bekende melo dieën voorbij. HEILOO - Op zaterdag 22 februari van 10.00 tot 13.00 uur is er de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze boekenmarkt is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kimt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kimt ook bellen, tel. 072- 5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om ze op te halen. HEILOO - De collecte van Amnesty International, die van 2 tot en met 8 februari werd gehou den heeft in de gemeente Heiloo, 3.473,64 euro opgebracht. 37 vrij willigers hebben gecollecteerd. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt halverwege de maand een Opsteker aan vereniging en/of stichting die zich belangeloos inzet voor de medemens. Deze wordt verblijd met een opsteker van 200,-. De opsteker van februari gaat naar Chantalle Roetink en Clarieke Jonker uit Heiloo. Zij gaan vrijwil ligerswerk doen in een weeshuis in Sri Lanka. U kunt Keer op Keer vinden aan Oosterzij 17 in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. De vroegere van Foreest-fontein aan de 'Rijksstraatweg' voor het gemeentehuis. Aangeleverde foto I HEILOO - Op 17 februari is het zestig jaar geleden dat Jo en Ab Krul- Harreveld in het huwelijk traden. De 86-jarige Ab is gebo ren in Wervershoof en daarna verhuisd via Hoorn naar Alkmaar. De 83-jarige Jo is geboren en getogen Heiloose. Ruim tien jaar geleden zijn ze verhuisd van Heiloo naar Alkmaar en sindsdien woonachtig in een appartement aan de Willem de Zwijgerlaan. Hun 60-jarig huwelijk wordt in familiekring gevierd met een diner in De Palatijn in Alkmaar. Het echtpaar is in Heiloo nog actief met biljarten bij Het Vennewater en met bridgen in Heiloo bij Het Trefpunt. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3