Energieker Leven Aftrap 'Samen' op Valentijnsdag Sterke verhalen in het Willibrordushuis Nog kaarten voor Wouter Hamel en de Kleine Prins H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Op zoek naar het geheim van de uilebal UITKIJKPOST 19 FEBRUARI 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst: Carolien Breed, foto: Niels Vlug Maarten Nieuwmeijer, Harrelaers 34, 1852 KW Heiloo, tel. 06-41011468, Faeebook: Energieker Leven, www.energiekerleven. nl, e-mail: maartennieuwmeijer@energiekerleven.nl. HEILOO - Een goede balans tussen 'Voeding, Beweging en Ontspanning', drie belangrijke ingrediënten voor een energieker leven waarmee vital life eoaeh Maarten Nieuwmeijer met zijn cursisten aan de slag gaat. Want te veel stress, slaapgebrek, teveel of ongezond eten, overgewicht, te weinig beweging of een combinatie eivan zorgen ervoor dat de balans verstoord raakt. Hierdoor voelen mensen zich minder energiek en stijgt hun gewicht. Het doorbreken van ingeslepen ongezon de gewoonten is de oplossing naar een gezonde en energieke leefstijl. Met het gratis Sneller Fit programma van Energieker Leven kan ieder een, die aan één of meerdere punten iets wil veranderen, ervaren hoe je in vier weken -ongeacht het punt vanwaar je start- je al lekkerder in je vel voelt zitten. De ervaring leert dat je na vier weken Sneller Fit je 20 gelukkiger voelt. Het Sneller Fit programma is een gratis en vrijblij vend voorproeve van wat Maarten met Energieker Leven nog meer te bieden heeft. Voor mensen met energie- en/of gewichtsproblemen, die net dat zetje nodig hebben, een unieke kans om gratis onder deskundige begeleiding te sporten met een gezellige club mensen. Heerlijk in de bui tenlucht; een total body work-out op het strand of in parken en bossen in en rondom Heiloo, waarbij plezier voorop staat! Als je meer resultaat wilt bereiken en je weet dat je dit niet alleen kan dan kun je het ver volgprogramma volgen waarin Maarten je als personal vital life coach begeleidt. Maarten heeft jarenlang als leidinggevende in het bankwezen gewerkt, totdat hij twee jaar geleden het roer compleet omgooide. Als fanatiek halve marathonloper lette hij al goed op zijn lijf en conditie. Dat hij zich daardoor lekkerder voelde in het dagelijks leven, was mooi meegeno men. Gedreven om onafhankelijk en zelf verantwoordelijk te zijn voor zijn keuzes, maakte Maarten in 2012 de stap naar zelfstandigheid en begon met Energieker Leven. „Als je bewust ergens voor kiest, beleef je er veel meer plezier aan!" Hij volgde diverse opleidingen, onder meer de opleiding tot vital life coach aan de Academie voor Holistisch Coachen, HBO medische basiskennis en de opleiding tot gewichtsconsulent. Eigen ervaring, een aantal testtrajecten en die opleidingen hebben geleid tot een totaalvisie om anderen op weg te helpen naar een betere leefstijl. Energieker Leven richt zich op hard werkende mensen met gewicht, stress en/of energieproblemen; grote of kleine. Stap voor stap en van uit een positieve benadering leert Maarten hen bij zichzelf te herkennen wat nodig is om je lekker in je vel te voelen. Het Sneller Fit Programma geeft je de energie om jezelf te kunnen verbeteren. Op 23 februari start een nieuwe groep van het Sneller Fit programma. Je kimt je opgeven via bovenstaande gegevens. HEILOO - Uilenballen kimnen ons veel vertellen over de prooien van de kerkuil. U kunt op donderdag 27 februari weer helpen bij het onderzoek van Landschap Noord- Holland. Soms komen er grappige voorwerpen tevoorschijn bij het pluizen van een uilenbal. Zoals tijdens de vorige pluisavond in Heiloo toen er een ringetje opdook. Het bleek afkomstig van een rood borstje dat een paar jaar geleden in Friesland was geringd. De uilenbal waar het in zat vond de boswachter in het Ilperveld bij Landsmeer en was afkomstig van een kerkuil. Meestal komen er botjes van mui zen uit de uilenballen tevoorschijn. De onderzoekers hopen vooral op die van de noordse woelmuis. Dat is een zeldzame soort, die op een aantal natte plekken in de provin cie voorkomt. Zo weten we zeker dat de noordse woelmuis leeft in de omgeving waar de uilenballen zijn verzameld. Dat is onder meer van belang voor de zoogdierenat las van Noord-Holland die dit jaar verschijnt. Daar is straks precies in te zien welke zoogdieren in de provincie leven en waar. Bij het uilenballen pluizen zijn vrijwilligere onmisbaar. Ook als u geen ervaring met deze klus heeft, bent u welkom. Kijk op www.uilenballenpluizen. nl voor meer informatie. Er zijn ook pluisavonden op 26 maart en 24 april. De avond duurt van 18.00 tot 21.00 uur in Heiloo, Rechte Hondsbossehelaan 24a in Heiloo. Voor de pluizere is er een voedzame soep, koffie en thee, uilenballen en determinatiemateriaal. Het is han dig een oude tandenborstel mee te nemen en eventueel een eigen loep en pincet. Aanmelden kan via d.hoogeboom® landschapnoordholland.nl. HEILOO - Nieuwe mensen leren kennen, vriendschappen sluiten, een relatie aangaan in welke vorm dan ook; het is belangrijk en elk mens heeft er behoefte aan. Om mensen met een verstande lijke beperking in deze behoefte te ondersteunen, hebben Patrick Rupsam, Lieke de Jong en Wilma Leeftink 'Samen' opgezet. 'Samen' maakt onderdeel uit van Hattrick Zorg, een organisatie die ambulan te zorg biedt aan mensen met een verstandelijke beperking. Het pro gramma biedt hen ondersteuning in het aangaan van nieuwe relaties en omvat een reeks groepsactivi teiten gedurende het jaar. Met als doel dat mensen met een verstan delijke beperking elkaar op een laagdrempelige manier en in een veilige omgeving kunnen leren ken nen. Want hechte vriendschappen ontstaan doorgaans niet na één ont moeting. De aftrap was vrijdagavond 14 februari, Valentijnsdag, in grand café Koekenbier in Alkmaar. Vijftig 'Valentino's' hadden zich aangemeld. Dankzij steun van Heiloo Olympics was het mogelijk dat de feestgan gers met een touringcar werden opgehaald en thuisgebracht. Na een welkomswoordje van Patrick Rupsam en Peter Kaandorp, oud- locatiehoofd van de Stolp, kon het feest beginnen. Een dj en een super coole live-band verzorgden de muzi kale omlijsting van de avond en lok ten menigeen naar de dansvloer. De aftrap van 'Samen', waarbij mensen met een verstandelijke beperking elkaar op een laagdrempelige manier kunnen leren kennen, was op Valentijnsdag. Foto: Carolien Breed HEILOO - De Bijbel is het best verkochte boek aller tijden. Maar tegelijk behoort zij tot de minst gelezen boeken. Hoe zou dat toch komen? Talloze schrijvers hebben in de loop der tijden geprobeerd de 72 boeken van de Bijbel toegankelijker en leesbaarder te maken voor het grote publiek. Vanaf Nehemia (8, 1-12) tot Guus Kuijer met zijn 'Bijbel voor ongelovigen' hebben schrij vers en dichtere onophoudelijk de 'Boodschap van God aan de men sen' in begrijpelijke en verstaan bare taal ter sprake gebracht. Want de bijbel blijft fascinerend en soms letterlijk aangrijpend, een boek vol menselijk drama. Drie lectoren uit de regio zullen op twee zondagmid dagen in februari/maart een aantal 'sterke' verhalen voorlezen uit ver schillende bijbelboeken, vertaald of naverteld door allerlei auteurs. De verhalen spreken voor zich, her verteld voor volwassenen in voor iedereen begrijpelijk Nederlands. Tussen de verhalen door klinkt fluit- en pianomuziek. Begeleiding: pastor van Schie, de heer Kroone en mevrouw Beeree. Zondag 23 februa ri en 2 maart, van 15.30 tot 17.00 uur in het Willibrordushuis, Westerweg 267, Heiloo. Kosten: 3,-, per bijeen komst. HEILOO - Voor de minimusical 'De Kleine Prins' zijn nog kaar ten verkrijgbaar. De voorstel ling vindt plaats op woensdag 26 februari om 14.00 uur in theater De Beun. Een tip voor iedereen die zijn (klein)kinderen in de voorjaarsvakantie een leuke middag wil bezorgen! Kaarten kosten 7,-. De Kleine Prins verlaat op een dag zijn eigen planeet omdat hij wel eens iets wil meemaken. Op zijn reis langs andere planeten komt hij allerlei bijzondere mensen tegen, onder andere een koningin, een aardrijkskundige, een muzikant en een lampopsteker. Ten slotte komt hij op de aarde, waar hij in de Sahara een vliegenier ontmoet die daar met motorpeeh is geland. De piloot heeft nog maar voor een paar dagen water en moet zijn vliegtuig weer aan de praat krijgen. Ook voor Wouter Hamel, die op zaterdag 22 februari theater De Beun om 20.15 uur aandoet met zijn vijfkoppige band, zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar. De singer/ songwriter brengt nummers van zijn nieuwste album 'Pompadour', maar ook oude, bekende muziek. Kaarten kosten 22,-. De vooretelling van Lavinia Meijer op zondag 23 febru ari om 14 uur is uitverkocht. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.vriendenvandebeim.nl, bij De Schrijverij, het Trefpunt, de biblio theek in Heiloo en in het theater. Ook voor Wouter Hamel, die op zaterdag 22 februari theater De Beun aandoet, zijn nog kaarten verkrijgbaar. Foto: Mathias Bothor

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5