Tromp en WijnDijck ploppen up! - i'Sg o *p>- H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Cito-toets zit er op! Afhandelen verkeer afslag A9 door Heiloo Vliegtuigoverlast Kaalslag en willekeur op het GGZ terrein Westerweg dure dumplocatie Heiloo Zinloos groenonderhoud Sprookjes aller tijden Gezelschapsbank bij Koekenbier Westfriese middag met Wil Gorter Contactgroep Partnerverlies Kennismaken met de computer Tablet voor beginners Belastingaangifte Hanzekooplui Internetcafé Pelgrimstocht Japan UITKIJKPOST 19 FEBRUARI 2014 HEILOO - In winkelcentrum 't Loo was al een tijdje het Wijnhuis van Kaashuis Tromp gevestigd. Direct tegenover de kaaswinkel was in het voormalig winkelpand van Jamin een tijdelijk onderkomen voor de wijnen gevonden. Door plotselinge ziekte is de wijnexpertise weggevallen en zocht de eigenaar van Tromp, Wim van den Berg, contact met 'de mannen van WijnDijck' om een oplossing te zoeken. Die is gevonden! Samen besloten WijnDijck en Tromp de tijdelijke winkel in de vorm van een 'pop-up-initi- atief voort te zetten en verder uit te bouwen! Vanaf dinsdag 18 februari is er dus weer volledige wijnexpertise aanwezig in deze vrolijke omgeving. WijnDijck en Tromp hebben hun beider assortimenten in het wijnhuis staan en dat dekt praktisch het hele smaakpalet van wijnen dat er in de wereld verkrijgbaar is... Plop dus gerust binnen in 't Loo en kijk rustig rond in de wondere wereld van het druivensap. De wijnliefhebbers van Tromp en WijnDijck laten u hier graag wat fraais zien en proeven. Men hanteert hier het uitgangspunt dat je alleen wijn moet verkopen die je zelf kimt waarderen. Zodoende krijgt u als klant hier een goed en eerlijk advies, desgewenst op eetgebied, maar uiteraard vooral wat daar zoal bij gedronken kan worden. Feitelijk gaat het dus eigenlijk niet over een pop-up-initiatief maar over een fijn plop-up-initiatief! Wijnhuis Tromp WijnDijck zijn in ieder geval de komende maanden geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 09.30 uur tot 18.00 uur plus de vrijdagkoopavond tot 21.00 uur! HEILOO - Op 13 februari, de laatste dag van de Cito-toets, zorg de een groep enthousiaste ouders voor een feestelijke verrassing op cbs de Duif. Na de pauze stond er een lekkere lunch klaar om de prestaties van de afgelopen dagen te vieren en even te ont spannen. De leerlingen kunnen weer opgelucht ademhalen. De Cito-toets zit er op! Drie dagen lang hebben ze gezwoegd op bijna driehonderd opgaven. De Cito-toets werd aangeboden op twee niveaus en een aantal leerlingen heeft de toets via de computer gemaakt. De einduitslag van de Cito-toets wordt half maart ver wacht. Foto: Marina Bruinzeel De nieuwe afslag A9 gaat er zeer waarschijnlijk komen in 2016/2017. Heiloo gaat minder meebetalen dan in eerste instantie was berekend. Prachtig. En natuurlijk is deze afslag van groot belang voor de groei van de Boekelermeer. Maar hoe gaat men het extra (sluip)verkeer vanuit Egmond en Bergen vice versa afhan delen? Moet al dit verkeer via de Vennewatersweg en het Malevoort? Nu is het Malevoort een heel aparte weg. Het bevat geen huisnummer sen bestaat alleen uit aangren zende achtertuinen en balkons. Als bezitter van een achtertuin aan het Malevoort heb ik ondervonden dat het verkeer en de daarbij behoren de geluidsoverlast op deze weg al enorm is toegenomen na de opening van het vernieuwde Het Hoekstuk in 2010. De combinatie AH/Lidl trekt veel autoverkeer uit de verre omge ving aan. Op een fijne zomerdag is het niet meer zo fijn vertoeven in de achtertuin. Het is geen minuut stil! Duizenden auto's passeren het Malevoort overdag. Ik gim de bewo ners van Plan Oost van harte him geluidswal, maar ons geluidsover last is veel directer en verstorender. Wij zijn absoluut niet gerust op de hoeveelheid extra verkeer die het Malevoort straks moet verwerken na het realiseren van de nieuwe A9-afslag. Het Malevoort is geen pro vinciale weg: nu niet, nooit niet! R. van Straalen Heiloo Mijn naam is Michiel Ullers en ik ben woonachtig op de Dokterslaan 30 te Heiloo. Sinds enige maanden is de overlast van overvliegende vliegtuigen een grote hinder gewor den (en explosief) toegenomen. Het probleem is de Polderbaan, die nu landingsbaan nummer 1 is. Omdat het vliegverkeer toeneemt, is de aan vliegroute verlegd van Castricum naar Heiloo en Alkmaar. Kortom, nu lijnen ze op boven Heiloo. Waar we tot halverwege 2013 wekelijks vlieg tuigen over zagen komen, zie je ze nu dagelijks overkomen. Op zich is dit nog niet eens het probleem, maar wel dat ze maar op 600 (officieel 875) meter vliegen. Kortom, ze lan den bijna in je achtertuin (en dat om de twee minuten). Tevens heb ik ver nomen via diverse piloten dat deze manier van aanvliegen onnodig is. In vele landen om ons heen is de aan vliegroute veel steiler, waardoor ze langer hoog blijven vliegen. Waarom beslist de Luchtverkeersleiding dan dat dit hier niet geldt? Nu de gemeenteraadsverkiezingen er aan komen is het misschien een mooi moment om de inwoners van Heiloo (en omstreken) in actie te laten komen om de politiek aan het werk te zetten. Doelstelling is niet dat er minder vliegtuigen overvlie gen (want we willen allemaal zelf ook vliegen), maar wel dat ze niet meer zo laag vliegen. Als bewoners kunnen we niet heel veel doen, behalve klachten achter te laten op www.bezoekbas.nl of Klachtenlijn Schiphol 020-6015555. Michiel Ullers Heiloo Geen storm, geen orkaan kan evenaren met het helse groenbeleid van de GGZ in Heiloo. Is het bezui nigingsdrift of de reinste willekeur. Ongeloof bij iedereen, die woont en werkt op het GGZ terrein, een open baar park in de gemeente Heiloo. De eiken aan De Olvendijk zouden meer tot z'n recht moeten komen, belachelijk! Prachtige metershoge groene coniferen zijn 'rticksicht- loos' omgezaagd. Een kale troos teloze ruimte blijft over. Schande! Bewoners zijn niet ingelicht, zij wor den kennelijk weer eens niet seri eus genomen. Is dit het einde? Of slechts het begin van de afbraak van een, voorheen, zo prachtig open baar park met kinderboerderij. Het verbaast ons, dat de GGZ dit zonder meer kan uitvoeren. Wij vragen ons tenslotte af, of de gemeente Heiloo hierin is gekend. Bewoners van het appartemen tengebouw 'Cornelius' aan De Olvendijk De Zandzoom en de afslag A9 staan heel lang hoog op de politieke agenda. Dit resulteerde in 2005 in het bestemmingsplan Zandzoom. Het gebied aan de westelijke kant van de Zandzoom rondom de Westeiweg, de zogenaamde westflank, zou eerst niet worden meegenomen in dit plan vanwege de imieke uitzichtlijnen en de fraaie overgang naar de omlig gende natuur. Maar om de afslag A9 te kunnen financieren werd de west flank onder bepaalde voorwaarden alsnog in Zandzoom opgenomen. Enkele citaten uit bestemmingsplan voor de westflank zijn: 'fijn wonen in het groen' en 'een groene zone met bos en grasland' en 'als er voorzie ningen komen, dan kunnen die een plek krijgen als dat niet ten koste gaat van de na te streven openheid'. Dat is allemaal mooi beschreven en er is ook door de gemeente fore geïnvesteerd in grondaankopen en de vele bezwaar-procedures. Maar wie wil daar nu voor veel geld gaan wonen als de gemeente daar van alles dumpt? Eerst creëert de gemeente zonder informatie en zon der vergunning een zandopslag aan de Westeiweg. Uiteindelijk moet deze zandopslag door het voeren van procedures van omwonende worden gesloten. De volgende dum ping is de C2000 mast. Omdat in Ypestein veel terechte bezwaren tegen de C2000 mast waren, is voor de Westeiweg 360 gekozen omdat het aan de rand van het doip ligt. Kennelijk hebben ze de geplande huizen van Zandzoom in de west flank al in hun gedachte geschrapt. Want er zullen weinig mensen in de buurt van zo'n torenhoge mast wil len wonen. Voor mij dan een dub bel gevoel want ik zou mijn rustige woonomgeving behouden maar wel met negatieve stralingseffecten en een verstoord uitzicht. Maar uitein delijk zijn u en ik verliezers. Want hierdoor wordt nog meer geld (denk aan vele miljoenen afboekingen) van ons allen door de politiek gedumpt! Erik-Peter Niesert Heiloo Ik zit 's morgens aan mijn kopje koffie (ja ik ben met pensioen dus het mag); en zie vijf a zes man met twee auto's plus aanhanger en een graafmachine in de kleuren van mijn gemeente steeds dichterbij komen. Waar zijn ze mee bezig en wat doen ze? Met redelijke tus senpozen zijn de mannen een hegje van een halve meter hoog aan het weghalen! Waarom? Iemand die achter een bureautje bij de gemeen te werkt, wil wat minder groen welk onderhavig is aan onderhoud. Prima, maar de tijd die besteed is aan het weghalen van dit stukje heg had men beter kunnen besteden. Zo had men een paar jaar dit hegje kunnen onderhouden. Ik denk dat zo'n heg over de gehele lengte van de Ypesteinerlaan in 15 minuten met een tractor op hoogte gesnoeid had kimnen worden. Nu is men dagen bezig geweest om de helft van het hegje te rooien. Waarom men halverwege is opgehouden laat zich raden. Dit hegje vormde een belangrijke barrière voor kinderen of honden die spontaan deze rede lijke drukke straat zouden kimnen oversteken. Wie bedenkt dit nu, het levert niets op, kost geld om het weg te halen en het onderhoud is een fluitje van een cent (letterlijk) Overigens ben ik, en met mij velen, blij dat de C2000 mast bij ons aan de Ypesteinerlaan van de baan is. J.J. Nijland Heiloo STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Sprookjesochtend in de voor jaarevakantie, op woensdag 26 februari om 10.00 uur. Grootoudere, oudere en kinderen vanaf 4 jaar beleven een spannende en vrolijke ochtend in het Trefpunt. Entree 4,- per volwassene met één kind, elk volgend kind 1,-. Opgeven en info bij Marlise Mantel, tel. 072- 5333061 Lunch met de Gezelschapsbank op donderdag 27 februari bij Grand Café Koekenbier, Kennemeretraatweg 16, Alkmaar. Soep, luxe broodjes, divers beleg, kroket, salades en melk/koffie/ thee. Aanvang 12.30 uur, prijs 15,-, tijdig reserveren via tel. 072- 5331297. Gezellige middag op zondag 23 februari met Wil Gorter van het hoe- denmuseum 'Zet 'm op' uit Andijk. Aanvang 14.00 uur, entree 5,-. Belt u ons tevoren even, 072-5331297, dat u van plan bent te komen? Op dinsdag 4 maart om 13.30 uur is er in het Trefpunt weer een bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies. Deze keer praten we over het onder werp 'Angst'. Entree 5,- inclusief consumptie. Welzijnscoach Karlijn Sengere, tel. 072-5331297 geeft meer informatie. Maandag 13 maart om 09.30 uur start deze cursus voor mensen die weinig weten van de computer. Ook als u na een tijdje pionieren zoekt naar een beter overzicht is deze cur sus erg verhelderend. Alle onderde len komen aan bod. De cursusprijs is 150,- voor zes lessen exclusief handleiding van 15,- (servicepas 5% korting). Lezing over de Hanze door Anja Kalis op woensdagmiddag 12 maart. In deze bijeenkomst gaan we in op de wijze waarop Hanzekooplui investeerden in kunst en cultuur. Zij trokken de beste kunstenaars aan om zich met him familie te laten por tretteren. Aanvang 14.00 uur, entree 10,-, graag van tevoren opgeven. Op maandag 24 maart starten de korte cursussen tablet voor begin ners. Over de bediening van het tablet en diverse handigheidjes. Een cursus voor Android (aanvang 13.00 uur) en een voor de iPad van Apple (aanvang 10.00 uur). De cursusprijs is 40,- voor drie lessen. Tea Rijke en Hans Boot staan elke dinsdag en donderdag tussen 14.00 en 16.00 uur klaar om al uw vragen met betrekking tot de com puter te beantwoorden. En mid delbare schoolleerlingen helpen op dinsdag- en woensdagmiddag na 16.00 uur met uw vragen over iPad of tablet met Android. Een en ander is gratis; het gaat op afspraak, bel tevoren dus even met onze recep tie. Ook dit jaar staan onze deskun dige vrijwilligere weer paraat om u te helpen bij uw belastingaangifte, tegelijk wordt dan ook gekeken naar de zorg- en huurtoeslag. Om hiervan gebruik te maken dient u lid te zijn van WonenPlus (onder deel van de Servicepas). Voor het lidmaatschap WonenPlus en infor matie over de belastinghulp belt u 072-5331297. Yvonne Schoutsen maakte op het Japanse eiland Shikoku de beroemde pelgrimstocht, 1300 kilo meter langs 88 tempels. Zondag 16 maart komt zij haar ervaringen met u delen, ook over de Japanse cul tuur, vrijgevigheid en het shingon- boeddhisme. Aanvang 14.00 uur, entree 5,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7