WOZ waarden dalen minder dan woningprijs 1 Stationsplein 5 wordt restaurant Plaza Cinco Smit Partners stelt ook particuliere belastingaangiften op Peter Langedijk Klusbedrijf voor alle uiteenlopende klussen EDRIJF Zondagmiddagconcert Witte Kerk Heiloo H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING LANGEDIJK Pelgrimstocht Japan iPad voor beginners Belastingaangifte Schaken tegen kampioene Soestdijk Probeer-computer Driegangendiner volgeboekt Heyloo bierproeverij Bijzondere natuurver schijnselen op IJsland UITKIJKPOST 5 MAART 2014 ALKMAAR - Afgelopen weken is in diverse gemeenten de WOZ beschik king bij woningeigenaren op de deurmat gevallen. Uit eerste peilingen blijkt dat de WOZ- waarden in de meeste gevallen minder zijn gedaald dan de gemiddelde woningprijs. Bij veel mensen rijst dan ook de vraag of de WOZ- waarde omlaag kan. Broekman Makelaars heeft ook dit jaar een gratis scan waarmee zij voor vele woningen direct kimnen zien of de WOZ-waarde te hoog is. Is dit het geval, dan kan bij de gemeente een bezwaarschrift wor den ingediend. John Duinmaijer: Vorig jaar hebben wij de WOZ-waarden van enkele honderden woningen gecontroleerd. Circa 35% daarvan was te hoog. Voor de eigenaren van deze woningen hebben wij bij de betreffende gemeente een bezwaarschrift met een taxatierapport ingediend. In 92% van de gevallen zijn wij in het gelijk gesteld en is de WOZ-waarde aanzienlijk verlaagd. Let wel op: Het bezwaar moet binnen zes weken na ontvangst van de beschikking bij de gemeente zijn. Voor meer informatie ga naar www.broekmanmakelaars.nl HEILOO - Er komt eindelijk weer leven in de brouwerij op het Stationsplein. De deuren van de horecagelegen heid aan het plein gingen begin juli 2012 dicht om bijna twee jaar geslo ten te blijven. Maar veelbelovende klusgeluiden kondigen nieuw leven aan. Want hier wordt begin april een nieuwe eet- en drinkgelegen- heid geopend; met een hedendaagse uitstraling en formule. De horeea- uitbaters ervan zijn Henk, Leneke en Judith, de vertrouwde en de drij vende krachten achter Wildschut Eten Drinken. Henk Wildschut licht alvast een pimtje van de sluier op: de naam wordt Plaza Cinco. Hij HEILOO - Het is bijna 1 april. Dat betekent: belastingaangifte doen. Doet u dit zelf of besteedt u het uit aan de deskundige belastingadviseurs van Smit Partners uit Heiloo? Of u nu ondernemer bent of een particulier. Smit Partners heeft kennis van zaken. Van jaarrekening tot deskundig advies en van begro ting tot particuliere belastingaan gifte. Wij stellen uw aangifte op, al vanaf 85,-, en beoordelen welke mogelijkheden voor u van toepas sing zijn zodat uw aangifte een zo gimstig mogelijk bedrag oplevert. Bij het opstellen van de aangifte komt veel kijken. Van vrijstellingen tot aftrekposten. Wat mag u aftrek ken en tot welk bedrag? Welke ziektekosten mag u aftrekken? Hoe zit het met een bril, is die nu wel of niet aftrekbaar? Of is dit afhanke lijk van de zorgverzekering en een drempel? Naast ziektekosten, zijn er ook aftrekposten voor de eigen woning, voor studiekosten en voor lijfrentepremies. Zo zijn er meer posten die mogelijk voor u van toe passing zijn. Schenkingsvrijstelling bijvoorbeeld, maar ook de verdeling van de aftrekposten over de fiscale partners kan positief uitpakken. Wilt u uw aangifte inkomstenbe lasting door ons op laten stellen? Dat kan. Wij verzorgen particu liere aangiften inkomstenbelasting vanaf 85,- per aangifte, afhanke lijk van de omvang en complexiteit van de aangifte. Heeft u vragen? Neem contact op via tel. 072-5331700 of mail naar info@smitenpartners.nl, www.smitenpartners.nl. legt uit dat het andere wordt dan, en los staat van het restaurant aan de Stationsweg. „Een mooie uitdaging, die we samen met een nieuw team medewerkers aangaan." Er wordt hard gewerkt aan een complete metamorfose van het interieur. Nu al herinnert weinig meer aan de 'donkerbruine Engelse' sfeer. Alles in het restaurant is gestript, alleen de bar staat nog overeind. De keu ken en toiletten worden flink onder handen genomen. Als het werk bin nenkort geklaard is zal Plaza Cinco een eigentijdse, gemoedelijke sfeer uitademen; zowel binnen als buiten op het prachtige zonterras. Henk vertelt dat het concept verfrissend en onderscheidend zal zijn. HEILOO - Nog te vaak krijgt all round klusser Peter Langedijk, ingehuurd voor een bepaalde klus, opmerkingen van opdracht gevers dat ze niet wisten dat hij zo allround is en ook tegel- en schilderwerk, stucwerk, instal- latiewerk zoals verwarmings-, elektra,- en loodgieterswerk, renovaties en kleine verbouwin gen kan uitvoeren. En zijn brede vakmanschap is nu precies waar Peter meer rucht baarheid aan wil geven! Met Peter Langedijk Klusbedrijf haalt u één ervaren allround vakman in huis die complexe klussen in en om huis kan uitvoeren, waar normaal gesproken meerdere specialisten voor nodig zijn, die dan vervolgens weer op elkaar moeten wachten. Peter voert één opdracht per keer uit, zodat de klus -zonder onderbre king- netjes en nauwkeurig wordt afgewerkt. Naast de nodige vak diploma's kan hij bogen op jaren lange ervaring. Hij wordt gewaar deerd om zijn betrouwbaarheid, zijn precieze manier van werken en het meedenken, om in samen spraak te komen tot een origineel en apart eindresultaat. Profiteer dit jaar (tot 1 januari 2015) nog van de verlaagde 6% btw regeling! Peter Langedijk Klusbedrijf, Ronde Laan 19 in Heiloo, tel. 06-53738896, www.langedijkklusbedrijf.nl. Renovaties en kleine verbouwingen Keukens, Badkamers Toiletten Tegel, Schilder en Stucwerk Verwarming, electro en loodgieterswerk Diverse klussen ir Met Peter Langedijk Klusbedrijf haalt u een ervaren allround vakman in huis. Foto: Carolien Breed HEILOO - Onder de titel Giganten brengen de pianiste Ellen Corver en violist Joe Puglia op zondagmiddag 9 maart een bijzonder concert. Het tweetal heeft al eens eerder (2012) in de Witte Kerk opgetreden en heeft toen bij het enthousiaste publiek een onuitwisbare indruk achtergelaten. Ook nu zullen deze gelauwerde musici zeker weer garant staan voor een verrukkelijk concert, waarin subtiel samenspel van hen vereist wordt, maar ieder van hen ook kan soleren. Een con cert, dat in de sfeervolle ruimte van de Witte Kerk wederom een imieke ervaring zal zijn. Het begint om 15.00 uur, de kerk gaat om 14.30 uur open. De toegangsprijs, inclu sief consumptie, is 13,-. Jongeren onder 25 jaar betalen 11,-. U kunt reserveren via www.wittekerkhei- loo.nl, door te mailen naar info® wittekerkheiloo.nl, of door te bellen naar 06-45184525. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Yvonne Sehoutsen maakte op het Japanse eiland Shikoku de beroemde pelgrimstocht, 1300 kilo meter langs 88 tempels. Zondag 16 maart komt zij haar ervaringen met u delen, ook over de Japanse cul tuur, vrijgevigheid en het shingon- boeddhisme. Aanvang 14.00 uur, entree 5.-. Op maandag 24 maart om 10.00 uur start een korte cursus voor beginners over de iPad. De alge mene bediening en erbij behorende handigheidjes. Ook komen aan de orde: internetten, mailen, foto's maken, bewerken en versturen, bel len en videogesp rekken via internet, videofilmpjes bekijken, apps kopen en installeren. De cursusprijs is 40,- voor drie lessen. Ook dit jaar staan onze deskun dige vrijwilligere weer paraat om u te helpen bij uw belastingaangifte. Om hiervan gebruik te maken dient u lid te zijn van WonenPlus (onder deel van de Servicepas). Voor het lidmaatschap WonenPlus en infor matie over de belastinghulp belt u 5331297. Zondag 9 maart geeft Timardi Verhoef een simultaanseance in het Trefpunt. Zij daagt jong en ouder uit om tegen haar te komen scha ken. Aanvang 14.00 uur, entree 2,-. Gaarne even melden via tel. 5331297 dat u van plan bent te komen. Er komt nog een excursie naar paleis Soestdijk, op zondag 16 maart. Onder meer wordt er de expositie 200jaar koninkrijk bezich tigd. De bus vertrekt rond 12.30 uur vanaf het Trefpunt en is circa 18.00 uur weer terug. De kosten bedragen 35,- inclusief audiotour en koffie met een petitfour. Wie de moed eigenlijk al had opgegeven wordt nu toch weg wijs gemaakt op de computer. Een leen-pc wordt kosteloos bij u thuis aangesloten en u kimt er vier maan den lang aan wennen. Tijdens deze probeerperiode krijgt u uitleg en begeleiding door een ervaren vrij williger. Na die vier maanden hebt u de keus: de leen-pc kopen of er helemaal mee stoppen. Voor meer informatie en aanmelden belt u ons op 5331297. Het diner van Samen Eten in het Trefpunt dat op 11 april wordt verzorgd door Restaurant Klein Vamebroek is al volgeboekt. Wilt u voorkomen dat u volgend seizoen weer achter het net vist, laat u dan nu op de lijst zetten, bel 072 - 5331297. Brouwerij Heyloo ontwikkelt en brouwt speeiaalbieren. Ook wil de brouwerij het doip Myvatn en haar geschiedenis promoten. Dit doen ze door gebouwen en objecten uit de historie van Heiloo op him etiketten te plaatsen en door lokale ingredi ënten te verwerken. Proeverij op maandag 24 maart om 15.30 uur in het Trefpunt. Opgeven via 5331297, entree 10,-. Natuurfotografen Jan en Mart Smit gingen op reis naar IJsland en komen op zondag 23 maart in het Trefpunt hun oogst presente ren. IJsland heeft spectaculaire landschappen en vele bijzondere natuurverschijnselen. Onder veel meer werden aan de oostkust de camera's gericht op druk bewoon de vogelrotsen waar je papegaaidui kers, noordse stormvogels en veel drieteenmeeuwtjes tegenkomt. En de sulfatarenvelden van Myvatn. Aanvang 14.00 uur; entree 5,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7