F.G.J. Pepping Bouw Allround Start met bedrijfspand aan de Maatlat in Limmen Heropening Bakkerij Putter Doek valt voor Bloemendagen Limmen NIEUWS UIT DE REGIO INGEZONDEN MEDEDELING Klaverjassen en Keezen in Akersloot INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Ongeloofwaardig (dorps) politiek REGIO - Het klaverjasseizoen in café de Vriendschap in Akersloot is onder tussen in volle gang en zaterdag 22 maart zal weer een grote drive worden gehouden. De aanvangstijd is 20.00 uur en men kan zich telefonisch opge ven op tel. 0251-312866. Zondag 23 maart begint om 13.00 uur het vijfde keeztoemooi van dit seizoen in de Vriendschap. Akersloot is de baker mat van het keezen in Nederland, vanuit deze plaats heeft het spel heel Nederland veroverd. De winnaars van dit toernooi mogen kiezen uit leuke prijzen en ook zal er een verloting worden gehouden met prachtige prijzen. Het inschrijven kan via keezbord.nl of 's middags aan de zaal. Het inschrijf geld is 5,-De Vriendschap, Kerklaan 18 Akersloot, tel. 0251-312866. REGIO - Maak kennis met het natuurlijk bouwen van F.G.J. Pepping. Het unieke concept met uitstraling, degelijkheid, duurzaamheid en kwali teit. Voor de aannemer, de klussenier, hovenier en de particulier. Pepping ontweipt, produceert en levert een exclusief programma aan chalets, bui tenverblijven, veranda's, schuren, vlonders, beschoeiingen, schuttingen, tuinprodueten, tuinhout/houthandel enzovoorts. Men werkt met een imiek concept dat een brede doelgroep aan kan spreken door de diversiteit aan keuzes die gemaakt kunnen worden in prijs en kwaliteit in grote en kleine projecten. Pepping werkt met een natuurlijke grondstof, namelijk onder andere lariks Douglas hout. Het hout dat wordt ingekocht heeft het FCS keurmerk. Zie de houthandel voor het assortiment in onder andere Douglas schuttingplanken, sehaaldelen, schermen enzovoorts. Lariks Douglas is een van de meest duurzame naaldhoutsoorten van Nederland en Europa. Dit heeft een warme uitstraling, mooie kleur en de juiste structuur. Lariks Douglas hout is voor heel veel toepassingen geschikt en het valt in duur zaamheidsklasse 2-3. Hardhout eiken valt in 1-2. Het concept van FGJ Pepping bestaat uit vier modules: 1: Eigen invulling door houtlevering uit de houthandel, 2: Modulaire (Bouwpakket) standaard modellen (brochure), 3: Uniek Modulaire (Bouwpakket) maatwerk modellen (brochure natuur lijk bouwen), 4: Uniek ontweip Allround project geleverd en gemonteerd. Vraag nu de brochure aan via contact op de site, en word wijzer in het unie ke concept van prijs en kwaliteit. In de houthandel is er een groot assorti ment constructie en tuinhout in Lariks Douglas, eiken, vuren en hardhout. F.G.J. Pepping Bouw Allround is met name gespecialiseerd in het gehele lariks Douglas assortiment, als enige in Noord-Holland. Na de landelijke verkiezingen hebben WD en PVDA een staaltje van onvoorspelbaarheid laten zien! Het is verkiezingstijd in de gemeen ten. Politieke partijen buitelen over elkaar heen om zieltjes te winnen met beloftes en mooie voorne mens. Het college in Castrieum van WD, CKenG, D66 en CDA heeft de afgelopen periode het zwembad Dampegheest in Limmen afgestoten en van een eenmalige fooi voorzien. Nu mag een stichting particulier de exploitatie verder zelf zien te rege len. Deze collegepartijen roepen nu in koor,wij ondersteunen de men sen die het zwembad runnen! Het beheer van de sporthal De Enterij is overgegaan naar het Zwembad de Witte Brug die de exploitatie maar rond moet zien te krijgen. Deze partijen roepen nu, we zetten ons in voor Sporthal De Enterij! Er was vanuit dit college een voorstel om kleine subsidiebedragen af te schaf fen en nu belooft men zich in te zet ten voor onder andere De Hortus, De Burgerij, het carnaval, Conquista en het mountainbikepareours! en beloven tevens meer aandacht voor Limmen uit respect voor het bijzon dere karakter van Limmen en uw belangen krijgen een centrale plaats de komende vier jaar! Loze belof tes?! Naar mijn mening heeft dit niets met respect en dorpsbelang te maken maar alles met ongeloof waardig dorpspolitiek! Ben Piepers Limmen REGIO - Bedrijventerrein Nieuwelaan-Oost is een feit. Er is gestart met de bouw van een bedrijfsverzamelgebouw voor een vijftal onderne mers uit Limmen en Castrieum. Het betreft hier: Aannemingsbedrijf van Stralen, Veldt Tegelwerken, Alwin Hes, Hoveniers bedrijf, William Liefting, Timmerbedrijf J&B Casctricum. De realisatie wordt volledig in eigen beheer uitgevoerd onder supervisie van Aannemeningsbedrijf van Stralen. Het pand wordt gebouwd in de stijl van een oude bollenschuur, zoals men dit meer aantrof in Limmen. Dit is het eerste nieuwe gebouw op het bedrijventerrein Nieuwelaan-Oost. Dit plan wordt gerealiseerd door de OGL (Ontwikkelings Groep Limmen). Het plan kent een lange voorgeschiedenis, maar nu wor den er tocht stappen gemaakt. Dit bedrijventerrein is bedoeld voor onderne mers uit Limmen en de regio die naar nieuwe mogelijkheden zoeken. OGL biedt hier gronden aan en ondernemers kunnen zelf of in combinatie zelf een pand realiseren. Het bedrijventerrein kent weliswaar een kleinschalig karakter, maar een goede ligging en een goede ontsluiting. Nadere informa tie kan worden verkregen bij Driessen Vastgoed in Limmen. LIMMEN - Na een korte verbouwing gingen op donderdag 13 maart de deuren van Bakkerij Putter aan de Hogeweg weer open. De nieuwe inrich ting oogstte volop lof van de vele klanten die het team van Bakkerij Putter kwamen feliciteren! De winkel heeft een nostalgische Anton Pieck uitstra ling gekregen, die de historie van het karakteristieke hoekpandje waar al generatieslang 'gebakkerd' wordt, eer aan doet. Terug in de tijd met oude foto's van Comelis en Wijnanda Sassen, Albert Sassen en vader Wim Putter die in 1989 de winkel overnam van Albert. Het assortiment is uitgebreid; naast tal van verschillende, heerlijke, ambachtelijke broodsoorten waar onder spelt natuurbrood en molenspeltbrood, het wereldberoemde spijs- brood van Putter en idem Oudhollandse tulband heeft Bakkerij Putter in Limmen nu ook uitgebreide keuze in eigengemaakte bonbons, chocolade en nog meer diverse cake- en koeksoorten. In de prachtige nieuwe gebaks vitrine lonken overheerlijke taartjes en gebakje tegemoet. Bakkerij Putter, Hogeweg 159, Limmen, tel. 072-5055162, www.bakkerijputter.nl. LIMMEN - Na 62 jaar valt het doek voor de Bloemendagen van Limmen; hiermee komt een einde aan een lange traditie van het voormalige bollendorp. Dit jaar gaan de Bloemendagen, die op 26 april geopend worden, nog gewoon door. Voor het laatst wor den de mooiste mozaïeken gehono reerd met de Zilveren Tulp, Bronzen Hyacint of Bronzen Narcis. Maar daarna is Limmen uitgeprikt. Met pijn in het hart heeft het bestuur van Stichting Bloemendagen Limmen deze conclusie vorige week maandag tijdens de vergadering moeten trekken. Een emotioneel besluit, genomen omdat het aantal deelnemers steeds verder terugliep. Voorzitter Cees van den Berg en Liesbeth Hendrix lichten toe dat alle inspanningen om meer prikploegen op de been te krijgen en meer moza- ieken in het doip, te weinig hebben opgeleverd. „Het was trekken aan een dood paard", aldus Cees. „In 2010 was ook al een terugloop zichtbaar, maar 2011 werd -door allerlei wer vingsacties voor meer deelnemers- toch een topjaar!" Dit jaar liep het andere; het minimum aantal stuk ken van 25 werd, ondanks her haalde oproepen die toch nog drie nieuwe prikploegen opleverden, met een teleurstellende 13 aange melde stukken lang niet gehaald. Het inkorten van de route of het centreren van mozaïeken op een centrale locatie in het doip was voor de prikploegen geen optie. Tot circa twintig jaar geleden telde de Bloemendagen jaarlijks tegen de honderd mozaïeken, grote en kleine werkstukken, er kwamen drommen mensen op af die in file door het doip reden. In hoogtijdagen waren er ruim 1000 mensen actief, prik ploegen telden 40 a 50 mensen, om de Bloemendagen te doen slagen. Cees: „Het maken van een mozaïek is monnikenwerk! Twee- a drie duizend kratten met verschillende kleuren hyaeintenbloemen die wor den geritst en aan spelden geregen, klaar voor de prikploegen." Liesbeth is opgegroeid met mozaïeken; haar vader is 35 jaar actief geweest voor Stichting Bloemendagen Limmen, zijzelf alweer 22 jaar. In haar jeugd werd menig Limmer huiskamer de week voor de Bloemendagen gebombardeerd tot prikruimte. Gezellige tijden met een groot gevoel van saamhorigheid. Het bestuur wil de traditie dan ook netjes afslui ten. Morgen, donderdag 20 maart houdt Stichting Bloemendagen in De Lantaarn voor alle betrokke nen een informatieavond; aanvang 20.00 uur. Het ritsen van de hyacint bloemen in een partytent, jarenlang een vertrouwde bezigheid voor mening Limmer. Foto: Caroiien Breed 1 ittKOOp

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11