ZONDAG 13 APRIL Bach Battle in Heiloo Ga mee op groensafari door de perken van Heiloo RENSEN ABNAMR0 WALK vanaf 09:00 4, 8, 12 en 16 km RUN vanaf 14:00 Start en finish Stationscentrum Heiloo info/schrij'f in via www.pccmaalwaterrunenwalk.nl 14 Bijzondere week voor OBS De Springschans i Marc Chagall in Rond de waterput csfiSKSfe Sport HclotY inkels s*at/ons- c®ntru uur Bambini-run 2, 4 en 10 km uur Opbrengst voor sport school advocaten stationscentrumHeiloo Benedictus doet mee aan Kangoeroewedstrijd 26 MAART 2014 UITKIJKPOST HEILOO - OBS De Springschans school stelt tijdens verkiezin gen altijd een ruimte beschikbaar als stembureau. Om 10.00 uur kwam burgemeester Hans Romeyn zijn stem uitbrengen en bracht tevens een bezoek aan de kinderen van groep 5 b. Eerst deed hij zijn ambtskettting om en daarna barstte het spervuur aan vragen van de kinderen los. Dat was hard werken! Tot slot mocht de hele klas mee in het stembureau om te zien hoe burge meester Romeijn zijn stem uitbracht. Aangeleverde foto HEILOO - Voor Marc Chagall is de Bijbel de rijkste poëtische en kunstzinnige bron. Hoewel Chagall vaak geassocieerd wordt met het surrealisme, ontwikkelde hij een heel eigen stijl en inter pretatie van de Bijbelverhalen van met name de aartsvaders Abraham, Isaak, en Jacob. Hij tracht in zijn kimst het 'boven natuurlijke' vorm te geven door vensters te openen naar de andere werkelijkheid die niet los te denken is van onze alledaagse werkelijkheid. Daarnaast heeft deze joodse kunstenaar zich ver staan met de kruissymboliek. Dat is hem in het Jodendom van zijn dagen niet altijd in dank afgeno men. Anderzijds brengt Chagall ons in de christelijke kerk op vol strekt ongebruikelijke wijze een boodschap met een ons zo bekend en vertrouwd symbool: dat van het kruis. Ds. D. van Arkel, dins dag 1 april, van 20.00 tot 22.00 uur in het Willibrordushuis, Westeiweg 267, Heiloo. Kosten: •3,-. www.ronddewateiput.nl. HEILOO - Donderdag 3 april vindt in de Heiloo in Ter Coulsterkerk een Bach-Battle plaats. Kinderen vanaf 8 jaar gaan de strijd aan met elkaar en met volwassenen over hun ken nis over Bach en zijn Mattheus Passie. Om 19.00 is er korte animatie over de Mattheus, waarna met een interaktief computerprogramma de battelaars informatie over Bach kunnen verzamelen (zelf een laptop meenemen!). Vervolgens treden de kinderen van het Oratoriumkoor Heiloo op in twee stukken uit de Mattheus. Daarna wordt de beste Mattheus kenner gekozen, en wordt het eerste gedeelte afgesloten met een voetbal-Mattheus van een half uur op film. Na de film kunnen vol wassen een lezing volgen over de achtergronden van de Mattheus en kunnen zij tot slot luisteren naar de Generale Repetitie van de Mattheus met koor orkest en solisten in de grote zaal van de Ter Coulsterkerk. De avond bestaat uit twee delen; 19.00 tot 20.30 uur voor de kinderen, 20.00 tot 21.30 uur voor de volwas senen. Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo. Toegang 10,-. Opgeven en informatie bij Muziek en Dansschool Heiloo, tel. 072-5332460, of info@muziekendansschoolheiloo. nl. Deze avond is georganiseerd door Kees de Bruijn van Muziek en Dansschool Heiloo, in samenwer king met Oratoriumkoor Heiloo, en de Bibliotheek Heiloo. HEILOO - Als betrokken inwoners van Heiloo houden Mercedes Docter (Vereniging Groei en Bloei) en Dorien Reiche (Buurttuin de BY) een groensafari. „Tijdens de groensafari fietsen we langs een aantal plekken in Heiloo waar het gemeentegroen door bewoners van die straat wordt onderhouden ('geadopteerd groen') en waar mogelijkheden liggen om dit te doen. Want we zullen het allemaal wel gemerkt hebben: er wordt bezuinigd op het groenonderhoud in Heiloo. Maar wat nog niet iedereen weet, is dat het groen voor je deur niet hoeft te verdwijnen. Je kunt het gemeente- groen als het ware adopteren met je straat of met een aantal buren. Maar hoe doe je dat dan, hoe veel tijd kost dat? En krijg je hulp van de gemeente of van groenex- perts, welke regels zijn er, mag je ook andere planten neerzetten? Daarom organiseren wij de groens afari! De gemeente fietst met ons mee en licht de mogelijkheden en afspraken toe die gemaakt kunnen worden voor het groenonderhoud. Daarnaast is er ruimschoots gele genheid om de bewoners, die al bezig zijn met groenadoptie, vra gen te stellen. Fiets mee met de groensafari op donderdagavond 10 april van 19.15 tot ongeveer 20.45 uur. Het startpunt is aan de stati onsweg 136, op het pleintje voor de Rabobank. De fietstocht zelf gaat door Vredenoord en Vierakkers." HEILOO - Donderdag 20 februari deed een aantal kinderen van de Benedictusschool mee met de landelijke Kangoeroewedstrijd. Door deze wedstrijd ervaren ze dat wiskunde op elk niveau heel leuk en uitdagend kan zijn. De wedstrijd duurde vijftig minuten en binnenkort wordt bekend of en wie de eindstreep zonder pro blemen heeft gehaald. Aangeleverde foto "êiloo Petrus Canisius College 9

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 14