Leids Barok Ensemble in Limmen Akersloot gaat inbraken tegen met extra waakzaamheid WhatsApp groepen Dansduo 'An the Floor' wint Kunstbende Noord-Holland Maljst NIEUWS UIT DE REGIO Wandelen voor Water flmm Floor van Woensel (16) uit Limmen en Anne Oudhuis (16) uit Assendelft doen mee aan de Kunstbende. Aangeleverde foto LIMMEN - Floor van Woensel (16) uit Limmen en Anne Oudhuis (16) uit Assendelft mogen meedoen aan de lan delijke wedstrijd van de Kunstbende. Vorige week heb ben ze als duo An the Floor de voorrondes in Noord-Holland gewonnen. De Kunstbende is een wed strijd voor jongeren tussen de 13 en de 18 jaar met creatief talent. Meedoen aan de kunstbende kan in acht verschillende eategoriën. Het thema van dit jaar is 'Wordt ver volgd' en Anne en Floor gaven dit thema vorm in de categorie dans. „We hebben zelf een choreografie gemaakt", zegt Floor. „Om dit te verduidelijken hebben we van te voren filmbeelden laten zien." Het filmpje ging over kinderen die in oorlogsgebieden leefden en daar mee gaven Anne en Floor een eigen draai aan het thema. „Bij 'wordt ver volgd' denk je als snel aan een open einde", zegt Anne. „Wij wilden er iets totaal andere mee doen en toen kwamen we hier op uit." In het jury rapport stond dan ook dat ze goed buiten de kaders hadden gedacht. Na het filmpje begon de dansact. „Onze dans ging over oorlog en geweld, maar ook over dat mensen niet de hoop op moeten geven", aldus Floor. „We eindigden onze act daarom met een filmpje waarin de kinderen gelukkig in een weeshuis zitten." Het dansduo heeft hiervoor twee keer eerder meegedaan aan de kunstbende. Floor: „Je weet steeds beter wat je moet doen om in de prijzen te kimnen vallen. We gingen er dit jaar met een heel goed gevoel naar toe. Een soort voorgevoel." Op 3 mei 2014 zal 'An the Floor' in de landelijke wedstrijd te zien zijn in de Melkweg in Amsterdam. Volgens Anne moet er nog wel het een en ander gebeuren: „We moeten alles nog goed doornemen totdat we het kunnen dromen en er echt klaar voor zijn." AKERSLOOT - Sinds een paar weken telt Akersloot een aan tal WhatsApp groepen (burger- net Akersloot) die als 'extra ogen' de buurt in de gaten hou den. Het is een initiatief van Petra Nordholt, die iets wilde doen aan het gevoel van onvei ligheid door de inbraken die Akersloot teisteren. Ze heeft via Facebook een oproep gedaan om WhatsApp groepen, met elk vijftig aangesloten personen, te vormen om het aantal inbraken in Akersloot te verkleinen; aangeslo ten leden informeren elkaar over verdachte situaties in de buurt. Petra: „De oproep verspreidde zich als een olievlek!" En kwam vrij snel bij Carla Simons terecht, lid van de vrijwillige brandweer in Akersloot. Carla nodigde vervolgens Ruben Noom uit; Ruben, die binnen kort van Uitgeest naar Akersloot verhuist, is zeer actief met zijn websites www.112-Uitgeest.nl en www. 112-akersloot.nl. Hij brengt hierop regelmatig ver slag uit van incidenten waarvoor de brandweer van Akersloot en/ of Uitgeest is uitgerukt. Door de input van Petra, Carla en Ruben te bundelen werden nog meer men sen bereikt. Akersloot telt al drie WhatsApp groepen. Ruben heeft eerder al voor Uitgeest een soort gelijk netwerk opgezet, dat met 14 groepen enorm aanslaat. „Bij het landelijk opererende Burgemet worden burgers in tweede instan tie geïnformeerd en gevraagd op te letten. De Akereloter en ook de Uitgeester WhatsApp groepen lich ten elkaar indien relevant in als ze iets verdachts zien." Om wildwest taferelen te voor komen, hebben ze als kembeheer- ders een protocol met een aantal richtlijnen en regels opgesteld wat verspreid wordt onder de nieuwe LIMMEN - Het veertigste concertseizoen van Limmen Cultuur wordt op zondag 6 april afgesloten met een optreden van het Leids Barok Ensemble. Dit orkest bestaat uit veertien strijkers en een klavecimbelspeler. Ze hebben zich gespecialiseerd in de Barokmuziek en boeken al vijfentwintig jaar successen met de authentieke uitvoering van de prachtige werken uit die periode. Voor het concert in Limmen heeft men gekozen voor onder meer het Vierde Brandenburgse Concert van J.S. Bach, een Concerto Grosso voor twee fluiten en strijkers van Corelli en com posities van Telemann, Avison en Richter. Er is een drietal solisten geëngageerd: de violiste Wiveka Elion en de blokfluitisten Isabelle Mereuri en Han Tol. Met name deze laatste fluitist is een man met een grote naam. Hij is professor aan de Hoehsehule für Kiinste in Bremen, was jarenlang lid van het ver maarde blokfluitkwartet 'Flanders Recorder Quartet' waarmee hij zo'n 600 concerten over de hele wereld speelde. Het concert van het Leids Barok Ensemble vindt plaats in de Protestantse Kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen. Aanvang van het concert: 15.00 uur. De kerk is open vanaf 14.30 uur, tel. 072-5052235. Kaarten via www. limmencultuur.nl of per e-mail: limmencultuur@hotmail.com. leden. Bij het niet naleven van de regels wordt iemand de toegang tot de groep ontzegd. De drie bena drukken dat meldingen via het Akereloter burgemet geen vervan ging van een spoedmelding via 112 of 0900-8844 zijn, maar een aan vullende werking kunnen hebben. Petra: „De politie moet nog steeds als eerste gebeld worden bij een verdachte situatie. Het is ook niet de bedoeling dat burgers de rol van de politie overnemen." Ruben onderhoudt regelmatig contact met de wijkagent van Uitgeest. Hem is verteld dat het politiekorps van Kennemerland blij is met de extra ogen en oren, maar dat het geen heksenjacht mag ontketenen. Carla vult aan: „De eerste melder belt ook de politie, die hiermee sneller infor matie tot beschikking krijgt en zo sneller kan optreden." Petra hoopt dat met deze extra burgerwacht de omgeving minder aantrekkelijk wordt voor inbrekers. „Dat het een preventieve werking heeft, want de hele buurt kijkt mee!" Wie zich wil aanmelden voor bur gemet Akersloot kan dit doen via www.112-akereloot.nl of bij Petra door een email te sturen naar petra- nordholt@gmail.com met het 06 nummer. Door de input van Ruben, Carla en Petra te bundelen werden nog meer mensen bereikt. Foto: Carolien Breed LIMMEN - De bovenbouw van basisschool het Kleurenorkest in Limmen, hebben afgelopen donderdag meegelopen met een lan delijke aktie georganiseerd door Simavi. Een project, waarbij alle tweeëntwintig leerlingen zes kilometer lopen met zes liter water op hun rug. Uit de reacties van de kinderen bleek dat ze het erg zwaar hadden gevonden. Maar ook vonden de kinderen het heel gezellig om met elkaar in de zon door Limmen te wan delen en ze zijn supertrots op het opgehaalde bedrag, totaal 900,-. Met als topverkoper Ties Halewijn met 220,-! Door hier aan mee te doen zijn de kinderen zich bewust geworden dat het niet altijd vanzelfsprekend is om stromend water uit de kraan te hebben. Andere kinderen lopen deze wandeling dagelijks, alleen maar VOOr schoon drinkwater. Foto: Evelien Groen Het seizoen van Limmen Cultuur wordt afgesloten met een optreden van het Leids Barok Ensemble. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15