Afsluiting project op De Brug Schrijver Suzanne Buis bezoekt Pax Christi Maandritten Tourclub Limmen gaan weer van start One Piece At a Time komt naar Akersloot REGIO iÉi r^i 17 gelezen worden Blik op de Strandwal Akersloot r>- 00 UITKIJKPOST 26 MAART 2014 LIMMEN - Voor het nieuwe sei zoen 2014 worden de maand ritten voorbereid door de Tourcommissie TCL onder lei ding van Leo Vermeulen. Iedere eerste zondag van de maand (starttijd 08.00 bij De Burgerij in Limmen) van april tot en met september wordt er een uitdagende fietsrit gehouden, waar van de afstand tussen de 100 en 150 kilometer ligt, met een enkele uitschieter naar 185 kilometer voor de echte wielerliefhebbers. De openingsrit (circa 105 kilo meter) is op zondag 6 april, waar bij onder meer 'het kopje van Bloemendaal' en Zandvoort wor den aangedaan. De slotrit van het seizoen 2014 (185 kilometer 'Lage Vuursche' met twee keer een koffiestop) wordt verreden op zondag 7 september. Verder wordt er elke zondag gere den in verschillende groepen over een afstand van circa 85 kilometer met een koffiestop. 'Belangrijkste regels die we willen blijven hand haven is dat we op eikaars veilig heid en die van de overige ver keersdeelnemers letten, dat we er geen wedstrijd van maken, dat we samen uit en thuis komen en dat we aan het einde van de rit kunnen zeggen dat we er van genoten heb ben.' Meer informatie of lid worden van de Tourclub Limmen? Kijk eens op de website van de TCL www.tourclublimmen.nl, of meld u aan via het aanmeldingsformulier op de 'contactpagina' van de web site! Ook is het mogelijk om een keer mee te rijden zonder direct lid te worden; kijk dan even op de web site voor de juiste starttijden en startlocatie. De Tourclub Limmen ziet uit naar een fantastisch wieier- «^piynpn' Julia Jurgens (8) van de Pax Christi in Limmen had een speciale verrassing voor haar groep 5. Tijdens haar boekbespreking over Floortje kwam tot ieders verrassing de schrijfster van dit boek, Suzanne Buis tevoorschijn. Aangeleverde foto LIMMEN - Julia Jurgens (8) van de Pax Christi in Limmen had een speciale verrassing voor haar groep 5. Tijdens haar boekbespreking over Floortje wil voetballen liet ze een prachtige, zelfgemaakte power- point presentatie zien. Bij de foto van de schrijfster liep ze naar de deur: 'En dan is hier... de schrijf ster: Suzanne Buis!' Julia had samen met haar moeder en de ouderraad geregeld dat Suzanne Buis een bezoek bracht aan groep 5. Julia maakte haar boekbespreking af en daarna hielp Suzanne bij het beant woorden van de vele vragen van het enthousiaste publiek. Julia hield een quiz en alle kinderen hadden goed opgelet en werden beloond met een sticker en een boekenleg ger. En Julia kreeg een 'goed'! Na de boekbespreking vertelde Suzanne iets meer over haar werk. Ze liet boeken zien die ze voor Uitgeverij Kluitman uit Alkmaar schrijft en vertaalt, van Lizzy, Floortje, Deltora en de Glitterclub. Vooral het boek AKERSLOOT - Op donderdag 27 maart is iedereen van 18.30 tot 19.30 uur welkom op basis school De Brug in Akersloot bij de presentatie van het school project. De afgelopen weken is er hard gewerkt aan het project waar bij de leskisten van de Canon van Akersloot werden ingezet. Deze canon is bedoeld als extra aanvul ling op de geschiedenislessen voor het basisonderwijs. Door middel van dit programma worden alle leerlingen op de basisschool in staat gesteld kennis te maken met het erfgoed van Akersloot. Zo is er in groep 3 veel geleerd over de school van vroeger, in groep 4 leer den de kinderen alles over de win kels van vroeger. Groep 7 maakte een wandeling over de strandwal- len van Akersloot en de groepen 8 hielden zich bezig met de periode van de Tweede Wereldoorlog. De projectpresentatie begint met een optreden van koorzang. Alle klas sen hebben de afgelopen les gehad van Marlies van Winkel (actrice en docent Artiance). De liedjes die de kinderen hebben geleerd passen bij de 10 tijdvakken waarin de geschie denis verdeeld is. Van het Akersloter volkslied, een Zuiderzee ballade en Ridder Martijn tot Napoleon zal ten gehore gebracht worden. Na het zangoptreden kan in alle lokalen gekeken worden naar de presen tatie van de activiteiten waar de verschillende klassen tijdens het project mee bezig zijn geweest. Nadat de leerlingen in voorgaande jaren de techniek van keramiek en landschapschilderen aangeboden kregen was het dit jaar tijd voor de techniek van het etsen. De kun stenaars Jan-Pieter en Manja heb ben de lessen voor alle klassen verzorgd. Elke leerling heeft één of meerdere afdrukken gemaakt met de etspers. Voor de leerlingen was het een magisch moment wanneer de etsafdruk uit de pers kwam. Blije en trotse gezichten verschenen bij elke afdruk. Alle etswerkstukken zijn ook te bewonderen tijdens de presentatie van het project. Op donderdag 27 maart is iedereen van 18.30 tot 19.30 uur wel kom op basisschool De Brug in Akersloot bij de presentatie van het schoolproject. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Zaterdag 29 maart zal de driemansforma tie uit Limmen bestaande Arne Zoon - Percussie Dennis van der Ven - Plukbas Zang en Jeroen van Boheemen - Gitaar Zang, de Vriendschap laten swingen. Een mooie plek want tijdens het Rock'n'Roll feest in Akersloot wer den de bandleden duidelijk gekie teld om weer in de studio te dui ken en te repeteren. De formatie is ontstaan tijdens de Bloemendagen van 2013, waarbij ter begeleiding van de mozaïkdagen 'Cashed Out' nummers van Johnny Cash ten gehore werden gebracht. Het genre wat de band voornamelijk speelt is Cash, Elvis en Rock 'a' Billy. Café De Vriendschap haalt de band in huis om iedereen te laten genieten van deze nieuwkomer, die de band in huis haalt. Jong en oud zullen meegevoerd worden in een swin gende muziekavond. Stil blijven zitten is een onmogelijke opgave, dus voeten van de vloer en swingen maar! Zaterdag 29 maart, Café de Vriendschap te Akersloot. Aanvang 21.00 uur. van de tweede Kameleonfilm was bekend in de klas. Daarna gaf ze tips over hoe je een goed verhaal kunt schrijven: wat heb je nodig en hoe kun je het beste te werk gaan. Tenslottehad ze een vraag aan de leerlingen, want na 18 boeken over Floortje wilde ze graag hulp bij het bedenken van een nieuwe titel die de kinderen leuk zouden vinden. Er volgden tientallen ideeën. Suzanne Buis geeft de gastlessen op scholen met veel plezier. „In korte tijd besef fen de kinderen dat ze allemaal een verhaal kimnen maken. Bedenken, het filmpje in je hoofd zien, is het belangrijkste werk. Het opschrijven of intypen, waar de kinderen zich vaak zorgen over maken, gaat daar na een stuk gemakkelijker." Aan het einde van de les was er nog even tijd voor een mooi cadeau van Julia voor Suzanne en van Suzanne aan de school: twee Floortjeboeken en een boek van de Lizzy-serie. Voor de dyslecti sche lezers was er nog een extra Lizzy-boek in het speciale lettertype Dyslexie. AKERSLOOT - Met de alles omvattende titel 'Blik op de Strandwal' pakken Brandweer Akersloot, Boerderij het Vertrouwen en Scouting Akersloot op zondag 13 april weer grootst uit op him strand wal. Door het bundelen van demon straties en het etaleren van hun activiteiten wordt het de tweede keer dat deze gezellige open dag word gehouden. De eerste keer nog onder een regionale vlag, nu als alleenstaand evenement! Vanaf 11.00 uur bent u allen, van binnen en buiten Akersloot wel kom, voor brandweer demonstra ties, veiligheidsvoorlichting en AED uitleg. Bij de boerderij kimt u alle landbouwvoertuigen, stal len, het vee en jongvee bezichti gingen en ziet u hoe een moderne boerderij tegenwoordig functi oneert. Bij Scouting Akersloot kunt u het moderne gebouw bewonderen, en staan vrijwil ligers klaar om u van alles te ver tellen over Scouting. Daarnaast is het voor de kinderen mogelijk om met een strippenkaart deel te nemen aan diverse uitgezette spelletjes. De open dag begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Ook een aantal andere verenigingen en hobbyisten presenteren zich deze dag aan u! U kimt het evenement nu al volgen op Facebook of twit- ter.com/Strandwalakersl Voor meer info kimt u contact opnemen via robdekker@planet.nl Zaterdag 29 maart zal de driemansformatie uit Limmen bestaan de uit Arne Zoon - Percussie Dennis van der Ven - Plukbas Zang en Jeroen van Boheemen - Gitaar Zang, de Vriendschap laten swingen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 17