Het college in actie tijdens NLDoet Silver Linings Playbook in De Trog Repair Café Heiloo daverend succes Echtpaar Alles-Oudhuis 60 jaar getrouwd 3 INGEZONDEN BRIEVEN Lichtzee De afslag, 'continuing story' Lezing over Noord-Holland UITKIJKPOST 26 MAART 2014 Volg de Uitkijkpost ook op IIU In de Uitkijkpost van 19 maart staat een ingezonden brief van bewo ner de Vries, waarin hij/zij klaagt over het vele licht dat het complex Boswilg verspreidt. Bewoners rondom de Boswilg hebben veel last van dit vele licht. Dat kan ik me heel goed voorstellen. Zelf woon ik in de Boswilg en ook ik heb last van de overdaad aan licht dat 's avonds en 's nachts ontstoken wordt. Het licht schijnt tot in mijn slaapkamer en er zijn zelfs bewoners die het glas boven de slaapkamerdeur heb ben afgeplakt. De deur van mijn flat ligt aan een dertien meter lange gang. In deze korte gang branden vier enorme lampen, teiwijl er vol staan zou kunnen worden met één lamp- en door de ramen straalt deze lichtzee naar buiten en worden de bewoners van de huizen rondom de Boswilg geconfronteerd met deze lichtzee. Dat kost veel energie, en energie kost geld. Op de snelwegen gaat het licht 's nachts uit maar geld voor deze verspilling is er blijkbaar wel. In het parkje voor de Boswilg zijn vier lantaarnpalen geplaatst, deze verspreiden een bescheiden licht. Ik stel voor de spetterende lichtzee die er nu is, te vervangen door zulk bescheiden licht. Het voelt niet prettig in een complex te wonen dat zoveel overlast bezorgt aan omwonenden. T. Kramer Heiloo Vorige week stelde mevrouw Wuijster, oud wethouder, dat ook van Egmond als grote belangheb bende bij het kustverkeer een bijdrage mag worden verwacht in het oplossen van dit probleem. Het is dan opvallend dat bij het werk aan de Hoeveiweg in Egmond de gemeente als wegbeheerder heeft ingestemd met een omleiding via Vennewatersweg en Malevoort. Vanuit de gedachte van mevrouw Wuijster redenerend, had het voor de hand gelegen om de omleiding via de Vennewatersweg en Egmond Binnen te laten lopen. Foutje of strategische keuze van ons gemeen tebestuur? Rien Boterman Heiloo in ruil daarvoor moet hij haar helpen met een danswedstrijd. Het verhaal van Silver Linings Playbook is fic tief, maar weet de realiteit perfect te raken. Rond het onderwerp psy chiatrische stoornis ligt namelijk nogal een taboe. De mensen in Pats omgeving lijken zich te schamen voor zijn mentale toestand, maar Pat en Tiffany hebben zelf erva ren hoe een dergelijke toestand je ineens kan overvallen en dat dit ook gewoon bij het leven kan horen. Er is een ervaringsdeskundige/inhouds- deskimdige aanwezig. Aanvang film 20.00. Toegang: 'de prijs van een kop koffie'. De Trog is gelegen aan de Bullaan (ingang direct tegenover de brandweerkazerne). HEILOO - Johan Stuart, voor lichter van Landschap Noord- Holland, neemt u tijdens een lezing mee op een reis door de provincie Noord-Holland. Aan de hand van natuurgebieden die de Stichting Landschap Noord- Holland beheert, vertelt hij over de planten, de dieren en het beheer. Door de lezing krijgt u in een notendop inzicht in de Noord- Hollandse natuur. De lezing vindt plaats op woensdag 9 april, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo. Toegang: 2,- gratis voor leden. Aanvang 20.00 uur. HEILOO - Wanda Vasbinder van de Stichting Welzijn Heiloo heeft in de roos geschoten met het Repair Café. Zaterdag verrichtte burgemees ter Hans Romeyn de opening door volgens de regelen der kimst een spijker in een stuk hout te drijven. En daarna was het een constante stroom van doipsgenoten die door de vrijwilligere met-de-gouden- handjes werden geholpen met een haperend elektrisch apparaat of een probleempje aan een kleding stuk. De meer dan vijftig bezoekers schreven in het gastenboek teksten zoals 'heel tevreden; geweldig!', 'heel erg blij dat mijn radio het weer doet'. Iedereen krijgt weer een kans op 31 mei. Behalve de SWH leveren ook het Oranje Fonds, GeredGereedsehap en Keer op Keer bijdragen aan het Repair Café. Vele tevreden bezoekers van het eerste Repair Café Heiloo gin gen met hun gerepareerde apparaten huiswaarts. Aangeleverde foto HEILOO - Nog maar een jaar woonachtig in Heiloo en nu al 'voornaam bezoek' op de kof fie. Het echtpaar Alles-Oudhuis werd op hun trouwdag, dinsdag 18 maart, bezocht door burge meester Hans Romeyn. Hij feli citeerde hen met hun 60-jarig huwelijk. Pieter Alles, afkomstig uit Schermerhom, ontmoette zijn echtgenote op de kermis van Zuid- Seharwoude, waar Jo oorspron kelijk vandaan komt. Na twee jaar verkering zijn ze op 18 maart 1954 getrouwd. Met hun zes kinderen hebben ze 17 jaar in een molen aan de Sehermerdijk gewoond. „De molen, een binnenkmier uit 1868, was toen niet meer in werking." Uiteindelijk verhuisde het echtpaar naar Alkmaar, waar ze veertig jaar met veel plezier gewoond hebben. Pieter Alles was qua werk van vele markten thuis, maar het langst (25 jaar) werkte hij als begeleider in de sociale werkplaats in Alkmaar. Daarnaast was hij acht jaar als vrij williger conciërge voor de burgerbe scherming. Heiloo bevalt hen prima; ze red- HEILOO - Vrijdag en zaterdag 21 en 22 maart was het NLDoet; de grootste vrijwilligersactie van Nederland georganiseerd door het Oranje Fonds en dui zenden organisaties in het land. Ook burgemeester Hans Romeyn en de wethouders Jacob Ouderkerken, Hero Veger en Fred Dellemijn staken de han den uit de mouwen. Zo verzorgde Jacob Ouderkerken op vrijdagochtend, samen met leer lingen van Elekerlye en tien NLDoet vrijwilligere, het koffie-uurtje in zorgcentrum Overkerek. De recre atiezaal boven was omgetoverd in een spelletjescircuit, waar na het eerste kopje koffie jong en oud zich mengden in het spel. Na ook zelf een aantal spelletjes te hebben mee gespeeld, ging de wethouder als een volleerd koffiesehenker met de kan rond voor wie nog een tweede bak kie bliefde; een van zijn laatste offi ciële verrichtingen als wethouder. „Zo kan ik alvast een beetje oefenen voor straks", aldus de wethouder in opperbeste stemming. In de middag was het de beurt aan Hero Veger, die met de leerlingen en de vrijwil ligere een uitgebreide high tea in Overkerek verzorgde. De leerlingen hadden de tafels vrolijk opgedekt HEILO - Op maandag 31 maart houdt stichting De Buitenkans weer een filmavond in De Trog, met de met een Oscar bekroon de film Silver Linings Playbook. Pat heeft na een mentale inzin king alles verloren. Zijn huis, zijn wouw en zijn baan. Hij woont weer bij zijn moeder Dolores en vader Pat Sr. Maar dit weerhoudt hem er niet van om vooral vooruit te denken. Al komt dit waarschijnlijk mede door de manische status van zijn bipolaire stoornis. Wanneer Pat bij wienden Tiffany, van wie hij denkt dat ze nog gekker is dan hij, ont moet, ziet Pat een kans om opnieuw in contact te komen met zijn wouw. Tiffany besluit Pat te helpen, maar De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geprodu ceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu-vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo den zich zelfstandig, genieten met mooi weer van him tuintje en met de winkels in de buurt kan Jo de boodschappen prima wandelend af. Gezellig klaverjassen en bingoën met de buurtjes en tussen de bedrij ven speelt Jo graag een spelletje op de computer of surft ze op het internet om even iets te googelen. Het feest werd op de heugelijke dag gevierd met him kinderen, veertien kleinkinderen, zeven achterklein kinderen en overige familie, wien den en bekenden in een horeeagele- en nodigden de bewoners plaats te nemen. Ze hadden de high tea eigenhandig bereid, met luxe zoete en hartige broodjes en zelfgebak ken appelflappen. Wethouder Fred Dellemijn hielp mee met een grote schoonmaakactie in Bibliotheek Heiloo. Op zaterdag opende bur gemeester het Repair Café in het Trefpunt. Daarna hielp hij een hand je bij het poetsen van koperwerk in de Witte Kerk. Wethouder Ouderkerken, vrijwilligers en leerlingen van basis school Elekerlye hielpen een handje mee tijdens de spelletjes ochtend in zorgcentrum Overkerek op vrijdagmorgen. Jong en oud hadden samen pret. Foto: Carolien Breed Burgemeester Hans Romeyn feliciteerde Pieter en Jo Alles met hun 60-jarig huwelijk. Foto: Carolien Breed Verkrijgbaar De Schrijver Heerenweg

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3