Indoor speelparadijs Monkey Town Alkmaar Tweede Heilooër Limmer Bokkentocht: Lente editie Matthaus Passion door Oratoriumkoor Heiloo BEDR BELIC 5 i Kleurenoptocht door Ypestein Dag van de Leerplicht - actie gemeente Heiloo UITKIJKPOST 26 MAART 2014 Tekst en foto: Carolien Breed Nijenburgerweg 13, 1812 LT Alkmaar, tel. 072-5400201, www.monkeytown.eu/alkmaar, e-mail: alkmaar@monkeytown.eu. ALKMAAR - Een megagroot overdekt speelparadijs, waar kinderen van 0 tot 12 jaar zich volop ktmnen uitleven en dat ook nog eens in de buurt ligt en goed bereikbaar is vanuit alle richtingen. Dat is Monkey Town Alkmaar, gevestigd op bedrijventerrein Boekelermeer in Alkmaar. Het Alkmaarse kinderspeelparadijs is een halfjaar geleden overgeno men door Ronald Groeneveld en zijn zakenpartner. Ilona Pomstra stuurt het team medewerkers aan, tezamen vormen zij het gastvrije en goed gemutste gezicht van Monkey Town Alkmaar. Ronald is meer achter de schermen actief en is druk bezig met allerlei vernieuwingen, maar ook hij schroomt niet om bij te springen als het nodig is. Ronald vertelt trots dat veel vernieuwingen worden uitgevoerd door bekende lokale bouw ondernemers. Er zijn bij Monkey Town Alkmaar sinds de overname al veel nieuwe attracties in de plaats van oude gekomen. Ook de bedrijfs voering is met de benodigde certificaten en keurmerken flink verscherpt en voldoet nu aan de strengste normen. Want voor Ronald en Ilona staan veiligheid, hygiëne en kwaliteit bovenaan! Maar spelen moet bovenal leuk zijn. Met speelattracties die qua spel uitnodigen tot een spannende ontdekkingstocht. Zo prikkelt de nieuwe aparte peuterzone (voor peil tere tot en met 4 jaar) de fantasie van de allerkleinsten met een trampoli ne, ballenbak, glijbaan en meer. „Door overzichtelijke opstelling kunnen oudere en/of begeleiders vanaf de aangrenzende zitjes onbezorgd genie ten van een hapje en een drankje, en evengoed him kroost volgen. Zo is Monkey Town Alkmaar leuk voor jong en oud!" Iets oudere kinderen vinden spanning en sensatie op en in enorme klim-, glij- en klauterattracties of bij het lasergamen. „Monkey Town Alkmaar onderscheidt zich van andere indoorspeelparadijzen door een megagrote ruimte om te lasergamen; deze beslaat een oppervlakte van maar liefst 600 vierkante meter!" Eind april wordt het nieuwste van het nieuwste in lasergame in gebruik genomen, met spannende 'spe cial effects'. En nieuwe lichte en comfortabel draagbare lasergamesets, voorzien van geavanceerde technische snufjes. Ilona voelt zich helemaal op haar plek. Als voormalig (leidinggevend) verpleegkundige is ze de reddende engel bij kleine ongelukjes. Ze kan hier bovendien haar passie voor de 'bak- en kookkunst' kwijt. Want haar zelfgemaakte soep en monchoutaart vallen niet alleen in de smaak bij kinderen; ouders en begeleiders smikkelen graag een hapje mee. Overal verspreid zijn terrassen en horecapleinen, waar de spelende meute even kan bijkomen. Er is van alles te krijgen; van frisdrank, limonade (en heerlijke koffievarianten en thee) tot en met lekkere poffertjes (ook glutenvrij) en warme en koude snacks. Deze zomer krijgt Monkey Town Alkmaar ook een zonnig dakterras met diverse speelattracties. Monkey Town Alkmaar is zeven dagen per week geopend. Bekijk de website voor de openingstijden en/of een leuk kinderfeestje; met keuze uit diver se voordeelarrangementen! HEILOO - Na een fantasti sche eerste Heilooër Limmer Bokkentocht in de herfst heeft de organisatie besloten ook de in het voorjaar uitgebrachte bie ren te laten proeven in de vorm van een Lentebokkentocht op zaterdag 12 april. als bij de eerste editie rijden er twee limousines rond om ook men sen die slecht ter been zijn mee te kunnen laten doen. De organisatie bestaat naast Frans Ruiter van De Bieiverbinding uit Fletcher Hotel- Restaurant Heiloo, Brasserie in 't Groen, Café Bar 't Kroegje (in plaats van De Loocatie), Café-bar De Lantaarn (Limmen), Café La Strada, Café Thuis Bij, Sportcafé Het Vennewater en Café De Wit. De bierlij st zal op de achterkant van de stempelkaart vermeld worden, welke naar verwachting al twee weken vooraf verkrijgbaar zijn. Gelijk met de groei van het aan tal brouwerijen komen er elk jaar meer Voorjaarebieren op de markt. Zijn de Herfstbokken donker, de Lentebokken hebben over het alge meen een blond karakter. Fris, hoppig, soms licht zoet, maar qua smaak allemaal op de ontluikende zon gericht! Op een kleine vergoe ding na blijft de opzet hetzelfde: vanaf 14.00 uur kim je in elke deel nemende horecazaak een stempel kaart kopen voor 2,50 waarmee je stempels kimt bemachtigen door fietsend of lopend andere cafés te bezoeken en een Bockbier te bestellen met een gratis hapje. Bij zes verschillende stempels krijg je het nieuwe Bokkentochtglas cadeau! De kaart is daarvoor - in verband met veiligheid - vanaf de volgende dag, 13 april, tot 1 mei in te leveren bij elke deelnemer. Net De deelnemende horecaondernemers heten u weer welkom tij dens de Heilooër Limmer Bokkentocht. Aangeleverde foto HEILOO- Er zijn nog kaarten verkrijgbaar voor de Matthaus Passion van het Oratoriumkoor Heiloo op vrijdag 4 april. De uit voering van het beroemde koor werk van J.S. Bach is in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg. Mede door de 'vroege' uitvoering is er dit keer ook veel belangstel ling uit omliggende gemeenten. Voor Heiloo is de Matthaus van het Oratoriumkoor ondertussen een traditie, die men graag in stand wil houden. Onder leiding van dirigent Paul Waerts heeft het koor een hoog niveau bereikt dat in de pas siemuziek goed tot uitdrukking komt. Het Promenade Orkest ver zorgt de instrumentale begeleiding. Solisten zijn Ronald Dijkstra (bas), Rein Kolpa (tenor), Martha Bosch (sopraan), Maartje de Lint (mez zosopraan), Peter Vios (tenor) en Sinan Vural (bariton). Ook zingen de jongeren van het Oratoriumkoor, het Junioratorium, mee. Kaarten ad 25,- zijn verkrijgbaar bij de plaatselijke boekhandels, via e-mail kaartverkoop@oratorium- koorheiloo.nl door te bellen met 072-5333486 of 072-5402777. De uit voering van de Matthaus begint om 19.30 uur, de kerk is een uur eerder al open. De in Heiloo geboren en getogen Maartje de Lint is solist in de Matthaus Passion van het Oratoriumkoor Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Basisschool Meander in Ypestein heeft de komende periode een project 'Kleuren'. Als opening gingen de kinderen van de groepen 3 tot en met 8 een kleurenopdrachtenspel door de wijk doen. De groepen 1 en 2 mochten hun fietsen, steppen en skelters versieren met gekleurde linten en ballonnen. Alle kinde ren verzamelden zich op plein van de bovenbouw waar het pro ject met een lied werd geopend. De kinderen konden daarbij dan sen en bewegen met gekleurde linten in de hand. Het zag er die dag, mede door het mooie weer, heel kleurrijk uit. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag 20 maart was het de Dag van de Leerplicht. Deze dag werd dit jaar alweer voor de tiende keer gehouden. Alle leerlingen van de hoogste groep van scholen in Heiloo (bij de ene school een groep 8, bij de andere school een combigroep 7/8) hadden een ludieke pen van de gemeente ontvangen. De gemeente wilde de leerlingen hiermee uitda gen om ideeën die zij hebben bij de slogan 'School? Ik maak mijn verhaal af. Jij ook?' op papier te zetten. Dit mocht in de vorm van een verhaal, een brief, een gedicht of een rap. Alle reacties zijn op de scholen zelf verzameld en door de gemeente opgehaald op school. Een jury van de wethouder Ondeiwijs van de gemeente Heiloo, de leer plichtambtenaar en de beheerder van de jongeren website van Heiloo www.high-low.nl, hebben vervol gens per school een winnaar geko zen. De leukste reacties hebben een tijdschriftenbon van 15,- ontvan gen om zelf te besteden. Deze prijs werd op de Dag van de Leerplicht uitgereikt aan de winnaars. Kijk voor de winnende inzendingen op www.high-lowheiloo@hotmail.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5