Heiloo contact HEILOO 7 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bouwen en wonen Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Openingstijden UITKIJKPOST 26 MAART 2014 De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Omgevingsvergunningen Ontvangen aanvragen - De Houtwal 65, zaaknummer 14 02438 verbreden bestaande uitweg ontvangen: 12 maart 2014 - Heerenweg 105, zaaknummer 14 01021 vergroten woning (dakopbouw rech ter zijdakvlak) ontvangen: 11 maart 2014 - Kleijne Olven 9, zaaknummer 14 02620 vergroten woning (badkamer) ontvangen: 12 maart 2014 Verleende vergunningen - Westerweg 371a, zaaknummer 14 01360 vergroten woning verzonden: 19 maart 2014 - Werkendelslaan 56, zaaknummer 13 01618 vergroten woning (dakopbouw) verzonden: 19 maart 2014 U kunt tegen verleende vergunningen bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Voorontwerp uitwerkingsplannen 5 en 6 Zuiderloo Burgemeester en wethouders maken op grond van de inspraakverordening Heiloo bekend dat met ingang van donderdag 27 maart voor een periode van zes weken voor een ieder ter inzage ligt: uitwerkingsplan 5 Zuiderloo en uitwerkingsplan 6 Zuiderloo. Doel uitwerkingsplan 5 Zuiderloo Het planologisch-juridisch mogelijk maken van de aanleg van een woon gebied dat centraal is gelegen binnen het plangebied Zuiderloo. In het gebied dat is opgenomen in uitwerkingsplan 5 zijn in totaal 72 woningen gepland. Het plangebied wordt aan de westzijde begrensd door de Hoogeweg. Aan de noordzijde grenst het plangebied aan de Hoogeweg 26d waarvoor een apart bestemmingsplan is opgesteld. Het uitwerkingsplan 5 betreft vrijstaande woningen, twee-onder-eenkaphuizen en rijwoningen. Qua verkaveling past de uitwerking van dit deelplan binnen de regels van het geldende (globale) bestemmingsplan Zuiderloo. Doel uitwerkingsplan 6 Zuiderloo Het planologisch-juridisch mogelijk maken van de aanleg van de beno digde infrastructuur en de ontsluiting van onder meer het gebied dat is opgenomen in uitwerkingsplan 5. Door Zuiderloo komen twee-slingerende hoofdwegen van noord naar zuid, die het autoverkeer naar de zuidelijk gele gen Vennewatersweg gaan leiden. De uitwerking van dit deelplan past binnen de regels van het geldende (globale) bestemmingsplan Zuiderloo. Ter inzage Beide uitwerkingsplannen liggen vanaf donderdag 27 maart tot en met woensdag 7 mei 2014 ter inzage: - tijdens openingstijden bij de infor matiebalie in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo; - tijdens openingstijden in de Openbare Bibliotheek, Westerweg 250 te Heiloo. Inzien via internet - digitaal als pdf-bestand op de web site www.heiloo.nl/buurt bij ruimte lijke ordening en dan onder bestem mingsplannen. Inspraakavond maandag 7 april Op maandagavond 7 april vindt er een informatieavond plaats in de kantine van het gemeentehuis. Beide uitwer kingsplannen worden deze avond gepresenteerd en er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Er is een inloopmogelijkheid vanaf 18:30 uur tot 20:00 uur. Inspraakreacties Gedurende de periode dat beide uit werkingsplannen ter inzage liggen, kan een ieder naar aanleiding van de uitwerkingsplannen - bij voorkeur schriftelijk en goed gemotiveerd - een inspraakreactie naar voren brengen bij de het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Uw schriftelijke inspraakreactie richt u aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Vermeld boven aan uw brief het onder werp: inspraakreactie uitwerkingsplan 5 Zuiderloo of uitwerkingsplan 6 Zuiderloo. Indien u gebruik wilt maken van de mogelijkheid een mondelinge reactie naar voren te brengen, dan kunt u binnen de genoemde termijn van zes weken een afspraak maken met de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer 072 -535 67 99 7 46. Meer informatie Wilt u meer informatie over de inhoud van beide uitwerkingsplannen of de procedure? Neem dan telefonisch con tact op met de gemeente Heiloo via de afdeling VROM, telefoonnummer 072 535 67 99 of 072 67 46. Vastgesteld bestemmingsplan Boekelermeer Heiloo en reactieve aanwijzing provincie Vanaf donderdag 27 maart ligt het op 3 februari 2014 door de gemeenteraad ongewijzigd vastgestelde bestem mingsplan Boekelermeer Heiloo en de reactieve aanwijzing van de pro vincie gedurende zes weken tot en met woensdag 7 mei ter inzage in het gemeentehuis en in de bibliotheek Heiloo. Ook kan het plan digitaal worden geraadpleegd. Inhoud van het bestemmingsplan Het plangebied maakt deel uit van het grotere bedrijventerrein Boekelermeer dat voor het grootste gedeelte op grondgebied van Alkmaar is gelegen. Het omvat in grote lijnen het als volgt begrensde gebied: - aan de westzijde de ringsloot; - aan de noordzijde de gemeente grens met Alkmaar; - aan de oostzijde het bedrijventer rein Boekei tevens grens met de gemeente Castricum; - aan de zuidzijde de Kanaalweg. Met het bestemmingsplan wordt het eerdere bestemmingsplan Boekelermeer - Zuid 3 uit 2003 geac tualiseerd. Een wettelijk verplichte herziening, nieuwe ontwikkelingen en gewijzigde inzichten hebben geleid tot dit nieuwe bestemmingsplan. Het bestemmingsplan voorziet in een geac tualiseerde beheerregeling van het aan de oostzijde gelegen plangebied op basis van het eerder door de gemeen teraad vastgestelde stedenbouw kundig plan en beeldkwaliteitsplan; aan de westzijde is in grote lijnen de regelgeving uit het eerdere bestem mingsplan overgenomen, voorzien van een wijzigingsbevoegdheid voor het doorverbinden van het bedrijventerrein met dat van Alkmaar en een wijzigings bevoegdheid om in te kunnen spelen op mogelijke nu nog niet voorziene functiewijzigingen in de toekomst. Tenslotte is voorzien in een nieuwe hoofdontsluitingsweg aansluitend op de Kanaalweg. Inhoud reactieve aanwijzing Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben bij besluit van 5 maart 2014 een aanwijzingsbesluit ex artikel 3.8, lid 6 van de Wet ruimtelijke orde ning genomen die er toe strekt dat de onderdelen van het bestemmingsplan die zien op de realisatie van een wind turbine, geen deel blijven uitmaken van dit bestemmingsplan en (vooralsnog) ook niet in werking treden. Ter inzage Vanaf donderdag 27 maart 2014 liggen het bestemmingsplan Boekelermeer Heiloo en de reactieve aanwijzing gedurende zes weken ter inzage bij: - de informatiebalie in het gemeentehuis; - de bibliotheek Heiloo, Westerweg 250, geopend dinsdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 20.30 uur, woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur. Inzien op internet U kunt het bestemmingsplan Boekelermeer Heiloo en de reactieve aanwijzing ook raadplegen op de gemeentelijke website www.heiloo.nl/ buurt bij 'ruimtelijke ordening' en dan onder 'bestemmingsplannen'. Ook zijn het bestemmingsplan en de reactieve aanwijzing in te zien op de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl NL.IMRO.0399.BPBoekelermrHeiloo- VST1 en NL.IMRO.9927. RABoekelermrHeiloo-VG01 Beroep tegen bestemmingsplan Gedurende de termijn van ter inzage ligging kunnen de volgende belangheb benden beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State: - belanghebbenden, die eerder tijdig een zienswijze bij de gemeente raad hebben ingediend tegen het ontwerp-bestemmingsplan; - belanghebbenden, die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest om een zienswijze tegen het ontwerp-bestemmingsplan in te dienen. Het beroep richt u aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Beroep tegen reactieve aanwijzing Tevens kan een belanghebbende gedurende de termijn van ter inzage legging op grond van artikel 8.2 van de Wet ruimtelijke ordening recht streeks beroep instellen bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State tegen de reactieve aanwijzing van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Het beroep moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Voorlopige voorziening Een beroep heeft geen schorsende werking. De indiener van een beroep schrift kan tegelijkertijd ook de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State verzoek een voorlopige voorziening te treffen. De Voorzitter kan dit doen, als onverwijlde spoed, gelet op de betrok ken belangen, dat vereist. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op het verzoek is beslist. Inwerkingtreding De besluiten tot vaststelling van het bestemmingsplan, met uitzonde ring van de gedeelten die onder de reactieve aanwijzing vallen, en het aanwijzingsbesluit treden in werking daags na afloop van de beroepster mijn. Als binnen de termijn naast het beroepschrift ook een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, treedt het desbetreffende besluit niet in werking voordat op het verzoek is beslist. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer L. Bas van de afdeling VROM, telefoonnummer 072 535 67 46. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7