Platform Heiloo Wereldwijd, samen voor een betere wereld Johannespassie in de Witte Kerk H E I L O O 13 KORTOM Baduhenna open in museumweekend Chi Neng Qigong, Medische Acupunctuur Kinderkledingbeurs Opkikkertje van Keer op Keer KORTOM Paasworkshop Beat FM en MaalwaterRun Rode Kruis Bloemen wolvilten Collecte Fonds gehandicaptensport Leef prettig en gezond Appeltje Eitje Samen Fietsen is leuker Zondagmiddag Cafe Android Tablet voor beginners Excursie De Vest Tweedehands dameskledingmarkt Dik Trom Museum Paaslunch Gezelschapsbank Internetcafé UITKIJKPOST 2 APRIL 2014 HEILOO - Meer weten over de archeologische bewonings- geschiedenis van Heiloo of heeft u een vraag over een archeologische vondst? In het weekend van 5 en 6 april is het Museumweekend en is het arche ologisch museum van Baduhenna geopend van 11.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Het museum bevindt zich in het souterrain van het hoofdgebouw op het GGZ- terrein, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo, na het rechterpoortje direct links. Meer informatie op www.baduhenna.nl. HEILOO - Chi Neng Qigong is een Chinese Bewegingsleer gericht op energiebalans herstellen, behouden en versterken bij span ning, stress, slaapproblemen, ver moeidheid, bumout, et cetera, en het vermeerderen van levensener gie. Dit bereikt u door middel van het aanleren en trainen van een voudige oefeningen die u uitein delijk iedere dag thuis kunt doen. Woensdagavond 23 april, 20.00 uur start er een nieuwe begin- nersgroep. Locatie: Vijverlaan 49, Heiloo. Instructeurs: Nel Buis en William Newsum. Kennismakingsles: op afspraak. Voor meer informatie: Nel Buis, 06-47031671, www.sandantian.nl, info@sandantian.nl. HEILOO - Op zaterdag 5 april van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een gezellige kinderkleding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier goedkope kinderkle ding, speelgoed en nog veel meer! De toegang is gratis. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. De opkik ker van de maand april gaat naar Stichting Regionale Archeologie Baduhenna. Bijdrage leerpro gramma voor leerlingen groep 7/8 rond het thema buitenhuizen in Heiloo. U kimt Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Al jarenlang zijn in Heiloo verschillende organisa ties bezig met Internationale Samenwerking. De deelnemende organisaties hebben in 1997 besloten om geza menlijk één keer per jaar aan één project te werken. De gemeente Heiloo ondersteunt het initia tief van het Platform, omdat zij samenwerking vanuit de plaatse lijke bevolking belangrijk vindt. Het geeft eenheid en kracht in Heiloo, waardoor lokaal en internationaal meer bereikt kan worden. Op dit moment maken de volgende orga nisaties deel uit van het Platform: Stichting Wereldwinkel, Resource Link Foundation Netherlands, Hope for African Child, Werkgroep ZWO, Kerk en Samenleving van St. Willibrorduskerk, Stichting Gered Gereedschap, Stichting Veldwerk en de stichting Karibu-Tanzania. In de Uitkijkpost stellen de deelne mers zich aan u voor: De ZWO (zen- ding-werelddiaconaat-ontwikke- lingssamenwerking) groep van de Ter Coulsterkerk is een werkgroep die mensen wil betrekken bij haar roeping wereldwijd door mee te leven met, financiële steim te geven aan en solidair te zijn met de part ners van Kerk in Aktie, een organi satie van de Protestantse Kerk in Nederland. Deze organisatie onder steunt wereldwijd honderden pro jecten op het terrein van armoede bestrijding, sociaal-medisch werk, interreligieuze dialoog, kinderen en jongeren, vrouwen, mensenrechten, noodhulp, steim aan plaatselijke kerken, milieu enzovoorts. Ook bestaat de mogelijkheid om steun te geven aan plaatselijke initiatieven. De ZWO informeert de mensen via het mededelingenblad van de Ter Coulsterkerk over collectedoelen, zij organiseert paasgroetenacties voor gevangenen in binnen- en bui tenland, en verleent medewerking aan kerkdiensten. Ook op de millenniummarkt van 10 mei zal ZWO weer aanwezig zijn. Zij werkt mee aan de actie van Karibu-Tanzania om dit jaar gereed schap voor afgestudeerde nieuwe vakmensen naar Tanzania te ver schepen. HEILOO - Op zaterdag 12 april en zondag 13 april zal de Johannespassie van Johann Sebastian Bach worden uitge voerd door het koor Collegium Vocale Camerata onder leiding van Gerard Leegwater. De Johannespassie is Bachs eer ste passie, en dus ouder dan de Mattheuspassie, waarmee hij vaak wordt vergeleken. Bach schreef het werk in 1724 in drie maanden tijd. De meeste mensen ervaren de Johannespassie, die iets korter is dan de Mattheuspassie, als intenser. Direct vanaf de eerste maten wor den een muzikale spanning en diep gang neergezet die kenmerkend zijn voor het hele werk. In de door Bach gebruikte teksten voor de Johannes ligt het accent minder op het lijden en meer op Jezus als een krachtige persoonlijkheid die iets te vertellen heeft. Collegium Vocale Camerata, dat voor de gelegenheid is aangevuld tot 22 zangere, voert al meer dan twintig jaar maandelijks cantate diensten uit in de Koogerkerk te Zuid-Scharwoude. Ook partici peert het koor regelmatig in can tatediensten in de Witte Kerk te Heiloo. Bij deze diensten en ook bij de veelbelovende uitvoering van de Johannespassie werkt het koor samen met een professioneel orkest. De sopraan Elma Timmers, alt Harm Huson, tenor Hans Van Dijk, bas 1 Ragnar Van Linden Van den Heuvel en bas 2 Gerard Rooker verlenen hun medewerking aan het concert. Kaarten kosten in de voor verkoop 17,50 en aan de zaal 20,-. Zaterdag 12 april Koogerkerk te Zuid-Scharwoude, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Zondag 13 april Witte Kerk te Heiloo. Aanvang 15.00 uur, zaal open 14.30 uur. Reserveren: marj ogootj es@live.nl, tel. 06-42183993. Collegium Vocale Camerata, dat voor de gelegenheid is aangevuld tot 22 zangers, brengt op 13 april de Johannespassie in de Witte Kerk in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Op 17 april houdt Groei Bloei een paasworkshop. Zelf brengt u een snoeischaar en scheip mes mee. Voor de rest wordt gezorgd. In verband met de bestelling en levertijd graag per direct aanmelden. De workshop wordt om 13.45 en om 19.45 uur gehouden, bij vol doende deelnemers. Locatie: Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo. Aanmelden bij Mercedes Docter: tel. 072-5336827 of e-mail: benzdocter@hotmail.com met vermelding van lidmaatschaps- en telefoonnummer. HEILOO - De Rotary Club Heiloo houdt dit jaar voor de zesde keer de PCC MaalwaterRun&Walk. Beat FM is hierover in gesprek met atletiekvereniging Trias en met SportRaad Heiloo over de continuering van Sport@School. Te beluisteren op donderdag avond 3 april tussen 20.00 tot 21.00 uur. Luister naar Radio BeatFM 106.3, te volgen in de ochtend en de avond tussen 07.00 en 08.00 uur en online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Het Rode Kruis, afde ling Heiloo, staat vrijdag en zaterdag (4 en 5 april) in winkel centrum 't Loo met een kraam. Er worden artikelen verkocht die de deelnemers gehaakt, gebreid, geborduurd of genaaid hebben. HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt een nieuwe leuke work shop aan door middel van de techniek van het Wolvilten. U kimt hiermee kennis maken op donderdagavond 3 april van 19.30 tot 21.30 uur in het Nivonlokaal in de Hofdijk, Marienstein, 178A te Heiloo. Docente is Nely Tegelaers. Opgave: tel. 072- 5333217 en 5333127 of info® nivonheiloo.nl. Kijk voor meer gegevens op www.nivonheiloo.nl HEILOO - Tot en met 5 april wordt de collecte gehouden voor het Fonds Gehandicaptensport gehouden. Dit fonds zet zich in voor alle sporters met een han dicap: voor jong en oud, voor lichamelijk,verstandelijk of zin tuiglijk gehandicapten. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Diëtiste Shanaz Imambaks van de Nederlandse Hartstichting verzorgt op dinsdag 8 april een presentatie in het Trefpunt. Het thema is 'pret tig en gezond leven.' Met ontspan ning- en bewegingsoefeningen, voedingstestjes (groentetest en kaasproeven) en een quiz. Aanvang 10.00 uur; entree 2,50. Meld via telefoon 072-5331297 dat u van plan bent te komen. De diverse fietsgroepen van de Gezelschapsbank starten weer in april. Er wordt op verschillende dagen gefietst, uiteenlopende afstanden, van rustig aan tot vlot doorrijden, startpunt altijd bij het Trefpunt. Voor dames en heren, bel met Claudia Spit, tel. 072-5331297. Loop op dinsdag 13 mei mee met de gezondheidstoer in supermarkt Vomar. Van diëtisten krijgt u infor matie welke producten echt goed voor de gezondheid zijn en welke minder. Het is belangrijk om te weten hoe u tegen bestaande en vooral nieuwe producten aan moet kijken. Aanvang 10.00 uur, duur ongeveer een uur, de kosten bedra gen 2,50, opgeven bij de Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072-5331297. Op 6 april van 13.30 tot 16.30 uur is in het Trefpunt het zondagmid dagcafé weer geopend. Ontmoet er andere mensen die ook in zijn voor een spelletje, bijvoorbeeld klaver jassen, scrabble of sjoelen. Ook gra tis gebruik van internet. Gewoon gezellig een kop koffie drinken of de krant lezen mag natuurlijk ook. Entree 2,- (servicepas 1,-). Maandag 14 april om 13.00 start de cursus Android tablet voor beginners. Tijdens deze cursus komt al wat van belang is aan de orde. Om te beginnen wordt natuur lijk aandacht geschonken aan de algemene bediening van de tablet en de daarbij behorende handig heidjes. Cursusprijs is 40,- voor drielessen. Een interessant kijkje achter de schermen bij Taqa Theater De Vest op dinsdag 10 juni. U komt op plek ken waar u normaal gesproken niet komt, en krijgt toelichting over de opbouw van de voorstellingen en de programmering. De ontvangst met koffie en gebak is om 11.00 uur in Grand Café De Studio, naast De Vest. De excursieprijs is 18,50, dit is incl. de rondleiding, koffie met gebak, tosti en een glaasje fris. Tweedehands dameskleding markt zaterdag 12 april van 10.30 tot 12.30 uur in het Trefpunt. Livon zorgt voor mooie betaalbare kleding en de dames geven graag advies. Alle kleding is gewassen en heel. U kimt het natuurlijk passen. Excursie op zondag 18 mei naar het Dik Trom Museum in Etersheim. Jeugdsentiment van iedereen. De touringcar vertrekt om 13.00 uur vanaf het Trefpunt. Pauze in het bezoekerscentrum De Breek. Excursieprijs 19,95. Terug in Heiloo om 18.00 uur. Weer zo'n gezellige paaslunch met de Gezelschapsbank, op dins dag 15 april om 12.00 uur in het Trefpunt. Uitgebreid buffet, melk en karnemelk en koffie/thee. Reserveer tijdig, tel. 072-5331297. Tea Rijke en Hans Boot staan elke dinsdag en donderdag tussen 14.00 en 16.00 uur klaar om uw vragen met betrekking tot de computer te beant woorden. Middelbare schoolleerlin- gen helpen op zondag- en woensdag middag met uw iPad of tablet met Android. Het gaat op afspraak, bel dus even met de receptie. Gratis ser vice voor WonenPlus leden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 13